Jump to content

Yurtdışına yerleşmek

Recommended Posts

Bir saat önce, oksuz_ yazdı:

Haftada ne kadar calisacaginizi vizeniz belirliyor. Benim vizem F-1 ve ancak hafta 20 saat calima iznim var. Daha fazlasi icin izin verilmiyor. Egitim alirkende haftalik bu 20 saati lisansustu arastirmaci olarak calismaniz sayesinde dolduyorsunuz. Yani eger ogrenci vizeniz var ise nerede calisacaginiz asagi yukari onceden belirlenmis. 

Eger ABD ye yerlesmek istiyorsaniz, yanlis bilmiyorsam 500 bin dolar (bir milyon da olabilir. Tam emin degilim) gibi bir meblag ile burada yatirim yapmalisiniz ve actiginiz is yerinde belirli sayida kisi calistirmalisiniz. Hatta size yesil kartta veriliyor. 

Anladım hocam teşekkürler.Anlaşılan daha fazla paraya ihtiyacım var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, adalet123 said:

Hocam işte amerika da durum nasıl  onu merak ediyorum çünkü amerika daha çok dikkatimi çekiyor?

Ne kadar bir parayla is yeri acmak lazım?

Bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

Rica ederim. @oksuz_ arkadasin da dedigi gibi Son donemlerde Amerika ve bir cok ulke is kurmak icin ulkeme yuklu miktarda sermaye getirmelisin diyor. Ameriknin hangi sehrine gittin ve neyi ilgini cekti? Ben sana Ingilterede is kurmak icin Ankara anlasmasini incelemeni tekrar oneriyorum. Nerede is kuracaksan kur, oncesinde 1 ayligina o ulkeye yalniz basina git ve sadece yerli insanlarla zaman gecir bu senin o ulkede yasayip yasamamak istedigini anlamani saglar. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, adalet123 yazdı:

Terbiyesizlik yapma hasta olan sensin.Otel sahibi olduğumu daha önce söylemiştim.Bağış konusuna gelince,orda ülkemizdeki düşük gelirli insanları kastettim.Milyon dolarlık proje üzerinde çalışıyorum evet ve projelerim tahmin ettiğim ilgiyi görürse milyoner olmam olası.Ezik ve aşağılık kompleksi olan senin gibi asalaklarda ancak benim gibilerle alay edip ego tatmini yapmaya kalkar.Bir şeyler üretmeye çalışmam kudurtmuş seni.

Ben senin konuna gelip hakaret etmiyorsam seninde bana bunları söylemeye hakkın yok.

Herkese ayni seyi soyluyorsun. Guya seni kiskaniyoruz. Tabi tabi. Bilmen gereken su ki kimse senin milyon dolarlik projen olduguna inanmadigi icin kiskanmiyor da.

Milyon dolarlik projeyi yaratabilecek kisi senin gibi olmaz. Otel sahibi filan da degilsin. Muhtemelen culsuzun tekisin. Forumda mesajlarini okuyorum ve olaylara genelde parasal acidan bakiyorsun ve paranin olmadigi anlasiliyor. Kimse Evrim Agaci'na 10 lira bagis yapalim dedigimde "sen bizi zengin saniyorsun galiba" filan demez, tabi senin gibi culsuz degilse. Guya fakirleri dusunmus... Otel sahibi olan, milyon dolarlik projesi olan biri 10 lirayi cok gormez, hatta aklina bile gelmez. 10 lira lan bu? Evsiz birinin cebinden 10 lira ciksa, kimse bu 10 lirayi nereden buldun demez.

Bence sen ya agir hastasin ya da trollsun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Klonopin yazdı:

Herkese ayni seyi soyluyorsun. Guya seni kiskaniyoruz. Tabi tabi. Bilmen gereken su ki kimse senin milyon dolarlik projen olduguna inanmadigi icin kiskanmiyor da.

Milyon dolarlik projeyi yaratabilecek kisi senin gibi olmaz. Otel sahibi filan da degilsin. Muhtemelen culsuzun tekisin. Forumda mesajlarini okuyorum ve olaylara genelde parasal acidan bakiyorsun ve paranin olmadigi anlasiliyor. Kimse Evrim Agaci'na 10 lira bagis yapalim dedigimde "sen bizi zengin saniyorsun galiba" filan demez, tabi senin gibi culsuz degilse. Guya fakirleri dusunmus... Otel sahibi olan, milyon dolarlik projesi olan biri 10 lirayi cok gormez, hatta aklina bile gelmez. 10 lira lan bu? Evsiz birinin cebinden 10 lira ciksa, kimse bu 10 lirayi nereden buldun demez.

Bence sen ya agir hastasin ya da trollsun.

Bağış konusunda biraz saçma konuştum haklısın.

Otel sahibiyim,her şeye parasal açıdan baktığımı nerden çıkardın ? Ayrıca bu normal değil mi sence?

Beni sadece sen ve aşağılık kompleksi olanlar hazmedemiyor..Projemi tamamlamak üzereyim ama sende biliyorsun ki sana burdan özel bilgileri veremem.Patent vekili ile de görüştüm.

Milyoner olan binlerce mucit var.Hiç mi internete bakmıyorsun?

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, adalet123 yazdı:

Bağış konusunda biraz saçma konuştum haklısın.

Otel sahibiyim,her şeye parasal açıdan baktığımı nerden çıkardın ? Ayrıca bu normal değil mi sence?

Beni sadece sen ve aşağılık kompleksi olanlar hazmedemiyor..Projemi tamamlamak üzereyim ama sende biliyorsun ki sana burdan özel bilgileri veremem.Patent vekili ile de görüştüm.

Milyoner olan binlerce mucit var.Hiç mi internete bakmıyorsun?

Milyon dolarlik projen olacak, otel sahibi olacaksin ama yurtdisindan telefon getirip satma isine girsem mi acaba diye dusuneceksin? Sen gercekten sizofren olmalisin ya da trollsun.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/66947-yurtdışından-telefon-getirtip-satmak/

Sitelerde Paylaş

https://transferwise.com/gb/blog/start-a-business-in-usa-non-resident

Eger  minimun $100.000 (535.000 TL) lik sermaye payin olursa ve kurulan sirketin minimum 51% hissesi seninse gecici calisma izni alma sansin olabiliyormus. Ama garanti degil ve hic bir sekilde green carda (yani kalici calisma iznine) donusmuyormus. Yatirimla Green Card alabilmek icinde $500.000 (2.675.000 TL) yatirim sarti varmis. Linkte daha detayli bilgi var. Simdi baktimda $100.000 in aylik faizi 9.000 TL civarinda. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Klonopin yazdı:

Milyon dolarlik projen olacak, otel sahibi olacaksin ama yurtdisindan telefon getirip satma isine girsem mi acaba diye dusuneceksin? Sen gercekten sizofren olmalisin ya da trollsun.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/66947-yurtdışından-telefon-getirtip-satmak/

O zaman başkaydı.Ailevi sorunlar vardı ve evden ayrılmayı düşünüyordum.Ama sonra sorunlar ortadan kalktı.Ve ailemle beraber kalmaya karar verdim.Otelimizi ailecek isletiyoruz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, fumes yazdı:

Simdi hatirladim 1 ay once su konuda mesaj atmistin Yurtdisina Dil egitimine gitmeye param yok diye. 1 ayda parayi bulmussun. @Klonopin in hakli olmali ihtimali cok yuksek gozukuyor. 

Siz de mi?

Yahu sanki cebimde yüz binlerce lira var dedim.Bizim aile işletmemiz var ve ailem ancak iş kuracaksam beni destekler.Benn burda niye kendimi olduğumdan farklı göstereyim ki?

Sizin zenginlik hayaliniz viski içip  ayak ayak üstüne atmak olabilir ama herkes öyle değil.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, fumes yazdı:

Simdi hatirladim 1 ay once su konuda mesaj atmistin Yurtdisina Dil egitimine gitmeye param yok diye. 1 ayda parayi bulmussun. @Klonopin in hakli olmali ihtimali cok yuksek gozukuyor. 

Hakliyim tabi. Bu cocuk bana kalirsa troll degil ama sizofren filan olmali, ya da baska bir sey.

Milyon dolarlik projeler, oteller filan. Herkesin onu kiskandigini dusunmesi...

Bi de boyle bir konu acmisti:

Yakini 16 yasinda adam yaralamis filan. Olay 2014'te olmus. 2014'te 16 yasinda olan yakini, 2019'da 20 - 21 yasinda olmali. Aslinda "yakinim" dedigi kisi kendisi. Yasinin 21 oldugunu soylemisti zaten.

Agir hasta bu. Adam filan da yaralamis. Zaten gecen gun kucuklugunde milleti dovdugunu filan anlatiyordu kahraman gibi. Muhtemelen siddete meyilli biri olmali.

Kucucuk akliyla bizi kandirabilecegini saniyor iste.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, adalet123 said:

Siz de mi?

Yahu sanki cebimde yüz binlerce lira var dedim.Bizim aile işletmemiz var ve ailem ancak iş kuracaksam beni destekler.Benn burda niye kendimi olduğumdan farklı göstereyim ki?

Sizin zenginlik hayaliniz viski içip  ayak ayak üstüne atmak olabilir ama herkes öyle değil.

Benim zenginlik gibi bir hayalim yok. Kisinin zengin veya fakir olmasi benim bakis acimi degistirmez. Anladigim kadariyla hic Amerikaya da gitmemissin. Hollywood filmlerinden mi geldi bu Amerikada is kurma hevesi?

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Klonopin said:

Hakliyim tabi. Bu cocuk bana kalirsa troll degil ama sizofren filan olmali, ya da baska bir sey.

Yakini 16 yasinda adam yaralamis filan. Olay 2014'te olmus. 2014'te 16 yasinda olan yakini, 2019'da 20 - 21 yasinda olmali. Aslinda "yakinim" dedigi kisi kendisi. Yasinin 21 oldugunu soylemisti zaten.

Agir hasta bu. Adam filan da yaralamis. Zaten gecen gun kucuklugunde milleti dovdugunu filan anlatiyordu kahraman gibi. Muhtemelen siddete meyilli biri olmali.

Olaylari bir dedektif gibi birbirine baglayip cuk diye oturtmussun tebrikler. @adalet123 Amerika sandigin gibi bir peri masali ulkesi degil. Birisi zaten Amerikada is kurmak diyince bakis acisinin darligi anlasiliyor. Amerikada $1,500-2,000 arasi maasla ancak yasamini idame ettirir, zenginleri seyredersin. Turkiyedeki gibi adam falan da yaralayamazsin aninda arkadan kelepceleri takarlar. İngiltere gibi silahsiz polisler yok Amerikada. Amerika Turkiyeden @oksuz_ gibi doktorasini yapan, hali hazirda doktor, bilgisayar yazilimcisi gibi kalifiye adamlari alir. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Klonopin yazdı:

Gerizekalı.Kendim olsam neyden cekinecegim mal açık açık söylerim.

Siddete meyilliymiş ben kendimi savunup ezdirmemişim zoruna mı gitti yavsak senin gibi dayak mı yeseydim it.

Ne kadar boş insanlarsınız lan .Mahalle karısı gibi dedikodu yapıyorsunuz.Hasta olan sensin yavşak dayak yediği için psikolojisi bozulan sem değil misin it?

Otelim var ve bu senle fumes denen itin zoruna gidiyor ezikler sizi.

Adi şerefsiz.Beni sadece senin gibi dallamalar kıskanıyor bu kabak gibi ortada.Şimdi siktirgit.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, fumes yazdı:

Olaylari bir dedektif gibi birbirine baglayip cuk diye oturtmussun tebrikler. @adalet123 Amerika sandigin gibi bir peri masali ulkesi degil. Birisi zaten Amerikada is kurmak diyince bakis acisinin darligi anlasiliyor. Amerikada $1,500-2,000 arasi maasla ancak yasamini idame ettirir, zenginleri seyredersin. Turkiyedeki gibi adam falan da yaralayamazsin aninda arkadan kelepceleri takarlar. İngiltere gibi silahsiz polisler yok Amerikada. Amerika Turkiyeden @oksuz_ gibi doktorasini yapan, hali hazirda doktor, bilgisayar yazilimcisi gibi kalifiye adamlari alir. 

Kardeşim siz hasta mısınız?

Cidden kafayı yemişsiniz ya.Kim sana söyledi adam yaraladığımı? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Ya öyle değilse ne olacak bu bana attığın iftira için pişmanlık duyacak mısın o zaman?

Bu kadar mal olmayı nasıl basariyorsunuz hayret ya.

Açtığım konuyu ne iki tana kahpe ne hale getirdiniz.Raporlayacağim ikinizi de.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, fumes yazdı:

Benim zenginlik gibi bir hayalim yok. Kisinin zengin veya fakir olmasi benim bakis acimi degistirmez. Anladigim kadariyla hic Amerikaya da gitmemissin. Hollywood filmlerinden mi geldi bu Amerikada is kurma hevesi?

Evet ya nerden gelecekti? Valla se inkar etsende bal gibi zenginlik istediğin ortada.Üstelik bu sende bur aşağılık kompleksine de neden olmuş.Yavsakca bana iftiralar atmanın başka nedeni olmaz.Zavallı seni.

Sitelerde Paylaş

Adamlar üşenmemis bütün mesajlarımı didik didik edip senaryo yazmış vat anasını.Birde büyük bir şey gibi anlatıyor diğer mal da ona destek veriyor.Üstelik her ikiside parasız ve asosyal ne tesadüf.

Millet ne kafalar yaşıyor.Torbacınızı degistirin bence.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, adalet123 yazdı:

Adamlar üşenmemis bütün mesajlarımı didik didik edip senaryo yazmış vat anasını.Birde büyük bir şey gibi anlatıyor diğer mal da ona destek veriyor.Üstelik her ikiside parasız ve asosyal ne tesadüf.

Millet ne kafalar yaşıyor.Torbacınızı degistirin bence.:0_80cbc_37a71a73_L:

Butun mesajlarini didik didik ettigimizi nereden cikardin? Ne yazdigini hatirladigimiz icin buraya konu linkini paylastik.

Parasiz oldugumuzu da nerenden uyduruyorsun? Herkesi kendin gibi zugurt mu saniyorsun sen?

Sen hastasin. Oteller, milyon dolarlik projeler, herkes beni kiskaniyor ya kafasi filan... Internette tam tersi bir kisilik yaratmaya calisiyorsun galiba.

Sitelerde Paylaş

@adalet123

Pardon senin durumundaki birine iyi davranmam gerekirdi. Nerde kalmistik... heh $500,000 ile Amerikada is kurucaktin, New Yorkta unlu bir mekanda bacak bacak uzerine atip  viskini yudumlarken Kylie Jenner i bekleyecektin. Beraber eglendikten sonra Ferrarine belki helikopterine atlayip Hollywood filmlerindeki gibi denize sifir, luks tasarimli ve bahceli mustakil villana gecicektin. 

Cocuk gibisin ya 21 yasina gelmissin, ama Hollywood filmlerinin abartiyla dolu oldugunu gorebilecek zeka seviyesine erisememissin. Benim bir arkadasim var 1.000 tl ye calisirken 3.000 tl kazaniyorum der, ben doktor olucam falan derdi. Bende merak edip YGS sonucuna baktim arkadasim sinavda sifir cekmis.

Sosyal olmak icin kendi yaginda kavrulacak kadar para kazanman yeterli. Ovunmek gibi olmasinda cok sosyal birisiyimdir. Hic bilmedigim bir yere gidip ilk defa gordugum insanlarla saatlerce sohbet eederim. Basit hayati severim bu yuzden vakit buldukca kampa, bisiklet turuna falan giderim. Arkadas cevrem Turk olsun, yabanci olsun kendini cok iyi yetistirmis, mutevazi, bilgili ve durust insanlarla dolu. Ornek olarak buradan @Getaf i verebilirim. Amerikadan, Almanyadan, Ispanyadan, Italyadan, Portekizden, Uruguaydan, Cinden, Koreden, Taylanddan, Irandan, Arjantinden, Kanadadan, Malezyadan, Mozambikten, Ukraynadan, Avustralyadan, Yeni Zelandadan arkadaslarim var. Kiminle kampta, kiminle yurtdisinda, kimini evimde misafir edip, kiminlede internet uzerinden tanistim. Bunlarin bazilari bir pasaportu bitirmis ikincisinde de pasaportunda nerdeyse vize basmak icin sayfa kalmayan insanlar. 

Sitelerde Paylaş

@adalet123

3 hours ago, adalet123 said:

Gerizekalı.Kendim olsam neyden cekinecegim mal açık açık söylerim.

Siddete meyilliymiş ben kendimi savunup ezdirmemişim zoruna mı gitti yavsak senin gibi dayak mı yeseydim it.

Ne kadar boş insanlarsınız lan .Mahalle karısı gibi dedikodu yapıyorsunuz.Hasta olan sensin yavşak dayak yediği için psikolojisi bozulan sem değil misin it?

Otelim var ve bu senle fumes denen itin zoruna gidiyor ezikler sizi.

Adi şerefsiz.Beni sadece senin gibi dallamalar kıskanıyor bu kabak gibi ortada.Şimdi siktirgit.

Otelin varsa var banane ya. Ben hayatimda parasi var diye birine saygi duyup, onunla vakit gecirmis biri degilim. Ama, 3 dil(Ispanyolca, Ingilizce, Portekizce) bilen bileklik yaparak satan, bahcivancilik yapan, asci yamagi olarak calisan ve boylece Tum Latin Amerikayi gezip, Afrika ve Asyada bir suru ulkede bulunan ve gittigi yerlerde en az 2 ay kalan Uruguaylı arkadasimi cok kiskaniyorum. Bisikletle 46 ulke gezip 76.100 km yol giden ve 6 senedir yolda olan Gurkan Genc i kiskaniyorum.@Getaf gibi harika Turkcesi olan ve bunu burda yaziya doken insanlari kiskaniyorum. Herkes kendinde eksik gordugu seyi kiskanir. 

Dedikodu diye arkadan konusmaya denir. Burada mesajlarda bizzat etiketleniyorsun. Yani buna dedikodu denmez.

Sitelerde Paylaş

Yemeklerine alisabilirsen bide Budist dayatmalarına alisirsan bir de kutu gibi yerlerde ustuste yaşamayı göze alırsan Asya ülkelerine git derim. TV de seyredildi gibi olmuyor herşey.

Ama sende bir karar ver artık.

Ben gidecek olsam doğal kaynakları olmayan cok da imrendirici bir doğal güzelliği olmayan bir yere gitmek isterim. Boyle bir yerde kafan rahat olur.

Ama zengin bir doğal güzellik falan diyorsan eğer oraları önceden parsellrmisler..bir de Uruguay, Salvador , Panama falan var oralar da güzel ama mafya ülkesi..

Kubayı unuttum bak orası güzeldir.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...