Jump to content

MÜSLÜMANLAR DAHA NE KADAR YANILIP EĞİP BÜKEREK KURTULMAYA ÇALIŞACAKSINIZ

Recommended Posts

hala yaradılış diyorsunuz arkadaşim yaratilan birşey yok proton ve notronlar elle tutulabilir bişey değil tamamen frekans hiçliğin ta kendisiyiz madde yok efendim allah evreni yaratmista bilmemne tüm gördükleriniz hepsi senin kafandadır herkes dunyaya farklı bakar farklı görür nasıl gormek istiyorsa o şekilde görür

(bu arada beyin kapasitesi düşükse bunları çok dusunmeyin kafaniz kaldirmaz aklinizi kaybedersiniz fakultede ornekleri var şahit oluyorum.) 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence bu evren tasarlanmış bir evren. Bakın bence diyorum. Kendi fikirlerimi de ortaya atacağım lütfen kimse bilim adamlığı taslayıp üste çıkmaya çalışmasın.

Lawrence Krauss, hiçten var olan evreni  izah ederken toplam enerjiyi sıfır buldu. Ardından ''kuantum dalgalanması ile de evreni yoktan ver edebiliriz.'' dedi. Kuantum dalgalanması hiçliğe tekabül etmez çünkü o da bir potansiyel ''şey''dir.

Neden diye soracak olursanız, aslında cevap çok basit. Eğer bir hiçlikten bahsediyorsak, ortada hiçbir şey yoktur, kuantum dalgalanmaları da, fizik kanunları da. Tamamen bir hiçlik vardır ve bu hiçlik kelimesinin yanında hiçbir şey de kullanamayız.

Bu benim görüşüm. Yanlış da olabilir.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, marechal1 yazdı:

Lawrence Krauss, hiçten var olan evreni  izah ederken toplam enerjiyi sıfır buldu. Ardından ''kuantum dalgalanması ile de evreni yoktan ver edebiliriz.'' dedi. Kuantum dalgalanması hiçliğe tekabül etmez çünkü o da bir potansiyel ''şey''dir.

Neden diye soracak olursanız, aslında cevap çok basit. Eğer bir hiçlikten bahsediyorsak, ortada hiçbir şey yoktur, kuantum dalgalanmaları da, fizik kanunları da. Tamamen bir hiçlik vardır ve bu hiçlik kelimesinin yanında hiçbir şey de kullanamayız.

Bu benim görüşüm. Yanlış da olabilir.

Eger tanri varsa zaten hiclikten hic söz edemezsin. Tanrida bir potansiyeldir. Bu su anlama gelir "hiclik" kelimesini tamamen unutun hic kullanmayin. Krauss senin tanri dedigin seye kuantum dalgalanmasi demis, onuda begendirememis. Nedir bu tatminsizlik!  Önce big bang nasil patlamis diye sordunuz, bir secenek sunuldu , simdi de o nereden geldi? Bu nereden geldi? Anliyor musun? Sizin nereden geldi sorularinizdan gina geldi.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Eğer bilim adamları cansızdan canlı yaratabiliyorsa kendi kendinede olması şaşırtmasa gerek.

https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_gene_synthesis

bu  yaratmak  değil  üretmek  yoktan  var  edilen  bir  şey  yok  var  olan  canlıların  bazı  materyalleri  kullanılıp  cansizdan  canlı  yarattık  denilmiş 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, marechal1 yazdı:

Tanrı bir potansiyel değil çünkü Tanrı bir madde değil.

Potansiyel olmasi icin madde olmasi mi gerekiyor. Bütün potansiyeller madde mi? Sende bu sorulara cevap verebilecek potansiyel var.

Bir sey varmis diyeyim. O sey tanriymis. Tanri seymis.

2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

bu  yaratmak  değil  üretmek  yoktan  var  edilen  bir  şey  yok  var  olan  canlıların  bazı  materyalleri  kullanılıp  cansizdan  canlı  yarattık  denilmiş 

Ilahi dinlerinTanrisi insani yarattiginda ne yapti, malzemesini yoktan mi var etti?

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, deadanddark yazdı:

Potansiyel olmasi icin madde olmasi mi gerekiyor. Bütün potansiyeller madde mi? Sende bu sorulara cevap verebilecek potansiyel var.

Bir sey varmis diyeyim. O sey tanriymis. Tanri seymis.

Ilahi dinlerinTanrisi insani yarattiginda ne yapti, malzemesini yoktan mi var etti?

evet  hicten  var  ettiği  maddeyle  yarattı  ibda  ve  inşa  diye geçer  ibda  ilk  yaratım  inşa  var  olandan  oluşturma  şeklinde  oluyor. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

evet  hicten  var  ettiği  maddeyle  yarattı  ibda  ve  inşa  diye geçer  ibda  ilk  yaratım  inşa  var  olandan  oluşturma  şeklinde  oluyor. 

Ben yildizlarin kalbinde üretildi diye biliyordum.

Olandan olusturma yaratmaysa, insanlarda yaraticinin dik alasidir.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Hiçten nasıl var ediyor? Bir çeşit büyücü falan mı bu Allah?

Kuran'da hiç de öyle demiyor, mesela insanı çamurdan yapıyor, yeri ve gökleri bitişikken ayırıyorfalan.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ben yildizlarin kalbinde üretildi diye biliyordum.

Olandan olusturma yaratmaysa, insanlarda yaraticinin dik alasidir.

olandan  oluşturma değil  ki  yoktan  var  etme

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

olandan  oluşturma değil  ki  yoktan  var  etme

Bedenimizde ne varsa üzerinde yasadigimiz gezegenle birebir uyumlu. Pihtidan, sudan, camurdan der. Almis eline birazcik camur onunla oynamis tanri. Bunu söyleyen kesin camurda yüzen kurbaga yavrularindan esinlenmis olmali.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, deadanddark yazdı:

Bedenimizde ne varsa üzerinde yasadigimiz gezegenle birebir uyumlu. Pihtidan, sudan, camurdan der. Almis eline birazcik camur onunla oynamis tanri. Bunu söyleyen kesin camurda yüzen kurbaga yavrularindan esinlenmis olmali.

onu demiyorum ki ben yukarıdaki ifade insan cansızdan canlı yarattı şeklinde idi .Halbuki o Tanrı'nın yoktan var ettiği maddeyle hatta canlıdan faydalanarak cansız maddeyi canlı yapma girişimi gibi bir şey yoksa yoktan kendi çabasıyla hücre bile yapamaz bilim adamları veya daha farklı bir şey .

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

onu demiyorum ki ben yukarıdaki ifade insan cansızdan canlı yarattı şeklinde idi .Halbuki o Tanrı'nın yoktan var ettiği maddeyle hatta canlıdan faydalanarak cansız maddeyi canlı yapma girişimi gibi bir şey yoksa yoktan kendi çabasıyla hücre bile yapamaz bilim adamları veya daha farklı bir şey .

Bilim adamları da yoktan hücre var etme iddiasında değil zaten.

Şimdi bir tarafta bilim var: Cansızdan canlı üretiyor. Üstelik bunu herkes görebiliyor. İstenirse tekrar tekrar üretebiliyor. Üstelik nasıl ürettiğini de açıklıyor.

Bir tarafta Allah var: Çamurdan canlı ürettiği iddia ediliyor ama ne gören var, ne duyan var. Üstelik ne kadar istersen iste ne senin gözünün önünde, ne de tekrar bir şey üretebiliyor.

Teraziye koyup tartmaya değmez.

Allah yoktan varediyormuş!

Allah şu bilim adamlarının ürettiği cansızdan canlıyı üretsin önce.

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, marechal1 yazdı:

Gayet mantıklı bir izah yapıyor Caner Bey.

Kendisine olan negatif düşüncelerinizi bir tarafa bırakıp nötr bir şekilde izleyin lütfen.

Sabırla izledim ama ciddi ciddi zırvalamış, ezberlediği formülleri arka arkaya söyleyince sizin gibi bu konulardan pek çakmayan kişiler inancını desteklediğini sanıp hemen sazan gibi atlıyor, tabi caner de anasının gözü bunu iyi bildiği için almış sazı eline başlamış şova.   Gerçekte fizikle biraz ilgilenenin meraklı birisi bile hiçlik diye bir şeyin asla mümkün olamayacağını bilir. 

Dincilerin çok sevdiği ve asıl olan durum olarak tanımladıkları hiçlik pratikte imkansızdır. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...