Jump to content

hanifler

Recommended Posts

son zamanda farkına vardığım bir oluşum var hanifler hanif dostlar

genelde gençler oluşturuyor sanırım bu grubu Atatürkçü milliyetçi ve islamı çok daha değişik yorumlamaları

yani şiddetten arınmış bi islam modeli sergilemeye çalışıyorlar sanırım bi grup üniversiteli toplanmış biz hacıdan hocadan

daha iyi bileriz bu dini deyip kimsenin eleştirilerine bakmadan farklı bi yol çizmişler sanki

protest islam olarakda tanımlıyorlar kendilerini.

çok net ve derin bilgim yok ama benim gözlemlerim böyle daha iyi bilenler varsa bu konu hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

hanifi mezhebimi?

Ben hanifiydim önceden bence çok katılar ve Anti Atatürkçüler hayır ben kendimden biliyorum küçük yaşta atatürke ailem karşıttı ve atatürk bana kötülüyodular hatta sınıfadaki bazı arakdaşlar atatürke küfür ediyorduk.

Hanifliğin hiç bişeye saygısı yoktur sadece islam onlara göre ve analamdıkları ateistlere tek diyebildikleri laf Allah akıl fikir versin ben hanifilerin bir fikir taşı olduğuna inamıyorum.

Sitelerde Paylaş
hanifi mezhebimi?

Ben hanifiydim önceden bence çok katılar ve Anti Atatürkçüler hayır ben kendimden biliyorum küçük yaşta atatürke ailem karşıttı ve atatürk bana kötülüyodular hatta sınıfadaki bazı arakdaşlar atatürke küfür ediyorduk.

Hanifliğin hiç bişeye saygısı yoktur sadece islam onlara göre ve analamdıkları ateistlere tek diyebildikleri laf Allah akıl fikir versin ben hanifilerin bir fikir taşı olduğuna inamıyorum.

hanifilik diyorsun sen sanırım

birde bundan farklı olan Türkiyede bir oluşum hanifler hanif dostlar gibi bişeyler var ondan söz ediyorum.

Sitelerde Paylaş
hanifilik diyorsun sen sanırım

birde bundan farklı olan Türkiyede bir oluşum hanifler hanif dostlar gibi bişeyler var ondan söz ediyorum.

forum sitelerine girdim

http://www.hanifdostlar.net/forum_posts.asp?TID=1682

bu konuya baktım

http://' target="_blank"> malik bin nebi bir üyenin yorumu gerçketen anti atatürkçü olduğu belli ayrıca şeriat isteyenler kesinlikle Anti atatürkçüdür.

Sitelerde Paylaş
Hanifler yalnız Kuran diyen hadisleri hükümsel bazda yoksayan bir oluşum gibi durmakta..Fakat içlerinde çok farklı düşünceler bulunmakta.Ama güzel ve olumlu açılım olarak görmekteyim..

Evet farklı kimisi anti atatürkçü kimisi ise atatürkçü olan bir oluşum çizgisinde.

Sitelerde Paylaş

ben bu adamları seviyorum,

çünkü zararsızlar.

ortak noktaları sadece kuranı referans almaları.

yeterince vakti olup da,

islam üzerine sağlıklı düşünebilen her insanın

geleceği noktanın bir adım gerisindeler.

vicdan sahibiler,

hadisleri akla hakaret saydıkları

ve bizzat peygambere hakaret olarak algıladıkları için

çöpe gönderiyorlar.

ben uzun zamandır uğramadım ama,

sitelerine arada uğramak

faydalı olacaktır. ;)

Sitelerde Paylaş
ben bu adamları seviyorum,

çünkü zararsızlar.

ortak noktaları sadece kuranı referans almaları.

yeterince vakti olup da,

islam üzerine sağlıklı düşünebilen her insanın

geleceği noktanın bir adım gerisindeler.

vicdan sahibiler,

çöpe gönderiyorlar.

ben uzun zamandır uğramadım ama,

sitelerine arada uğramak

faydalı olacaktır. ;)

Evet mürdet, bunlar zararsız.Bende bir zamanlar bunların arasında idim.Bir müddeet hans von eıberg adlı şarlatan tarafından sömürüldükten sonra kendilerince bir düşünce oluşturmuşlardır.Ben hiç bir zaman o şarlatanın müridi olmadım.

Hanifler her ne kadar kaynak konusunda sadece kuranı baz alsalarda,online kurancılardan değildirler. 19 sistemini kurandan bazı ayetleri şutlamak anlamına geldiği için bu konuda edip ve tayfasından farklıdırlar.

vicdan sahibiler,

çöpe gönderiyorlar.

Doğru haklısın ama işte bu noktada çifte standarlı olduklarının ve hadisleri çöpe atmakla peygamberi aklayayım derken aslında peygambere taptıklarının farkında bile değiller. Çünkü hadisleri çöpe göndermede kullandıkları özgür mantık,ayetlere gelince ani bir fren yapıyor. Hadisleri peygambere yakıştırmayan bir insan,ayetleri allaha yakıştırabiliyor.Bu durumda da peygaamberin kutsallığı allahın kutsallığının önüne geçmiş oluyor. Bu apaçık peygambere tapmaktır.

Oysaki özgür düşünen insan için kuranın hadislerden bir farkı yok.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet mürdet, bunlar zararsız.Bende bir zamanlar bunların arasında idim.Bir müddeet hans von eıberg adlı şarlatan tarafından sömürüldükten sonra kendilerince bir düşünce oluşturmuşlardır.Ben hiç bir zaman o şarlatanın müridi olmadım.

Hanifler her ne kadar kaynak konusunda sadece kuranı baz alsalarda,online kurancılardan değildirler. 19 sistemini kurandan bazı ayetleri şutlamak anlamına geldiği için bu konuda edip ve tayfasından farklıdırlar.

abi,söylediklerine katılıyorum.

biraz daha zorlasalar bence

balığın baştan koktuğunu görebilecekler.

hadissiz kuranı anlamak zaten pek mümkün olmadığı için

onlar pek çok çelişkiyi görmezden gelmek zorunda kalıyorlar. ;)

Sitelerde Paylaş
Sevgili murtedd:

Her zaman bekleriz...

Sen orda yetkilimisin ki bergüzar davet ediyorsun? Ben bi ara kayıt oldum iki yazıdan sonra şutladılar. Oysaki tek kelime bile hakaretim yoktu. Yaptığım sadece eleştiri idi. Ama tabi bu bile müslümanlara göre hakaret sayılıyor.

Hiç bir islami forum kuranın eleştirilmesine izin vermez,veremez.

Sitelerde Paylaş
Sen orda yetkilimisin ki bergüzar davet ediyorsun? Ben bi ara kayıt oldum iki yazıdan sonra şutladılar. Oysaki tek kelime bile hakaretim yoktu. Yaptığım sadece eleştiri idi. Ama tabi bu bile müslümanlara göre hakaret sayılıyor.

Hiç bir islami forum kuranın eleştirilmesine izin vermez,veremez.

Lee:

Ben orda yetkili değilim, oranın bir üyesi olarak davet ettim gelmek isteyenleri.

Ordaki yazılanların hepsini okusan ne kadar önyargılı olduğunu görürsün. Ancak bu üslupla alakalı biraz. Yine gel bakalım şutlanıyor musun?

ooo ablacım sen de mi ordasın?

aklımdan geçmedi değil hani?

saygılar... ;)

Ben de oradayım, anavatanım orası:)

Selametle...

Sitelerde Paylaş
Lee:

Ben orda yetkili değilim, oranın bir üyesi olarak davet ettim gelmek isteyenleri.

Ordaki yazılanların hepsini okusan ne kadar önyargılı olduğunu görürsün. Ancak bu üslupla alakalı biraz. Yine gel bakalım şutlanıyor musun?

Ben de oradayım, anavatanım orası:)

Selametle...

Doğru haklısın ben yalan söyledim.Çünkü ordakilerin anasına avradına dümdüz gitmiştim onun için attılar.

Orda paramex nikiyle yazdım. Madem uslubumun kötü olduğunu iddia ediyorsun,bana yadıklarımda bir tane örnek getirebilrimisin?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Doğru haklısın ben yalan söyledim.Çünkü ordakilerin anasına avradına dümdüz gitmiştim onun için attılar.

Orda paramex nikiyle yazdım. Madem uslubumun kötü olduğunu iddia ediyorsun,bana yadıklarımda bir tane örnek getirebilrimisin?

Lee:

Hangi sitede üyeydin, bakayım. Sonra tekrar konuşalım bunu.

Sitelerde Paylaş

Türkçe alt yazısı yok diye yöneticilerin verdiği zaman zeitgeisti indirmemiştim sonrada unuttum gecikmeli olarak bu gün

izledim. bir ateistin zaten bildiği şeyleri söylesede bilmediklerimizide anlatmış tabi daha önemlisi mason ların aslında

isim le söylemekde yanlış insanların tanrısı olmayı amaçlamış bir grubun

iğrençliklerini ve tüm dünya insanlarına

yaptıklarını {ki burda milyonlarca insanın ölümlerine sebeb olmalarından daha çok tüm insanlığı aşağlamalarına daha

çok öfke duyuyorum} çok güzel anlatmış.

ve ben the revolution is now diyerek bu açtığım aptal başlığın silinmesini istiyorum ılımlısı çağdaşı radikali bütün hasta

fikirlere aptal insanlara dinlere lanet olsun diyorum.

tarihinde Ebu Cehil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben komik bir oluşum olarak görüyorum bunları. Muhammedin cinsel hayatını düzene koyan ayetleri felan görmezden geliolar. Sonra nisa 34 ü dövmek değil uzaklaşmak olarak çeviriolar. sonra tomurcuk göğüslü huriler tanımı kuranda yok iddiasında bulunuolar felan. Bir garip oluşum. nereye kadar zorlucaksın kardeşim bi yerde patlak verio işte kuran

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...