Jump to content

Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

Recommended Posts

Gerçekte bir hadis kitabı olan sahte Tevrat'ta Yusuf'un gelecekle ilgili gördüğü rüya gerçekleşemiyor. Çünkü annesi kavuşamadan hayatını kaybediyor bu hadis kitaplarında:

Yaratılış 37:9 Yusuf bir düş daha görüp kardeşlerine anlattı. “Dinleyin, bir düş daha gördüm” dedi, “Güneş, ay ve on bir yıldız önümde eğildiler.”

Yaratılış 37:10 Yusuf babasıyla kardeşlerine bu düşü anlatınca, babası onu azarladı: “Ne biçim düş bu?” dedi, “Ben, annen, kardeşlerin gelip önünde yere mi eğileceğiz yani?”

Yaratılış 35:19 Rahel öldü ve Efrat –Beytlehem– yolunda gömüldü.

Yaratılış 43:26 Yusuf eve gelince, getirdikleri armağanları kendisine sunup önünde yere kapandılar.

Yusuf'un rüyasında anne ve babası ve kardeşlerinin kendisinin önünde eğilmeleri sembollerle gösteriliyor. Ama görüldüğü üzere sahte Tevrat'a göre annesi bu olayı yaşayamadan bu dünyadan ayrılmış durumda. Ve böylece gelecekle ilgili kendisine gösterilen bu bilgi tam gerçekleşememiş oluyor.

Ama Kutsal Kitap Kuran bu olayın gerçek halini anlatır.

Rabbin, peygambere gelecekle ilgili gösterdiği rüya elbette bir bilgi idi ve aynen gerçekleşecekti.

Yusuf Suresi

12:4 Yusuf, bir zamanlar babasına: "Babacığım, on bir gezegeni, güneşi ve ay'ı gördüm, onların bana secde ettiklerini gördüm" dedi.

12:100 Ana-babasını tahtın üstüne çıkardı. Hepsi, Yusuf'un önünde secde eder gibi eğildiler. Yusuf dedi: "Babacığım, işte bu, benim önceden gördüğüm rüyanın yorumudur. Rabbim onu gerçekleştirdi. O, bana çok güzel lütuflarda bulundu. Şeytan, benimle kardeşlerim arasına yamukluk soktuktan sonra, O beni zındandan çıkardı. Sizi de çölden getirdi. Rabbim, dilediği şeyde çok ince lütuflar sergiliyor. Alim olan O'dur, Hakim olan O'dur."

Evet Kuran Yusuf'un annesinin yaşadığını, ona kavuştuğunu ve ailenin diğer fertleriyle birlikte onun önünde eğildiğini anlatarak rüyanın gerçek hayatta karşılığını bulduğunu belirtir.
Ve yine hadis kitapları olan piyasadaki sahte İncillerin/Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltmiş olur..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran'ın kendisi baştan aşağı yamuk, yamuğun yamuğu düzelttiği nerede görülmüş?

Asıl ilginç olan ise dincilerin aynı tanrı tarafından gönderildiğine inandıkları kitaplardan kendilerinki hariç hepsinin değiştirildiğine inanmaları. Mallıkta başka bir zirve noktası.

Neymiş, put kendilerinkini korumuş ama diğerlerini korumaya gerek duymamış.

Bir başka ilginç nokta da Kuran'ın her çeviride değiştirildiğini gördükleri halde bu kitap korunuyor, değiştirilemez diye iddia etmeleri. Üstelik bu kitap tüm insanlığa gönderildiği iddia edildiği halde  yüzyıllarca insanların büyük çoğunluğuna ulaşamamış bile, ulaşanlara ise ulaştıranlar nasıl yorumlamışsa öyle ulaştırılmış.

Geri zekalı bir de sitenin adını "free minds" olarak koymuş, herhalde ironi nasıl yapılır göstermek için olsa gerek.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, lawrenceKrauss yazdı:

Genemi sen geldin mucizeci bey. Kafayı gömdünüz kurana büke büke mucize arıyorsunuz. Bilim insanlarının bulduğu herşeye aaa bu kuranda vardı diyerek ömür geçirmek nedir. 

Ülkeye insanlığa bir camış kadar faydanız yok malesef.

Böyle bir laf biraz incitici olmadı mı???Uygar bireyler gibi tartışmak varken ..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, deadanddark yazdı:

Bence bir seye degismis deniyorsa ellerinde ilk fasikülü/ilk basimi var olmalidir.

islam mantıkla işlemiyor.

islamda, müslümanların söylediği her şey doğrudur. bu yüzden gerisi önemli değildir.

müslüman diyor ki, tevrat değişmiştir. o halde değişmiştir.

kuran diyor ki, tevrat değişmemiştir. ama müslüman değişmiştir diyor. o halde müslümanın dediği doğrudur.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

islam mantıkla işlemiyor.

islamda, müslümanların söylediği her şey doğrudur. bu yüzden gerisi önemli değildir.

müslüman diyor ki, tevrat değişmiştir. o halde değişmiştir.

kuran diyor ki, tevrat değişmemiştir. ama müslüman değişmiştir diyor. o halde müslümanın dediği doğrudur.

Yahudilikte ters giden neydi, Allah neyi begenmedi de Muhammedi görevlendirip ona kurani verdi. Ve bu kurandaki ayetler eski kutsallarin degistirildigini, sözlerin manipule edildigini belirten ayetlere yer verdi. Neydi tanri Allahin hosuna gitmeyen , neydi tanriya ters düsen seyler?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, deadanddark yazdı:

Yahudilikte ters giden neydi, Allah neyi begenmedi de Muhammedi görevlendirip ona kurani verdi. Ve bu kurandaki ayetler eski kutsallarin degistirildigini, sözlerin manipule edildigini belirten ayetlere yer verdi. Neydi tanri Allahin hosuna gitmeyen , neydi tanriya ters düsen seyler?

tüm sorun ekmek kavgası.

Sitelerde Paylaş

Fizik matematik, kimya kitaplari , egitim kitaplari zamanla degisirler. Yeni formüller, yeni denklemler ve yeni teorilerle yeniden yazilirlar. Tevrata ne gibi yenilikler geldi ve yeni baskinin adi kuran oldu? Tanri ne gibi degisiklere yer verdi. Insanliga hayirli olacak ne yapti.

Sitelerde Paylaş

Tanrı’nın kitabının değiştiğini iddia etmek Tanrı’ya hakaret olur. Gönderdiği kitabı koruyamayan Tanrı olsa olsa zavallı olur.

Her şeyi bilen bir Tanrı’nın kitap gönderdiğini iddia etmek ise başka bir ironik durumdur. Bu bilgi bir kitaba nasıl sığar? Bunu böyle kabul etmek, düşünmek aptallıktır.

Madem akılı kabul ediyoruz, insan doğruyu aklıyla bulabilir, bulmuştur. Akıl varsa Tanrı’ya gerek yoktur. 

Sitelerde Paylaş

Müslümanları ikna etmenin en kolay yollarından biri de ruyadir. Kur'an bu konuda bilinçaltına mesaj veriyor. Böyle yaparsanız kandırması daha kolay olacaktır diyerek çobanlara mesaj veriyor. Bu rüyayı konusu Kuran'da başka yerlerde de geçiyor. Bu yüzden günümüzdeki tüm dinciler rüya ile geçinirler. Rüyanın bu kadar değer görüp bilginin de ayaklar altına alındığı başka bir sistem yok dunyada

Sitelerde Paylaş

Şöyle demiştim yazımda:

Tabii tekrar hatırlatalım; şu an piyasadaki İnciller, Zebur veya Tevrat adını verdikleri kitaplar insan yazımı hadis kitaplarıdır. Yani gerçekleri değildir.

Zaten Kuran, onların gerçek kitaplarını sakladıklarını belirtir:

En'am Suresi 91: Allah'ı, kadrine/şanına yaraşır şekilde tanıyamadılar. Çünkü, "Allah, insana hiçbir şey vahyetmemiştir." dediler. De ki "Mûsa'nın insanlara bir ışık, bir kılavuz olarak getirdiği Kitap'ı kim indirdi? Siz o Kitap'ı birtakım parşömenler yapıp ortaya sürüyorsunuz, birçoğunu da saklıyorsunuz. Size, sizin de atalarınızın da bilmediği şeyler öğretildi." "Allah" de, sonra bırak onları saplandıkları batakta oynayadursunlar.

Selam
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Emre Karaköse said:
Zaten Kuran, onların gerçek kitaplarını sakladıklarını belirtir:

Çalınmasın diyedir, çok değerli(!) ya. Ama adamlar iyi saklamış, kimse bulamıyor, put bile. Yerine yenisini gönderiyor.

Madem putun kitabı saklanabiliyor, neden araplara güvenelim, onlar da saklamıştır, yerine kendi yazdıkları kitabı piyasaya sürmüşlerdir.

Konu din olunca dincilerde mantık uçup gidiyor.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Emre Karaköse said:

Kuran'ın Allah'ın sözü olduğu ve korunarak günümüze geldiği bilgisine delillere bakarak ulaşıyoruz elbette.

Diğerleri Ba'l'in sözüydü herhalde. Zaten aralarında rekabet olduğu için put o yüzden diğer kitapları korumadı demek ki.

Ne demiştim, konu din olunca mantık falan kalmıyor. Herif Kuran Allah'ın sözü olduğu için korundu diyerek aslında diğer kitapların Allah'ın sözü olmadığını iddia ettiğinin farkında bile değil. Beyin tamamen gitmiş.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Selam

bloğun tıklanma kazansın diye ateist forumda paylaşımlar yapıyorsun. 

Ateistler arasında çok değerli allahının ve peygamberinin küfür yiyip dalga konusu olmasına destek çıkıyorsun, vesile oluyorsun...

Peki kazandığın bu tıklar peygamberinin ve alahının burada şaklabana döndürülmesine değiyor mu ? 

Selam :) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...