Jump to content

Kutsal Kitaplar ışıktırlar

Recommended Posts

Tüm insanlığa hitap ettiği iddia edilen bir kitapta mecaz, ironi, kinaye, ima gibi kelime oyunları kullanılamaz, ne anlatılmak istenirse direk, dolandırmadan anlatılmalıdır.

6 gün denmişse o 6 gündür, 6 evre denmek isteniyorsa 6 evre denmeliydi. Arapçada evre, dönem anlamına gelen kelime mi yok da gün kullanılmış?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah  katında  diyor  ayetlerde  Allah  için  demiyor  yani  insanların  zaman  algisinina  göre  nasıl  olduğunu  söylüyor. Örneğin; insanlar  1000  yıl  yaşasalar  Allah  katında  o  yine  insanların  sayımi  ile  1  gün  gelebilir  ona. Dikkat  edin  Allah  için  demiyorum  burada. 

:D yahu ayıptır

Azâbın, çabucak gelip çatmasını isterler senden ve Allah, vaadinden caymaz kesin olarak ve Rabbinin katında bir gün, sizin sayıp durduğunuz bin yıl gibidir.

burada şimdi durduk yerde bilgi mi veriyor yani? şunu mu diyor?

azabın çabucak gelip çatmasını isterler senden ve allah, vaadinden caymaz kesin olarak ve rabbin katında günler farklı algılanabilir.

şunu da diyebilir mi?

azabın çabucak gelip çatmasını isterler senden ve allah, vaadinden caymaz kesin olarak ve rabbin katında hava bazen nemlidir.

dağdan kestim kereste, sakla zamanı gelir zamanı...

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

Azâbın, çabucak gelip çatmasını isterler senden ve Allah, vaadinden caymaz kesin olarak ve Rabbinin katında bir gün, sizin sayıp durduğunuz bin yıl gibidir.

Hacc suresi 46-47 baktim ve anladigim kadariyla inanmayanlarin "Eger tanrin gercekse hemen simdi bizi cezalandirsinda görelim" diye bir söylemleri olmus, buna karsin "tanri sabirlidir ve sözünde mutlaka durur, simdi yapmasa bile bir gün yapacaktir, sizi carpacaktir" deyip siyrilmislar inanclilar.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, deadanddark yazdı:

Hacc suresi 46-47 baktim ve anladigim kadariyla inanmayanlarin "Eger tanrin gercekse hemen simdi bizi cezalandirsinda görelim" diye bir söylemleri olmus, buna karsin "tanri sabirlidir ve sözünde mutlaka durur, simdi yapmasa bile bir gün yapacaktir, sizi carpacaktir" deyip siyrilmislar inanclilar.

öyle. tipik bir çocuk çekişmesi var ortada:

a - tanrım sizi çarpacak

b - hani lan çarpsın da görelim. çağır lan!

a - ya çarpacak ama bugün değil, bekleyin lan! çarpacak işte bir gün

ama alık müslümancıklar bu tür ayetlerden genel görelilik teorisini falan çıkartıyorlar. kepazeliğin dibi yok bunlarda.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

öyle. tipik bir çocuk çekişmesi var ortada:

a - tanrım sizi çarpacak

b - hani lan çarpsın da görelim. çağır lan!

a - ya çarpacak ama bugün değil, bekleyin lan! çarpacak işte bir gün

ama alık müslümancıklar bu tür ayetlerden genel görelilik teorisini falan çıkartıyorlar. kepazeliğin dibi yok bunlarda.

Aslinda bütün ayetler böyle, fakat satir aralarini okumadiklari icin " ne güzel söylemis" diyorlar.

Bak mesela "..bla bla bla , cünkü kartal yalniz kargalar ise sürüyle ucar" diye her yerde karsimiza cikan bir cümle var, kendini övmekle ilgili. Sanki kargalarin sürüyle ucmasi sucmus gibi. Sürüyle ucanlar asagilikmis gibi algilanir. Halbuki bu sözü söyleyenin belgesel anlaticisindan bir farki yoktur. Belgesel anlatiyor sanki sivrizekali. Iste bazi insanlar böyle ucuz laf oyunlarina hayran olup budalaya döner.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İnsanların bir çoğunun değil bir kişinin bile kutsal kitabı görmeden bilmeden yaşayıp ölmüş olması tüm insanların geleceğini ilgilendiren bir sınav dünyasında isek büyük sorun olur...

İnsanlarin önemli bir kısmı ne kutsal kitapları okuyabilecek ne doğru düzgün anlayabilecek bir imkana sahip değiller...

Arada bir sürü fiziki coğrafi zamansal engelleri olan var...

Tanrı yarın bize sorsa hadi bakalım kutsal kitapta bildirdiğimiz su konuları neden yapmadınız vs. Bir çok insan tanrım bize böyle bir bilgi gelmedi hiç duymadik diyecek hakli olarak...

Tamam size gelmediyse sizi ondan sorumlu tutmuyorum sadece kitabı okuyan bilenlere soruyorum dese bu sefer kitabı bilenler itiraz edebilirler niye bize bu ağır sorumluluk yükleniyor bilmeyenler daha avantajlı bu da bize haksızlık olur derler...

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, kirec said:

İnsanların bir çoğunun değil bir kişinin bile kutsal kitabı görmeden bilmeden yaşayıp ölmüş olması tüm insanların geleceğini ilgilendiren bir sınav dünyasında isek büyük sorun olur...

İnsanlarin önemli bir kısmı ne kutsal kitapları okuyabilecek ne doğru düzgün anlayabilecek bir imkana sahip değiller...

Arada bir sürü fiziki coğrafi zamansal engelleri olan var...

Tanrı yarın bize sorsa hadi bakalım kutsal kitapta bildirdiğimiz su konuları neden yapmadınız vs. Bir çok insan tanrım bize böyle bir bilgi gelmedi hiç duymadik diyecek hakli olarak...

Tamam size gelmediyse sizi ondan sorumlu tutmuyorum sadece kitabı okuyan bilenlere soruyorum dese bu sefer kitabı bilenler itiraz edebilirler niye bize bu ağır sorumluluk yükleniyor bilmeyenler daha avantajlı bu da bize haksızlık olur derler...

Ara sıra kafan çalışıyor gibi oluyor, sonra yine arap putunun ipnotik etkisinin altına giriyorsun, Allah, Kuran diye sayıklamaya başlıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...