Jump to content

Kozmik fon radyasyonu...

Recommended Posts

2 dakika önce, kirec yazdı:

Kozmik fon radyasyonundan daha evrensel bir yayın dalgası var mı. ..

Evrensel derken zeki ve hatta kendilerine muhammet gelmis kitap inmis uzaylilarida mi dahil ediyorsun?

Yok sadece bizi ilgilendiriyorsa gec kutuplara bak Borealislere (kutup isiklari) bundan daha güzel ve üstelik renkli yayin mi olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 minutes ago, deadanddark said:

Evrensel derken zeki ve hatta kendilerine muhammet gelmis kitap inmis uzaylilarida mi dahil ediyorsun?

Yok sadece bizi ilgilendiriyorsa gec kutuplara bak Borealislere (kutup isiklari) bundan daha güzel ve üstelik renkli yayin mi olur.

Kutup ışıklarını sadece oradakiler görür. ..

Kutup ışıklarıyaa hologram tarzı bir mesaj  verse bile evrensel bir mesaj iletim  şekli olamaz. ..

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, kirec yazdı:

Kutup ışıklarını sadece oradakiler görür. ..

Kutup ışıklarıyaa hologram tarzı bir mesaj  verse bile evrensel bir mesaj iletim  şekli olamaz. ..

Senin kozmik arka alan radyasyonunu herkes görüyor mu? Ben türksati göremiyorum, önümde ev var. Onu nasil görücem.

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, kirec said:

Eğer Tanrı bizi sorumlu tutacağı bir mesaj göndermiş ise bu ancak bunun gibi bir yolla olur diye düşünüyorum. ..

Bu durumda bütün kutsal kitaplar  bizler için birer sorumluluk yükleyici sınav kitapçığı olmaktan çıkmış oluyor...

Eğer Tanrı her insana onun yapması ve de yapmaması gerekenleri çok net bir biçimde anlayabileceği şekilde iletirse o zaman haklı olarak sorumlu tutabilir....

Tanrı olmadığı gibi, elbette öyle bir mesaj falanda yok.

Hani bir tanrı uyduruyorsunuz, bolca fasulye ve mohut yemek suretiyle.. Bari doğru dürüst uydurun. Böyle zavallı, zırtapoz ve ezik bir tanrıdan kimseye ekmek çıkmaz.

Sitelerde Paylaş

O değil de...

Şimdi bir elektromanyetik dalganın üzerine başka bir dalga bindirilerek taşınabiliyormuş...

Yani mesela bir yayın yapmak istiyorsunuz bir mesaj vermek iletmek gibi...

Bunu hazır yayın yapan bir vericinin dalgalarının üstüne bindirebiliyor karşı taraf ta bunu asıl yayından ayırabilir ise  mesajı alabiliyor muş...

Radyo yayındaki parazit cızırtı olan yeri iyice netlestirdiginde bakıyorsun türkü sesi geliyor ....

Şimdi efenim...

Bu kozmik fon radyasyonu şeysine biz bir mesaj yuklesek evrenin her yerine gider mi...

Sitelerde Paylaş
On 28.01.2019 at 18:55, kirec yazdı:

Eğer Tanrı bizi sorumlu tutacağı bir mesaj göndermiş ise bu ancak bunun gibi bir yolla olur diye düşünüyorum. ..

Bu durumda bütün kutsal kitaplar  bizler için birer sorumluluk yükleyici sınav kitapçığı olmaktan çıkmış oluyor...

Eğer Tanrı her insana onun yapması ve de yapmaması gerekenleri çok net bir biçimde anlayabileceği şekilde iletirse o zaman haklı olarak sorumlu tutabilir....

Eğer tanrı bizi " sonucunda ölümsüz ve sınırsız bir şekilde yanmak yada fizik kurallarına aykırı şekilde güzel bir hayat" vadediyorsa , böylesine ciddi bir konuda kimseyi muallakta bırakmadan , bizzat kendisini gösterir , ona göre yaşayın bak heee diye bizi ikaz ederdi.Sonuçta SONSUZ merhametli bir yaratıcıdan bahsediyoruz.

Kullarına şifrelerle mesaj verip onların " yanabilme" ihtimallerini %1 dahi arttırmazdı dimi ?

On 28.01.2019 at 18:55, kirec yazdı:

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, kalgok said:

Eğer tanrı bizi " sonucunda ölümsüz ve sınırsız bir şekilde yanmak yada fizik kurallarına aykırı şekilde güzel bir hayat" vadediyorsa , böylesine ciddi bir konuda kimseyi muallakta bırakmadan , bizzat kendisini gösterir , ona göre yaşayın bak heee diye bizi ikaz ederdi.Sonuçta SONSUZ merhametli bir yaratıcıdan bahsediyoruz.

Kullarına şifrelerle mesaj verip onların " yanabilme" ihtimallerini %1 dahi arttırmazdı dimi ?

Şifreli mesaj olmaz tabi...

Kasdettigim mesaj insanın vicdanında duyduğu bir his gibi bir şey...

kötü bir olay gördüğümüzde içimizden kabaran öfke kızgınlık yada üzüntü ve de bu kötü şeyi ortadan kaldırmaya çalışan bir iyi hareketi olayı gördüğümüzde içimizden gelen sevgi sevinç duygularının tanrıdan bize mesaj olduğu varsayımı benim anlatmak istediğim...

Sitelerde Paylaş
On 01.02.2019 at 07:01, kirec yazdı:

O değil de...

Şimdi bir elektromanyetik dalganın üzerine başka bir dalga bindirilerek taşınabiliyormuş...

Yani mesela bir yayın yapmak istiyorsunuz bir mesaj vermek iletmek gibi...

Bunu hazır yayın yapan bir vericinin dalgalarının üstüne bindirebiliyor karşı taraf ta bunu asıl yayından ayırabilir ise  mesajı alabiliyor muş...

Radyo yayındaki parazit cızırtı olan yeri iyice netlestirdiginde bakıyorsun türkü sesi geliyor ....

Şimdi efenim...

Bu kozmik fon radyasyonu şeysine biz bir mesaj yuklesek evrenin her yerine gider mi...

Cok zayif bir yayin, baska dalga bindirmek gereksiz olur. evrenin heryerine gitmesi mümkün degil zaten cünkü hizla genisliyorsa evren pekte uzaga gitmeden sönüp gidecektir. Halihazirda yüzyillik bir yayinimiz da var zaten, 100 isik yili ancak öteye ulasti. Kozmik arka alana yüklesende ancak bildigimiz hizla yayilacaktir.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.01.2019 at 10:05, anibal yazdı:

Tanrı dediğin şey olsaydı, derdi kendini duymamız olsaydı, atıyorum kabenin üstüne bir 100" LEDTV koymaktan aciz olur muydu?

Sen Kâbe'nin üzerinde 100" LED TV görsen bunu Allah'ın koymuş olabileceğinden başka aklına diğer hiç bir şey gelmezdi öyle mi? Çok yazık!

Yine anlamlı bir mesaj bulduğumuzda gönderenin ne yada kim olduğu konusunda da çeşitli spekülasyonlar olacaktır.

Mesajda ne bulursanız onu tanrının gönderdiğini düşünebilirsiniz? Herkese sormuş olayım.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Sen Kâbe'nin üzerinde 100" LED TV görsen bunu Allah'ın koymuş olabileceğinden başka aklına diğer hiç bir şey gelmezdi öyle mi? Çok yazık!

Yine anlamlı bir mesaj bulduğumuzda gönderenin ne yada kim olduğu konusunda da çeşitli spekülasyonlar olacaktır.

Mesajda ne bulursanız onu tanrının gönderdiğini düşünebilirsiniz? Herkese sormuş olayım.

Ben o televizyonda günümüz insanlarindan bir grubun( dünyaca taninmis insanlardan olusan yasayan ve ölmüs) bundan binlerce yil geriye gidip o zamanin insanlariyla görüstüklerini ve o insanlarin tepkilerini, sonrada ayni grubun binlerce yil ileriye giderek zamaninin eger hala konusabilecek birilerini bulurlarsa görüsmelerini ve tepkilerini görmek isterdim.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ben o televizyonda günümüz insanlarindan bir grubun( dünyaca taninmis insanlardan olusan yasayan ve ölmüs) bundan binlerce yil geriye gidip o zamanin insanlariyla görüstüklerini ve o insanlarin tepkilerini, sonrada ayni grubun binlerce yil ileriye giderek zamaninin eger hala konusabilecek birilerini bulurlarsa görüsmelerini ve tepkilerini görmek isterdim.

Kısaca özetlersek zamanda yolculuk mümkünse bu benim bir tanrı olduğuna inanmam için en büyük sebeptir mi diyorsun? Böyle bir senaryo zamanda yolculuğun bulunması ile başarılabilir ve bu senin bir tanrı olduğuna ikna olman için yeterli, doğru mu anlamışım?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, poiuz yazdı:

Dogru söyleyin

Siz olsaniz...

Akvaryumdaki baliklara ne mesaji verirdiniz?

?

Gerçekten güzel soru beni güldürdün :) fakat insanlık olarak balıklardan çok fazla bir farkımız bulunmadığından bir şey söylemek için çok fazla bir motivasyonumuzun olacağını düşünmüyorum.

https://evrimagaci.org/insan-ile-diger-canlilarin-genom-kiyaslamasi-ve-benzerlik-miktarlari-32

• Danio rerio (Zebra Balığı? %74-78
Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Kısaca özetlersek zamanda yolculuk mümkünse bu benim bir tanrı olduğuna inanmam için en büyük sebeptir mi diyorsun? Böyle bir senaryo zamanda yolculuğun bulunması ile başarılabilir ve bu senin bir tanrı olduğuna ikna olman için yeterli, doğru mu anlamışım?

Zamanda yolculuk o kadar da kolay degil, butun bir evreni ileri geri saracaksin. Bunu yapsa yapsa tanri yapar bence.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Zamanda yolculuk diye bir şey olamaz, evrendeki sayısız parçacık ve enerji nasıl bir daha önceki durumuna gelecek? Ayrıca entropiye göre işe yaramayan enerji nasıl geri döndürülecek?

Iste bunu sadece tanri yapabilir. Koca bir evreni filmi geri sarar gibi saracak. Inanilmaz buyuk bir güce ve enerjiye ihtiyaci var tanrinin. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...