Jump to content

Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

Recommended Posts

Çocukları kendi benliklerini tamamen bulana kadar rahat bıraksalar, hiçbirinin ne din ne de iman derdi ve takıntısı olurdu. Hiçbirisi de tee buralara kadar gelip, amanda benim dinim ne kadar da şahane minvalinde gazel okumaya kalkmazdı.  Din iman dediklerinizin 99%, yetişkin yaşa gelinceye kadar size öyle yada böyle dayatılanların somut neticesidir. Haliyle "bütün dinleri araştırdım, nihayet islamda karar kıldım, falan filan.." teranesine de karnımız tok, çünkü tümüyle yalan.

Hasılı sittin seneden beri size dayatılan dini öğretilerin kurbanı olmuşsunuz da, farkında değilsiniz, ki birde gerçekmiş gibi eskilerin masallarını başkalarına satmaya çalışıyorsunuz. Bari kimse farketmeden dört duvar arasında kime tapıyorsanız tapın, ki ne kadar acınası durumda olduğuzu kimse görmesin.

"Dinsiz imansız yaşayamam" diyorsanız, size bedavadan bir tüyo vereyim. Afrika´lı Maassai kabilesinin Enkai tanrısına tapın ki, bu dünyanın tüm sığırları banko sizin olsun. Harbiden. En azından taptığınıza değsin bari, diiimi ?!:smashfreak:

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 173
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Nuri Kara said:

Niye ki, arapça bilenler kadar olmasa da bende faydalanıyorum.

Olaya dar açıdan bakıyorsun, daha geniş açıdan tamamına bak. Ben merkezli değil, tüm insanlık açısından düşün. Tüm tarihi ve tüm insanlığı. Belki o zaman ne kadar saçmaladığının farkına varırsın.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, sağduyu yazdı:

Olaya dar açıdan bakıyorsun, daha geniş açıdan tamamına bak. Ben merkezli değil, tüm insanlık açısından düşün. Tüm tarihi ve tüm insanlığı. Belki o zaman ne kadar saçmaladığının farkına varırsın.

2.Bu Kur’an, rahman ve rahîm olan Allah’ın katından indirilmiştir;

3.Bilmek isteyenler için âyetleri apaçık hale getirilmiş Arapça okunan bir kitaptır.

4.Müjdeleyici ve uyarıcı olarak indirilmiştir ama çokları yüz çevirdi, artık onu işitmezler.

"Arapça okunan bir kitap" Ne zaman başka dillere çevrildi bilmiyorum. Ama bazı kabilelerin(örneğin amerika kıtasındaki) 1000 yıl sonra bile bu kitaptan, dahası incilden ve tevrattan haberleri yoktu. Onlar nasıl yargılanacak, bilmiyorum. Bildiğim bir şey var: Onlarında akılları ve vicdanları var. Neden her insana kitap veya resul gönderilmemiş, bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
On 23.01.2019 at 16:05, fumes yazdı:

Böyle tanrısını dayatmayan, ateisti, diğer din mensuplarını, kadını, eşcinseli hor görmeyen birinin tanrı fikrine saygı duyarım. 

On 23.01.2019 at 20:52, Nuri Kara yazdı:

Ben tanrımın kutsal kitapları gönderdiğine inanıyorum. İnsanları imtihan ettiğine ve imtihan için gereken her şeyi bildiğine inanıyorum. 

Ben kutsal kitapları aklımın ve vicdanımın veya gerçeklerin ve iyiliğin önüne koymuyorum. Gerçekler ve iyilik kutsal kitapların söylediklerinden önce gelir. Ben ateistlerden farklı olarak kutsal kitaplarda gerçeğe ters şeylerin söylenildiğini ve kötülüğün emredildiğini düşünmüyorum. Vicdanım ve aklım eşcinseli, kadını hor görmememi söylüyor. Tanrının sevgisini kazanmak için tek ölçüm var: Tanrı iyi insanları sever, kötü insanları sevmez. Böyle bir düşünceye sahipken diğer din mensuplarını, ateistleri hor görmem.

tarihinde Nuri Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şöyle etrafınıza bir baktığınızda, insanların çoğunluğunun kendine avantaj sağlama derdinde, şahsi çıkarlar peşinde, sürekli haklı olma sevdasında olduklarını görmemek pek mümkün değil. Bunda dinlerin payı epeyi büyüktür, çünkü neredeyse hepsi insanı herşeyin merkezine koymuştur. Varsa, yoksa insan. Halbuki objektif ve samimi bir şekilde düşündüğümüzde, kainatı geçtim, sadece kendi güneş sistemimizin boyutuyla kendimizi kıyasladığımızda, insanların bir toz  parçası kadar bile olmayan küçüklüğü gözler önüne serilir.

Haliyle bizler bir karıncadan, bir sürüngenden veya bir ot sapından neden daha değerli olalım ?
Farkındalığımızın farkında olmamız, bizleri neden diğer canlılardan üstün kılsın ?

Bu dandik "kainatın en yakışıklısı biziz, tanrının seçilmiş canlılarıyız" teranesini bir bırakabilsek, doğayla barışık olabilsek, kendi icadımız olan hayali varlıkların peşinden gitmekten vazgeçebilsek, bu dünya daha yaşanılır bir yer olurdu.

Hasılı, diyenler iyi demiş: "Savaşma, seviş!"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, kavak yazdı:

Şöyle etrafınıza bir baktığınızda, insanların çoğunluğunun kendine avantaj sağlama derdinde, şahsi çıkarlar peşinde, sürekli haklı olma sevdasında olduklarını görmemek pek mümkün değil. Bunda dinlerin payı epeyi büyüktür, çünkü neredeyse hepsi insanı herşeyin merkezine koymuştur. Varsa, yoksa insan. Halbuki objektif ve samimi bir şekilde düşündüğümüzde, kainatı geçtim, sadece kendi güneş sistemimizin boyutuyla kendimizi kıyasladığımızda, insanların bir toz  parçası kadar bile olmayan küçüklüğü gözler önüne serilir.

Haliyle bizler bir karıncadan, bir sürüngenden veya bir ot sapından neden daha değerli olalım ?
Farkındalığımızın farkında olmamız, bizleri neden diğer canlılardan üstün kılsın ?

Bu dandik "kainatın en yakışıklısı biziz, tanrının seçilmiş canlılarıyız" teranesini bir bırakabilsek, doğayla barışık olabilsek, kendi icadımız olan hayali varlıkların peşinden gitmekten vazgeçebilsek, bu dünya daha yaşanılır bir yer olurdu.

Hasılı, diyenler iyi demiş: "Savaşma, seviş!"

Açlıktan ölmek üzere olduğunu düşün ve yanında hala yaşamakta olan bir hayvandan başka bir şey yok. Öldürüp yer misin? Öldürüp yenmeli mi? Aynı şekilde bir aslan açlıktan ölmek üzere ve yakınında bir insan var, öldürüp yemesine izin verilmeli mi? 

Bir ağacı kesmek ile bir hayvanı öldürmek aynı mıdır?

Sitelerde Paylaş

2.Bu Kur’an, rahman ve rahîm olan Allah’ın katından indirilmiştir;

3.Bilmek isteyenler için âyetleri apaçık hale getirilmiş Arapça okunan bir kitaptır.

4.Müjdeleyici ve uyarıcı olarak indirilmiştir ama çokları yüz çevirdi, artık onu işitmezler.

"Arapça okunan bir kitap" Ne zaman başka dillere çevrildi bilmiyorum. Ama bazı kabilelerin(örneğin amerika kıtasındaki) 1000 yıl sonra bile bu kitaptan, dahası incilden ve tevrattan haberleri yoktu. Onlar nasıl yargılanacak, bilmiyorum. Bildiğim bir şey var: Onlarında akılları ve vicdanları var. Neden her insana kitap veya resul gönderilmemiş, bilmiyorum.

Ben biliyorum, hepsi palavra da o yüzden. Ne kitap ne de resul gönderen bir tanrı var, bunların hepsi de yahudi ve arap yalanı. Ayrıca tanrı manrı da yok, o da insanlığın uydurduğu hayali bir karakter, Zeus, Ra ve Odin gibi.

Sitelerde Paylaş

Açlıktan ölmek üzere olduğunu düşün ve yanında hala yaşamakta olan bir hayvandan başka bir şey yok. Öldürüp yer misin? Öldürüp yenmeli mi? Aynı şekilde bir aslan açlıktan ölmek üzere ve yakınında bir insan var, öldürüp yemesine izin verilmeli mi? 

Bir ağacı kesmek ile bir hayvanı öldürmek aynı mıdır?

Doğada etobur her canlı, karnını doyurmak için gücünün yettiği kendi türü dışında (istisnalar olsa da) her canlıyı yer. İnsanda her şey benim için yaratıldı inancı hakim olunca, bu karın doyurmaktan çok öteye gidiyor. Görüyoruz insanlar tavukları küçücük kafese koyuyor, birbirinin yanında kesip daha ölmeden üst üste atıyor, sırf kürk satışı yapabilmek için foklara sopayla vurarak öldürüyor, aslanları kafese tıkıp sirke çıkarıyor, horozları / köpekleri dövüştürüyor, tarlasını bir şekilde korumaya almak yerine domuz avlamaya çıkıyor, ormanda yılan görünce öldürüyor, suya elektrik verip balık avlıyor, at gibi hayvanları öldüresiye çalıştırıyor. Hangi dinde bir hayvana tecavüzün cezası var? Dinler, tabiat ve hayvanları insanlardan korumakta çok yetersiz.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, fumes yazdı:

Doğada etobur her canlı, karnını doyurmak için gücünün yettiği kendi türü dışında (istisnalar olsa da) her canlıyı yer. İnsanda her şey benim için yaratıldı inancı hakim olunca, bu karın doyurmaktan çok öteye gidiyor. Görüyoruz insanlar tavukları küçücük kafese koyuyor, birbirinin yanında kesip daha ölmeden üst üste atıyor, sırf kürk satışı yapabilmek için foklara sopayla vurarak öldürüyor, aslanları kafese tıkıp sirke çıkarıyor, horozları / köpekleri dövüştürüyor, tarlasını bir şekilde korumaya almak yerine domuz avlamaya çıkıyor, ormanda yılan görünce öldürüyor, suya elektrik verip balık avlıyor, at gibi hayvanları öldüresiye çalıştırıyor. Hangi dinde bir hayvana tecavüzün cezası var? Dinler, tabiat ve hayvanları insanlardan korumakta çok yetersiz.

Hinduizm istisna. Gerçi Hinduizme din gözüyle bakılmaz,aslında  bir yaşam biçimidir ve  derin bir inançtır. Dünyada en fazla vejetaryen nüfus Hindistan 'da yaşar  ,sırf bu inançtan dolayı. kesilip mideye indirilen ,önemsenmeyip üst üste atılan hayvanlar, maymun, sincap vesaire  sokaklarda yaşar ve saygı görür .Çünkü bu hayvanlar Tanrının enkarnesi yani görünümü,biçim almış halidir. Özellikle ineklere bu yüzden tapınılır. ( gerçekte tapınılan varlık  Tanrıdır).  tek başına ineklere tapmanın bile Tanrıya ulaşmak,ruhen olgunlaşmak için yeterli olduğuna inanılır.bizde ise inekler bir hakaret malzemesidir. (Öküz gibi trene bakmak, inek şaban , inek gibi adam... ) hem etinden,sütünden , b.kundan faydalan hemde hakaret et.islamda inek kesersen cennete gidersin (kurban bayramı,hac ) Hindistan'da ise cehenneme.hristiyanlıkta her hayvanın etini yemek serbesttir.yeterki miden kaldırsın. 

Türkiye'nin yarısının vejetaryen olduğunu hayal edelim veya amerikanın, ingilterenin,avrupanın ...Çin'de sokak hayvanları bile sofraları süsler. Hayvan olsaydım Hindistan 'a firar ederdim. Durum bu kadar vahim. 

Sitelerde Paylaş
On 23.01.2019 at 05:16, Emre Karaköse said:
Tabii tekrar hatırlatalım; şu an piyasadaki İnciller, Zebur veya Tevrat adını verdikleri kitaplar insan yazımı hadis kitaplarıdır. Yani gerçekleri değildir.

Zaten Kuran, onların gerçek kitaplarını sakladıklarını belirtir:

En'am Suresi 91: Allah'ı, kadrine/şanına yaraşır şekilde tanıyamadılar. Çünkü, "Allah, insana hiçbir şey vahyetmemiştir." dediler. De ki "Mûsa'nın insanlara bir ışık, bir kılavuz olarak getirdiği Kitap'ı kim indirdi? Siz o Kitap'ı birtakım parşömenler yapıp ortaya sürüyorsunuz, birçoğunu da saklıyorsunuz. Size, sizin de atalarınızın da bilmediği şeyler öğretildi." "Allah" de, sonra bırak onları saplandıkları batakta oynayadursunlar.

Tarih mi soruyorsun, yazımı oku ve düşün.

Selam

Yan okuduğunu anlayamıyorsun, ya da anlamak istemiyorsun!

Hani var ya...!
Hani Kuranı "saklayıp"...
... (parşömenleri) Said Nursiyi oktuyorlar ya!

Böyle şeyler demekki islamın buluşu değilmiş. Müslümanlardan önce Yahudi rabiler de aynısını yapmışlar. 
Sana bunu anlatıyor.

Kuranda gösterdiğim ayetler dururken nasıl bu ayetten tam aksini çıkartmaya çalışırsın hayret!!! 

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, fumes said:

Bir şey ilave edeyim. Etobur her canlı, kendi türünü de yer. Yamyamlık etoburlukla ayrılmaz bir şeydir, insan dahil.

Bir şey daha ekleyeyim, o sopalarla vurulup öldürülen foklar, kürkü için değil, eti ve özellikle yağı için öldürülür. Elbette kürkü de, tıpkı dişleri gibi ziyan edilmez. fok avlayan kültürlerde, hayvana saygı çok yüksektir, madem öldürüp hiç bir şeyini israf edemeyiz kafası yaşarlar.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, poiuz yazdı:

Yan okuduğunu anlayamıyorsun, ya da anlamak istemiyorsun!

Hani var ya...!
Hani Kuranı "saklayıp"...
... (parşömenleri) Said Nursiyi oktuyorlar ya!

Böyle şeyler demekki islamın buluşu değilmiş. Müslümanlardan önce Yahudi rabiler de aynısını yapmışlar. 
Sana bunu anlatıyor.

Kuranda gösterdiğim ayetler dururken nasıl bu ayetten tam aksini çıkartmaya çalışırsın hayret!!! 

Hayır kitabın kendini saklıyor elit tabaka.

Sadece bazı ayetleri hadislerinin arasına serpiştiriyorlar.

Tıpkı mezhepçiler gibi.

Selam

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Tıpkı mezhepçiler gibi.

Selam

Tevrat  neden  değişmiş  ki  Allah  sadece  din  adamları  sınıfına  ulaşacak  şekilde  mi  göndermişte  halk  bunu  koruyamamış 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tevrat  neden  değişmiş  ki  Allah  sadece  din  adamları  sınıfına  ulaşacak  şekilde  mi  göndermişte  halk  bunu  koruyamamış 

Herkes hakettiğine kavuşuyor. 

Ayrıca kitabın kendi değişmiyor, hadis kitaplarını kutsal kitap diye yutturuyorlar halka. Hele ki İncil adı altında birçok hadis kitabından dördü kullanılıyor.

Selam

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Herkes hakettiğine kavuşuyor. 

Ayrıca kitabın kendi değişmiyor, hadis kitaplarını kutsal kitap diye yutturuyorlar halka. Hele ki İncil adı altında birçok hadis kitabından dördü kullanılıyor.

Selam

işte  sanki  kitaplar  din  adamları  denilen  sınıfa  gelmişte  rahat  rahat  saklamışlar.digerlerinin  pek  ruhu  bile  duymamış  gibi  duruyor.sonra bu  halklar  yuzyillarca değişmiş  saçma  şeylerle  hemhal  olmak  zorunda  kalmışlar.lakin  kimse  ben batıl  bir  kitaba  inandım  dememiş  demiyor da  herkesin  bir şeylere  inanmaya  hakkı  var  kanımca  bırakın  mutluysa  inansınlar 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Emre Karaköse said:

Tıpkı mezhepçiler gibi.

Selam

He,. Tek bir tane, Muhammedin yaşadığı yerde ve aynı zaman diliminde "gerçek" Tevrat vardı.  (Kuranın söz ettiği Tevrat bu Tevrat)

Ve S.Arabistandaki yahudi elitleri bu kitabı saklıyorlardı.

Sanırım islam gelip bunların elindeki gücü alacak diye korkuyorlar ve bu yüzden bu gerçek Tevratı saklıyorlar ve insanlara bir sahte Tevrat sunuyorlar.

İslam gerçek din olduğu için bunu biliyor. Sadece bunu değil herşeyi biliyor. Ve Kuran aracılığı ile inanırlarına bu bilgileri aktarıyor.

Hikayenin sonunda Şamdan, elinde kılıç, beyaz atın üzerinde biri çıkacak ve hepsinin anasını belliyecek.

Bu günlük bu kadar masal yeter ?

İyi geceler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...