Jump to content

Allah Müslümanları Aptal Yerine mi Koyuyor

Recommended Posts

Bir saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Onlar senin n ustadlarin ne zaman oldu? Onlar dönemin kafirleriydi. Çünkü onlar Allah'ı sorguladilar.  Cogusu da İslam kaidelerinin gerçek yüzünü ortaya çıkardığı için idam edildi yada sürüldü. Bu kadar tehdit altında iyi bile dayatmislar. Şimdi onlara sahip çıkarak yine İslam'a malzeme turetiyorsunuz.

Kimmiş bu kâfirler çok merâk ettim? 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimmiş Bu kâfirler çok merâk ettim?
Merâk Ettim çünkü yok.
Hayâlî tezlerinizi doğrulamak için 3-5 tâne isim öne sürebilmen de de yetmezdi. Mâdem İslâm ve Osmanlı bilime Düşmândı teziyle geliyorsun, Yüzlerce İsim zikredebilmelisin.
Kendine destek olarak sıraladığın,, İbn -i Sina, Farabi, Biruni, ibn-i Rüşd, Er Razi.... Bunların ateistlikle uzaktan yakından alâkaları yoktur. 
Bunlar kapı gibi Müslümân,, ilim, hikmet ve irfân ehlidir.
İslâm İlim veyâ bilime Düşmân değildir. Osmanlı ilim ve bilime hürmetiyle o seviyeye gelmiştir. Osmanlının muhteşemliğini görmemek için kör olmak lâzımdır.

Senin de yukarıda şuuraltınla i'tirâf ettiğin gibi İslâmı Ateistler gibi İlkel bir seviyede anlayan Işid, Kaide, teymiye, vahhâbi meşreb insânlar her dönemde vârdır. 
Aranızdaki tek fark, Siz bilim yobazı ve bilim şebeği gibi hareket ediyorsunuz, Onlar da İslâm yobazlarıdır.

İslâm yobazlarının İslâm algısını bana karşı kullanma kurnazlığıyla bu mes'eleleri tartışamassın. 
Magazinel bilgilerle insânları kandıramassınız artık.
Yüz sene önce Arkanıza süper gâvur güçleri Fetö gibi alarak bunu çok güzel yaptınız, yalanlarla insânları kandırdınız.
Bugün bunu yapamassınız.

Osmanlı Rasathâne bombalamış! 
Vay bee, Ulan ne Yobaz ne Bilim düşmânı Ne Barbar adamlarmış, Vurun, Öldürün bu barbarları...

İlkel düşünen Forumdaşlarım, O Rasathâneyi kim kurdurmuş, Kim Finanse etmiş? Tabî ki Osmanlı...
Mâdem Osmanlı Bilim düşmanıydı da Niye bu rasathâneyi kurdurdu?
Siz de tamâm îmân yok Peki sizde hiç mi mantık yok.
Rasathânenin yıktırılmasının ardında Bilim düşmânlığından başka bir sebeb olacağını anlamaya yetecek kadar da mı mantığınız yok?

Sitelerde Paylaş

@teflon Senin de kulakların çınlasın.
Kur'ânın Bir kitap değil, bir kelâm olduğunu belirterek. Yıllardır tartıştığınız mevzûyu,,
Kölelîk Olmasa Savaşlarda Gâlip taraf, yenilenlerin hepsini öldürür diyerek,, yıllardır salyalarla tartıştığınız mevzûyu bitirdiğim gibi
Yine Araplara Arapça inmiş te Bize niye Türkçe inmemiş diye hakâretlerle tartıştığınız konuyu da şu kısa mesajımla buharlaştırmış durumdayım.

"""Gözünün önünde,
Ben anlatıyorum ya size, Dingil.
Türkçesini bırak, ilâveli açıklamanın açıklamasını bile yapıyoruz.

Anlayasın diye ben diyorum ha,, Dîl bilmenin çok ötesinde Detay veren açıklayıcılar târih boyunca gelmiş, geliyor.
Anlamak isteyene çok güzel anlatmışlar ve anlamak isteyen anlıyor.
Peygamberlik Bitti mi zannediyorsun, Peygamberlik bitmez.
Şerîat kurucu peygamberlik bitmiştir. Velâyet peygamberliği bitmez.
HadÎs: Ümmetimin âlimleri Peygamberler gibidir."""

Bana Tanrıyı Göster, Bana Tanrıyı göster demenizin mantıksızlığı da şurda.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Yürüyüş bölümü( İsra suresi)

Kimse kimsenin günahını yüklenemez. Yada çeviriye göre kimse bir diğerinin yükünü almaz.

Peki genetik aktarım nedir o zaman. Karakter ve huy aktarımını yaz bir kenara bunun dışında genetik hastalıklar var ana baba ve yakın akrabadan aldıklarimiz var.

Bunu da geçtik . Ana baba cahilse çocuk da aynı cehaleti yüklenmek zorunda.

Bunu ne ile açıklayacağız?

Takibi sabır imtihan cennet cehennem ...

Peki bu İsra bölümündeki cümleyi yaz bir kenara

Enfal yani ganimet bolumu 25. Cumleyi nereye koyacağız?

Sadece içinizden zulmedenlere dokunmakla kalmayacak olan fitneden sakının ve bilin ki Allah’ın cezası şiddetlidir

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Allah, bir çocuk edindi” dediler. O, bundan uzaktır. O, her bakımdan sınırsız zengindir. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. Bu konuda elinizde hiçbir delil de yoktur. Allah’a karşı bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?” (Yûnus: 10/68)

“Bir de Allah'a kızlar nisbet ederler; O bundan pâk ve yücedir. Kendilerine ise canlarının istediğini (nisbet ederler).”

(Nahl: 16/57.) (Bak: Araf: 7/40; Meryem: 19/35, 88, 92; Enbiyâ: 21/26; En'âm: 6/94, 136; Rum 30/13.)

"Cinleri Allah'a ortak koştular. Oysaki onları da Allah yaratmıştır. Bilgisizce O'na oğullar ve kızlar yakıştırdılar. Hâşâ! O onların ileri sürdüğü vasıflardan uzak ve yücedir." (En'âm: 6/100.)

”Onlar Rahmân’ın kulları olan melekleri de dişi saydılar. Yoksa onların yaratılışlarında hazır mı bulundular? Onların (bu yalan) ikrar ve iddiaları yazılacak ve sorguya çekileceklerdir.” (Zuhruf: 43/19). [krş. 16/57-58; 53/21-22; 17/40]

“(Ey müşrikler!) Rabbiniz, oğulları sizin için beğenip seçti de melekleri de kendisine kız çocukları edindi, öyle mi! Doğrusu siz, (vebali) çok büyük söz söylüyorsunuz. (İsra 17/ 40)

“Bir de (tuttular) O’nunla (Allah ile) cinler arasında bir hısımlık icat ettiler. Hâlbuki o cinler (insanlar gibi) kendilerinin de (hesap için) getirileceklerini elbette bilirler. Allah, onların takıp yakıştırdıkları sıfatlardan yücedir, münezzehtir.” (Saffat 37/ 158-

“De ki: 'O Allah, Ehad’dir (birdir)!' 'Allah, Sameddir (herşey her cihetle O’na muhtaç olduğu hâlde, O hiçbir şeye muhtaç olmayandır)!' 'Doğurmamıştır ve doğurulmamıştır!' 'Ve O’na hiçbir şey denk olmamıştır!' (Îhlâs: 112/1-4)

Evet bu cümlelere göre çocuk edinmek , hısım akraba edinmek ve kızlar edinmek çok çirkin bir ismis.. bu yüzden de tanrı ne doğurmuş ne de dogurulmus...

Öyle iş bu kadar çirkinliği bize Atfeden tanrının bizimle zoru nedir?

Meleklere cinsiyet atfedenlere atar yapan bir tanrı var. Öyle ise ne olduklarını söyle de bilelim.

Bunlar tanrının büyük sıkıntıları..

Enteresan birseydirr ki hicbirseye muhtaç olmayan Çüksüz Allah yukarıdaki laflardan çok fena ofkeleniyor. Öfke acziyettir.

Çocuk yapmak niye bu kadar kotu ve adem eşiyle ilişkiye girdi diye niye bu kadar ofkeleniyor Çüksüz Allah..

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...