Jump to content

Körelmiş organ ve evrim saçmalığı

Recommended Posts

16 minutes ago, Keyhole said:

Tüm bunlar doğru çevrilmemiş ayetlerdir. Allah'ın tahtı su üzerindedir diye bir ayet yok. Altı günde yaratılması bir program dahilinde ilerlemesi anlamına gelir. Çamurdan adam yapması anladığınız tür bir çamur değil. Evrimsel bir anlatımdır. Ruhundan üflemesi Allah'ın bilinmesidir. Eşinin ondan çıkması. Allah'ın bilgisine ulaşan Adem'in bu bilgiyi ilk eşiyle paylaşması anlamına gelmektedir. Çocukların bir birleriyle çiftleşmesi söz konusu değildir. Çünkü Adem'in ilk insan oluşu yaratılan ilk insan olması değil. Allah'ın varlığını benimseyen ilk insan olmasıyla alakalıdır. Adem ve eşinin var olduğu dönemde farklı insanlarında olduğu evliliklerinde bu şekilde ilerlediği anlatılmaktadır.

Ayetlerin doğru çevrilemiyor, yanlış anlaşılmaya mahal veriyor ya da art niyete geçit veriyor oluşu, bu kitabın tanrıdan inmediğine dair en büyük delalettir. Siz bu söylemle kuranı sanunayım derken, aslen ona ve yazarına en esaslı tekmeyi siz atıyorsunuz. Üstteki yazdıklarınız hususunda önce tüm bir islam alemi hemfikir olun, öyle gelin. Aksi takdirde sizin öznel yorumlarınızdan ötesi değil bunlar.

Hemfikir olma kısmı ise hiçbir zaman aktüaliteye geçemeyecek. 1400 senden beri olagelenler bunun en büyük belirtisidir. Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur. Kuranın 1400 yıllık beceriksizliği, bundan sonra da "başaramayacaklarının" garantisidr. 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, Keyhole said:

Tüm bunlar doğru çevrilmemiş ayetlerdir. Allah'ın tahtı su üzerindedir diye bir ayet yok. Altı günde yaratılması bir program dahilinde ilerlemesi anlamına gelir. Çamurdan adam yapması anladığınız tür bir çamur değil. Evrimsel bir anlatımdır. Ruhundan üflemesi Allah'ın bilinmesidir. Eşinin ondan çıkması. Allah'ın bilgisine ulaşan Adem'in bu bilgiyi ilk eşiyle paylaşması anlamına gelmektedir. Çocukların bir birleriyle çiftleşmesi söz konusu değildir. Çünkü Adem'in ilk insan oluşu yaratılan ilk insan olması değil. Allah'ın varlığını benimseyen ilk insan olmasıyla alakalıdır. Adem ve eşinin var olduğu dönemde farklı insanlarında olduğu evliliklerinde bu şekilde ilerlediği anlatılmaktadır.

Neden sana inanayım? Neye göre kendi anladığının en doğru olduğunu iddia ediyorsun? Ana dili arapça olan ve bu dini icat edenlerden daha iyi bildiğini sana düşündüren nedir?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Neden sana inanayım? Neye göre kendi anladığının en doğru olduğunu iddia ediyorsun? Ana dili arapça olan ve bu dini icat edenlerden daha iyi bildiğini sana düşündüren nedir?

Kesinlikle bana inanma. Ama lütfen birde bu olasılığı gözden geçir. Sana ne kaybettirir? Ben ateist görüşe sahip olan insanlara zerre kadar kızmıyorum. Bir çok tanrı inancı var. Biz Allah hariç hepsini reddediyoruz. Ateist arkadaşımız da bizden bir fazlasını reddediyor. Bunda acayiplik yok. Mesele şu. Neye inanarak ya da inanmayarak reddediyoruz. Bu inanış ya da inanmayış bize ne katar? Eğer samimi iseniz soracağınız her soruya samimiyetimle yanıt vermek isterim. Benim için Allah'ın olmadığına inanmak ne kadar imkansıza yakın ise sizin açınızdan da inanmak o derece yakın olabilir. Vazgeçemeyeceğim bir düşünceye zıt olsa da aynı derecede vazgeçilmez olan başka bir düşünceden vazgeçilmesini beklemek haksızlık olur. Günümüzde ana dili Arapça olan ya da Arapça gibi olan birini bulmak zor değil. Ama, Kuran'ın bütünlüğüne bakmaksızın sadece bire bir çeviri ile bir görüşü ifade etmek kolay olmasa gerek. 

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Keyhole said:

Kesinlikle bana inanma. Ama lütfen birde bu olasılığı gözden geçir. Sana ne kaybettirir? Ben ateist görüşe sahip olan insanlara zerre kadar kızmıyorum. Bir çok tanrı inancı var. Biz Allah hariç hepsini reddediyoruz. Ateist arkadaşımız da bizden bir fazlasını reddediyor. Bunda acayiplik yok. Mesele şu. Neye inanarak ya da inanmayarak reddediyoruz. Bu inanış ya da inanmayış bize ne katar? Eğer samimi iseniz soracağınız her soruya samimiyetimle yanıt vermek isterim. Benim için Allah'ın olmadığına inanmak ne kadar imkansıza yakın ise sizin açınızdan da inanmak o derece yakın olabilir. Vazgeçemeyeceğim bir düşünceye zıt olsa da aynı derecede vazgeçilmez olan başka bir düşünceden vazgeçilmesini beklemek haksızlık olur. Günümüzde ana dili Arapça olan ya da Arapça gibi olan birini bulmak zor değil. Ama, Kuran'ın bütünlüğüne bakmaksızın sadece bire bir çeviri ile bir görüşü ifade etmek kolay olmasa gerek. 

Bu Kuran denen kitap sana göre kimlere gönderildi?

Sitelerde Paylaş

Evrim saçmalık mı?

2018 Nobel Kimya Ödülü, protein mühendisliği alanındaki araştırmalarıyla önemli keşiflere imza atan üç bilim insanına verildi.
....
Arnold, evrimdeki doğal seleksiyonu taklit ederek belli görevler için enzim geliştiren ilk araştırmacıydı. Bu yöntem artık enzim üretmede rutin olarak kullanılıyor.
...
George P Smith ve Sir ünvanlı Gregory Winter da bağışıklık sistemindeki zararlı bakteri ve virüsleri nötralize eden yeni antikorları evrimleştirmek için faj ya da bakteriyofajları (bakterileri enfekte eden virüsler) kullandı.
...

Nette daha geniş bilgi bulabilirsiniz.

Senelerce adamlara küfür ettiniz, kafir icadı dediniz, islam düşmanı, yalancılar dediniz ama onların teknolojisini kullandınız. Onların icat ettiği internette, onları icadı cep telefonlarıyla onlara küfür ettiniz.
Şimdi onların bulduğu ilaçlarla tedavi olup onları yine suçlayacaksanız!

Belli bir zamandır burda yazıyorsun ve bir çok başlık açtın.
Bence yeter artık, utanma zamanın geldi!

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, teflon yazdı:

Ayetlerin doğru çevrilemiyor, yanlış anlaşılmaya mahal veriyor ya da art niyete geçit veriyor oluşu, bu kitabın tanrıdan inmediğine dair en büyük delalettir. Siz bu söylemle kuranı sanunayım derken, aslen ona ve yazarına en esaslı tekmeyi siz atıyorsunuz. Üstteki yazdıklarınız hususunda önce tüm bir islam alemi hemfikir olun, öyle gelin. Aksi takdirde sizin öznel yorumlarınızdan ötesi değil bunlar.

Hemfikir olma kısmı ise hiçbir zaman aktüaliteye geçemeyecek. 1400 senden beri olagelenler bunun en büyük belirtisidir. Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur. Kuranın 1400 yıllık beceriksizliği, bundan sonra da "başaramayacaklarının" garantisidr. 

Basit bir yazının bile bir çok farklı görüşe yol açabileceği düşünülürse Kuran gibi yaşam rehberinin inananların dışında inanmayanların da olduğu bir ortamda farklı yorumlanması çok olası bir durumdur. Müslümanlardan bile (aralarında din hocaları da var) Kuran'ı yanlış yorumlayan insanlar var. 

Tamam ben şimdi gidip tüm İslam alemini toplayıp hemfikir olup zatıaliniz kabul ederse huzurunuza geliriz.

5 kişilik bir aile içinde bile hemfikir olmak zor siz tüm Müslümanların hemfikir olmasını bekliyorsunuz :)

İslam hala en hızlı büyüyen dindir.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, Keyhole said:

Basit bir yazının bile bir çok farklı görüşe yol açabileceği düşünülürse Kuran gibi yaşam rehberinin inananların dışında inanmayanların da olduğu bir ortamda farklı yorumlanması çok olası bir durumdur. Müslümanlardan bile (aralarında din hocaları da var) Kuran'ı yanlış yorumlayan insanlar var. 

Tamam ben şimdi gidip tüm İslam alemini toplayıp hemfikir olup zatıaliniz kabul ederse huzurunuza geliriz.

5 kişilik bir aile içinde bile hemfikir olmak zor siz tüm Müslümanların hemfikir olmasını bekliyorsunuz :)

Hani Kuran yanlış anlaşılmaya mahal vermiyordu?

Çevirilerde insanlar hata yapıyorsa, bu Allah neden direk kendi çevirip göndermemiş?

Tüm insanlığa gönderildiği iddia edilen bir kitabın arapça göndermek nasıl bir mantıktır? Dünyanın en mal, en gerizekalı bir insanı bile bu kadar salakça bir şeyi yapmaz.

18 minutes ago, Keyhole said:

İslam hala en hızlı büyüyen dindir. 

Boş bir slogan daha. En büyük takım bizim takım diyen fanatik taraftarlardan farkın yok.

Sitelerde Paylaş
On 09.01.2019 at 11:50, akılsızşuursuzatom yazdı:

yazıda  belirtilen  20  lik  diş  savunusu  için  ne  dersiniz  gıdalarla  alakalı  demişler  genel  anlamda  yani  körelmiş  falan  değil  gerekli  gibi 

20 yaş dişi gerekli ise neden bazı insanlarda hiç olmuyor?

Diş var ama çıkmıyor demiyorum.

20 yaş dişi hiç yok bazı insanlarda.

Gerekli ise niye yok?

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...
On 09.01.2019 at 14:58, teflon yazdı:

Bula bula bunu buldun demek. Onca yazı, onca açıklama, ona örnek ve onca soru..Birine dahi tık yok. Bunca cevapszılığınızı, açıklamalar verilip bardağın boş tarafı gösterilince peydah olan suskunluğunuzu onurunuzun, haysiyetinizin, gururunuzun ve inancınızın neresine sokup da sığdırıyorsunuz?! Hakkat merak ediyorum..? O sitelere falan sorsana bakalım o soruları. Versene o açıklamaları..Bakalım ne diyorlar..Ama hepsi hikaye tabi.

Bak şimdi kafanın basmadığı yeri şöyle izah edeyim:

Ağzında 32 diş var ve çene büyüklüğüne istinaden fonksiyon ve dağılımları itibari ile bu şekilde "optimize olmuş". Başka türlü olsa, öyle olurdu. Mesela 44 diş falan. Yani o 32 dişin tekmili birden sindirim sisteminin başlangıcı ve türlü diğer fonksiyonları(düzgün konuşma vb.) açısından bir bütün teşkil ediyor. Çoklu ama fonksiyonu itibari ile tekil bir bütün. Bu bağlamda sorman gereken tek bir dişi çekince ne olacağı değil, o 32 dişinin bütünü ya da büyük bir bölümü gidince ne olacağı..? Ne düzgün çiğneyebilir, ne düzgün konuşabilir, türlü sıkıntılar yaşar, duruma göre ölür elenir gidersin bile. vücut tek bir dişi kompanse edebilir. Ama mesele o değil. Tek bir kalp ya da iki böbreğin tamamı için geçerli olan ne ise, 32 diş için de o.

Fakat ne oluyor? O çeneye optimize olmuş 32 dişe, birden 4 tane arkadaş ek olarak çıka geliyor. Ve deyimi yerindeyse adeta ortalığın içine .ıçıyor. Açık olarak belli ki bu çene bu dişlere dar. Minare kılıfa sığmıyor. üzerine üstlük bakıyoruz ki bu dişleri alınca ne oluyor diye? Hiç. Tam tersine ortam rahatlıyor. İşler tekrar rayına oturuyor. Bir de şu mesele var, ağzında halihazırda mevcut o 23 dişten biri çelse dahi sana türlü sıkıntılar yaşatır. Dİşler kaymaya başlar, ortodontik olarak sorunlar yaşanır. O yüzdendir ki çocukluk çağındaki dişlerin sağlığının muhafaza edilmesine çok dikkat edilir. Kaybedilecekleri halde. Neden? Çünkü tek bir dişin kaybı dahi sonradan çıkacak dişlerin konumlanması açısından büyük sorunlar yaşatır da ondan. Ömrünüzün bir bölümünü ortodontistlerde, sapasağlam dişlerinizin baygınlık geçirtecek bir kuvvete asılınarak çekilmesine sebebiyet verecek bir süreci yaşarsınız. Ben yaşadım. Senelerce tel, gece yatarken resmen yular benzeri bir şey kullandım. Her bir anı dert, meşakat ve acıydı. 

Peki geriye dönük olarak incelendiğinde ne oluyor, şu tesadüfe bakın ki mesele yine tam evrimin öngöreceği gibi çıkıyor. Atalarımızın çene yapısı daha büyük. ek dişler için de yeterli koltuk var. Ama beyinleri daha küçük. Bizler çeneden verdiğimiz ödünü beyin yerleşkesi için kullanmışız işte. Zincirin birbirine oturmadığı yer yok evrimsel olarak ele alınca.

Yılan meselesi de hayır, dediğin gibi değil. Otur araştır. O uzuvların orada "ne başta" ne işi var diye..Evrim açısından gayet beklendik, hatta zorunluluk. Bak yine bir tesadüf(!), tam oturdu yerine. Sorun, hikayenin tasarım açısından yönü..Herşey tam da evrimsel açıdan beklendiği şekilde çıkıyor ne tesadüf ki(!), sizlere de buna kılıf uydurmak düşüyor. Çiftleşme için kullanabilir tabi, verim zaten var olan malzemeyi kullanır. Fonksiyon kaybına uğramış bir ünite, başka bir fonksiyona zamanla ve kısmen özelleşebilir. Sürünerek yaşayacak şekilde dizayn(!) edilmiş yılancığın, o uzuvlara neden ihtiyaç duyduğuna da bir kılıf getirin getirmişken bari..

Peki bundan 100 yıl önce insan vücudunda körelmiş işlevsiz işe yaramayan onlarca organ çıkartıldı liste olarak , bunların artık yavaş yavaş görevi olduğu ortaya çıktı mesela; apandis pislikleri temizliyor, en önemlisi erkek meme ucu işe yaramaz deniliyordu, sinir uçlarının birleştiği nokta olması nedeniyle işe yaramaktadır.Kısacası körelmiş organ listesinin aksine yavaş yavaş görevleri ortaya çıkıyor siz hep dersiniz ya bilim bunu bulacak elbet diye evet görevleri zaman geçtikçe ortaya çıkabilecek organlarımız var ki şu an çoğunu biliyoruz.Kalpsiz midesiz böbreksiz yaşanamayacağını vs. bunlar has organlar elbet bunlar olmadan yaşanamaz ama diğerleri için sizin dediğinizi aksi çıkıyor zamanla...

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Peki bundan 100 yıl önce insan vücudunda körelmiş işlevsiz işe yaramayan onlarca organ çıkartıldı liste olarak , bunların artık yavaş yavaş görevi olduğu ortaya çıktı mesela; apandis pislikleri temizliyor, en önemlisi erkek meme ucu işe yaramaz deniliyordu, sinir uçlarının birleştiği nokta olması nedeniyle işe yaramaktadır.Kısacası körelmiş organ listesinin aksine yavaş yavaş görevleri ortaya çıkıyor siz hep dersiniz ya bilim bunu bulacak elbet diye evet görevleri zaman geçtikçe ortaya çıkabilecek organlarımız var ki şu an çoğunu biliyoruz.Kalpsiz midesiz böbreksiz yaşanamayacağını vs. bunlar has organlar elbet bunlar olmadan yaşanamaz ama diğerleri için sizin dediğinizi aksi çıkıyor zamanla...

Körelmiş organların başka işlere de yaraması onların orjinal işlevlerini yitirmediği ya da genetik eserler olduğu anlamına gelmiyor. Körelmiş organlar listesi küçülüyor diye bir bilimsel makale gördün mü? Sence "Bilim körelmiş olduğu sanılan organın yeni bir işlevini daha keşfetti" diye bir başlık yaratılışı varsaymadan atılabilir mi? Sen küçük bir kabarcıkta yaşıyorsun ve dinci makalelerin yönlendirmelerini doğru varsayıyorsun. 

Benim mükemmel yaratılmış apandisitim genç yaşta beni öldürmeye çalıştı, ameliyatla alındı. 

Harika azı dişlerim çeneme büyük geldiği için alındı, bademcik yerinde de boşluk var.

Çok vaktim yok, kısaca allah yok din yalan vs vs. iyi günler. 

Sitelerde Paylaş
On 09.01.2019 at 12:43, akılsızşuursuzatom yazdı:

20  lik  dişi  aldirinca  ölüyor  muyuz  demişsiniz buradan  demek  ki  gereksiz  külfet  bir  şey  demişsiniz. Herhangi  bir  dişinizi  çektirsenizde  ölmüyorum  demek  ki  gereksiz  bir  diş  mi  diyorsunuz?

kaç sene kullandın 20 yaş dişini?

Ben hiç kullanamadım çıkar çıkmaz kendiliğinden düştü. :)

Kullanamadığıma göre gereksiz bir diş.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Apandisit pislikleri temizlemez.

Aksine toplar.

Çöp torbası gibi girişi var çıkışı yok.Çöp torbası gibide mikrop yuvası zaten.

Sinir uçlarının birleşme noktası için meme ucuna gerek yok.
Normal deri tabakasındada birleşebilirlerdi.

Süt bezleri var süt üretmiyor çöplük bir organ. :)

Sitelerde Paylaş
On 09.01.2019 at 15:44, Keyhole said:

Bir amsatan, bir orospu çocuğu olmak daha ne kaybettirir?

İslam amsatanlık ve orospu çocukluğduru, hiç bir şekilde inkar edilemez bu hakikat.

Kuranın bütününe bakarsan, zaten elle tutulacak yanı falan kalmaz. Kuran, aşğılıklık, rezillik, zırvalık ve amsatanlık kitabıdır sadece. 

Sitelerde Paylaş

Erkekte meme ucunun hiç bir faydalı işlevi yoktur. 

İlginç olarak erkek memesi gelişmemiş süt bezlerini de barındırır.

Bazı hormonsal hastalıklar neticesinde erkek meme uçlarından süt salgılanma durumu da görülebilir.

Erkeklerin meme uçlarına sahip olmasının sebebi ise evrim tarafından net şekilde açıklanır; 

embriyonun ilk oluşum aşamasında kadın ve erkekler olarak gelişmemiz benzeri biçimde başlar.

6 haftalık olana kadar, embriyo kadın şablonunu takip eder. Ta ki erkek cinsiyet kromozomu devreye girene kadar.

Ancak bu aşamada artık erkeklerin memeleri oluşmuştur ve buradan geriye dönüş mümkün değildir..

İnsanlarda ve hayvanlarda körelmiş yapılara örnekler;

korelmis organlar.jpg

tarihinde Ebu Kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mirasyedi yazdı:

Apandisit pislikleri temizlemez.

Aksine toplar.

Çöp torbası gibi girişi var çıkışı yok.Çöp torbası gibide mikrop yuvası zaten.

Sinir uçlarının birleşme noktası için meme ucuna gerek yok.
Normal deri tabakasındada birleşebilirlerdi.

Süt bezleri var süt üretmiyor çöplük bir organ. :)

eğer  o  toplamasa  pislikleri  daha  çok  mikrop  vücuda  yayılacak  ve  sorunlar  baş  gösterecek. 

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

eğer  o  toplamasa  pislikleri  daha  çok  mikrop  vücuda  yayılacak  ve  sorunlar  baş  gösterecek. 

Salak salak konuşuyon gene..

Geri zekalı, mikroplar bir araya toplanır mı, böyle dangalak bir iş olur mu? Hangi götünüzden uyduruyorsanız bu boktan lafları.

Vücuttaki hiç bir şey, hiç bir organ mikrop falan toplamaz. Manyak mı vücut, alın burada yaşayın güzel güzel diye toplasın onları bir yere. Ha, mikroplarda salaktı siz gibi, öyle uygun adımla, emri yerine getirip toplayıverecekler. 

Apandis, mikrop falan toplamaz, aksine, hasbel kader mikrop gelip yerleşirse bir şekilde, gününü gösterir sana.

Birde demişsiniz, sinirlerin toplama noktası. Gene götünüz var sallıyorsunuz noktası. Sırtında omurilik var, biliyon mu, işte toplanma noktası orasıdır, neyin götten uydurması bu? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...