Jump to content

Kozmik fon radyasyonu...

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 hours ago, kirec said:

Evrenin her yerinde bulunan bir mikrodalga yayını..

İşte eğer tanrı bir mesaj verecekse bunu gibi evrensel bir şekilde olmalı değil mi ...

Acaba bu radyo dalgasının da içeriğini çözebilmek mümkün olur mu..

Diyelim böyle bir mesaj var, nasıl evrensel oluyor bu mesaj? Bu mikrodalga yayınının farkında bile olmadan ölen milyarlarca insan bu evrenden sayılmıyor mu?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kirec yazdı:

Evrenin her yerinde bulunan bir mikrodalga yayını..

İşte eğer tanrı bir mesaj verecekse bunu gibi evrensel bir şekilde olmalı değil mi ...

Acaba bu radyo dalgasının da içeriğini çözebilmek mümkün olur mu..

Doğal yayın olduğu için içerik içermez.

Jupiter gezegenide yayın yapıyor.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Radyomuzun boş frekansında ki gıcırtılı ses evrenin sesi olarak nitelendiriliyor. Acaba bir anlamı var mı diye çok araştırılıyor. Henüz bir anlam bulan olmadı.

Kontak filminde buna benzer bir mesaj vardı önce parazit sanıldı sonra birisi deşifre etti filan...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kirec yazdı:

Kontak filminde buna benzer bir mesaj vardı önce parazit sanıldı sonra birisi deşifre etti filan...

dijital  veriye dönüştürünce her veriye eşleştirebilirsin.

eski bir kodlama yöntemi var mesela.

şifrelenecek metindeki harfler yerine o harflerin bilinen bir kitaptaki satır sutun sayfa numaraları yazılır.Kitabı bilmeyen şifreyi çözemez. :)

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, technobase said:

dijital  veriye dönüştürünce her veriye eşleştirebilirsin.

eski bir kodlama yöntemi var mesela.

şifrelenecek metindeki harfler yerine o harflerin bilinen bir kitaptaki satır sutun sayfa numaraları yazılır.Kitabı bilmeyen şifreyi çözemez. :)

Enigma gibi mi...

Benim aslında kasteddigim tanrının mesajı mesela böyle her yerde ve her zamanda olmalı..

Ama bu fon radyasyonu her zaman ve her yerde var olsa bile 1960 larda keşfediliyor...

Belki peygamberlerin yaptığında buna benzer bir işti...

Yani herkese yönelik bir mesajın şifresini çözmüşlerdi...

Tanrının mesajının yayının decoderi bizim beynimiz yada eski deyimle gönlümüz olabilir..

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kirec yazdı:

Enigma gibi mi...

Benim aslında kasteddigim tanrının mesajı mesela böyle her yerde ve her zamanda olmalı..

Ama bu fon radyasyonu her zaman ve her yerde var olsa bile 1960 larda keşfediliyor...

Tanrının mesajının yayının decoderi bizim beynimiz yada eski deyimle gönlümüz olabilir..

Şifrelenmiş mesajların sonsuza yakın çözümü olabilir.Bu yüzden hangisinin  tanrının gerçek mesajı olduğunu bilmek zor.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, kirec said:

Enigma gibi mi...

Tabii canım heriflerin beynine dekoder yerleştirilmiş özel olarak.

Mesajda da Muhammed'e

Ahzab 50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Ahzab 37. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

diyormuş. Bir arap bedevisini aklayacağım diye her gördüğün şeye sarılıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Elçi olduğu iddia edilen kişiye, bu mesaj radyo dalgasıyla gelmiş, 3G yayınıyla gelmiş veya mağarada biri seslenmiş... fark etmez....;

Bu durum sadece mesajın geldiği kişiyi ilgilendirir. başka insanlar bundan sorumlu tutulamaz.

Kaldı ki, adil bir insanın, böyle bir görev verilse dahi kabul etmemesi gerekir; "şimdi bana inanmadığı için milyarlarca insana korkunç işkenceler yapılacak. İnsanları yakmak istiyorsan lütfen beni kullanma" diyerek reddetmesi gerekir.

Bu görevi veren eğer adaletli biriyse, bu itirazı zaten takdirle karşılar. ancak ne yazık ki bu sözde tanrının, adaletle uzaktan yakından alakası yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Mindsurfer said:

Elçi olduğu iddia edilen kişiye, bu mesaj radyo dalgasıyla gelmiş, 3G yayınıyla gelmiş veya mağarada biri seslenmiş... fark etmez....;

Bu durum sadece mesajın geldiği kişiyi ilgilendirir. başka insanlar bundan sorumlu tutulamaz.

Kaldı ki, adil bir insanın, böyle bir görev verilse dahi kabul etmemesi gerekir; "şimdi bana inanmadığı için milyarlarca insana korkunç işkenceler yapılacak. İnsanları yakmak istiyorsan lütfen beni kullanma" diyerek reddetmesi gerekir.

Bu görevi veren eğer adaletli biriyse, bu itirazı zaten takdirle karşılar. ancak ne yazık ki bu sözde tanrının, adaletle uzaktan yakından alakası yok.

Ben sanıyorum ki elçiye gelen mesaj aslında herkese geliyor ...

O mesaj vicdanlara duyulan ses his artık herneise  o....

Nasıl ki denize bakan şair ruhuna gelen İlhami paylaştığında aynısını hissetmiştim ama böyle ifade edemistim deriz ....

Yahut bir hüzün anını ifade eden besteyi bir müzisyen ortaya koyduğunda aynı hüznü duyguyu yada o radyo frekansını bizde duyarız ya....

Tanrı kozmik fon radyasyonu gibi tüm insanların vicdanlarında hissedebileceği şekilde her an ve her yerden sesleniyor ...

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, kirec said:

Ahzab 50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Ahzab 37. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Bu mesaj da geldi mi sana?

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, kirec said:

O mesaj vicdanlara duyulan ses his artık herneise  o....

Nasıl ki denize bakan şair ruhuna gelen İlhami paylaştığında aynısını hissetmiştim ama böyle ifade edemistim deriz ....

Yahut bir hüzün anını ifade eden besteyi bir müzisyen ortaya koyduğunda aynı hüznü duyguyu yada o radyo frekansını bizde duyarız ya....

Tanrı kozmik fon radyasyonu gibi tüm insanların vicdanlarında hissedebileceği şekilde her an ve her yerden sesleniyor ...

Geçin artık şu uyuz uyuz lafları...

Öyle ki, öyle uyuz laflar ki, var etmeye çalıştığınız tanrıyı da ne kadar zavallı, sünepe, ezik, sefil ve de şapşal hale getirdiğinizi bile farketmiyorsunuz.

Tanrı o kadar ezik, o kadar ilgi budalası olacak, koca evren amanda beni duyun diye yayın yapacak. Ve o kadar denyo, o kadar beceriksiz ve o kadar embesil olacak ki, o yayını da kimseler duymayacak.

Tanrı dediğin şey olsaydı, derdi kendini duymamız olsaydı, atıyorum kabenin üstüne bir 100" LEDTV koymaktan aciz olur muydu? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Tanrı dediğin şey olsaydı, derdi kendini duymamız olsaydı, atıyorum kabenin üstüne bir 100" LEDTV koymaktan aciz olur muydu? 

Höh anibal!

100" tv dediğin $60.000.

Şu anki kurla 320.000 TL ediyor.

Nasıl koysun böyle aciz, sünepe bir tanrı?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, anibal said:

Geçin artık şu uyuz uyuz lafları...

Öyle ki, öyle uyuz laflar ki, var etmeye çalıştığınız tanrıyı da ne kadar zavallı, sünepe, ezik, sefil ve de şapşal hale getirdiğinizi bile farketmiyorsunuz.

Tanrı o kadar ezik, o kadar ilgi budalası olacak, koca evren amanda beni duyun diye yayın yapacak. Ve o kadar denyo, o kadar beceriksiz ve o kadar embesil olacak ki, o yayını da kimseler duymayacak.

Kabe'nin üstüne bir TV  koysa sonrada diyeceklerini oradan bildirse de olmaz di...

Çünkü o yayını ancak sadece kabe çevresindekilere duyurmuş olurdu...

Öteki insanlar ne olacaktı.....

Her insana ayrı ayrı TV alıcısı takip hepsine net bir şekilde bildirmesi gerekiyor....

Her insandaki alıcı TV vicdan oradan gelen yayında tanrının sesi oluyor.....

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, kirec said:

Kabe'nin üstüne bir TV  koysa sonrada diyeceklerini oradan bildirse de olmaz di...

Çünkü o yayını ancak sadece kabe çevresindekilere duyurmuş olurdu...

Öteki insanlar ne olacaktı.....

Her insana ayrı ayrı TV alıcısı takip hepsine net bir şekilde bildirmesi gerekiyor....

Tanrı olmasaydı da vicdan olacaktı.

Vicdan göreli bir şey bu arada.

Bari daha evrensel bir mecradan yapsaymış yayını.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, kirec said:

Yani sana göre bir insanın fikirleri, düşünceleri, söylemleri, eylemleri kendine ait değil, o sadece kendine iletilen komutları yerine getiren bir kukla. Komutlar yukarıdan bir yerden geliyor, insan sadece alıcı, komutları alıyor ve uyguluyor. Mesela küçük bir çocuğa tecavüz edip öldüren bir sapığın aslında hiç bir suçu yok, o vicdanına gelen sesi dinliyor, ona göre hareket ediyor. Bu adamdan çıkan söylemler de aslında onun değil tanrının sesi.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sağduyu said:

Yani sana göre bir insanın fikirleri, düşünceleri, söylemleri, eylemleri kendine ait değil, o sadece kendine iletilen komutları yerine getiren bir kukla. Komutlar yukarıdan bir yerden geliyor, insan sadece alıcı, komutları alıyor ve uyguluyor. Mesela küçük bir çocuğa tecavüz edip öldüren bir sapığın aslında hiç bir suçu yok, o vicdanına gelen sesi dinliyor, ona göre hareket ediyor. Bu adamdan çıkan söylemler de aslında onun değil tanrının sesi.

Onun kast ettiği galiba tanrının vericiden "vicdan" yayını yaptığı(?)... O vicdanı da hesaba katarak olaylara karşı reaksiyon verecek sensin. Yersen ve hesapta böyle tabi. Benim fikrim değil bu.

Yalnız tanrının vicdan yayını da arızalı. Daha önce değindiğimiz üzere.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, teflon said:

Tanrı olmasaydı da vicdan olacaktı.

Vicdan göreli bir şey bu arada.

Bari daha evrensel bir mecradan yapsaymış yayını.

Kozmik fon radyasyonundan daha evrensel bir yayın dalgası var mı. ..

Eğer Tanrı bizi sorumlu tutacağı bir mesaj göndermiş ise bu ancak bunun gibi bir yolla olur diye düşünüyorum. ..

Bu durumda bütün kutsal kitaplar  bizler için birer sorumluluk yükleyici sınav kitapçığı olmaktan çıkmış oluyor...

Eğer Tanrı her insana onun yapması ve de yapmaması gerekenleri çok net bir biçimde anlayabileceği şekilde iletirse o zaman haklı olarak sorumlu tutabilir....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...