Jump to content

Vücut geliştirme

Recommended Posts

Vucut gelistirmeye tekrar baslayacagim. Burada da bu sporla ilgilenenler var sanirim.

Bu sporla ilgili bu konu altinda konusabiliriz diye dusunuyorum.

Siz nasil calisiyorsunuz mesela?

Benim farkettigim sey, bu spor icin fazla protein almanin gereksiz oldugu. Ornegin dogal bir sporcu icin gunde 80-100 gr protein yeterli oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)

Bu arada benim calisma programim soyle olacak:

A:

Squat - 5x5

Bench Press - 5x5

Barbell Row - 5x5

B:

Squat - 5x5

Overhead Press - 5x5

Deadlift - 3x5

Bir gun A, diger gun B antrenmanini yapacagim. A - B - A - B - A - ... seklinde yani.

tarihinde Klonopin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mekaniker yazdı:

Bu kadar protein için kaç gram peynir et yemeliyim?Kaç para tutar?

Bunların türkçesi yok mu?

Kac para tutacagini bilmiyorum. Ben pek profesyonelce yapmiyorum ama agirliklar artmaya basladigi zaman muhtemelen yediklerime dikkat etmem gerekecek. Gunde 1 olcek protein tozunu sute karistirip iciyorum.

Turkcesine ne gerek var? Turkce kaynaklarda bile "squat" yerine "comelme" yazmaz, squat yazar.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ben 16 yaşımdan bu tarafa elimden gelen hertürlü siporu yapmaktayım.

Yaşım 82.

Almanyada hastanede hastane sahibinin karısı bana sordu,mustafa kaç yıl yaşamak istersin dedi.

Dedimki 150 yıl en azından yaşamak isterim.

O an doktor olan kocası içeri girdi.

Kadın dediki, Hans baksana mustafa 150 yıl yaşamak istiyor.

Kocasıda dediki,SAĞLIK  KURALLARINA  tam anlamıyla uyarsa neden olmasın.

Karacıger rahatsızlığımı hiç ilaç almadan siporla yendim.

Böbrek ve yürekteki hastalık başlamalarını MASAJ  MAKINAMLA önlüyorum.

Sağlık bakanının biri şöyle demişti,KAN  GİREN  UZVA  HASTALIK  GİREMEZ.

Uzuvlardaki kaslar ve damarlar hareketsizlikten büzülür ve daralır.Kan akışıda çok azalır hatta kesilebilirde.KANINDA  GİREMEDİGİ  YERE  HASTALIK  GİRER.yani ZARARLI  MİKROPLAR.

Hastanede bir kadın doktor bana geldi beni muayane etti.Tam iki saat yanımdan ayrılmadı.Bir ara dediki Nustafa senin kağıtlarına baktım,senin AKCİGERLERİNDE normalin üstünde hava varmış.

Dedimki hastahanenin arkasındaki tepenin tepesine 30 dakkada çıkıp 15 dakkada iniyorum her sabah.Kadın doktor dediki o zaman bu lafı söylememiş olıyım.

Almanyada bir Yunanlı kadın doktor benim ayle doktorumdu.

Her doktora gittiiiiiiiiiiiiiiiiiiigimde ADANALI bir şişman kadın vardı onu doktorda görürdüm.

Bir gün gene doktora gittimki adanalı şişman kadın orda.

Sıra adanalı kadına gelince Yunanlı kadın doktor adanalı kadına şöyle dedi.Her allahın günü sen burdasın.Doktora geleceğine birazda sipora gitki her allahın günü burda olmayasın.

Ne demiş ATALARIMIZ,NERDE  HAREKET orda BEREKET.

Hastanede her perşembe günü doktor HANS isteyenlere kemik rahatsızlıkları hakkında konuşma yapardı,toplantı salononda.

Birgün dediki 60 türlü kemik rahatsızlığı var.Bu 60 hastalığıda araştırrrrrrrrrrrmamız için hastanede en az 3 ay kalmanız gerek,biliyorsunuz buda mümkün değil.

Birgün konuşmasında dediki ,bakarsınız bir kolunda biri öte kolunda başka biriyle hasta getirilir hastaneye.Giderken tek başına hastaneden eve gider.

6 ay sonra bakarsınız aynı adam gene iki kişinin yardımıyla hastaneye getirilmiş.

Ama Mustafa gelirkende giderkende kimsenin yardımına ihtiyacı olmaz.

Çünkü mustafa yeterli sporu,jinastigi yapmaktadır.

Peygamberin birinin bütün vücudu yara bere olur,kurtlanır.Peygamber Allaha yarvarır durur beni iyileştir deye.Tanrı şöyle der AYAĞINI  yere vur çıkan suyla yıkan.

Amerikalı bilim adamları bu ayat üzerinde uzun zaman düşünürler,TANRI bu sözüyle ne demek istedi.

Sonunda şuna karar veriyürler KOŞ(sipor yap)soğuk suyla YIKAN.

Veeeeeeeeee,peygamber koşuyor,soguk suyla yıkanınca iyileşiyor.

İsviçrede bir çiftliğe gittim,ineye baytar doğum yaptırıyor.Danayı otların üstüne düşürüyorlar,kış günü yandan hortumu alıp buz gibi suyla danayı yıkıyorlar.

Çiftlik sahibine dedimki napıyorsunuz danayı öldüreceniz.Dediki bunu soğuk suyla yıkamazsan o zaman uzun yaşamaz.

Rusyada yeni doğan çocuğuyla ana buzlu denize giriyor

Bir TOST makinesi aldım bu makinenin kablosu dürülü yıllar yılıııııııııı kalmış.Fiyatının çok altında bir fiyata makineyi aldım ,eve getirdim ,kabloyu açıyımda fişe takıyım dedim.Kablonun üstünü kablayan pilastıkler parçalanıp yere dökülmezmıi.

İnsan vucududa hareketsizliklerde çok çabuk eskimektedir bu tost makinesinin kablosu gibi.

Geçenlerde internette gördüm tek bacaklı bir Hintli kızı.Kız bu tek bacakla ne hareketler yaptı.AKLIM  durdu,götümde tavana vurdu.Sanki kızın tek bacağı yokta dört bacağı varmış.

Bütün bunları insana yaptıran bol bol spor,jımnastik.

Yaniiiiiii VUCUT  HAREKETLERİ.

Geçenlerde 3 genç yolda yürüyen bir kızın çantasını almak için kıza saldırırlar.Kız bir dakka bile sürmeden 3 gencide yere serer ve çekip gider.Meger kız BÖKSÖRMÜŞ.

Evetttt,nerde  HAREKET , orda BEREKET

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

Ilk antrenmanimi yaptim!

Nedense sandigimdan bile agir kaldirdim. Galiba sporu biraktiktan sonra yemek yemeye devam ederseniz, gucunuz cok da azalmiyor.

Burada ara sira kaldirdigim agirliklari filan yazacagim. Bakalim 3 ay sonra 100 kg squat yapabilecek miyim...

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Klonopin yazdı:

Ilk antrenmanimi yaptim!

Nedense sandigimdan bile agir kaldirdim. Galiba sporu biraktiktan sonra yemek yemeye devam ederseniz, gucunuz cok da azalmiyor.

Burada ara sira kaldirdigim agirliklari filan yazacagim. Bakalim 3 ay sonra 100 kg squat yapabilecek miyim...

Boy kilo kaç abi.

Birde kaldırdığın ağırlıkları yazabilir misin?

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, technobase yazdı:

Boy kilo kaç abi.

Birde kaldırdığın ağırlıkları yazabilir misin?

183 cm, 93 kg. Kaldirdigim agirliklar su an icin tam belli degil cunku yeni basladim. Maximum ne kadar kaldirabildigimi denemedim. Ilk 2 hafta vucudumun alismasi icin kafama gore hareketler yapacagim. 1 - 1.5 ay sonra filan kaldirdigim agirliklari yazmaya baslarim.

Bu arada sen Ten Ten misin? Eger oyleyse sen ne ezik adamsin yahu? 50 yasina gelmissin, yeni nick acip, Ten Ten oldugun anlasilmasin diye "abi" filan diyorsun. Neyse...

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Klonopin yazdı:

183 cm, 93 kg. Kaldirdigim agirliklar su an icin tam belli degil cunku yeni basladim. Maximum ne kadar kaldirabildigimi denemedim. Ilk 2 hafta vucudumun alismasi icin kafama gore hareketler yapacagim. 1 - 1.5 ay sonra filan kaldirdigim agirliklari yazmaya baslarim.

Bu arada sen Ten Ten misin? Eger oyleyse sen ne ezik adamsin yahu? 50 yasina gelmissin, yeni nick acip, Ten Ten oldugun anlasilmasin diye "abi" filan diyorsun. Neyse...

Ten Ten değilim.

Gemide yağcı(oiler) olarak çalışıyorum.şu anda endonezya açıklarındayım.

Sitelerde Paylaş

Ben 8 ay oldu baslayali, 10 kilo verdim ve gayet iyi gelistim. Bu is yemeden olmuyor, 

hafta da 3 gun antreman

her antreman maksimum 50 dakika.

ilk 15 dakika bisiklet isinma sonrasi uzerine 3 ‘er set 5 ana agirlik anteremani ve bolgesel olacak. Kaldirabilgisin kadar agir kaldir son setlerde drop off yapabilirsin yani dusur agirligi. 

Yiyeceksin protein,lif vs. Yalniz karbonhidratlari oglen zamanlarinda al. 

Yapmaman gerekenler,

Haftada 3 den fazla gitme vucudunu yorma.

Her antreman kekolar gibi 2 saat salonda spor yapma sadece 50 dakika!

Yag ve gereksiz karbonhidratlardan uzak dur.

sekeri asiri derece de azalt hatta hic.

kosu bandi ile uzaktan yakindan alakan olmasin, yedirir ve yorar.

sakin supplement alma hepsi zehir!

Yapman gerekenler,

8 saat uyku mutlaka,

2 gun ust uste git bir gun ara sonra 3 gun.

antreman sonrasi muz ye.

antreman 2 saat oncesi karbonhidrat al.

olmassa olmasi yaziyorum; eger saglam terlemek ve yag yakmak istiyorsan her set arasi 45 sn dinlen ve hemen arkasina 14 adet sinav cek. Yapamam deme vucud kondisyonu alinca asker gibi cekiyorsun. Ben bu sayede delicesine terleyim

yakiyorum.

Nyse cok konustum, diyet programi istersen yazarim sana elimde

var

kendine populer davranacaksin bu hayatta spor candir. Selamlar??

Sitelerde Paylaş
On 05.01.2019 at 17:55, Klonopin yazdı:

Benim farkettigim sey, bu spor icin fazla protein almanin gereksiz oldugu. Ornegin dogal bir sporcu icin gunde 80-100 gr protein yeterli oluyor.

Vücut geliştirmeden ne anladığında ya da ne amaçladigina göre değişir bu. Doğal olarak kazanabileceği max kas kütlesine sahip olmak olarak tanımlayan benim, yemek harici tozdan aldığım protein o kadar. Yag oranini dusurup fit gözükmek isteyen adamda vücut geliştirme yaptığını iddia ediyor mesela..

Sitelerde Paylaş

Baslangic programin chest, biceps, triceps, abdominals kaslarini da hedef alsa daha guzel olurdu. 

Ayrica suplementler zehir falan degildir. Whey protein ve Creatine harika suplementlerdir. Beslenmene takviye olarak kullanabilirsin. 

Terlemek sivi kaybidir, yag yakmakla bir alakasi yoktur. Hic terlemeden de yag yakimi gerceklesebilir. Bu arada evde mi calisiyorsun?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, fumes yazdı:

Baslangic programin chest, biceps, triceps, abdominals kaslarini da hedef alsa daha guzel olurdu. 

Ayrica suplementler zehir falan degildir. Whey protein ve Creatine harika suplementlerdir. Beslenmene takviye olarak kullanabilirsin. 

Terlemek sivi kaybidir, yag yakmakla bir alakasi yoktur. Hic terlemeden de yag yakimi gerceklesebilir. Bu arada evde mi calisiyorsun?

Hayir, salona gidiyorum. Squat, deadlift zaten tum vucudu calistiriyor. Baslangic programim iyi.

Gainer aldim. Bu tur guc hedefleyen programlarda kalori alimi daha onemli. Zaten guclenince kas yapmak cok daha kolay oluyor.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, SUPERULLAH yazdı:

Vücut geliştirmeden ne anladığında ya da ne amaçladigina göre değişir bu. Doğal olarak kazanabileceği max kas kütlesine sahip olmak olarak tanımlayan benim, yemek harici tozdan aldığım protein o kadar. Yag oranini dusurup fit gözükmek isteyen adamda vücut geliştirme yaptığını iddia ediyor mesela..

Fazla aliyorsun muhtemelen. Dogal bir sporcu icin bu kadar protein almak gereksiz.

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, Klonopin said:

Hayir, salona gidiyorum. Squat, deadlift zaten tum vucudu calistiriyor. Baslangic programim iyi.

Gainer aldim. Bu tur guc hedefleyen programlarda kalori alimi daha onemli. Zaten guclenince kas yapmak cok daha kolay oluyor.

Squat ve deadlift gogus, biceps, triceps, karin kaslarini calistirmaz.

Ben yag uzerinde kas kutlesinden ziyade, dusuk yag oraniyla birlikte ideal kas kutlesi sahip olma taraftariyim. 2005-2009 arasi hep buyumeyi hedefledim. 2009 da yaptigim diyetten sonra, vucudumdaki kaslari parca parca gormek beni cok mutlu etti. 2010 yilinda askerdeyken kilo aldim. Dondugumde salona yazildim ve direk diyete basladim. Benim fikrimi soranlara da ilk basladiklarinda once yag kutlelerini eritmelerini oneriyorum. Nedenine gelince 2010 yilindan beri fitness antrenoruyum, bir kac salonda antrenor olarak calistim ve bir suru spor salonunda da antrenman yaptim. Biraz kutlemi artirayim diyenlerden %95 i kas kutlesine nazaran daha cok yag kutlesi kazandilar. Diyete baslayanlarin cogu bir kac gune diyeti birakti. Cok az bir kismi da diyetini guzel bir sekilde yapti. 

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, fumes yazdı:

Squat ve deadlift gogus, biceps, triceps, karin kaslarini calistirmaz.

Ben yag uzerinde kas kutlesinden ziyade, dusuk yag oraniyla birlikte ideal kas kutlesi sahip olma taraftariyim. 2005-2009 arasi hep buyumeyi hedefledim. 2009 da yaptigim diyetten sonra, vucudumdaki kaslari parca parca gormek beni cok mutlu etti. 2010 yilinda askerdeyken kilo aldim. Dondugumde salona yazildim ve direk diyete basladim. Benim fikrimi soranlara da ilk basladiklarinda once yag kutlelerini eritmelerini oneriyorum. Nedenine gelince 2010 yilindan beri fitness antrenoruyum, bir kac salonda antrenor olarak calistim ve bir suru spor salonunda da antrenman yaptim. Biraz kutlemi artirayim diyenlerden %95 i kas kutlesine nazaran daha cok yag kutlesi kazandilar. Diyete baslayanlarin cogu bir kac gune diyeti birakti. Cok az bir kismi da diyetini guzel bir sekilde yapti. 

Squat nasil karin kaslarini gelistirmiyor? Yanlis biliyorsun. Squat karin kaslarini da gelistirir.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Klonopin said:

Squat nasil karin kaslarini gelistirmiyor? Yanlis biliyorsun. Squat karin kaslarini da gelistirir.

Ziplarkende karin kaslari kullanilir  veya temizlik yaparken vucudun cogu kaslari kullanilir. O yuzden fitness modelleri salonda antrenman yerine temizlik islerine giderler.

Salonlarda ozel ders veren, vucut gelistirme yarismalarinda derece alanlarin yaninda antrenman yapan, vucutcu.com gibi sitede yillarca yazan birinin sozune yanlis biliyorsun demek.  Su sozle guzel bir sekilde aciklanir. "Cahillerle yaptigim butun tartismalari kaybettim"

Dc1uHjkXUAAXraV.jpg

tarihinde fumes tarafından düzenlendi
attached the photo
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, fumes yazdı:

Ziplarkende karin kaslari kullanilir  veya temizlik yaparken vucudun cogu kaslari kullanilir. O yuzden fitness modelleri salonda antrenman yerine temizlik islerine giderler.

Salonlarda ozel ders veren, vucut gelistirme yarismalarinda derece alanlarin yaninda antrenman yapan, vucutcu.com gibi sitede yillarca yazan birinin sozune yanlis biliyorsun demek.  Su sozle guzel bir sekilde aciklanir. "Cahillerle yaptigim butun tartismalari kaybettim"

Dc1uHjkXUAAXraV.jpg

Evet, yanlis biliyorsun. Istersen Ronnie Coleman ile antrenman yap, ya da trainer ol. Bu sporda oldugu kadar atip tutan baska bir cahil toplulugu gormedim.

Bir adam profesyonel olarak sadece squat yapsa, triceps kaslari da gelisir ama ben sana bunu ozellikle belirtmedim cunku etkisi az olur. Ama squat'in karin kaslarina etkisi fazla. Tabi burada 70 kg squattan bahsetmiyorum. 150 - 170 kg gibi saglam agirliklardan bahsediyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...