Jump to content

Recommended Posts

7 hours ago, marechal1 said:

''Üzerinize dumanlı bir alev gönderilir de kendinizi koruyamazsınız.''

Uzay boşluğunda böyle bir şey var mıdır?

Yok zaten...

Ama senin jeton paraşütle inerken, bir dala falan takılmış görünüyor.

Atmosfer, yerin, yani dünyanın bir parçasıdır, gök değildir. Gök, ancak atmosferden sonrası olabilir. 

Bak bakalım, atmosferin içinde yaşamıyor musun şu anda?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

7 hours ago, marechal1 said:

Bu lafı kim söylemiş? Kuranda böyle bir şey, yok uydurmayın bir tarafınızdan.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, marechal1 yazdı:

Diyor  ki, ancak büyük bir güçle geçebilirsiniz. Günümüzde de oldukça yüksek teknolojik ürünlerle geçebiliyoruz zaten ?

Göğün sınırının geçilmesinden niye korkuyor bu put? Ateş topları filan ne iş? Çünkü orada put oturuyor, gelip de beni dinlemeyin, rahatsız etmeyin diyor.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, marechal1 yazdı:

En'am 35:''Onların yüz çevirmeleri sana ağır geldi ise, yapabilirsen, yeri yarıp inebileceğin bir tünel ya da göğe çıkabileceğin bir merdiven ara ki, onlara bir mûcize getiresin! Allah dileseydi elbette onları hidayet üzerinde toplayıp birleştirirdi. O halde sakın cahillerden olma!''

Muhammed madem uydurmuş neden böyle şeyler yazma ihtiyacı duymuş?

Bunu diyen bunu da dedi; En'am Suresi, 109. ayet: Olanca yeminleriyle, eğer kendilerine bir ayet gelse, kesin olarak ona inanacaklarına dair Allah'a yemin ettiler. De ki: "Ayetler, ancak Allah Katındadır; onlara (mucizeler) gelse de kuşkusuz inanmayacaklarının şuurunda değil misiniz?

Mucize getiremeyeceğini biliyor, ve üste çıkmak için "mucize getirsem de inanmazsınız ki, o zaman mucize getirmiyorum" diyor. Mucize isteyenlere de Cahil diye hakarette bulunuyor.
Halbuki daha önceki peygamberlere denizi yarma mucizesi bile verilmiştir (yersen).

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, marechal1 said:

Olmadığına göre Kuran saçmalıyor demektir.

Aslında ayet senin verdiğin şeklide de değil.

Rahman 33. Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.

Ayetin aslı bu. Sen hangi şarlatanın çevirsini getirdin? Bu çeviren neresinden yumurtlamış yalın ateş ve erimiş bakırı? Ya sen nerenden uydurdun dumanlı ateşi?

Yahu ne kadar yalancı ve yüzsüz bir herifsin. Sende hiç utanma arlanma yok mu? Kendi verdiğin çeviride bile "duman" kelimesi yok, göz göre göre nasıl yalan söyleyebiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Tekvir/2: Yıldızlar kararıp döküldüğü zaman
İntifar/2 Diyanet İşleri Başkanlığı: Yıldızlar saçıldığı zaman,

Yıldızlar saçılır mı? Düz dünya anlayışı değildir de nedir?

Cin/8: Diyanet İşleri Başkanlığı: “Kuşkusuz biz göğe ulaşmak istedik, fakat onu çetin bekçilerle ve yakıcı ışıklarla dolu bulduk.”
Cin/9: Diyanet İşleri Başkanlığı: “Hâlbuki biz, (daha önce) göğün bazı yerlerinde gayb haberlerini dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinlemeye kalkacak olursa, kendini gözetleyen yakıcı bir ışık bulur.”

Bunlar ne anlama geliyor??

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, bursia said:

Eee, nerde "'Üzerinize dumanlı bir alev gönderilir de kendinizi koruyamazsınız.'' yazıyor?

O ayette, iki şeyden bahseder, bir ateş, bir de duman yada erimiş tunç, bakır her neyse öyle bir şey. Dumanlı bir alev tabiri geçmez.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, sağduyu yazdı:

Rahman 33. Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.

Ayetin aslı bu. Sen hangi şarlatanın çevirsini getirdin? Bu çeviren neresinden yumurtlamış yalın ateş ve erimiş bakırı? Ya sen nerenden uydurdun dumanlı ateşi?

Yahu ne kadar yalancı ve yüzsüz bir herifsin. Sende hiç utanma arlanma yok mu? Kendi verdiğin çeviride bile "duman" kelimesi yok, göz göre göre nasıl yalan söyleyebiliyorsun?

ğöğün  uclarindan  kelimesini  anlarimda yerin  bucaklarindan  gecemezsiniz  ne  demek  sizce  çok  tuhaf  gibi?

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, sağduyu said:

Tam bu da değil..

Ayet, bir önceki, bir sonraki ile birlikte okunursa anlaşılabilir. Muhammed burada kendince mahşeri anlatıyor, "mahşer yerinden kudretimiz olmadıkça hiç bir yere gidemezsiniz" babında sözler sadece. Güç ne ola ki? Bedevi ne anlar güçten?

Adamlar, ortalıktaki en kapsamlı meal sitesi olan "kuranmeali.org" sitesini bloke ettiler, millet kuran okuyup anlamasın aman diye. O kadar aciz, o kadar zavallı sünepeler bunlar.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, anibal said:

Tam bu da değil..

Ayet, bir önceki, bir sonraki ile birlikte okunursa anlaşılabilir. Muhammed burada kendince mahşeri anlatıyor, "mahşer yerinden kudretimiz olmadıkça hiç bir yere gidemezsiniz" babında sözler sadece. Güç ne ola ki? Bedevi ne anlar güçten?

Adamlar, ortalıktaki en kapsamlı meal sitesi olan "kuranmeali.org" sitesini bloke ettiler, millet kuran okuyup anlamasın aman diye. O kadar aciz, o kadar zavallı sünepeler bunlar.

Başlığı açan Rahman 33 deyip Rahman 35'i de eklemiş. Başlığın doğrusu Rahman 33, 35 olması lazım. Ben 33'e baktım, ne duman var, ne ateş. Meğerse bunlar 35'de imiş.

Ayetin önünü ve arkasına birlikte değerlendirince, haklısın, bence de mahşerden bahsediyor.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, sağduyu yazdı:

51 dakika önce, anibal yazdı:

Bu lafı kim söylemiş? Kuranda böyle bir şey, yok uydurmayın bir tarafınızdan.

Diyanetin meali ve tefsiri'de böyle, isterseniz bakabilirsiniz, arkadaş doğru söylüyor.

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Rahmân-suresi/4934/33-36-ayet-tefsiri

.

.

.

.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, John_Ahmet said:

Diyanetin meali ve tefsiri'de böyle, isterseniz bakabilirsiniz, arkadaş doğru söylüyor.

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Rahmân-suresi/4934/33-36-ayet-tefsiri

Rahman 33'de yok, 35'de var. Rahman 33 deyip 34, 35'i eklemek saçma. Konu başlığı da Rahman 33.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Rahman 33'de yok, 35'de var. Rahman 33 deyip 34, 35'i eklemek saçma. Konu başlığı da Rahman 33.

Ne oldu ezberleyemediniz mi daha bir ayet sonra yazdığını bilecek kadar? Ayet, ayet yıllardır tartışıyorsunuz. Bundan böyle ilgili ayetleri diyanetin tefsir bloklarına göre düşünün.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, John_Ahmet said:

Ne oldu ezberleyemediniz mi daha bir ayet sonra yazdığını bilecek kadar? Ayet, ayet yıllardır tartışıyorsunuz. Bundan böyle ilgili ayetleri diyanetin tefsir bloklarına göre düşünün.

Neden benim kıçımın keyfiyle yapacam tefsiri değilde, diyanetin kıçıyla yapacağı tefsiri kabul edesin, etsinler, edelim ki?

Ne yazıyorsa o işte, işinize gelmeyince, 1400 yıldır gayet güzelce anlaşılıp gelmiş lafları, amanda terceme diye eğip bükmek mi yani meseleniz?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, anibal yazdı:

Neden benim kıçımın keyfiyle yapacam tefsiri değilde, diyanetin kıçıyla yapacağı tefsiri kabul edesin, etsinler, edelim ki?

Beyninle yap seninkileri de okuyalım.

Ben ne görüyorsam onu okuyorum. Kim eğip bükmüş haberim yok aslında.

Sizler ne kadar itici, asi, öfkeli, despot insanlarsınız. Sizin yaşlılığınız hiç çekilmez.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John_Ahmet said:

Ne oldu ezberleyemediniz mi daha bir ayet sonra yazdığını bilecek kadar? Ayet, ayet yıllardır tartışıyorsunuz.

Sen ezberlemişsin gördüğüm kadarıyla. Ben ne ezberleyeceğim, yeri geldiğince açıp bakıyorum, bir de kafamı arap zırvalarıyla mı doldurayım?

Sen bu kitaptan her hangi bir zırvayı savunursun, ben de ancak o zaman bakar, sana zırva olduğunu gösteririm.

Al sana ayet değil de kitabın ana fikrini ortaya koyan bir soru: Bir tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan tüm insanları sonsuza kadar yakacak diyen bir arap bedevisine neden inanalım? Sence Muhammed doğru mu söylüyor, yalan mı?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sağduyu yazdı:

Al sana ayet değil de kitabın ana fikrini ortaya koyan bir soru: Bir tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan tüm insanları sonsuza kadar yakacak diyen bir arap bedevisine neden inanalım? Sence Muhammed doğru mu söylüyor, yalan mı?

Ayet bükücülere cevap vermiyoruz. Büktükten sonra imana gelip orjinallerini getirip tartıştığımız günleri hatırla. Kur'an'ın hiç bir yerinde yakacağım dememiş, en fazla ateş var demiş ve yakacağını sen iddia ediyorsun. Hepsini okuyup bu sonuca varmıştık, yine yapalım mı? Biraz Türkçe bilginiz gelişir.

Aynı soruları ısıtıp ısıtıp, soruyorsun, temcit pilavı gibi oluyor. Ne diyelim sen de böyle dua ediyorsun anlaşılan. Gına geldi haberin olsun.

Sitelerde Paylaş
Just now, John_Ahmet said:

Ayet bükücülere cevap vermiyoruz. Büktükten sonra imana gelip bükmeden orjinallerini getirip tartıştığımız günleri hatırla. Kur'an'ın hiç bir yerinde yakacağım dememiş, en fazla ateş var demiş ve yakacağını sen iddia ediyorsun. Hepsini okuyup bu sonuca varmıştık yine yapalım mı? Biraz Türkçe bilginiz gelişir.

Başladın yine kıvırmaya, yok yakacağız demiyormuş da ateş var diyormuş. Ateşi ısınalım diye mi hazırlamış?

Bırak dansözlüğü de soruya cevap ver: Muhammed doğru mu söylüyor yalan mı? Neden basit bir soruya cevap vermekten ışık görmüş hamam böceği gibi kaçıyorsun? Nedir korkun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...