Jump to content

Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

Recommended Posts

4 hours ago, Emre Karaköse said:

Hayır kitabın kendini saklıyor elit tabaka.

Sadece bazı ayetleri hadislerinin arasına serpiştiriyorlar.

Tıpkı mezhepçiler gibi.

Selam

Bu malda kafa tamamen gitmiş. Be geri zekalı mal elit tabaka kendine saklıyorsa bu put ne boka yarıyor o zaman? Onun işi değil mi halka ulaştırmak?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Hinduizm istisna. Gerçi Hinduizme din gözüyle bakılmaz,aslında  bir yaşam biçimidir ve  derin bir inançtır. Dünyada en fazla vejetaryen nüfus Hindistan 'da yaşar  ,sırf bu inançtan dolayı. kesilip mideye indirilen ,önemsenmeyip üst üste atılan hayvanlar, maymun, sincap vesaire  sokaklarda yaşar ve saygı görür .Çünkü bu hayvanlar Tanrının enkarnesi yani görünümü,biçim almış halidir. Özellikle ineklere bu yüzden tapınılır. ( gerçekte tapınılan varlık  Tanrıdır).  tek başına ineklere tapmanın bile Tanrıya ulaşmak,ruhen olgunlaşmak için yeterli olduğuna inanılır.bizde ise inekler bir hakaret malzemesidir. (Öküz gibi trene bakmak, inek şaban , inek gibi adam... ) hem etinden,sütünden , b.kundan faydalan hemde hakaret et.islamda inek kesersen cennete gidersin (kurban bayramı,hac ) Hindistan'da ise cehenneme.hristiyanlıkta her hayvanın etini yemek serbesttir.yeterki miden kaldırsın. 

Türkiye'nin yarısının vejetaryen olduğunu hayal edelim veya amerikanın, ingilterenin,avrupanın ...Çin'de sokak hayvanları bile sofraları süsler. Hayvan olsaydım Hindistan 'a firar ederdim. Durum bu kadar vahim. 

9 saat önce, anibal yazdı:

Bir şey ilave edeyim. Etobur her canlı, kendi türünü de yer. Yamyamlık etoburlukla ayrılmaz bir şeydir, insan dahil.

Bir şey daha ekleyeyim, o sopalarla vurulup öldürülen foklar, kürkü için değil, eti ve özellikle yağı için öldürülür. Elbette kürkü de, tıpkı dişleri gibi ziyan edilmez. fok avlayan kültürlerde, hayvana saygı çok yüksektir, madem öldürüp hiç bir şeyini israf edemeyiz kafası yaşarlar.

Hayvanların hisleri var, dolayısıyla hayvanlar kendileri için de vardırlar. Özel durumlar hariç hayvanların öldürülmesi yanlıştır. Hayvanlara eziyet olayını zaten dillendirmeye gerek var mı? Besi hayvanlarının daha az emek veya daha fazla et için kötü şartlarda bulundurulmasına karşıyım. İnsan hepçil bir canlı, insanın tam olabilmesi için ete ihtiyacı vardır. Laboratuvarda et üretilse de tam olabilmek için hiçbir canlıyı öldürmek zorunda kalmasam. 

tarihinde Nuri Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Ağlaşmanın, duvarları tırmalamanın hiçbir anlamı yok arkadaşlar.

Başlıkta belirttiğim üzere, elimizdeki tek kutsal kitap Kuran, piyasadaki sahte Tevrat'ın (Hadis kitabı) bir hatasını daha düzeltti.

Selam.

Masal anlatma be.

Azılı yahudi, hristiyan bir ailede, çevrede büyüyüp yetişsen bugün ahit güzellemeleri yapacaktın, aksini inkar etme, çarpılırsın.

Yine müslüman olurdum diyebilirsin ama bok olurdun!

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Başlıkta belirttiğim üzere, elimizdeki tek kutsal kitap Kuran, piyasadaki sahte Tevrat'ın (Hadis kitabı) bir hatasını daha düzeltti.

Selam.

Atma Recep...

De ki: "Düşünmeyi beceremeyen, inanmaya mahkumdur!"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Emre Karaköse said:

Selam.

Eğer kuran en son ve en doğru kitapsa ve bazı bilgiler kuranda geçtiği halde tevratta ve incilde geçmiyorsa o zaman bu bilgiler tevrat ve incilden çıkartılmış bilgilerdir.

O zaman şunu sormak gerekir. Eğer tevrat ve incil hakiki doğrulardan bu kadar uzaklaşmışken onun yerine peygamber dışındaki bazı insanların yaptığı “yorumlar”, ve anlattıkları hikayeler bu kadar hakikileşmişse; kuranın tevrat ve incilden nasıl bahsetmesi gerekirdi? 

Nasıl bahsettiğine örnek ayetlerde bir bakalım:

-"O, sana Kitap'ı, önündekileri tasdikleyici olarak hak bir yoldan indirdi. Tevrat'ı ve İncil'i de indirmişti." (Ali İmran -3)

-“Tevrat indirilmeden önce, İsrail’in (Yakub’un) kendisine haram kıldığı dışında, yiyeceklerin hepsi İsrailoğullarına helâl idi. De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi Tevrat’ı getirip okuyun.” (Ali İmran -93)

-“Yanlarında, içinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar?..” (Maide -43)

-“De ki: “Ey Kitap ehli! Tevrat’ı, İncil’i ve Rabbinizden size indirileni (Kur’an’ı) uygulamadıkça hiçbir şey üzere değilsiniz.” (Maide -68)

-De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah katından, doğruya bu ikisinden (bana ve Musa'ya inen kitaplardan) daha çok ulaştıran bir kitap getirin de, ben ona uyayım.” (Kasas -49)

Eğer kuranda bahsi geçen birçok bilgiler tevrat ve incilin aslından kopartılmış ve bunların yerine başka anlatımlar tevrat ve incile eklenmişse bu kitaplardan Allah hiç bu şekilde bahseder miydi?

Bu kitaplar bu kadar tahrif edilmişse bunu açıkça bir cümle ile belirtmek çok mu zordu?

Sen bundan önce olduğu gibi yine cevap veremiyeceksin ama olsun.
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana ....!

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Emre Karaköse said:

Selam.

Mafyalar rekabeti hiç sevmez, mümkünse diğer mafyayı devre dışı bırakıp tüm parsayı kendi toplamak ister, dinler de öyle.

Sitelerde Paylaş

Yahudilerin Tanah(bir bölümü Tevrat´ı içerir) ve Talmud´u (Mişna ve Gemara),
Hrıstiyanların İncil´i,
Müslümanların mălum kitabı,
Hindi´lerin  Veda´ları, Bhagavadgita´tı ve Purana´sı,
Sikh´lerin Guru Granth Sahib´i,
Theravada Budhizminde Pali-Kanon,
Tibet Budhizminde Kanjur ve Tanjur,
Daoizm´de Daodejing, Zhuangzi ve Daozang,
Konfüçyüsçülük´te dört kitap (Pinyin dà xué,  Pinyin lún yŭ, Pinyin zhōng yōng, Pinyin mèng zĭ),
Şintoizm´de Kojiki ve Nihoni,
Zerdüşlük´te Avesta,
Mormon´larda The Book of Mormon,

Bahai´lerde  Kitáb-i-Aqdas.

Bu eserler müritlerinin nezdinde kutsaldır,  ki görüldüğü gibi önüne gelen sözde kutsal kitap piyasaya sürmüş. Yoktur birbirinden bir farkları.

Buna rağmen "benim kutsal kitabım tek doğru olanı" diyenler, halt etmekle kalmayıp gri hücreleri de sulananlardandır. "Atma Recep" denmeyi hak edenlerin başında gelenlerdendir.

Sitelerde Paylaş

Tevrat ve İncil'ı okuduğumda ,mantık yürüttüğümde İslama inancım sarsıldı.yinede baglarımı koparmak  zor oldu. mantık yürütmekte kolay olmadı.önce Hristiyanların müslümanlara cevap  videolarını izledim.

Bu insanların çok samimi olduklarını gördüm .eğer Tanrı olsaydım bana bu kadar güvenen,beni seven sayan tapan ,itimat eden kullarımı aldatmaktan,aldatılmalarına göz yummaktan haya ederdim dedim.

Sonra Musevilerle ilgili  videoları izledim. Her iki dinin yerli yabancı sitelerine girdim. 

İncil 'de Muhammed müjdeleniyor demenin 1940   'larda çekilmiş bir kovboy filminde adımı aramakla aynı mantıkta olduğunu anladım.benim için  o kadar kopuk ve alakasız bir iddiaydı.hakaret için söylemiyorum, gördüklerim bu.

Tevrat'da karakterler,kelimeler ,iddialar , söylemler o kadar farklı ki , müslümansanız Tevrat'ın başka bir tanrı tarafından yazıldığına inanmak zorundasınız.bu olamayacağı için en mantıklısı tahrif oldu demek.Tevrat'ın birbirini tamamlayan hikayeler bütünü olduğunu bilen için bu imkansız.tahrif olsa bile filmden bir kaç sahneyi çıkarmaya benzer.bitmiş bir western filmini uzay filmi diye yutturamazsınız.

İncil 'de başı sonu belli ,etkileyici bir hikaye var. Vagonlar için  lokomotif ne kadar gerekliyse , İncil'de her cümle,paragraf hikayenin ,ilerlemesi ve bütünlüğü için o kadar gerekli.

Temel , malzeme sağlam, plan ,mekan tamam .belliki bir apartman yapılacak. Sen çıkıp  hayır cami yapılacak diyorsun.

ilk kat ,pencereleri,kapısı bitti.binanın apartman olacağı kesin.hala cami diye inat ediyorsun.

Nihayet apartman tamamlandı.insanlar dairelere yerleşti. fakat sen hocayı bekliyorsun, minareyi arıyorsun ama bulamıyorsun. Camiyi tahrif etmişler diyorsun. Binanın sahibi ,mimar,işçiler sana gülüyor. Sen de onları yalancılıkla suçluyorsun. 

Tevrat, İncil'ı okumadan, Hristiyan ve Musevilerı dinlemeden Said Nursi'nin iddiaları çok inandırıcı. Okuyup dinledikten sonra bir o kadar saçma.

Tevrat ve İncil'de Muhammed 'in "M" si , Ahmet'in "A" sı yok.

Bu iki kitaba yapılan her eleştirinin doğruluğu Allah'a hakaret  , Kur'an inancını çürütmekten başka bir işe yaramaz.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ağlama duvarına dönmüş iyice burası.

Hıristiyan misyoner yazarlar, Yahudilerden mi öğrendiniz bu uygulamayı.

Halbuki bu kadar üzülecek bir durum da yok, her zaman gerçekleşen olaya bir yenisi daha eklendi hepsi bu.

Kutsal Kitap Kuran, piyasadaki sahte Tevrat'ın (Hadis kitabı) bir hatasını daha düzeltti.

Selam

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Emre Karaköse said:

...

Verecek cevabın kalmadı galiba.
"Kutsal kitapların aslı Sümerlerdendir" dediğimiz halde bize misyoner olduğumuzu söylüyorsun.
Sümer dini misyonerliği mi yapıyoruz?

Bence senin diyecek bir şeyin kalmadı

Cevap veremez oldun ?
Hadi iyi günler

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Halbuki bu kadar üzülecek bir durum da yok, her zaman gerçekleşen olaya bir yenisi daha eklendi hepsi bu.

Kutsal Kitap Kuran, piyasadaki sahte Tevrat'ın (Hadis kitabı) bir hatasını daha düzeltti.

Selam

Atma Recep ...

Anaokulunu bir türlü bitiremeyen ve şımartılmış bir çocuktan hiçbir farkınız yok. Ve sahtekărsın, bunu açık ve net olarak söylüyorum.

Çünkü biz diğer eserleri gözünüze sokunca "elimizdeki tek kutsal kitap" teranesinden "kutsal kitap" teranesine geldiniz. Gözümüzden kaçmadı, pabucumun dindarı.

İddia ediyorum; bu tahrifi(!) yaparken yüzünüz hiç kızarmamıştır.

Okuyacan, ama anlamayacan:

De ki: "Savaşma, seviş!"
Bu söylem piayasadaki bütün sözde kutsal kitaplara bin basar, bilhassa sizinkine.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Emre Karaköse said:

Selam

Safi demogoji ve ajitasyona devam. Yıllar seni iyicene çocuklaştırmış. Demans başlangıcı mıdır nedir..

Sorulan hiçbir soruya cevap veremeyip, eleştirilere göğüz geremeyip, arkasından ağlama duvarı diye aklın sıra yaftalayıp, topukla.

Değimiz gibi, herkes neyin ne olduğunu zaten görüyor. O yüzden kendi çapında ağlama duvarı falan diye ağlamanın bir anlamı yok.

Belli ki kafan basmıyor ve belli ki senden geçmiş bu işler.

Hani böyle troll modeli yazacaksan hiç yazma, forumu da kirletme artık. Evinde göbeğini kaşımaya devam et, orası bizi ilgilendirmez.

Aslı astarı neydi ki bu tevratın incilin; eski-yeni ahitin diyoruz, tık yok.

Yok misyonermiş yok ağlama duvarıymış. 14 yaşındaki ergenlerin yerine döndürdün burayı be..

Orijinali dahi olmayan kitabın avukatlığını yapmaya kalkanların sonu bu işte.

Bunak gibi misyoner yahudi de yaz dur.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, anibal yazdı:

Kuranın o kitaplardaki doğruları bozduğu konular olmasın onlar?

Kuran ne tevratın yanlışını düzeltiyor, ne de bozuyor. Farklı toplumlar, farklı doğrular.

Gerçekler ve hisler insana göre görecelidir. Örneğin evrim Darwin'den öncede vardı ve biz bilmediğimiz halde kim bilir daha neler neler var. Doğrular ve yanlışlar insanların bilgisine bağımlıdır, dolayısıyla insanların bilgisi arttıkça doğrular ve yanlışlar değişiklik gösterir.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Nuri Kara said:

Kuran ne tevratın yanlışını düzeltiyor, ne de bozuyor. Farklı toplumlar, farklı doğrular.

Gerçekler ve hisler insana göre görecelidir. Örneğin evrim Darwin'den öncede vardı ve biz bilmediğimiz halde kim bilir daha neler neler var. Doğrular ve yanlışlar insanların bilgisine bağımlıdır, dolayısıyla insanların bilgisi arttıkça doğrular ve yanlışlar değişiklik gösterir.

Bunu git, şu emre denen embesile anlat, bakalım anlatabilecek misin?

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, anibal yazdı:

Bunu git, şu emre denen embesile anlat, bakalım anlatabilecek misin?

Önce inanan, sonra buna göre sorgulayan insanlara inançlarıyla çelişen şeyler anlatılamaz. Bu insanların durumu şöyle: Örneğin evrim yoktura inanmış, bir şey söylediğin zaman eğer söylediğin evrim var diyorsa yanlıştır, yok diyorsa doğrudur. Emre'ye anlatabileceğimi sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Önce inanan, sonra buna göre sorgulayan insanlara inançlarıyla çelişen şeyler anlatılamaz. Bu insanların durumu şöyle: Örneğin evrim yoktura inanmış, bir şey söylediğin zaman eğer söylediğin evrim var diyorsa yanlıştır, yok diyorsa doğrudur. Emre'ye anlatabileceğimi sanmıyorum.

Evrimi örnek verdim diye, inancın tanrının varlığına inananlara ait olduğu zannedilmesin. Bir insan bilimin her şeye cevap olabileceğine, ahlakın evrensel olmadığına, kutsal kitapların kötülüğü emrettiğine... inanabilir. Hiçbir inancının olmadığını iddia etmek, her şeyi bildiğini iddia etmektir. Aramızda böyle bir iddiası olan var mı?

tarihinde Nuri Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...