Jump to content

Osmanlı'da ilk Kanyak ve Likör Fabrikasını Abdülhamid 2 Kurmustur

Recommended Posts

Osmanlı'da halkın alkol tüketmesi ve alkol satılmadı yasak olduğu dönemde şişli Bomonti kanyak ve likör fabrikası neden kuruldu diye sorarsanız cevabı şöyledir, inanmayan araştırsın..

Devlet batarken milletin parasıyla saraylarda içilmesi için kanyak ve likör ithal ediliyordu. Baktılar ki tüketim aldı başını gidiyor ithalatı kesip yerli üretim dediler.

Yok efendim gayrimüslimler için yapıldı yok efendim sarayın yabancı misafirleri içiyordu falan filan... Demeyin..

Kendi tarihçileriniz söylüyor bunu ben rüya görmüyorum..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, strawbale yazdı:

Yanlış davranışı başka bir yanlış davranışla savunmak.:)

Eroin fabrikamızda vardı.

sağlam kafa sağlam vucutta bulunur.Ayyaşlarda değil.

Yok hani Osmanlı din devletiydi ya o yüzden söyledim. Ayyaş kime denir öğrenmişsindir... İçip içip ona buna sarkan ayyaş derler... Gerçi bunu içmeden yapanlar da var.

Türkiye din devleti olmadığından içki uretmesinde anormallik yok. Hashas eroin değildir hatirlatiyim. Hashas o yıllarda ilaçta kullanılan en önemli maddelerden biriydi. Ameliyat sonrası ağrı kesici olarak kullanılıyordu.

Yoksa ABD Türk gençliğini çok düşündüğü için  mi haşhaş uretmeyeceksiniz dedi ?

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Yok hani Osmanlı din devletiydi ya o yüzden söyledim. Ayyaş kime denir öğrenmişsindir... İçip içip ona buna sarkan ayyaş derler... Gerçi bunu içmeden yapanlar da var.

Türkiye din devleti olmadığından içki uretmesinde anormallik yok. Hashas eroin değildir hatirlatiyim. Hashas o yıllarda ilaçta kullanılan en önemli maddelerden biriydi. Ameliyat sonrası ağrı kesici olarak kullanılıyordu.

Kanser hastaları bence düşük miktarda esrar kullanmalı.

İçki fabrikasını atatürk e ayyaş diyenlere karşı bir argüman olarak kullanabiliriz galiba.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

eroin fabrikası vardı türkiye'de. eroin yurt dışında yasaklandıktan sonra türkiye'ye de baskı yapıldı. bir süre direnildikten sonra -sanıyorum ki, sıcak para getiren eroin ihraç ekonomisi tatlı geliyordu- , imalat durduruldu.

eroin eskiden morfin türevi olarak önemli ir ilaçtı. fakat yüksek bağımlılık yapması nedeni ile yasaklandı. o sırada istanulda eroin bağımlılığı da patlamıştı.

morfin, savaşta en önemli ilaçtır, en azından o zaman öyle idi. bu yüzden morfin ve eroin fabrikasının kurulması kadar normal bir durum yoktur.

müslüler ile soysuz liboşlar bunu dillerine dolar dururlar. oysa ki türkiye de bu konuda dünyanın geçtiği yoldan geçmiş ve bir süre sonra da üretimi durdurmuştur.

Sitelerde Paylaş

Eroin dünyada yasaklanmadı aslında. Türkiye gibi ülkelerde sanayi gelişimini baltalamak için baskı yapıldı. Eroini bizden çok önceleri Bayer firması ABD de kendi üretip eczanelerde pazarlıyordu.

Şimdi de ilaçlarda hala daha eroin kullanıyoruz ama İTHAL EDEREK..

Kodein fosfat , klorfeniramin maleat, naproksensodyum, eroin türevi maddelerdir.

İnönü ye o zaman eroin fabrikası açtı diyenler diğer fabrikaları görmezden gelirler.

Ama aslında artık en büyük eroin pazarı tarikatlardir. Çekip çekip cezbeye geliyorlar. Şaka değil ciddi anlamda eroin kullanıyorlar sonrada hayal görüp keramet zannediyorlar..?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
4 hours ago, Faşist Ateist said:

Bunlar boş konular. Önemli olan Abdulhamid'in alkol tüketmesi ya da likör fabrikası kurması değil, önemli olan Abdulhamid'in bir vatan haini olması. Işte bu önemli ve üzerinde durulması gereken bir konu.

Abdulhamit, vatan haini falan değildir.

Ama bu abdulhamidin vatanın içine bir hayli ettiği gerçeğini de değiştirmez. Kendince, batan gemiyi kurtarmak için, dibine daha büyük bir delik açma gafletinde bulunmuş bir zavallıdır abdulhamid.

Vatan hainliği başka, aptalca işler yapıp kendi vatanını tarumar ettirmek başka şeyler.

Vatana ihanet seviyesinde alçaklık yapmış tek padişah, vahdeddin'dir. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...