Jump to content

En büyük sır henüz çözülmedi

Recommended Posts

Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen böyle dansöz gibi kıvırdıkça ne yapmamı bekliyorsun?  Fikir demişken, hangi fikirden bahsediyorsun? 1400 yıl önceki yağmacı, cahil çöl bedevilerinin zırvalarını tekrarlamak fikir mi oluyor?

Senin zırvalıkların 1400 yıl önceki bedeviler ile yarışır. Ama onlara 1400 yıl önce yaşamışlar deme şansımız var. Senin zırvaladıklarına ve medeniyetsizliğine ne dicez sene 2019. 

Dön bak yazılmış fikirlere, alıntı yapılmış makalelere paylaşılmış teorilere. Elma kutun ve hakaretlerinden  başka bir şeyin varmı en azından ben foruma katıldığımdan beri. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 455
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, fatihkara said:

Senin zırvalıkların 1400 yıl önceki bedeviler ile yarışır. Ama onlara 1400 yıl önce yaşamışlar deme şansımız var. Senin zırvaladıklarına ve medeniyetsizliğine ne dicez sene 2019. 

Dön bak yazılmış fikirlere, alıntı yapılmış makalelere paylaşılmış teorilere. Elma kutun ve hakaretlerinden  başka bir şeyin varmı en azından ben foruma katıldığımdan beri. 

Evet, sene 2019, ve sen hala 1400 yıl önceki cahil, yağmacı bedevilerin zırvalarını savunan bir kuklasın. Bu kesin. Bunu reddetmeye bile korkuyorsun çünkü bu cahil bedevilere inanmazsan bir putun seni kebap yapacağını sanıyorsun. İşte sen busun.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Bu arada... Kişisel tartışmalara girmeyelim.

Aynı zamanda beynin çalışma prensibi sayesinde bizler bugün görüntü, ses tanıma gibi işlemleri yapan yapay zekalar yapabiliyoruz. Beyin bir sihir değildir. Benim tartıştığım kısım bilinçtir.

Bundan pay çıkarıp binlerce yıllık masallara inanmamızı bekleyenlere duyurulur.

Bahsettigin yapay zekalarla insan beyni arasinda ancak bitin bacagi kadar bir benzerlik vardir. O kadar kolaysa 3d yazicilarla yazsinlar bir beyin taksinlar bir robota.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 12.01.2019 at 08:07, fatihkara yazdı:

Sn @Türk Ateist çok uzun yıllar yapay zeka ve robotik uygulamalarda karar veren algoritmalar ve fonksiyonlar yazdım. Ve insan davranış kalıplarını ve olaylar karşısındaki tutum ve seçim temel kalıplarını inceledim. Gönül rahatlığı ile diyebilirim ki ne bir duyguya, nede insan doğasına rastladım. Tamamen mekanik ve ihtiyaçlara yönelik davranış ve seçim modelleri var. O yüzden sizin empati ve yardımlaşma güdünüzü ben davranış ve seçimlerini anlamlandırma veya ulvi bir amaç yükleyerek kendi seçimlerini yine kendi benliğinde doğrulama cabası olarak görürüm. 

Bunu söyleyen adam müslüman olur mu? 

Bu forumda gelenektir. Bir kişiye cevap verilemediği zaman onu müslüman yaparsın olur biter:)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Evet, sene 2019, ve sen hala 1400 yıl önceki cahil, yağmacı bedevilerin zırvalarını savunan bir kuklasın. Bu kesin. Bunu reddetmeye bile korkuyorsun çünkü bu cahil bedevilere inanmazsan bir putun seni kebap yapacağını sanıyorsun. İşte sen busun.

Umarimki paranoyanız savunduğun ve icinde bulunduğun ideolojinin genel bir durumu değil, sadece sizin ile kısıtlı bir psikolojik durumdur.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Bu forumda gelenektir. Bir kişiye cevap verilemediği zaman onu müslüman yaparsın olur biter:)

Yaw ne diyeyim. Ben etiketleri boşverin sadece bilgiye bakın , fikirleri tartışalım diyorum.

Ben kuantum fiziği diyorum adam müslümanmısın diyor.

Ben kütle cekimi diyorum adam müslümanmısın diyor.

Ben kuarklar leptonlar diyorum adam müslümanmasını diyor.

Ben 14 milyar yıllık kimyasal zincirleme reaksiyon diyorum adam müslümanmısın diyor.

eee sustukca arkadaş azdı ...

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, SUPERULLAH said:

Müslüman zaten, sadece görüşlerini direk müslüman olarak savunamayacağını sandığı için hiç buna değinmiyor. Müslüman olmasa basit bir soruya net bir cevap verirdi.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, fatihkara yazdı:

Yaw ne diyeyim. Ben etiketleri boşverin sadece bilgiye bakın , fikirleri tartışalım diyorum.

Ben 14 milyar yıllık kimyasal zincirleme reaksiyon diyorum adam müslümanmısın diyor.

Cevap vermek için ayırdığın zamana yazık, birşey anlatamazsın  bunun gibilere:)

tarihinde SUPERULLAH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Klonopin yazdı:

Bir Bucuk,

Sana Allah'a mi inaniyorsun diyen olmadi galiba. Sen bilincin nasil olustugunu cozmeden nasil ateist olunabilir demedin mi?

Yani diyorsun ki bilinc bir sir, daha cozemedik, bu yuzden Tanri var mi yok mu bilemeyiz? Cunku soylediklerin bu anlama geliyor.

Bilinç konusunda yapılan açıklamalar, varolan bilim düzeyinde beni tatmin etmiyor. Bu yüzden benim için halen bir sır. Kimisi bunun üzerine düşünmeyebilir ancak bunun çözülmemiş olması bence büyük bir meseledir.

Böyle çözülmemiş(benim açımdan) bir mesele varken tanrı vardır veya yoktur demek bana kalırsa her anlamda imkansızdır, bu bir canlının kolunun bacağının evrilmesi gibi ufak bir problem değildir. Keşfedilmesi de bilimde büyük bir atılım olacaktır.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, fatihkara said:

Eee, Allah, Muhammed, çamur, Adem, melek, cin desen olmayacak. Bu arada aferin, bir kaç kelime ezberlemişsin. De bunların bir tanrı ile ne ilgisi var?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, SUPERULLAH yazdı:

Cevap vermek için ayırdığım zamana yazın, birşey anlatamazsın  bunun gibilere:)

Yok konu tam güzel bir yere geliyor arkadaş bir dalıyor arap putu bedevi masalları, sen şusun sen busun. Her konuyu kitliyor. Artık müdahele etmek zorunda kaldım. Arkadaş yüzünden millet fikir beyan edemez görüş paylaşamaz oldu.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Eee, Allah, Muhammed, çamur, Adem, melek, cin desen olmayacak. Bu arada aferin, bir kaç kelime ezberlemişsin. De bunların bir tanrı ile ne ilgisi var?

Sen önce gözünün önündeki insanı görmeyi, gözünün önündeki insana insan gibi değer vermeyi öğren, sonra Tanrına sıra gelir.

Aşama aşama, yavaş yavaş. Daha çok yolun var.

Sen daha gözünün önündeki insanı bulamamışsın, Tanrıyı nerede bulacaksın ?

tarihinde fatihkara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, SUPERULLAH said:

Yazdıklarından ne olduğunu anlayamiyorsan, değilim dediğine inanacak mısın?

Allah sana yardım etsin, hepimiz ademden geldik diyerek ağzından baklayı çıkarır gibi olmuştu.

Değilim derse kabul ederim tabii, neden etmeyeyim?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Bilinç konusunda yapılan açıklamalar, varolan bilim düzeyinde beni tatmin etmiyor. Bu yüzden benim için halen bir sır. Kimisi bunun üzerine düşünmeyebilir ancak bunun çözülmemiş olması bence büyük bir meseledir.

Böyle çözülmemiş(benim açımdan) bir mesele varken tanrı vardır veya yoktur demek bana kalırsa her anlamda imkansızdır, bu bir canlının kolunun bacağının evrilmesi gibi ufak bir problem değildir. Keşfedilmesi de bilimde büyük bir atılım olacaktır.

Peki sana gore "bilinc" ne demektir? Bazen insanlar kavramlari yanlis biliyor, bu sebeple tartismalar uzuyor, bu yuzden soruyorum.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, fatihkara said:

Sen önce gözünün önündeki insanı görmeyi, gözünün önündeki insana insan gibi değer vermeyi öğren, sonra Tanrına sıra gelir.

Aşama aşama, yavaş yavaş. Daha çok yolun var.

Al işte, adama ben ateistim diyorum, o "tanrına" diyor. Ateistin tanrısı mı olur?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Al işte, adama ben ateistim diyorum, o "tanrına" diyor. Ateistin tanrısı mı olur?

Aferin yakaladın bak beni.... 

eee bu forumda kendimi 1900 lü yıllardaki zenci gibi hissetmeye başladım. Sizin bakış acınıza göre bir tanrı inancına sahip olmak, yada bir bin inancına sahip olmak amerikadaki 1900 yıllardaki zencilik ile eşdeğer sanırım.

Sizde ateistliğiniz ile beyaz burjuvaziyi temsil ediyorsunuz galiba :)

sene 2019 aş bunları. yaş 60 üzeri sanırım. Bırak etiketi. Fikir gör, insan gör.

tarihinde fatihkara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, fatihkara said:

eee bu forumda kendimi 1900 lü yıllardaki zenci gibi hissetmeye başladım. Sizin bakış acınıza göre bir tanrı inancına sahip olmak, yada bir bin inancına sahip olmak amerikadaki 1900 yıllardaki zencilik ile eşdeğer sanırım.

Sen hangi tanrıya ve dine sahipsin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...