Jump to content

Yavrularını yiyen canlılar ve tasarım

Recommended Posts

• İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, poiuz yazdı:

Ya bunlar ne biçim sorular? 

Bir fikrin varsa yaz, tartışalım, fikir yürütelim.

Ama bu ne?

Anlayamıyorum.

Köpekler neden kıçlarını yalarlar?

Yani kendi yavrularını yiyen hayvanlar yok mu acaba yanlış mı biliyorum ben. Bunun gibi canlılardaki durumları soruyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

İşin içine her şeyi şu put yarattı deyip her hangi putu katmazsan olur.

Peki tanrı falan demeden sizce bu durum neyin nesidir sizin verdiğiniz örnek yani?Nasıl çözülebilir ? Nasıl olsa hayvanlarda var deyip insanlarda olmasına doğal yaşamda normal mi görmemiz lazım görüşünüz nedir?

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Peki tanrı falan demeden sizce bu durum neyin nesidir sizin verdiğiniz örnek yani?Nasıl çözülebilir ? Nasıl olsa hayvanlarda var deyip insanlarda olmasına doğal yaşamda normal mi görmemiz lazım görüşünüz nedir?

Çözülemez, doğada olur böyle şeyler. Neden her şeyi çözmek istiyorsun? Tanrı mı olmak istiyorsun?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Çözülemez, doğada olur böyle şeyler. Neden her şeyi çözmek istiyorsun? Tanrı mı olmak istiyorsun?

Biz insanlar ahlak geliştirmedik mi diğer canlılara göre yani onlarda da var cüz-i olarak ama bizde sanki daha kompleks işliyor ahlaki davranışlar ve eğilimler. 

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Biz insanlar ahlak geliştirmedik mi diğer canlılara göre yani onlarda da var cüz-i olarak ama bizde sanki daha kompleks işliyor ahlaki davranışlar ve eğilimler. 

İstediğin kadar geliştir, durum herhangi bir insanın istediği gibi olmayacak. Kabullen bunu.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

İstediğin kadar geliştir, durum herhangi bir insanın istediği gibi olmayacak. Kabullen bunu.

Belki de dediğiniz gibi doğal haline bırakırsak bir zaman sonra insanlarda doğal ahlaka kavuşabileceklerdir. Dışarıdan bir otorite dayatması olmadan.

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Belki de dediğiniz gibi doğal haline bırakırsak bir zaman sonra insanlarda doğal ahlaka kavuşabileceklerdir. Dışarıdan bir otorite dayatması olmadan.

Sen elinden geleni yap yine, kendi payına düşeni yap, senin benim yapabileceğimiz bu kadar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen elinden geleni yap yine, kendi payına düşeni yap, senin benim yapabileceğimiz bu kadar.

Konu sapmış olacak ama forumda (adem ,şeytan meselesinde çelişkileri ve tutarsızlıkları aktaran uzun bir yazı vardı) bilginiz var mı acaba yardımcı olursanız ?

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Konu sapmış olacak ama forumda (adem ,şeytan meselesinde çelişkileri ve tutarsızlıkları aktaran uzun bir yazı vardı) bilginiz var mı acaba yardımcı olursanız ?

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/33878-insanadem-şeytan-cennet/&tab=comments#comment-535061

Böyle bir şey bulabildim sadece, olur mu?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

teşekkürler fakat bu değildi zannediyorum.Neyse bulmaya çalışacağım.Bu arada bu konuda şeytan nasıl adem'e vesvese verdi cennetten kovulmamış mıydı sorusuna dindarların verdiği cevaplar sizce nasıl açıklayıcı mı ?

Sitelerde Paylaş

Atacağım linklerden geniş bilgi alabilirsin. İngilizce yazıp arattığında çok daha fazla bilgi var internette her konuda. Türkçeye çevirip yayınlayan pek yok malesef. Yani ingilizce cümleyi kurup aratırsan pek çok şey bulursun.

https://evrimagaci.org/yamyamlik-kanibalizm-bazi-yavrular-annelerini-yer-2047

https://www.livescience.com/2053-animals-eat-offspring.html

Yamyamlık en çok böceklerde ve balıklarda görülüyormuş (kendi yavrusunu yeme dahil). Sanırım canlılarda zeka seviyesi arttıkça azalıyor bu durum.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

teşekkürler fakat bu değildi zannediyorum.Neyse bulmaya çalışacağım.Bu arada bu konuda şeytan nasıl adem'e vesvese verdi cennetten kovulmamış mıydı sorusuna dindarların verdiği cevaplar sizce nasıl açıklayıcı mı ?

Buraya yani Adem ve Şeytan'a nasıl geldik?

Biz yine bu tanrı denen şey neden yavrularını bile yiyebilen canlılar tasarlamış ona dönelim. Acaba amacı ne böyle bir şey tasarlamanın?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Biz yine bu tanrı denen şey neden yavrularını bile yiyebilen canlılar tasarlamış ona dönelim. Acaba amacı ne böyle bir şey tasarlamanın?

işte ben  onu  tam  anlamadım  neden  yerler  meselâ  ölü  doğduğunda  veya  hastalığı  olduğunda  mı  yerler  yavrularını  

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Atacağım linklerden geniş bilgi alabilirsin. İngilizce yazıp arattığında çok daha fazla bilgi var internette her konuda. Türkçeye çevirip yayınlayan pek yok malesef. Yani ingilizce cümleyi kurup aratırsan pek çok şey bulursun.

https://evrimagaci.org/yamyamlik-kanibalizm-bazi-yavrular-annelerini-yer-2047

https://www.livescience.com/2053-animals-eat-offspring.html

Yamyamlık en çok böceklerde ve balıklarda görülüyormuş (kendi yavrusunu yeme dahil). Sanırım canlılarda zeka seviyesi arttıkça azalıyor bu durum.

1 saat  önce  okudum  attığınız  evrim  ağacı  linkini  ama  yeme  koşulları  keyfi  mi  yoksa  belirli  nedenden  mi  mesela  aşağıda  yazdığım  gibi  kedi  köpek  gibi  canlılarda  yer  mi  yerse  hastalık  ve  ölü  doğum  mu  sebebi?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bugun  arkadaşlarla  konuştukta adem  şeytan  meselesini  konu  olduğu  için  sordum  .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...