Jump to content
John_Ahmet

Tüm güzel kadınlara açık mektup!

Recommended Posts

Bu güzelliğinle hep çirkini, çirkefi mutlu ediyorsun öyle değil mi? Bunu biliyorum. Buna ne sen, ne de ben engel olabiliriz.

(Not: Siz karışmayın o kendini biliyor.)

(Administrator: Bu başlığı bilerek tavan arasında açtım. Layık görmüyorsanız ateistcafe bölümüne taşıyabilirsiniz ve çok gerekli bu tartışmayı uygun arkadaşlarla yapabiliriz.)

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir bilgisayar düşünün , içine bir program yazılmış ve onun bağlantı ayarlarını düzgün yaparsanız çalışır. Eğer kuralına göre değil de kendi bildiğinize göre giderseniz sistem hata verir. Burada suçlu olan kişinin kendisidir. Erkek yada kadın farketmez.

Kadınlar cinselliği ve güzelliği dolaylı yoldan kullanırlar. Yani bir menfaat beklentisi için sunarlar karşı cinse. Evlilik bile böyledir. Zengin erkeklerin etrafında daha çok dönmelerinin sebebi budur.  Evliliklerin çoğunda para biterse ilişki de biter , yada itibar biterse ilişki de biter. Bu yüzden kariyer yaptığını düşünen kadınların çoğu ya evlenmezler yada daha iyisini ararlar. Bunun için soyunur ve bunun için yatarlar. Yada para için ayrılırlar. Namus kavramı orada anlamsızdır. Ama erkek fakirse namus kavramı çat diye zihnin ortasına oturur. Aslında bu dolaylı bir kavramdır. Kadınlar mutluluğu erkekte aramaz onun cüzdanında yada kariyerinde arar.

Erkekler ise cinselliği doğrudan kullanmaya programlanmıştır.  Seks eylemini sadece seks için yaparlar. Erkekler duygusallıkla  seksi birbirine karıştırmazlar. Evlenmek istediği kadını seçerken paradan çok duygusallığa odaklanır. Fakir ama onurlu bir genç benzetmesi bunun için yapılır.   Yada Erkeler  para için evlenip de mutlu olacağını düşünmez. Hepsinin yeri ayrıdır. Ancak erkelerin karısını aldatması da cinsel açıdan seks aptalı olmalarından kaynaklanır. Karşıdaki kadın evli erkeği menfaati gereği kandırmak için cinselliğini kullanırken seks aptalı olmuş bir erkek bu tuzağa düşer.  

İşte kadın ve erkeğin programlanması bu şekildedir. Bunu görerek yaşarsanız karşınızdakini daha iyi tanır ve yanlış yapmazsınız. Eşini sadece fiziksel güzellik için seçen erkekler hep yanılırlar. Kocasını da para ve kariyer için seçen kadınlar hep yanılırlar. 

İki taraf da bu zaafları bildiği için erkek zengin takliti yapar kadın ise olduğundan farklı imiş gibi görünür , makyaj ve hava ile kandırmaya çalışır.  Sonra bir de bakarlar ki sonu Türk filmine benzemiş.

Bu yüzden evlilikte acale edin diyeler yanlış söylüyorlar.   Erken yaşta kimse kimseyi tanıyamaz, ileri yaşlarda ne istediğini bilen insanların birlikte olması daha makuldur.

Not : Konuyu burada açacağına git kendisine söyle daha iyi olmaz mı? Cesaretin yoksa aşık olduğun şeyi tekrar düşün.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On Tue Jan 01 2019 at 01:59, John_Ahmet yazdı:

Bu güzelliğinle hep çirkini, çirkefi mutlu ediyorsun öyle değil mi? Bunu biliyorum. Buna ne sen, ne de ben engel olabiliriz.

(Not: Siz karışmayın o kendini biliyor.)

(Administrator: Bu başlığı bilerek tavan arasında açtım. Layık görmüyorsanız ateistcafe bölümüne taşıyabilirsiniz ve çok gerekli bu tartışmayı uygun arkadaşlarla yapabiliriz.)

Ne oldu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 04.01.2019 at 10:44, Düşünen Hayvan yazdı:

;Ergenliğe girmek değil de çıkabilmek  asıl mesele..

Benim kasıt ettiğim şey bu değil ayrıca ergen de değilim. Bilmediğiniz çok şey var. Gerçekten çok güzel bir kadın özellikle bu sarışın ve renkli gözlü avrupai kadınlar ne kadar parası olursa olsun kendisi gibi yine sarışın ve renkli gözlü bir erkeği sadece bildiğimiz evrende değil tüm paralel evrenlerde bile reddederler istemezler. Ben dünya genelinde bu özelliklerde bana evli bir çift yada sevgili gösterin oturup bütün tırnaklarımı yerim. Bilmediğiniz ırkçılıkla ilgili çok fazla mevzu dönüyor ve kesinlikle sandığınız gibi konu sadece para ve mevki ile ilgili değil. Benim hayalini kurduğum kadınların yanında hep merdiven altı adamları görüyorum. Hepsi de suratına s.çılacak cinsten. Hal bu ki eli ayağı düzgün temiz yüzlü bir çok zengin erkek varken hiç birinin yanında bugüne kadar bahsettiğim tipte güzel bir kadın görmedim. Siz görürseniz bana da haber verip içimi biraz rahatlatın.

Beni anlamaya başlamak için gerçekten çok zeki olup bugüne kadar gördüğün bütün çiftlerin yada sevgililerin fenotip analizini yapmış buradaki detayları kavramış ve nedenlerini sorgulamış olmanız gerekiyor. Sizlerde bu kapsamda bir algı ve zeka olmayacağı için aslında boşuna zahmet edip yazıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, John_Ahmet yazdı:

Benim kasıt ettiğim şey bu değil ayrıca ergen de değilim. Bilmediğiniz çok şey var. Gerçekten çok güzel bir kadın özellikle bu sarışın ve renkli gözlü avrupai kadınlar ne kadar parası olursa olsun kendisi gibi yine sarışın ve renkli gözlü bir erkeği sadece bildiğimiz evrende değil tüm paralel evrenlerde bile reddederler istemezler. Ben dünya genelinde bu özelliklerde bana evli bir çift yada sevgili gösterin oturup bütün tırnaklarımı yerim. Bilmediğiniz ırkçılıkla ilgili çok fazla mevzu dönüyor ve kesinlikle sandığınız gibi konu sadece para ve mevki ile ilgili değil. Benim hayalini kurduğum kadınların yanında hep merdiven altı adamları görüyorum. Hepsi de suratına s.çılacak cinsten. Hal bu ki eli ayağı düzgün temiz yüzlü bir çok zengin erkek varken hiç birinin yanında bugüne kadar bahsettiğim tipte güzel bir kadın görmedim. Siz görürseniz bana da haber verip içimi biraz rahatlatın.

Beni anlamaya başlamak için gerçekten çok zeki olup bugüne kadar gördüğün bütün çiftlerin yada sevgililerin fenotip analizini yapmış buradaki detayları kavramış ve nedenlerini sorgulamış olmanız gerekiyor. Sizlerde bu kapsamda bir algı ve zeka olmayacağı için aslında boşuna zahmet edip yazıyorum.

Senin tanrın böyle yaratmışsa kadının suçu nedir, hani sen tanrıcıydın, yoksa kendini mi kandırıyordun?

Hem bu kişisel bir konuysa ortama niye başlık açtın, yoksa kafayı yediğini teşhir etmek için mi? 

Bak sana bir öğüt vereyim, şu tanrıcılığı bir müddet bırakırsan gerçek kişiliğini de anlarsın, hani belki de çok zekisindir de bu üfleme tanrıcılık belki seni uyuşturuyordur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Sen game of thrones falan izlemiyorsun değil mi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle belirteyim yanlış anlaşılma olmasın ben cinsiyet ayrımı olmasın.

Erkeklerin %90'ı da seks aptalıdır.

Kadınların %90'ının da birinci önceliği dikkat çekmektir. Tüm cinselliğini bunun için kullanır. Makyajı , kıyafeti bunun için seçer. Amaç güzel olmaktan ziyade dikkat çekmektir.

Kadınların anlam veremediğiniz çoğu davranışının altında bu yatar. Örneğin işyerinde durduk yere kavga edip 5 dk sonra barışan kızlar vardır. Çoğu kişi öğlen  yemekte onları konuşur.

Kışın minietek yazın ise bot giymeleri , bacak teşhiri , kahkaha veya sebepsiz ağlamalar... Hepsi dikkat çekmek içindir.  Yüzlerce kez şahit oldum sevgilisiyle öpüşürken gözleriyle de etrafı kontrol ederler. Çünkü onun için amaç öpüşmek değil '' Kaç kişi bakıyor bize'' sorusunun cevabıdır.

Bu yüzden güzel olup olmamak değildir kadınlar için asıl mesele yeğen...  Mesele dikkat çekip çekmemektir. Modayı bunun için takip ederler gündem yaratmak için. Bu dikkat çekme işi evlilik amaçlı da olabilir  Herkesin niyetine göredir. Ama eninde sonunda birkişi ile evlenirsin yada flört edersin. Dikkat çekmek herkesin gözlerini üzerine çekmekle ilgilidir daha çok.

Onların beyninde bir puanlama sayacı var. Her giydikeri kıyafet veya yaptıkları davranışın çevredeki yankısını ölçer.

Dediğim gibi erkeklerin %90 ı seks aptalı olduğundan kadınlar da daha çok tahrik unsuru konuları ön plana çıkarırlar.  Basa basa belirteyim ki amaç seks yapmak değil '' MEVZU OLMAK , HAKKINDA KONUŞTURMAK , GÜNDEMDE KALMAKTIR''

Bir kadına ceza vermek istiyorsanız onunla ilgilenmeyin öldürmekten beter edersiniz. Onlar bir  erkekle mutlu olmazlar onlar sadece dikkat çekerek mutlu olurlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Avrupalı kadınlar Türk erkeklerine bayılıyor.  Özellikle şişman, kıllı ve yarı kel olanlara dipleri düşüyor. (!)

Ayrıca Almanya bizi kıskanıyoorrrr.......

Dur.. yok... o başka konuydu, özür dilerim.

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alman kadınları dengesizdir. Neye, ne şekilde tepki vereceklerini tahmin edilemez. Bir anda fırtınalı bir havaya döner, ya da aylarca sakin-sessiz olabilir. İşin ilginç tarafı Almanya'da doğmuş, ya da küçükken gidip o kültürü almış Türkiye'li kadınlar da aynı durumdadır. Net bir şekilde söylenecek söylenecek şey şudur; bizim Almancı kadınlar, ya da Alman kadınlar (yiyelim-içelim muhabbeti dışında) uzak durulması "er kişinin" yararınadır... 

Bunu yazan tosun değil, Almanya hakkında biligisi olan biridir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Norveç, Danimarka kadınları 10 numara. Dürüst takılırsanız bu kadınlarla asla yarı yolda bırakmıyorlar. Türk kadınlarının alıştırdığı şekilde davranırsanız boşa çıkarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu açan Ahmet Can arkadaşımız onu anlayamayacağımız söylüyor.

Uzun uzun anlattım ben daha ne yapayım.

Ülkemizdeki insanların matematik eksiği var bu gerçek her konuda kendini gösteriyor.  Şu yukarıda yazdıklarımı bir de tersten okusa . Sağlamasını yapsa ..

Kadınlar başkalarına yaptıkları tavırların kendisine yapılmasını istemez bundan çok rahatsız olur delirir , cinnet geçirirler. Şaka değil ciddiyim öyledir.

Neden çok güzel bir kız tipsiz bir erkekle dolaşır sorusuna cevap; Çünkü;

1- İstediği gibi kontrol etmek için
2- Başka kızların peşinde olmadığından emin olmak için , Rekabeti azaltır.
3- Terketmesi kolay olduğu için
4- Kendisini terkedemeyeceğinden emin olduğu için.  

Özetle  Çantada keklik olduğu için. Harcaması da kolay , unutması da kolay.

İki kırıtır her istediğini yaptırır. Çünkü cinsellik kadınlar açısından namus konusu değil yaptırım konusudur. Yaptırım yoksa cinsellikte yoktur aşk da yoktur..

Herhalde anlaşılmıştır umarım.

Yine belirteyim ki hayatı okumuş ve iyi terbiye almış erkek ve kadınlar istisnadır. Bu dediklerim seks aptalı olan erkeklerle ne oldum budalası olan kadınlara aittir.  Tür , cins, ırk ayrımı olmaksızın bütün milletler için geçerlidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Babalarina düskün olan kizlar karsi cinste benzer karakter arayabilir. Bazi ciftler inanilmaz derecede sanki kardeslermis gibi birbirine benzer. Bir kadinin ilki olmak cok önemlidir, sonradan gelenler bagisiklik sistemi güclenmis bir karsi cins buluyor karsisinda.Daha önce yasamadigi duygulari yasatirsaniz ve ne kadar dogal yani kendiniz olursaniz o kadar sevilirsiniz.Onlarla onlarin olmadigi zamanlarda nasil haraket ediyorsaniz yine öyle haraket edin.Ilgisiz davranmayin ama mesafeyide koruyun.

Güzel kadinin yaninda ona yakismayan birinin olmasinin bir cok sebebi olabilir.

Varliklidir, zekidir, espirilidir, kadin ruhundan öyle anliyordurki isterse bir kadin nasil mutlu edilir diye bir kitap bile yazabilir.

Güzel bir kadinin en azindan hayatinda mutlaka yakisikli bir erkek olmustur.Bunu güzel olsun olmasin bütün kadinlar deneyimlemek ister.

Yakisikli erkekten uzaklastiran sebeplerde olabilir. Tuhaf konusurlar, kasilirlar, bazen kasilip kalirlar, cok acemi ve deneyimsizdirler, sorun cözen degil daha cok sorun üretirler, yol yordam bilmezler.Yas ilerledikce aradigi özelliklerde degisebilir. Ergenken sert yapili bir karsi cins, orta yasta iken daha sakin birini ister, yasini basini iyice aldiginda zamanda geriye dönüp haylaz yaramaz yapida birilerini gözüne kestirebilir.

Tecrübe etmekte fayda var, belki ikincide belki onuncuda dogru kisiler birbirine denk gelir.

Kendinize eziyet etmeyin, sayginizi kaybetmeyin gerisi önemli degil. Kimsenin göbegi birlikte kesilmiyor. Kimse size, siz kimseye katlanmak ve sevmek zorunda degilsiniz. Bu sarisin afet beni niye sevmiyor da elin tipsizini koluna takmis derken arkanda durana sen niye bakmiyorsun onu niye koluna takmiyorsun.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 08.01.2019 at 19:49, deadanddark yazdı:

Bu sarisin afet beni niye sevmiyor da elin tipsizini koluna takmis derken arkanda durana sen niye bakmiyorsun onu niye koluna takmiyorsun.

Bu konuyu inan çok düşündüm. Son cümlendeki soruyu haklı göstereceğin biri kesinlikle değilim. Arkamda beni seven biri olmuş olsaydı ben buraya böyle bir başlık açmazdım. Ayrıca bu konu sadece beni üzen kişisel bir konu değildir. Bu konunun üzerinde yeteri kadar düşündüğünüzde bunun çok ciddi toplumsal ve sosyolojik bir konu olduğunu anlamaya başlarsınız. Kadınların özellikle internetin yaygınlaşmasından sonra aradığı ve üzerine düştüğü erkek modeli çok değişti. Daha önceleri para, yakışılılık ve karizmanın oluşturduğu üçgen çok ön plandayken bu bahsettiğim internetin oluşturduğu değişimden sonra kadınlar duygusallıklarını bir kenera bırakıp daha fazla seks odaklı düşünmeye başladılar. Tam olarak devreye mantıklarının girdiğini söyleyemem. Çünkü özellikle kendilerini darp eden, mutsuzluklarında önemli rol oynayan erkek modelleri ki onlar kendilerini iyi bildiğinden ve ne yaparlarsa yapsınlar kadınların buna boyun eğeceğini bildiklerinden özgüvenleri kaçınılmaz olarak yüksektir ve özellikle güzel kadınları en kötü ihtimalle psikolojik olarak alaşağı ederler. Sonrasında iletişimi sürdürmek için az biraz gönül alıcı bir diyalog kadını kendine yeniden bağlar. Özetle söylemek istediğim, acıma duygusundan yoksun ve cinsel potansiyeli yüksek erkek modelinin oluşturduğu hegamonya korkutucu boyutlara ulaştı. Adeta mafyavari görünümde ve ufak anlaşmazlıklarda dahi karşıdakini silahıyla tehdit edebilecek tipte erkeklere yönelmeye başladılar.  İşte kadınlar bu özellikte olmayan erkeklerle karşılaştıklarında da çok aşağılayıcı ve kırıcı davranmaya başladılar. Toplumda bu durumun oluşturabileceği sorunları özellikle yeni yetişmekte olan çocukları ve gençleri de düşünerek analiz etmek isteyebilirsiniz.Kendilerine rol model olabilecek daha güzel kadınları elde etmek için nasıl bir tavır sergileyeceğini örnek senaryolarla destekleyen pek çok dizi ve internet platformu için geliştirilen içerikler bulunmaktadır. Sonuç olarak kadınların neredeyse tamamının özellikle bu tip mavyavari erkeklere gösterdikleri insani ve cömert tavrın onda birini kendini iyi yetiştirmiş, konuşma yeteneğine sahip, duyarlı ve bilinçli erkeklere gösterseler bu durum toplumun gelişmesinde önemli rol oynayan eğitim ve ekonomiden defalarca kat daha etkili pozitif bir yön yakalamamızı sağlayabilir. Yine eğitim seviyesi yüksek zümrede de bu durum biraz  daha şekil değiştirerek kendini yineliyor; Bu defa böyle mafyavari şekilde asarım keserim diye konuşmasa da psikolojik olarak kadınlara olabildiğince bencil davranıp, konu kadın haklarını savunmaya gelince bu konudaki mağdur masum erkeklerin üzerine suç atmakta kendini alabildiğince iyi yetiştirmiş, zekadan yoksun fakat bencilliği, kurnazlığı ve terbiyesizliği zekayla bir tutan topluma, yetecek zekada ve kesinlikle yakışıklı olmayan bu tip erkeklere yönelmelerinden sonra oluşabilecek kaosu düşünmenizi istiyorum. Konunun negatif yönlerine daha fazla değinip bunu düşünmenizi kolaylaştırabilirim.

Ayrıca konu sadece çiftler, aşk ilişkileri ve evlilikler de değildir. Tüm ekonomi ve serbest piyasa bu konuyla ilgili diye düşünmekteyim. Kadınlar bu tip erkekleri psikolojik olarak öyle fazla besliyorlar ki bu kişilerdeki öz güven artışını tarif etmeye gerek var mı bilmiyorum. Hatta sadece kadınlar da değil, kadınların bu tip erkeklere fazla prim verdiğine şahit olan diğer erkekler de böyle davranma çabasına girmekle beraber gücünün yetmediği diğer rakiplerine bu özelliklerinden dolayı boyun eğerek onlara kendileri de farkında olarak yada olmayarak destek olmaktalar. Bu durum ekonominin cebir ve şiddet kullanmaya meyilli, bunun toplumdaki çeşitli tezahürlerini uygulamaktan çekinmeyen girişimcilerin daha başarılı olmasını sağlayan bir zeminin oluşmasına da sebep oluyor. Örneğin ürünün kalitesiz olmasına rağmen diğer rakiplerini daha masum çeşitli sebeplerle korkutarak ve çok ciddi reklam bütçesi ayırarak ön plana geçen görece daha faydasız şirketlerin daha hızlı kurumsallaşıp büyümesine neden olan ve daha sayabileceğim pek çok olumsuz zeminin oluşmasına sebep olmaktadır.

Bu konu ciddiyetini her geçen gün önemli ölçüde artırmakta ve ırkçılığı ve ötekileştirmeyi de pekiştiren etnik kökeni çok fazla önemseyen yeni siyasi ve ekonomik zeminin oluşmasına sebep olmaktadır.

Bireysel olarak düşündüğünüzde kadınların erkek seçimini kendi dışınızda düşündüğünüzde çok önemsiz bulabilirsiniz. Ancak bu konuda son dönemde değişen etnik unsurları da bulunan çok ciddi bir korelasyon olduğunu gözlemliyorum. Bu durumun oluşturabileceği daha kötü durumları da anlatan daha farklı bir yazı yazmayı düşünüyorum.

İşte kadınlar özelikle sarışın, renkli gözlü ve masum tabiyatlı bir erkek gördüklerinde kendilerine öyle aşağılayıcı ve kırıcı tavır sergiliyorlar ki bu durumun daha ciddi boyutlara ulaştığında yaşananları biliyorsunuz. Örneğin Srebrenitsa katliyamı buna örnek olarak gösterilebilir. Sonuçları çok ağır olabiliyor. Çevrenizde renkli gözlü ve sarışın olup daha asi görünümlü kişiler görebilirsiniz. Onların bu tavrı bu duruma olan doğal ve haklı olan tepkileridir, daha fazlası değil ayrıca masum görünüşlü, sarışın ve renkli gözlü olmayan diğer grubun erkekleri her ne sebeple olursa olsun renkli gözlülerden daha bencil ve sinsi yapıda olduklarından ki kadınların bu duruma gösterdikleri pozitif tavrı bildiklerinden kendileri genellikle daha sessiz ve az konuşan bir tabiatla kadınların dikkatini çekip daha sinsi davranabiliyorlar. Bu durumu kısaca şöyle anlatabilirdim;

Türk insanı sarışın ve renkli gözlü erkeği sevmiyor. Bunun sebebi bu tip erkeklerin daha akıllı ve zeki olmalarının yanında diğer grubun daha zeki olanlarına göre daha iyi ve masum insanlar olmalarıdır. Aslına bakarsanız her insan zeki insanları sever fakat bu zekaya hangi anlamları yüklediğinize bağlıdır. Genetik özellikleri gereği sarışın ve renkli gözlü insanların zeki olanları analitik düşünme yetenekleri daha fazla gelişmiş, daha yumuşak tabiatlı daha yapıcı, birleştirici ve bütünleştirici oluyorken diğer grubun zeki bireyleri bu durumu sindiremediklerinden olsa gerek daha ayrıştırıcı, pesimist karakterli gücünü terbiyesizliğinden alan asi bir tabiyata sahip ve sinsi karakterli oluyorlar. Ancak yine de aptal Türkler bu ikinci grubun insanlarına korku b.kuna daha fazla saygı göstertme eğiliminde olduklarından yukarıda bahsettiğim bu durumların yaşanmasına sebep oluyor.

Bu konunun siyasi ve ekonomik yönden çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdiye dek size hazır olarak sunulan düşünce kalıplarıyla düşünmeye alıştırılmış bireylerdenseniz bu paragrafları gerektiği gibi anlamamış olabilirsiniz. Ancak bu anlattıklarımı ön yargısız şekilde yeniden düşünüp çevrenizden bulduğunuz örnek kişilerle anlattıklarımı zihninizde canlandırarak yeniden düşünürseniz bir süre sonra kesinlikle anlayacak ve konunun önemini kavramaya başlayacaksınız.

Bu konuyu çok güzel ve etkili şekilde özetleyen bir dizinin şu kesitini herkes izlesin istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel kadın hiç birimize borçlu değil. Onu hak edersen, muradına erersin ama sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda değil. Kedi-ciğer meselesi bunlar. Hep safsata. Güzel kadınların bazıları beni kabul etti, bazıları reddetti. Kalbimi kıranlar da oldu ama hiç birine düşmanlık beslemedim. Allah hepsinin gönlüne göre versin. Hepsini seviyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Kadınların özellikle internetin yaygınlaşmasından sonra aradığı ve üzerine düştüğü erkek modeli çok değişti. Daha önceleri para, yakışılılık ve karizmanın oluşturduğu üçgen çok ön plandayken bu bahsettiğim internetin oluşturduğu değişimden sonra kadınlar duygusallıklarını bir kenera bırakıp daha fazla seks odaklı düşünmeye başladılar.  Özetle söylemek istediğim, acıma duygusundan yoksun ve cinsel potansiyeli yüksek erkek modelinin oluşturduğu hegamonya korkutucu boyutlara ulaştı. Adeta mafyavari görünümde ve ufak anlaşmazlıklarda dahi karşıdakini silahıyla tehdit edebilecek tipte erkeklere yönelmeye başladılar.  

İşte kadınlar özelikle sarışın, renkli gözlü ve masum tabiyatlı bir erkek gördüklerinde kendilerine öyle aşağılayıcı ve kırıcı tavır sergiliyorlar ki bu durumun daha ciddi boyutlara ulaştığında yaşananları biliyorsunuz. Örneğin Srebrenitsa katliyamı buna örnek olarak gösterilebilir. Sonuçları çok ağır olabiliyor. Çevrenizde renkli gözlü ve sarışın olup daha asi görünümlü kişiler görebilirsiniz. Onların bu tavrı bu duruma olan doğal ve haklı olan tepkileridir, daha fazlası değil ayrıca masum görünüşlü, sarışın ve renkli gözlü olmayan diğer grubun erkekleri her ne sebeple olursa olsun renkli gözlülerden daha bencil ve sinsi yapıda olduklarından ki kadınların bu duruma gösterdikleri pozitif tavrı bildiklerinden kendileri genellikle daha sessiz ve az konuşan bir tabiatla kadınların dikkatini çekip daha sinsi davranabiliyorlar. 

Konuyu Srebrenitsa katliamına kadar nasıl bağladığını pek anladım fakat yine de anladığım kadarına görüş bildireyim.

Bazı kadınlar mafyavari erkeklere yöneliyorlar çünkü onları daha sözünün eri, tuttuğunu koparan ve güçlü bir karakter olarak algılıyorlar. Hiçbir kadın ezik, yılışık ya da kadınların önünde şekilden şekile giren erkekten hoşlanmaz yani bir kadını elde etmek için paspasa dönüşen tipler var malum ve bahsettiğin bu mayfa modeli erkek, böyle hareketlerde bulunmuyor, herhangi bir kadının karşısında ezilip büzülmüyor. Durum böyle olunca kadınlar bu erkekleri daha çekici buluyorlar. Bu forumda yazıldı işte defalarca ve kadınların romantizm adı altında çok iltifat eden ya da sürekli yılışan erkekten hoşlanmadığı, kadın düşkünü erkek profilini elediği hep belirtildi. Senin kibar erkek dediğinin belli bir limiti olmalı yoksa aşırı kibarlığı abartanlar da var. 

Aldatma başlığındaki örnekteki gibi sevgilisine başka erkeklere gidebilirsin diyen birini gerçekten isteyen kadın çıkmaz fakat belli bir süre takılan da olabilir. Burada erkek hem ben sana yeterli gelemeyebilirim mesajı veriyor hem de kadına sahip çıkmıyor yani kadın bu noktada kendini değersiz hissetmeye başlar ve o erkekle zaman kaybetmeden başkasını bulur. Gördüğün gibi para ya da şöhret bir insanı kendine güvenli yapacak diye bir kural yoktur.

Yakışıklılık, renkli göz, sarışın, esmer gibi durumlar kadınları çok etkilemiyor. Kadın bir erkeğin güçlü bir karakter olduğuna kanaat getirirse ne tipine bakar ne de parasına çünkü güçlü karaktere istese de karşı koyamıyor. 

Kadınlar internette daha rahatlar çünkü tek bir fotoğrafa dağları aşacak saf tipler var. Kadın bunu kullanır elbette çünkü başka bir meziyete ihtiyacı kalmıyor. İki fotoğrafla herhangi bir erkeği elde edebiliyorken, niye o erkeğe saygı duysun ki? Sen olsan bu kadar kolay elde ettiğin birine saygı duyar mıydın?

Günlük hayatta da aynı şekilde bir erkeği kolaylıkla kendine çekebiliyorsa o erkeğe saygı duymuyor ve kolayca harcıyor.

Tüm yazdıklarım sadece şahit olduklarım ve duyduklarım üzerine yani biyoloji açısından net bilgiye sahip değilim ama çok örneğini gördüm ve kadınlardan birebir duydum.

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...