Jump to content
Düşünen Hayvan

Allah Müslümanları Aptal Yerine mi Koyuyor

Recommended Posts

Allah müslümanları aptal yerine mi koyuyor
 
Kur’an’ı okuduğunuz zaman herkesin görüp anlayabileceği şeylerin mucizevi bir ayetmiş gibi anlatıldığını görmekteyiz. Sanki Kur’an bundan bahsedene kadar Araplar onu bilmiyordu yada Kur’an söylemeseydi yapmayacaklardı. Ve bazı ayetlerdede sanki gerçeği gizlemek istermişcesine küçümseme var.  


Örneğin;


1  ) Allah gökyüzünü yıldızlarla süsledi.  


 Milyarlarca galaksiyi görmezden gelip yıldızları sadece süs amaclı koymuş.  
 
2 ) ayı ve güneşi kandil olarak yaratmış bizim için.
 
3 ) seslerin en kötüsü eşek sesidir


Kendi yarattığını mi küçümsüyor.  
 
4  ) Allah arıya vahyetti.


Evet Allah insanlardan sadece seçtiği torpilli kişilere vahyetti bir de ariya vahyetti. Geri kalanları arı kadar kıymet vermedi. Örneğin arıya hala vahyediyor ama müslümanlara vahyetmeyi 1400  yıl önce bir kişilik kontenjan dolduktan sonra   kesmiş.  


5 ) onlar sizinle savaşırsa siz de onlarla savaşın


Yani bu ayet gelmeseydi müslüman Araplar kendilerine saldıranlara karşı ne yapacaklarını bilemiyorlardi. Öyle aval aval bakıyorlardı. Allah onlara savaşın dediği için savaşmaya başladılar oylemi?


6 ) ramazan geceleri karilarinizla cinsel ilişki yapabilirsiniz  
 
Mümin Araplar inandıkları dava uğruna uckurlarini 1 ay bile tutamayinca ayet gelmiş.
 
 
 
7 ) siyah iplikle beyaz iplik birbirinden ayrılana kadar yiyin için
 
Bu ayeti Muhammed’in arkadaşları bile anlayamamıştir. Bazıları bir siyah bir de beyaz iplik alıp gece karanlıkta farkedince ye kadar yiyip içmiştir. Paralel ufuk çizgisi belirgin oluncaya kadar ...dese sorun kalmayacak aslında.  
 
8 )  şeytan , muhakkak ki ben senin doğru yolunun üzerine oturacağım onların çoğunu saptiracagim, dedi. Allah da haydi öyleyse sana kıyamete kadar müddet verdim , Salih kullarimi saptiracagim dedi.
 
Gordugunuz gibi arap tanrısı şeytanla iddiaya giriyor ve çok sevdiği insanları harcamaktan çekinmiyor.
 
9 )  onlar ne yaparlarsa yapsınlar yüceler meclisini dinleyemezler
 
Dinleyemeyecegimiz bir şeyi bize haber veriyor. O zaman bundan bize ne ? bu ayetten mucize görmemizi bekliyor. Kuran’da kelime israfı yapılmış olmuyor mu.
 
10  ) "Yedi gök, arz ve bunların içinde bulunanlar, O'nu tesbih ederler. O'nu övgü ile tesbih etmeyen hiçbir şey yoktur, ama siz onların tesbihlerini anlamazsınız.
 
Bizim anlayamayacağımiz bir şeyi neden haber veriyor? Anlayamayacaksak neden bu ayet var? Kur’an’ı anlamak için okuyup da onu anlayamayacagimizi mi anlatmak istiyor
 
11 ) elif lâm mim , elim lâm Ra ,ha mim...
 
Yetetince açık bir kitap daha  anlatmaya gerek yok sanirim
 
12 ) Allah’ın elçisi ile gizli konuşacağız zaman sadaka verin...
 
Hayır anlayamadım Kur’an yeterince açık değilmiş ki Allah’ın elçisi ile gizli konuşacak ne var?  Ha bir de rüşvet değil sadakaymis...
 
Boyle bir ayet geldiğine göre peygamberin gizlediği bazı şeyler var. Ama Kuran’da munafiklik kötüdür diyor. Kafirler gerçeği gizlerler diyor.  
 
13) allahin kanunlarında bir değişiklik bulamazsın..
 
Kıbleyi değiştirdin , ramazan gecesi sevişmeye izin verdin , biz bir ayeti diğeriyle iptal ederiz dedin , Muhammed’e  istediği kadar kadınla evlenme yetkisi verdin .....
 

Daha çok var bunlardan ama internet israfı olur gerisi..
 
 
 
 
 
 
 
 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Gizemlerini hălen koruyan nam-ı diğer Hurûf-i Mukattaa´lar hakkında çok bilmiş(!) ălimlerin bayağı bir sıkıntıları vardır.

Niye olmasın, ki ?

Dile kolay, onca zaman geçmesine rağmen safkan müslümanlar bunların ne anlama geldiğini bilmezler. Harbiden bilmiyorlar; bakmayın siz mălum kitapta herşeyin güya apaçık ifade edildiği masalına. Bence mălum tanrı bizimkilerle dalgasını geçmiş resmen. Geniş ufuklu(!) ălimlerin bir iki tane açıklama denemesini aşağıda okuyabilirsiniz.  Daha fazlası var gerçi, lakin kibarca söylemek gerekirse hepsi aynı terane.

Güler misin, ağlar mısın ?!

 

1. Allah Teâlâ, bu harflerle ins ve cin âlemine âdeta şöyle bir meydan okumaktadır: “İşte elinizdeki Kur’ân’ın kelimeleri bu harflerden teşekkül etmiştir. Buyurun, gücünüz yetiyorsa, siz de bu harfleri yan yana dizin ve Kur’ân’ın bir benzerini meydana getirin!..”

 

2. Bu harfler, kendilerinden sonra gelecek olan mevzûlara hazırlık açısından dikkatleri toplamak üzere yapılmış bir edebî sanattır. Zîrâ, bâzen söze üstü kapalı olarak başlamak ve meseleyi sır dolu bir îmâdan sonra îzah etmek, daha fazla alâka uyandırır.

 

3. Bunlar, öğrenmenin harflerle başladığına işâret etmektedir. Zîrâ Araplar, o güne kadar harflerin bu şekilde münferit okunuşlarını bilmiyorlardı. Bunu onlara, ilk olarak Kur’ân-ı Kerîm öğretmiştir. Hulâsa Hurûf-i Mukattaa, esrârı Cenâb-ı Hakk’a âit olan ve bütün beşeriyeti âciz bırakan Kur’ân’ın bir i’câzıdır.

 

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×