Jump to content

Yurtdışına yerleşmek

Recommended Posts

2 saat önce, fumes yazdı:

@adalet123

Otelin varsa var banane ya. Ben hayatimda parasi var diye birine saygi duyup, onunla vakit gecirmis biri degilim. Ama, 3 dil(Ispanyolca, Ingilizce, Portekizce) bilen bileklik yaparak satan, bahcivancilik yapan, asci yamagi olarak calisan ve boylece Tum Latin Amerikayi gezip, Afrika ve Asyada bir suru ulkede bulunan ve gittigi yerlerde en az 2 ay kalan Uruguaylı arkadasimi cok kiskaniyorum. Bisikletle 46 ulke gezip 76.100 km yol giden ve 6 senedir yolda olan Gurkan Genc i kiskaniyorum.@Getaf gibi harika Turkcesi olan ve bunu burda yaziya doken insanlari kiskaniyorum. Herkes kendinde eksik gordugu seyi kiskanir. 

Dedikodu diye arkadan konusmaya denir. Burada mesajlarda bizzat etiketleniyorsun. Yani buna dedikodu denmez.

Surekli "otelim var, o yuzden kiskaniyorsunuz yeaaa" kafasi yasiyor. Aslinda milleti kiskanan kendisi. Kendisi kiskandigi icin bizi de kiskanacak saniyor iste. Zavalli.

Banane otelin varsa, di mi? Napalim otelin varsa? Otelin filan da yok tabi. Culsuzun teki, gelmis internette farkli bir kisilik yaratmaya calismis. Zavalli bir hasta bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Yemeklerine alisabilirsen bide Budist dayatmalarına alisirsan bir de kutu gibi yerlerde ustuste yaşamayı göze alırsan Asya ülkelerine git derim. TV de seyredildi gibi olmuyor herşey.

Ama sende bir karar ver artık.

Ben gidecek olsam doğal kaynakları olmayan cok da imrendirici bir doğal güzelliği olmayan bir yere gitmek isterim. Boyle bir yerde kafan rahat olur.

Ama zengin bir doğal güzellik falan diyorsan eğer oraları önceden parsellrmisler..bir de Uruguay, Salvador , Panama falan var oralar da güzel ama mafya ülkesi..

Kubayı unuttum bak orası güzeldir.

Konu sahibinin @adalet123 zaten boyle bir ekonomik gucu olduguna inanmadigimdan. Sana her gittigimde en az 30 gun kaldigim Taylandla ilgili tecrubelerimi anlatmak istiyorum. Evet cogu ev kucuktur, mutfagida yoktur. Insanlarin cogu disarida yemek yer. Cogu kisinin evinde camasir, bulasik makinasida yoktur. Belli noktalarda bozuk parayla calisan 3-4-5 litre camasir makinaları vardir. Bazilarinin yaninda kurutma makinasi da vardir. Street food fiyati cok uygundur kesinlikle pahali degildir. Sokaklarda fareler ve sarkik elektrik kablosu gormek cok olasidir. Hatta Bangkokun merkezinin uzaginda metrelerce uzunlugunda Kobra yilani bile gorebilirsiniz. Yuksek binalarla dolu luks yerler de, varos sokaklar da vardir. 

Yerli halkla takilmama ragmen din konusunda hic bir baski gormedim. Ilk gittigimde Muslumandim bana su domuz eti vs. diye bilgilendirdiler. Birinin evine misafir olarak gittim seccade niyetine yere serip ibadet etmem icip kucuk hali verdi. Tabi ben o zaman namaz kilmiyor, domuz eti de yiyordum. Tapinaklardaki monklarla tanisip sohbet etmeme ragmen hic biri gel budist ol demedi. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...