Jump to content

Meral Akşener in siyasi geçmişi

Recommended Posts

2 dakika önce, anibal yazdı:

Kapitalizmin böyle bir kar, kira, faiz falan diye tribi falan yoktur. Buyur, yapabiliyorsan, kira ve faiz olmadan, bir düzen yap, herkeste sevine sevine kullansın. 

Bunlar "ama olmaz, illa faiz olacak, illa kira olacak" denerek yapılmış bir şey değil. Evin yok, ne yapacaksın? Yapacak gücünde yok? Buyur, sen getir bir çözüm.

Kapitalist düzen diye bir şey yoktur. Olan düzene alıp, amanda, ahanda kapitalist düzen diye atlıyorsunuz işte, hepsi bu. Kendinize bir korkuluk yapıyorsunuz, kapitalizm adında. ABD'nin sistemi kapitalizmse, Almanya'nın sistemi ne? Almanya'nın sistemi kapitalizm ise, İsviçre'nin ki ne?

Sizin kapitalizm diye sayıkladığınız düzenler, paran yoksa gibi bir kavramı yok etmeye yönelik düzenler zaten. Paran yoksa, demekki sen yaşamayı bile haketmeyecek kadar asalak bir mahluksun. Olay bundan ibaret. 

Ama kapitalist olmadığını söylediğiniz düzenlerde, paranız zaten olamaz, hasta olursan da seni iyi edecek hastane zaten yoktur ortada. Gidip küba'da bakabilirsiniz, öyle hayal ettiğiniz gibi bir harika müthiş sağlık hizmeti var mı, yok mu görürsünüz. Sonra birde kapitalizmin göbeği ingilterede bakarsınız, bakalım nasıl oluyormuş sağlık hizmeti?

ingilterede amerikada isviçrede almayada saydıklarımın hepsi var.Onların hepsi kapitalisttir.

Küba kuzey kore  sosyalist filan değildir.Babadan oğula   geçen sisteme krallık denir.Onlar sosyalist ise suudi arabistanda sosyalisttir.:)

Parası olmayan asalak değildir.Asalak olanlar senin gibi maaş alanlardır.yatsanda yatmasanda aynı maaşı alıyorsun.Kapitalist   düzen sana bunu emrediyor.

Sitelerde Paylaş

bölük komutanı gibi konuşuyor.hatta tuğgeneral .buyurgan emredici otoriter bir ses tonu konuşma tarzı el kol vücut hareketleri hitap  ..Meral Akşener'in yüzüne ,mimiklerine,ses tonuna,hitap şeklinde derin devleti görüyorum..öyledir demiyorum..derin devleti ,karanlık güçleri görüyorum diyorum ..gidin ! hemen o adamı ortadan kaldırın ! diyecekmiş gibi duruyor.. ..psikolojik mi ? mümkün..bende aynı duyguyu hissettiren başkaları var mı ? var ..onlardan bazıları : Fatih Terim,Sinan Engin,Yılmaz Vural,Gaffar Okkan,Mehmet Ağar,Hakan Yılmaz (komedyen).... temelde hissettiğim şey otorite gücü olan sert karakter  ve aynı zamanda acımasızlık.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 18.03.2019 at 18:12, priest of nature said:

ingilterede amerikada isviçrede almayada saydıklarımın hepsi var.Onların hepsi kapitalisttir.

Küba kuzey kore  sosyalist filan değildir.Babadan oğula   geçen sisteme krallık denir.Onlar sosyalist ise suudi arabistanda sosyalisttir.:)

Parası olmayan asalak değildir.Asalak olanlar senin gibi maaş alanlardır.yatsanda yatmasanda aynı maaşı alıyorsun.Kapitalist   düzen sana bunu emrediyor.

Eğer, para kazanman için bir engel koyan yoksa.. 

Böyle bir ortamda paran yoksa..

Sen bir asalaksın.

Ha, para kazanmak için sana engel koymayan sisteme kapitalizm diyor, onu tu kaka ilan edip, kendi asalaklığınızı bastırmak istiyorsunuz.

Bir ha  daha, benim maaşım falan yok. hiç bir zamanda, hele hele kapitalist denen bir yerde, yattığım yerden bir kuruş bile almadım, alamadım, alan da görmedim. 

O dediğin, sosyalist, komünist falan denen düzenler de olur. git bir bak, mesela:

https://www.evrensel.net/haber/354533/her-10-kisiden-4u-sosyal-yardimlarla-yasiyor

Bir bak işte. Adam, millet okulda bir şey öğreneceğim derken, karı kız peşinde gezsin, salak saalk gezinsin falan. Sonra gidip anası mesela, ona bir karı bulsun. sonra sabahlara kadar onu düzüp düzüp çocuk doğurtsun, 3-5-10 allah ne verdiyse. 

Ondan sonra da, sen ben falan, okuyacağız, çalışacağız diye götümüz çıksın. Devlet denen kan emici de gelsin, kazancımızın %70'ini elimizden alıp bu tembel, asalak takımına dağıtsın, nasıl, hoş mu böyle?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...