Jump to content

B complex + Omega 3

Recommended Posts

7,8 sene balık yağı kullandım.artık kullanmıyorum.farkettiklerim cildi nemlendiriyor,konsantrasyonu ve iş performansını arttırıyor. cinsel güç ve isteği arttırdığını söyleyebilirim.oda herkese lazım değil heralde.abartılacak bir faydasını gördüğümü söyleyeyemem.benim için olsada olur olmasada olur.

Sitelerde Paylaş

Vitaminlerin iki türlü etkisi vardır.

Fizyolojik etki ki yalnız normal dozlarda alınan vitaminler için söz konusudur.

Farmakolojik etki ki, yüksek ve çok yüksek dozlarda verilen vitaminler için söz konusudur.

Fizyolojik dozların zararlı etkileri yoktur. Normal yaşam için gereklidirler. Eksiklikleri zararlıdır.

Farmakolojik dozlar bazı spesifik hastalıkların tedavisinde kullanılırlar. Çoğunun yararlı olmadığı anlaşılmıştır.

Vitamin tedavisine yalnız onların eksikliklerinde baş vurulmalıdır. Bu da günümüzde son derece ender karşılaşılan bir durumdur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Vitaminlerin iki türlü etkisi vardır.

Fizyolojik etki ki yalnız normal dozlarda alınan vitaminler için söz konusudur.

Farmakolojik etki ki, yüksek ve çok yüksek dozlarda verilen vitaminler için söz konusudur.

Fizyolojik dozların zararlı etkileri yoktur. Normal yaşam için gereklidirler. Eksiklikleri zararlıdır.

Farmakolojik dozlar bazı spesifik hastalıkların tedavisinde kullanılırlar. Çoğunun yararlı olmadığı anlaşılmıştır.

Vitamin tedavisine yalnız onların eksikliklerinde baş vurulmalıdır. Bu da günümüzde son derece ender karşılaşılan bir durumdur.

Tesekkurler haci. B vitamini demisken, MTHFR mutasyonu olan kisiler B vitamini mi kullanmasi gerekiyor? Bu onemli bir hastalik midir?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Klonopin yazdı:

Tesekkurler haci. B vitamini demisken, MTHFR mutasyonu olan kisiler B vitamini mi kullanmasi gerekiyor? Bu onemli bir hastalik midir?

B vitamini diye bir vitamin yok. B vitaminleri var. B1, B12 gibi. Bahsettiğin mutasyonu hiç duymadım. Sende var galiba..Çok özel bir mutasyona benziyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

B vitamini diye bir vitamin yok. B vitaminleri var. B1, B12 gibi. Bahsettiğin mutasyonu hiç duymadım. Sende var galiba..Çok özel bir mutasyona benziyor.

Evet, bende mutasyon var. MTHFR A1298C HOMOZIGOT.

Onemli mi, degil mi hic anlamadim. Ne yapmam gerektigini de bilmiyorum acikcasi.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

Homozigot isen durum ciddi.. Hem annende var hem babanda var..

Farklı bir mutasyonla doğmak istiyorsan onlara kendini yeniden ısmarlamalısın.. Belki bu keresinde farklı bir allelle doğarsın.:smashfreak:

Anlamadim? :)

Yani anne ve babama test yaptirsam, onlarda da mi bu mutasyon cikacak?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 10.01.2019 at 18:10, fezadabirtürk said:

7,8 sene balık yağı kullandım.artık kullanmıyorum.farkettiklerim cildi nemlendiriyor,konsantrasyonu ve iş performansını arttırıyor. cinsel güç ve isteği arttırdığını söyleyebilirim.oda herkese lazım değil heralde.abartılacak bir faydasını gördüğümü söyleyeyemem.benim için olsada olur olmasada olur.

hiperaktivite dikkat eksikliği için de etkili ben her gün 3 adet ceviz badem fıstık yiyorum sizce dikkatimi artırıp okuma isteğimi ve ezber becerimi yüzde kaç artırır?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, bilgix yazdı:

hiperaktivite dikkat eksikliği için de etkili ben her gün 3 adet ceviz badem fıstık yiyorum sizce dikkatimi artırıp okuma isteğimi ve ezber becerimi yüzde kaç artırır?

vücut bitkisel omega 3 ü  hayvansal omega 3 gibi verimli kullanamıyor diye biliyorum.yurt dışında  yüksek oranda omega 3 içeren balık yağları var.türkiyede de var ama o kadar yüksek değil.

balık yağı süper zeka yapmıyor ama konsatrasyonda etkili.bitkisel olanları için bir şey  diyemem.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, fezadabirtürk said:

vücut bitkisel omega 3 ü  hayvansal omega 3 gibi verimli kullanamıyor diye biliyorum.yurt dışında  yüksek oranda omega 3 içeren balık yağları var.türkiyede de var ama o kadar yüksek değil.

balık yağı süper zeka yapmıyor ama konsatrasyonda etkili.bitkisel olanları için bir şey  diyemem.

ceviz çok met ediliyor ama?

Sitelerde Paylaş
On 23.01.2019 at 09:54, bilgix said:

Tam olarak yüzde 0 artırır.

Biraz dağa bayıra çıkın, en büyük balığı tutmaya gidin, evinizde telsiz yapmaya çalışın falan. 

Birde ezber becerisinden ne kadar kurtulursanız, o kadar kendinize iyilik etmiş olursunuz.

Bilinmeyen şey, bilim denen zımbırtı ve bugünkü medeniyet seviyemiz, bilgi öğrenmenin değil, bilgi üretebiliyor olmanın sayesinde gelişti.

Artık, bir şeyler öğrenmeni sana faydası yok. Faydası olacak olan bilgi üretmek, onun da ilk şartı ezberi terketmek.

Sitelerde Paylaş

@anibal tıp fakültesi dersleri yüklü bilgi içeriyor. Ayrıntıyı ve genel bilgiyi ayırt edemediğimiz zamanlar oluyor.

Not kaygısından dolayı da ilk amacımız tüm kavramları birbirleriyle ilişkilendirip sağlam bir öğrenim almak olmuyor.

Hayatta yapacak onca şey varken öğretimimi hayatımın temeline koymak istemiyor olmam yanlış mı?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

@anibal tıp fakültesi dersleri yüklü bilgi içeriyor. Ayrıntıyı ve genel bilgiyi ayırt edemediğimiz zamanlar oluyor.

Not kaygısından dolayı da ilk amacımız tüm kavramları birbirleriyle ilişkilendirip sağlam bir öğrenim almak olmuyor.

Hayatta yapacak onca şey varken öğretimimi hayatımın temeline koymak istemiyor olmam yanlış mı?

Tıp eğitimi çok önemli elbette ama her şey değil. Asıl doktorluk eğitimi resmen doktor olduktan sonra başlıyor. Tıp eğitimi temeli oluşturuyor ki bu temel sürekli eğitimle desteklenmek zorunda. Anibal'in tavsiyelerine katılıyorum. Başarılı bir doktor ve bu bağlamda iyi bir profesyonel, olabilmek için ezberden mümkün olduğu kadar uzaklaşmak ve yaratıcı olmak gerekiyor.  Bilgi üretmek yaratıcı olmanın en önemli şartı. Yaratıcı olmayan bilgi üretemez, bilgi üretemeyen yaratıcı olamaz.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, haci said:

Tıp eğitimi çok önemli elbette ama her şey değil. Asıl doktorluk eğitimi resmen doktor olduktan sonra başlıyor. Tıp eğitimi temeli oluşturuyor ki bu temel sürekli eğitimle desteklenmek zorunda. Anibal'in tavsiyelerine katılıyorum. Başarılı bir doktor ve bu bağlamda iyi bir profesyonel, olabilmek için ezberden mümkün olduğu kadar uzaklaşmak ve yaratıcı olmak gerekiyor.  Bilgi üretmek yaratıcı olmanın en önemli şartı. Yaratıcı olmayan bilgi üretemez, bilgi üretemeyen yaratıcı olamaz.

hacı omega 3 - 6 ve cevizin insan beynine katkıları yüzde kaç sence?

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bilgix yazdı:

hacı omega 3 - 6 ve cevizin insan beynine katkıları yüzde kaç sence?

Katkıları olduğundan emin değilim. Olduğunu sanmıyorum.

Omega 3 eksikliğinin gerizekalılık yaptığı da bir efsane olmalı. Ama ondan da emin değilim.

Bunlar bilimsel olarak araştırması çok zor, hatta imkansız olan sorunlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...