Jump to content

RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

Recommended Posts

Heraklius döneminde Belisarius gibi bir komutan yok veyahut başta Agustus da yok. Heraklius kendini gerçekten ispatladı ama. Sen Sassani'deki adamları boş mu sanıyorsun? Efsane komutanları var savaşta. Şahin, Şahrbaraz, Şahraplakan vs.

http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQml6YW5zLVNhc2FuaV9TYXZhJUM1JTlGJUM0JUIxXyg2MDItNjI4KQ 

Bu linkten savaşı detaylı bir şekilde inceleyebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 453
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 dakika önce, marechal1 yazdı:

Ha, hepsi kefaret için. Tanrı köle azat edilmesini niye tavsiye etsin değil mi tamam..

savunduğunuz dini biliyor olsanız neyse, hem bilmiyorsunuz, hem de kendi uydurduğunuz şeyi islam diye satmaya çalışıyorsunuz.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/61533-seks-i%C3%A7in-cariye-sat%C4%B1n-almak-yada-cariye-ile-seks-yapmak-yasakt%C4%B1r-i%C5%9Fte-ayeti/&do=findComment&comment=1276540

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65870-kuran-k%C3%B6leli%C4%9Fi-kald%C4%B1rm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r/&do=findComment&comment=1387939

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65870-kuran-k%C3%B6leli%C4%9Fi-kald%C4%B1rm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r/&do=findComment&comment=1388068

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/56379-%C5%9Feriat-sadece-m%C3%BCsl%C3%BCman-i%C3%A7inmi-ge%C3%A7erlidir/&do=findComment&comment=1104360

ve daha nicesi. yukardaki arama çubuğunu kullanmayı öğrenin. size dininizi öğretecek şey o arama çubuğudur.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, marechal1 said:

Kuran'da birçok ayette fakirleri, yoksulları ve yetimleri doyurmak; adeletli olmak, fitne çıkarmamak, iyilik yapmak, kadınlardan zorla miras almayıp kendnizi zorla onlara varis yapmayın, mehirlerini zorla almayın, kölelerin azat edilmesi gibi ifadeler geçerken senin ''birileri toplumu kontrol etmek için Tanrı uydurdu.'' ifaden ne kadar çelişiyor değil mi.. Bir Tanrı madem uydurulmuş, neden fakirleri, düşkünleri dert edinmiş?

Mesajımı bir daha okursan "Birileri kafasından tanrılar uydurmuş; toplum düzenini sağlamak, kendi menfaatlerine kullanmak, bilinmeyene şeyleri atfetmek gibi nedenlerle. Şimdi bundan yola çıkarak tanrı herşeyi bilir diyorsun. Hayatında tanrı veya peygamber mi gördün?"

Gibi nedenlerle demişim. Şimdi bir kişi içinde iyi şeyler ve, akılla çelişen şeyler bulunan bir kitap yazsa, benim tanrıma tapın dese. Bu tanrıya inanmak için bir sebep midir? Benim abim her şeyi biliyor diye iddia etsem. Bir abini göreyim bakıyım gerçektende öyle miymiş dersin veya hadi len ordan dersin değil mi? Büyük iddialar büyük kanıtlar gerektirir. Sizin Allahın herşeyi bilen bir tanrı olduğunu ispat etmeniz için,  önce Allah gerçekten varsa kendini ispat etmek istemesi gerekir.  Kur_an dan daha güzel şeyler Buda nın öğretilerinde yazıyor ancak gidipte Budist olmuyorum. Eğer sende Buda nın öğretilerini okursan Kur-an dan daha güzel kitapları olduğunu göreceksin.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, marechal1 yazdı:

Kuran'da birçok ayette fakirleri, yoksulları ve yetimleri doyurmak; adeletli olmak, fitne çıkarmamak, iyilik yapmak, kadınlardan zorla miras almayıp kendnizi zorla onlara varis yapmayın, mehirlerini zorla almayın, kölelerin azat edilmesi gibi ifadeler geçerken senin ''birileri toplumu kontrol etmek için Tanrı uydurdu.'' ifaden ne kadar çelişiyor değil mi.. Bir Tanrı madem uydurulmuş, neden fakirleri, düşkünleri dert edinmiş?

Bana sonucu söyler misin , fakirleri dert edinen tanrıya bak hele... Acaba isyan Edip akıllanirlar diye bunları kitaba yazmış olamazlar mi.. fakirlere sürekli olarak mevcut duruma sabredin derseniz onlar çalışır siz de yersiniz..

Bu tanrı fakirleri düşünüyorsa neden hep zenginlere verip durmuş acaba. Sizi rızık darlığı ile imtihan ediyorum ne demek yav?  İstediğime istediğim rızkı veririm ne demek yav?

Tanrı diyor ki ben sizin  rızkımızı ağalara verdim gidin onlardan isteyin diyor. Sonra da isyan etmeyin sabredin diyor.

Ama sözde kutsal Kuran'da Yahudiler çölde susuz kaldıklarında sırf aralarında kavga etmesinler diye yerden 12 pınar fışkırtıyor... Ba ba ba.. bir tane olsa adamlar kavga edecekler bu yüzden 12 tane şeyettiriyor..

Peki ya fakirler para yüzünden birbirinin üzerine binmesin , iş kazalarında ölmesin diye neden uğraşmıyorsun. Zor mu geliyor yoksa...Kader, nasip .

Yada dur ben söyleyeyim baronlar öyle istedikleri için Kuran'da fakirlere sabredin , şükredin diye ayetler konuyor. Sonra da fakirlerin gozetin koruyun diyor..su işe bak ki fakirin müslüman olması şart tabiki.  

Bu dinde ve bütün dinlerde fakirsen hem çalışır hemde savaşa gidersin ve bunun için karnını doyururlar..fazlasini istersen günaha girersin... Niye ki böyle?

Bir düşün bakalım..

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, marechal1 said:

Bir zengin parasını alıp da yoksula vermiyorsa Tanrı ne yapsın? Tanrı bir şeyi zorla yaptıramaz yaptırsa irade diye bir şey kalmaz. Mesele zaten zenginin o malı çok sevdiği halde fakirlere vermesi..

Tabii ya, Allah ne yapsın? Gerçi bu put zamanında yahudilere gökten yiyecek atıyormuş ama stokları bittiği için artık böyle şeyler yapamıyor.

Kuran'da Allah ben rızkı dilediğime bol veririm dilediğime kısarım diyor, bunu yapacağına herkese eşit verse olmaz mı? Orada açlıktan bir bebek ölüyor, put da herkesşin rızkı benden diye böbürlenip duruyor, be put, madem herkesin rızkı senden o bebek neden ölüyor?

Hûd, 6 “Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki, rızkı Allâh’a ait olmasın.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, marechal1 yazdı:

Bak dostum o kadar ayet saydım yukarıda bir ara bak ayetler ne diyor..

Birak ayetlerle uyutulmayi, biraz gözünü ac.

Bak eski astronomlara, bilim adamlarina. Ellerinde cok az imkanlarla bugün iyice netlige kavusmus bir cok bilgiyi bize önceden verdiler. Tanri bir savas kazanilacak bir savas kaybedilecek diyor, bir insan ise dünya yuvarlak diyor ,digeri görelilik diyor. Bir taneside 3. Dünya savasini bilmem ama 4.sü tas ve sopalarla yapilir diyor. Ne yapalim, bunu söyleyeni peygamber mi ilan edelim. Azicik da olsa aciver gayri gözlerini.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tabii ya, Allah ne yapsın? Gerçi bu put zamanında yahudilere gökten yiyecek atıyormuş ama stokları bittiği için artık böyle şeyler yapamıyor.

Bahsettiğin ifade  Bakara 57'de geçiyor. ''nezzela'' ifadesi geçiyor. Bu ifade hem Kur'an için hem de Hadid Suresi'nde de demir için geçer. Bu ifade ''sunduk'' diye çevrilir. Nitekim senin dediğin şeyi referans alırsak ''Demiri (gökten) indirdik..'' ifadesi bir mucize olur o vakit de siz ''ayetleri eğip bükmeyin..'' dersiniz o yüzden  ''indirdik'' değil de ''sunduk'' anlamındadır diyorum.

15 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kuran'da Allah ben rızkı dilediğime bol veririm dilediğime kısarım diyor, bunu yapacağına herkese eşit verse olmaz mı? Orada açlıktan bir bebek ölüyor, put da herkesşin rızkı benden diye böbürlenip duruyor, be put, madem herkesin rızkı senden o bebek neden ölüyor?

Olay bu zaten. Tanrı zenginleri mallarıyla şımartır. Eğer fakire yardım eder, yetimleri beslerse ona cenneti müjdeliyor. Yani diyor ki ''fakirlere bak, gözet.'' eğer günümüz vaktinde Afrika ve Ortadoğu'da insanlar açlıktan ve fakirlikten ölüyorsa, bu Tanrı'nın suçu değildir aksine insanların suçudur.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, marechal1 yazdı:

Benim yaptığım ayetleri boş yere referans etmek değil. Ayetlerde aynısı yazıyor. Fakiri doyur, yetime bak, adil ol...

Ayetlerde yazmasi önemli degil, baska yerlerde de yazar bunlar. Mantigimizda da yazar. Kuranda yazmasaydi bir fakiri doyurmanin güzel bir davranis sekli oldugunu bilemeyecekmiyiz.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, marechal1 yazdı:

Al işte.. Yazmasa da ''Kur'an'da fakirleri doyurmak neden yazmıyor?'' diyeceksiniz gelmişsiniz peşkeş çekiyorsunuz...

Element uydurma , kim söyledi fakirleri doyurmayla ilgili bir söz olmadigini. Aksine en basit seylerdir bunlari söylemek. Olaganüstü cümleler degilki bunlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, deadanddark yazdı:

Element uydurma , kim söyledi fakirleri doyurmayla ilgili bir söz olmadigini. Aksine en basit seylerdir bunlari söylemek. Olaganüstü cümleler degilki bunlar.

Olağanüstüdür demedim. Dedim ki, eğer sizin dediğiniz gibi (hani diyorsunuz ya zaten mantıkta olan şeydir yazsa ney yazmasa ney) Kur'an'da bunlar yazmasa hemen Kur'an'ı ''neden yazmıyor ki ?'' diye eleştirirsiniz.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, marechal1 yazdı:

Olağanüstüdür demedim. Dedim ki, eğer sizin dediğiniz gibi (hani diyorsunuz ya zaten mantıkta olan şeydir yazsa ney yazmasa ney) Kur'an'da bunlar yazmasa hemen Kur'an'ı ''neden yazmıyor ki ?'' diye eleştirirsiniz.

Bu nasil bir cümledir!!!

Kuranda ne yazmiyor söyle biz hemen elestirelim? Elestirmek icin satir satir yazmayanlari ariyoruz.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ah kardeşim daha yazdığın şeyleri bilmiyorsun...

11 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ayetlerde yazmasi önemli degil, baska yerlerde de yazar bunlar. Mantigimizda da yazar. Kuranda yazmasaydi bir fakiri doyurmanin güzel bir davranis sekli oldugunu bilemeyecekmiyiz.

Yazdığım  cümleler bu sözlerin üzerineydi.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın ispatı için Kur'an'a lüzum yoktur. İbrahim kıssasını okursan bunu görürsün zaten!

En'am Suresi'ndeki ayetler:

74. İbrahim, babası Âzer'e demişti ki: "Sen putları tanrı mı ediniyorsun? Doğrusu ben seni ve kavmini açık bir sapıklık içinde görüyorum."

75. Böylece biz İbrahim'e göklerin ve yerin melekûtunu (muhteşem varlıklarını) gösteriyorduk ki, kesin inananlardan olsun.

76. Üzerine gece bastırınca, bir yıldız gördü: "Rabb'im budur." dedi. Yıldız batınca da:" Ben batanları sevmem."dedi.

77. Ay'ı doğarken gördü: "Rabb'im budur." dedi. O da batınca: "Yemin ederim ki, Rabbim bana doğru yolu göstermeseydi, elbette sapıklığa düşen topluluktan olurdum." dedi.

78. Güneş'i doğarken görünce: "Rabb'im budur, bu hepsinden büyük." dedi. O da batınca dedi ki: "Ey kavmim! Ben sizin (Allah'a) ortak koştuğunuz şeylerden uzağım."

79. "Ben yüzümü tamamen, gökleri ve yeri yoktan var edene çevirdim ve artık ben asla Allah'a ortak koşanlardan değilim."

Yok efendim bunlar sadece kavmine söylediği sözlerdir diyorsanız 75.ayeti tekrar düşünün...

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...