Jump to content

Kadına baskınlığını nasıl hissettirirsin

Recommended Posts

Zamanında aşık olduğum kadına dominantlığımı hissetirememiştim 

ve maalesef gitti başka erkek buldu kendine bense çok acayip bir konuma düştüm

Yanlış anlamayın aldatma deil bu zaten ben tavlayamamıştım kızı :D

ama malum aşkın gözü kör beklemek zorunda kaldım :( 

Neyse bunlar maddi sıkıntılardan filan dolayı 4 5 ay filan sonra ayrılcaklar eminim 

Benim istediğim şeyse aynı hataya tekrar düşmemek bunu nasıl sağlayabilirim?

NOT:Üniverste okuyorum

@anibal  reis dönmüş bak sen :D

yanlış hatırlamıyosam sen bu işlerden feci anlardın. En azından biraz yardımcı olabilirsin diye etiketledim

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Klonopin said:

Kizi tanimiyoruz ki? Ona uygun erkegi nasil tarif edebiliriz? Herkesin tercih ettigi erkek/kadin farkli.

Davranışlarından kestirebilirsin.

Peki neden kestiremedin? Çünkü hep ona uygun erkek tarafını aradın.

Ama kadınlar kendilerine uygun erkek aramaz, onunla ilgilenmez. Kadınların beklentisi, uğraşıp kendilerine erkek yapabilecekleri adam bulmaktır. İşte o yüzden, kulesinde oturup kendisini kurtarmaya gelen prense aşık (?!) olabilirler. Zira ayağıyla gel beni kendine erkek yap diyen biridir o zavallı.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Davranışlarından kestirebilirsin.

Peki neden kestiremedin? Çünkü hep ona uygun erkek tarafını aradın.

Ama kadınlar kendilerine uygun erkek aramaz, onunla ilgilenmez. Kadınların beklentisi, uğraşıp kendilerine erkek yapabilecekleri adam bulmaktır. İşte o yüzden, kulesinde oturup kendisini kurtarmaya gelen prense aşık (?!) olabilirler. Zira ayağıyla gel beni kendine erkek yap diyen biridir o zavallı.

Ya erkek yapmaya gerek yoksa? Yani karsisina istedigi gibi bir erkek cikmissa?

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, ateistik said:

güvence?

Güven demek, oksitosin demek. Bu da en net şekilde orgazm sürecinde salgılanır. Yani kadının sana güvenmesi için, orgazm etmelisin. 

Velakin kadın sadece cinsel olarak orgazm olmaz. Yani, bir kaç farklı şekilde orgazm olur, cinsel olanı da dahil. Cinsel orgazm, belki en yoğunu olsa da, başka şeylerde olacaktır.

Örneğin, bazı kızların size bir şeyler öğretmesini sağlarsanız, bir tür orgazm yaşarlar. Yani oksitosin salgılarlar, ötesi gelir. 

Sizin onlara güvenmeniz içinde, aynısı geçerli. Fakat, kadına güvenmek istiyorsanız, onun dominantı siz olmalısınız. Bunu da en iyi göstereceğiniz yer yataktır, fakat tek başına yeterli değildir.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Klonopin said:

Ya erkek yapmaya gerek yoksa? Yani karsisina istedigi gibi bir erkek cikmissa?

İstediği mi? Komik. Ama bu sizin komiklik yaptığınız anlamına gelmez. 

Kadının istediği gibi (diyelim) bir erkek çıkarsa, kadın genel olarak onunla ilgilenmez. İlgisini çekmez yani. Fakat, karşıdan bakarsan, "istediği" dediğin şeyin, aslen işte öyle uğraşıp adam edebileceği biri olduğunu farkedersin. Ha, buna, tipine, boyuna, arabasına, aklına vs. bakarak karar vermiş olabilir, bu ayrı mevzu. Gerçi, kadın buna karar vermez, yani düşünüp falan yapmaz, içgüdüsel bir vakadır, o da başka bir mesele.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Onu keşfetmek senin görevin. Ağzını arayacaksın ve baklayi çıkarmasını sağlayacaksınız.

Güvence beklentisi kıza göre değişiyor çünkü. Ama genelde paradır.

Teknik olarak haklısın, ama biraz yanlış. 

Şöyle diyelim, paran seni kadın için güvenilir yapmaz. Fakat, paranın sana verdiği -varsa- özgüven, kadının sana güvenmesi için çok iyi bir katkı olur.

Koskoca Çin imparatorunun karısının, üç kuruşluk şoföründen hamile kaldığını hatırlarsan, paranın nasıl güvence olamayacağını idrak etmen zor olmaz. 

Sitelerde Paylaş

Ben genelde paradır dedim. Herkes bir imparatorun karısı değil neticede. Demek ki o kadın da başka güvenceler arıyor belki de soyunu devam ettirme güvencesini kocasından alamadı... Sen istisnai bir şeyi örnek vermişsin. Patronun dan hamile kalan yada aşk yaşayan kadın sayısı çok daha fazla. Değer verilen şeylerin durumu hayatın işleyişine göre değişiyor.

Dediğim gibi konuşmak nafile.. kadının kendisine sormak lazım onları. Kimisi de sadakat ister kocasindan. Kimisi de intikam almak için şoförü ile  seks yapar.. bütün bunlar her kadının beklentilerine göre farklılaşır

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@anibal ın söylediği cinsellikte orgazm ve kadının bir şeyler öğretmesini sağlamak konusunda tamamen katılıyorum. Aslında bu bir şey öğretme mevzusu sadece kadın tarafında değil erkek tarafında da aynıdır. Ama kadın seni veya sen kadını tatmin edemiyorsan. Ya da sırf onu tatmin etmek için yaşamının çoğunu hiç sevmediğin hallere bürünerek geçirmek zorunda kalıyorsan bu ilişkinin de bir anlamı yoktur. Örneğin ben sürekli mesajlaşma olayını hiç sevmem, elbette bunu yaparım ama her gün saatlerce mesajlaşmam veya telefonda konuşmam. Kadının kişiliğini de değiştirmeye çalışmam. Daha önce cinsel ilişki yaşadığım kız arkadaşım fizyolojik bir sebep yokken uzun bir süredir artık cinsel ilişkiye yanaşmıyorsa, tatmin olmadığını düşünür çeker giderim. Daha önce kız arkadaşım olan kız seninle birlikte olmak istemiyorum veya ayrılmak istiyorum diyen kıza da hay hay derim. Takıntı yapmanın hiç bir anlamı yok. Herkes herkesi tatmin edemez. 

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Ben genelde paradır dedim. Herkes bir imparatorun karısı değil neticede. Demek ki o kadın da başka güvenceler arıyor belki de soyunu devam ettirme güvencesini kocasından alamadı... Sen istisnai bir şeyi örnek vermişsin. Patronun dan hamile kalan yada aşk yaşayan kadın sayısı çok daha fazla. Değer verilen şeylerin durumu hayatın işleyişine göre değişiyor.

Dediğim gibi konuşmak nafile.. kadının kendisine sormak lazım onları. Kimisi de sadakat ister kocasindan. Kimisi de intikam almak için şoförü ile  seks yapar.. bütün bunlar her kadının beklentilerine göre farklılaşır

Tespitlerin doğru. Fakat, kadınların patronlarından hamile kalma veya aşk yaşama sebebi, para değil, patronun alemlerin en dominant kişisi olması nedeniyledir.

İstisnasız tüm kadınlar için, genetik program, "sürüdeki" en dominant erkeğe ait olmak üzerine kuruludur. Bu kişi genel olarak "alfa birey" olarak bilinir. Ha, artık sürü yok. Kadın aidiyet hissettiği bir sürüye sahip değil, okulda, işte, evde, sokakta vs. başka başka sürüler var ve kadın haliyle alfa erkek kim onu kestiremiyor. Bu erkeklerin şansı, öyle olmasa birimiz hariç hepimiz boşta kalmıştık. Neyse, patron, özellikle evi ile işi arasında gidip gelen kadın için, istisnasız alfa birey olacaktır ki, kadın ona ait olmak için çırpınabilir hatta.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Bir diğer hususta şu. Aslen ve de maalesef, kadın kocasından sadakat istemez. İnsan türü çok eşli, erkeğin birden fazla kadınla olabildiği bir türdür. Hemen her kadın erkeğin başka kadınlarla olmasını takmayacak biri olarak ilişkiyi devam ettirebilir. 

Yok artık, daha neler di mi? Değil. Eğer koşullar doğru işlerse, kadının bu özelliği ortada olacaktır. Yani bunu, mutlak durum değil, kadının bu hale yatkınlığı olarak düşünmek gerekir. Ama olaya şöyle bakmak daha uygun olur, kadın intikam almak için şoförü ile yatmaz. Kadın biriyle yatacaksa, onunla yatmak istediği için yatar. İntikamı falan da bahane eder çıkar. 

Değer verilen şeylerin durumu, hayatın işleyişine göre değişmez aslında. Zira bunlar evrim süreci ile gelişmiş şeyler. Öyle hayat süresi içinde değişmesi pek olası değil. 

Kadınların beklentisi, kadınına göre değişmekle birlikte, kısa bir listedir ve para, elmas, çiçek falan bu listede yoktur. Ama her kadının beklentisi, öncelikle, yatakta iyi olacak ve dominant olan erkektir. Fakat bununla bitmez elbette, kadınına göre bu liste uzar gider, fakat öyle sayfalar sürmez.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

@anibal ın dediği gibi çok örnek var aslında. Deniz Seki-Hüsnü Şenlendirici, Jennifer Lopez-Casper Smart, Adriana Lima- Mete Hara

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, anibal yazdı:

Tespitlerin doğru. Fakat, kadınların patronlarından hamile kalma veya aşk yaşama sebebi, para değil, patronun alemlerin en dominant kişisi olması nedeniyledir.

İstisnasız tüm kadınlar için, genetik program, "sürüdeki" en dominant erkeğe ait olmak üzerine kuruludur. Bu kişi genel olarak "alfa birey" olarak bilinir. Ha, artık sürü yok. Kadın aidiyet hissettiği bir sürüye sahip değil, okulda, işte, evde, sokakta vs. başka başka sürüler var ve kadın haliyle alfa erkek kim onu kestiremiyor. Bu erkeklerin şansı, öyle olmasa birimiz hariç hepimiz boşta kalmıştık. Neyse, patron, özellikle evi ile işi arasında gidip gelen kadın için, istisnasız alfa birey olacaktır ki, kadın ona ait olmak için çırpınabilir hatta.

Teoride doğru olsa da... bu söylemlerin tutarsızlıkları pratikte alır başını gider. 

Çok fazla kadın tanıdım farklı sebeplerle farklı adamları seven. 

Kimisi güzel olmasına rağmen kendine olan güvensizliğinden yüzüne bakılmaz bir erkekle beraber olup, o erkek için ulaşılabilecek en üst kademede olmanın rahatlığını yaşıyor. Bir nevi suni oluşturulmuş bir güven sistemi. 

Bunun dışında güven konusunu aşırı takıntı hale getiren kadınlarda var. Kırmızı çizgi.. Ne kadar baskın, zengin, güçlü veya alfa olduğun önemli değil. 

Bilincin kimyaya müdahalesi olarak görülebilir.  

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Sütlü Kase said:

Teoride doğru olsa da... bu söylemlerin tutarsızlıkları pratikte alır başını gider. 

Çok fazla kadın tanıdım farklı sebeplerle farklı adamları seven. 

Kimisi güzel olmasına rağmen kendine olan güvensizliğinden yüzüne bakılmaz bir erkekle beraber olup, o erkek için ulaşılabilecek en üst kademede olmanın rahatlığını yaşıyor. Bir nevi suni oluşturulmuş bir güven sistemi. 

Bunun dışında güven konusunu aşırı takıntı hale getiren kadınlarda var. Kırmızı çizgi.. Ne kadar baskın, zengin, güçlü veya alfa olduğun önemli değil. 

Bilincin kimyaya müdahalesi olarak görülebilir.  

Zamanında benim de yaptığım ve yanıldığım çıkarımlarda bulunmuşsun.

Öncelikle, kadınlar sevmez, bunu aklında tutarsan kendine bir iyilik etmiş olursun (erkek olduğunu farzediyorum).

Bir teknik analiz olarak, en çirkin erkeği bulup, o erkeğin kendine iyice sahip çıkmasını beklediklerini düşünmek aslen mantıklı bir çıkarım. Ama bu çıkarım, üçüncü bir gözle yada ve de özellikle erkek gözüyle yapılan ve yanlış bir çıkarım oluyor. Çünkü bizi, kadınlar, bir şekilde sahip çıkmak üzerine programlamış, seksüel seleksiyon üzerinden. Sanıyoruz ki, kadınlar bunu çok bekler çok önemser, dertleri imanları budur. Ve yanılıyoruz. Aslında biraz tam tersi, kadın erkeğe sahip çıkmaya programlı, cinsel dürtü olarak. 

Peki neden o çirkin adam? Öncelikle, kadınlar erkeğin çirkin, yakışıklı, boylu poslu falan olmasına bakmaz, erkek seçerken. Neyse, bu detay. Bazı kadınlar, ki bilhassa romantik kadınlar, kendilerinde o kadar çok, ama o kadar çok sevgi olduğunu sanırlar ki, öyle böyle değil. Bu hayaldir, kadınlar sevmez demiştik, ama önemi olmaz, zaten onlar da hayalperesttir. 

Konuy anlamak için önce dilenci sendromunu anlamak lazım. Marketten bir paket çikolata alın, kasiyer kıza vermeye çalışın, istemeyecek, amanda ihtiyacım yok falan diyecektir. Yani, bir kız yada erkek, kendinde olan şeye ihtiyaç duymaz, istemez. Yani, kendinde o kadar tonla sevgi var sanan kızın sevgiye ihtiyacı olmaz, kendini seven birini istemez. Bu olayın bir ciheti. Diğer yandan dilenci sendromumuz derki, dilenecek kadar ihtiyaç sahibi olana ver. Şöyle söyleyelim. Eğer elinde, ihtiyacından fazla para varsa, bir kısmını "ihtiyacı olan" birine vermek istersin. Yani gidip sokaktaki adamı durdurup, bmw'sinden indirip "al sana para, ye güzelce" demezsin. Bakar, en gariban, en muhtaç kimse o parayı ona vermek istersin.

Şimdi düşün, kızın çok ama çok sevgisi var, kime vermek isteyecektir, elbette sevgiye en çok ihtiyacı olana. Peki kimsenin sevmeyeceği kadar çirkin olan birinden daha çok "sevgiye muhtaç" biri olabilir mi?

Yani, eğer öyle bir kızı ki, bilhassa klasik eski moda kızların çoğu böyledir, elde etmek istiyorsanız, sevgiye muhtaç olmalısınız. Evet, bir şeyler yapıp suratınızı dağıtamazsınız, ama başka şekillerde sevgiye muhtaç olduğunuzu gösterebilirsiniz. Mesela, yanına oturup "amanda sevgilimden ayrılıdım, ühhhhüüüüü, kim sevecek beni artık bundan sonra..." gibi ağlayabilirsiniz.

Yaninin yanisi şu, kadınların düşünce ve davranış kalıpları bizim gördüğümüzden çok farklı, çok daha karmaşık. Çözülemez, anlaşılamaz değil, ama önce kafalarımızdaki bu kalıpları yıkmamız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, fumes yazdı:

@anibal ın dediği gibi çok örnek var aslında. Deniz Seki-Hüsnü Şenlendirici, Jennifer Lopez-Casper Smart, Adriana Lima- Mete Hara

Peki bunlar iliskiye girdikleri kişilerle uzun süre aşk yaşamış mi? Sadece gündem olmak için yapılan kurnazca hareketler.  Çünkü bu saydığım kişilerin de güvencesi populizmdir.. Çok az istisna var. Özal'ın kızının davulcuyla evlenmesi gibi

Patron para demektir. Kağıt toplayicisina hiçbir kız çıkma teklif etmez yada hiçbir evli kadın dertleşmez onunla.

Geçmişte iyi avcı olan erkek , bir kadın için güvenceydi. Şimdi bir çok seçenek var.

..

Yine tekrar edeyim ki güvence konusunu kadına sorun. Şuan konuşacağız herşey hariçten gazel okumak olacaktır.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Peki bunlar iliskiye girdikleri kişilerle uzun süre aşk yaşamış mi? Sadece gündem olmak için yapılan kurnazca hareketler.  Çünkü bu saydığım kişilerin de güvencesi populizmdir.. Çok az istisna var. Özal'ın kızının davulcuyla evlenmesi gibi

Patron para demektir. Kağıt toplayicisina hiçbir kız çıkma teklif etmez yada hiçbir evli kadın dertleşmez onunla.

Geçmişte iyi avcı olan erkek , bir kadın için güvenceydi. Şimdi bir çok seçenek var.

..

Yine tekrar edeyim ki güvence konusunu kadına sorun. Şuan konuşacağız herşey hariçten gazel okumak olacaktır.

Bu iş öyle o kadar basit değil. Jennifer Lopez veya Adriana Lima olmuşsan, gündem olmaya ihtiyacın olmaz artık. Olayı doğru çözmeye bak, zor değil.

Kadınların öyle güvence aradığı falan yoktur. Hele ki o kadar para demetlemiş kadınların o şekilde popülizme. 

Şu noktayı kaçırıyorsun. Tama, sen ve şu şu kişiler, kadınların ne istediğini bilmiyor. Ama asıl mesele, kadınlarda ne istediklerini bilmez. Kadınlar ilişki her zaman dört adımda ilerler. Bu adımlar tanıma, arzulama, rahatlık (konfor) ve eylem (aksiyon) olarak gerçekleşir. Velakin her kadında bunların ilerleme sırası farklıdır. Yani bir kadın için önce arzulama gelirken, başkası için önce tanıma gelecektir. 

Şimdi düşün. Arzulama, rahatlık, eylem ve tanıma şeklinde ilişki süreci olan bir kız olsun. Onun sizle ilgilenmesi için, arzularına hitap etmelisiniz ki şansınıza bu kolay, onu arzuladığınızı hissettirin yeter aslen. Tamam, kız sizle ilgilendi, güzel, bu durumda kız kendini sizin yanınızda rahat hissetmeli ki bu noktada tahminen yatabilirsiniz. Tamam rahatta hissetti. Artık onu arzulayarak veya rahat ettirerek size bağlı tutamazsınız. Onunla eylem yapmalısınız, ne bileyim gezmeli, birlikte yemek yapmalı vs. vs eylem yapmanız lazım. Yapmadınız, kız sizin bu noktada bunu yapmanız gerektiğini bilmez, ona batmaya başlarsınız. Size olan ilgisi azalır, sizle uğraşmak istemez. Sonra, ne olacak, elbette sorun sende değil bende der çeker gider. 

İşte bu yaşananlar da budur. İlk aşamayı doru geçen sonraki aşamada o kıza uygun tavra giremez, işleri başta olduğu gibi yürütür, ardından ilişki çuvallar gider.

Ha, bu durum her kadın için, sırası farklı olsa da geçerli bir durum olduğu halde, şöyle de bir gerçek vardır. Tüm kadınlar her erkekten ne alırsak kardır der. Fakat bazıları, erkek tercihi yapmak için, erkeklerin içinde en uygun olanı deneyerek seçmek ister. Bu da öyle sırayla olmaz, eş zamanlı olur. Birden çok erkekle birlikte olmaya, herbiri ile ilişkiyi farklı noktada tutmaya çekinmez. Öyle ki, birinin eksiğini diğeri ile kapatır. Böyle olmayan kadınlar ise, genel olarak bir tek erkek bulup onu adam etmek üzerine yoğunlaşır. 

Yani, atıyorum, J.Lopez öyle bir kadınsa, muhakkak başka erkekler olacaktır, ta ki, bulduğu erkek, senin benden başkasıyla işin yok, ben sana yeterim dedirtene kadar. Hoş, hiç bir kız bunu anlamaz, önemsemez. Aslen olması gereken, kızın, başkasına dönüp bakmak ihtiyacı duymayacağı kadar erkekle ilgilenmesini, uğraşmasını sağlamaktır. Kadının erkekte uğraşacak bir şeyi kalmamışsa, boynuz cilası araması kaçınılmazdır. 

Bu kadınlarda her kadın gibi erkek istiyorlar elbette. Unutma ki, kadın seçici biyolojik olarak. Ve düşün, neden seçersin? Neden erkek o kadar seçici değil? Basit düşün, neden gidip mesela otomobilin iyisini seçmek için o kadar zaman harcarken, eve mum alırken çok ince elemezsin? Olay basit, araba bir ihtiyaç, büyük ihtiyaç. Ama mum ihtiyaç bile sayılmaz, kırk yılda bir elektrik yarım saat gidecekte, mum iş görecekte....

İşte kadının olayı da bu. Erkeğe çok ama çok fazla ihtiyacı var. O yüzden öyle seçici, iyisi olmalı ki, iyi olsun. Ama iyi kriteri bizim kriterlerimiz değil, onların başka kriterleri var. Ve onlarda bunları bilmiyor. Gidip bir kıza sorsan, nasıl erkek olmalı falan, sana bir şey tarif eder ama bir ay sonra alakasız bir tiple aşk evliliği yaparken görebilirsin. Yani, onlarda bilmez kendilerinin iyi olarak ölçecekleri erkeğin özelliklerini.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...