Jump to content

Piyasadaki Tevrat'a göre tecavüzcü kurbanıyla evlenmeliymiş

Recommended Posts

Müslüman bir aile. 
Erkek cinsel ilişkiye girmek istiyor ama kadın istemiyor. 
Kurana göre kadının istememesi erkeğin kadınla cinsel ilişkiye girmesine engel olur mu?

Erkek, karısı istemediği halde cinsel ilişkiye girerse (Kurana göre) bu bir tecavüz müdür?

Bildiğim müslümanlar bu soruyu görmezden gelirler ve buna cevap veremezler. Bu yüzden sorumun cevabınıda kendim vereyim.
Kuranda kadınların görevlerinden biri erkeğe itaat etmektir. Erkek, kadın istemedigi halde olsa da cinsel ilişkiye girmesi bir suç değildir. Burda Kurana göre bir tecavüzden bahsedemeyiz. Zaten bildigim kadar Kuranda "tecavüz" diye bir kelime geçmez. Kuranda "tecavüze" verilen bir ceza da yoktur!

İslam ülkelerinde "evlilikte tecavüz" diye bir terim yoktur. Ama bazı islam ülkelerinde kadının araba sürmesi veya yalnız dışarı çıkması cezalandırılır. Veya kadının başı açık dışarı çıkması cezalandırılır.
"Kadının bu saatte dışarda işi ne" veya "kadın da bu kadar açık giyinmeseymiş" diye suçu tecavüz kurbanına atmak da tipik bir müslüman mantığıdır.
Biraz medeniyetten nasibini almış bir müslümanın (kadın karşında striptiz yapmış olsa bile senin ile cinsel ilişkiye girmek istemiyorsa o zaman cinsel ilişkiye girilmez. Nokta) bunu anlaması gerek sanıyoruz ama beyni Kuranla sulandırılmış müslümanın kafası bunları ne yazık anlayamıyor!

Bir de müslümanın entelektüeli varmış :-)
"Sizin bu evliler arası ilişki tecavüz vs saçmalıklarınız ancak zırvadır.Eğer o adamı istemiyorsa en başında evlenmeyecek..."
Ve bu entelektüel müslümanın cevabı da bu!

Kadın bir kere evlendiyse artık erkeğe itaat etmek mecburiyetindedir, "hayır" deme seçeneği yoktur!
Cevap bu! Tam Kurana göre bir cevap. 

Müslüman entelektüelliğini yesinler senin.

Hahaha

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunu yazan yamyam entellektüel Basri tembel  er>>

"Sizin bu evliler arası ilişki tecavüz vs saçmalıklarınız ancak zırvadır.Eğer o adamı istemiyorsa en başında evlenmeyecek..."

Basri bu kadar korkuyorsan anani bacini al git mars da yasa, orada kimse sana tecavüz edemez.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam kolaylıklar dinidir :D

Alıntı

Evliliğin sorumluluğu almadan , bir kadınla birlikte olmak isteyen bir  erkek düşünün.

Veya Evli ama sevgili yapmak isteyen, bir erkek düşünün, modern anlamıyla fuck-buddy

Erkeğimiz SUNNİ olsun, yani MUT'A nikahına, mezhebi sıcak bakmıyor olsun.

Kolaylıklar Dini İslam'da Fuck-Buddy yok mu ? Olmaz olur mu hiç ? Zeker ve Ferç olacakta İslamda kolaylık olmayacak.

C13_w1eXAAAk275.jpg

İslamda akıllı insanlar zengin olur, sexe doyar, aptal olanlar zikir  çeker, ibadet eder, şeyh sidiği içer. Dinimiz akıl/mantık dinidir.

Çaresiz mümin, buraya, "bunlar Kur'an'da var mı ayet var mı?" yazacak. Sanki pipisini kestirirken ayet aradı da, burda arayacağı tutacak

İslam=Kur'an değildir.  Bu konuda ayet de var zaten.Nisa 24, kapı gibi bu uygulamaları destekler

Nisa 24:

(Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı. (Bunlar) üzerinize Allah’ın emri olarak yazılmıştır. Bunların dışında kalanlar ise, iffetli yaşamak ve zina etmemek şartıyla mallarınızla (mehirlerini verip) istemeniz size helâl kılındı. Onlardan (nikâhlanıp) faydalanmanıza karşılık sabit bir hak olarak kendilerine mehirlerini verin. Mehir belirlendikten sonra, onunla ilgili olarak uzlaştığınız şeyler konusunda size günah yoktur. Şüphesiz ki Allah (her şeyi) hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

*altını çizdiğim bölümünden ne anlıyorsunuz ?

Nisa-24'te üzerinde çokca tartışma olsa da, net olan hükümler de var. Savaş kölesi KADIN, evli olsa bile , sana helaldir. MEHİR de gerekmez.

Darülharp bölgesindeki tüm kadınlar cariye hükmündedir. TRyi DarülHarp kabul edenler olduğunu unutma.

Anlamadıysan açayım, TRyi darülharp varsayanlar, senin karını, elinden alır bir de üstüne sevaba girer,bakar kalırsın.Avanak Ilımlı Kardeşim

Ondan sonra da, "İslamda başkasının karısına kızına sulamak varmıydı da, günaha giriyordun da, şu da bu da" saçmalama oldu mu? Akıllı ol !

Radikal İslama göre ortalama TR vatandaşı fasık, mürted , münafıktır. Karın da radikale helaldir. Sen Mevlana der gezerken, karını kaparlar.

Nikah varsa veya cinsel ilişkide bulunulan kadın cariye statüsünde ise aldatma/günah/zina yoktur. İkinci eş alırken, ilk eşin rızası, onaylaması, izninin olması, hatta bilmesi gerekmez. Sonraki eşler için de bu geçerlidir. İslam kolaylıklar dinidir.

Recm ezilen sınıfa uygulanır, elit islamı hep farklı uygulanagelmiştir. Buna Saray fıkhı da denir. Nisa-24'ü saray fıkıhı bu

Halkın zina tanımı farklıdır, sarayın farklı ! Bu İslam içi sırlardandır.

Klasik İslam anlayışına göre mütevatir hadisleri rededen kafir olur. Tüm Gerçek İslam budalalarına duyurulur.

Zina edenin taşlanması(RECM) Kur'an'da yoktur. Ama Mütevatir Hadislerle sabittir. Klasik İslam (yaşanmış,yaşanan) anlayışında Recm vardır.

Pek çok ayet, mütevatir hadislerden daha zayıftırlar.Zira, ayetlerin bir kısmı, çok az kişi şahitliğiyle, hatta tek kişinin şahitliğiyle Kur'an toplama ekibine iletilen ayetler vardır.

Yok Kur'an sana yetermiş, yokayet varmıymış?Mısır, Suriye, Arabistan Sunnileri çatır çatır Mikyar işinde. seni ne koruyacak bu işten?

Kafanda uyduruğun İslamı sadece Liaklikte yaşayabilirsin. Ortalama Türk'ün ve modernistin saçma İslamı, gülünesi, acınası deli zırvası.

Ne kadar aptalsın ki, "Kur'an ve Sünneti hayata İlk defa kendinin geçireceğini" sanıyorsun. Yok böyle bir süzme gerizekalılık

tarihinde Ebu Kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

yazdığınızda ufak bir değişiklik yaptım. müslüman ya da aynı kafada olanın yapmayacağı bir şey olmadığı için "ama gel gör ki" orada uygunsuz duruyor.

bu tür söylemleri ağızlardan düşürmek toplumdaki müslüman algısını da değiştirecektir zamanla.

müslüman böyle şey yapar mı yerine müslümandır elbette yapar durumuna gelmeli insanlar, zaten müslüler bunu başarmak için epey uğraştılar ve bir ölçüde başardılar.

asıl "adam müslüman ama  çocuğun ırzına geçmeye kalkmamış, nasıl olur?" bir şaşkınlık söylemi olmalı.

İkinci kez düşününce haklısınız aslında. Sürekli TV'lerde, okulda, camide verilmeye çalışılan müsliminal mesajların etkisi bu. Bir sayının ne kadar büyük olursa olsun sonsuzun yanında sıfır değerinde olduğunu kavramış bir Müslüman için yapılmayacak şey yoktur. Müslümanların ahlakı daha çok ödül-ceza ahlakı olduğu için bu basit matematiksel gerçeği fark ettiklerinde her türlü günahı işleyebilecek hale gelebilirler. Kuran'da olmamasına rağmen geleneksel İslam'da hakim olan görüş bir Müslümanın deniz köpüğü kadar çok günahı olsa da cehennemde biraz bronzlaştıktan sonra ebedi cennete gidecekleri yönünde. Çal, çırp, hak ye, yalan söyle; bunların karşılığı 500 milyon yıl cehennemde yanmak olsa bile sonsuz cennetin yanında yok hükmündedir. Zaten Allah'ın suyuna gittiğin sürece affolunmayacağın günah yok. İnanıyorsan üstünsün. Yeter ki güce tap, güçle iyi geçin ve gücün karşısında durma. Gerisi teferruat. Öte yandan din, ahlakın içini boşaltan ve onu yozlaştıran bir şey. Fetvayı alan ya da dinî bir kılıf bulan her Müslüman normalda etik bulunmayacak şeyleri pekâlâ meşru görüp yapabilir. Bunun önünde bir engel yok.

Sitelerde Paylaş

Piyasada sürüyle sözde tanrının(erkek) ve tanrıçanın(dişi) fink attığı, hepinizin mălumu ancak müslümanların tanrısının cinsiyetinin safkan erkek olduğu o kadar belli ki. Bunu hem kutsal kitaplarında hem de kendi yaşam tarzlarında görmek pekălă mümkün. Arapların ataerkil toplum yapısının sözde herşeye gücü yeten mălum tanrıyı bile etkilediğini söylesek, pek abartmış sayılmayız.    :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

Piyasada sürüyle sözde tanrının(erkek) ve tanrıçanın(dişi) fink attığı, hepinizin mălumu ancak müslümanların tanrısının cinsiyetinin safkan erkek olduğu o kadar belli ki. Bunu hem kutsal kitaplarında hem de kendi yaşam tarzlarında görmek pekălă mümkün. Arapların ataerkil toplum yapısının sözde herşeye gücü yeten mălum tanrıyı bile etkilediğini söylesek, pek abartmış sayılmayız.    :D

Seçtiği erkeğe ve çocuklarına karşı sorumlulukları olduğunu en derinden hissedip edip bunu tüm hayatına aktarabilmiş bir kadın benim için tanrıçadır. Ancak gel gör ki reaalitede durum çok farklıdır. Siz ne kadar kadın bir mal değildir özgür düşünceye ve insanî tüm haklara sahip olması gereken önemli ve ayrıcalıklı bireylerdir deseniz de yok hayır biz malız ve öyle olmak zorundayız der gibi size başkaldırırlar. Sıkıyorsa bir kadına arzu ettiği tüm iyi niyeti gösterin. Sizi hiç beklemediğiniz şekilde bir paçavra gibi tutup savuracak ve hayatına başka kurbanlar bulup devam edecektir. Bir kadının size iyi davranmasının tek yolu gerçekten ona zalim bir erkek olduğunuzu cinsel potansiyelinizle tescilletip fakat onun ayrıcalıklı olduğuna inandırabilmenizdir. Tüm bu realiteler içinde paranın kölesi olmuş toplumların eski doğu toplumlarından öğrenmesi gereken çok fazla erdem vardır. 

Size hayat tecrübemi kısaca özetleyeyim. Kim bu tanrıça dediğim kadınlar biliyor musunuz? Sarışın ve renkli gözlü avrupaî kadınlardır. Onlar dışındakiler bu sorumluluklara zaten sahip kadınlar değil bilakis bu konuda eğitilmeleri gerekmektedir. 

Hayatın tüm bu gerçeklerini sizlerin de göremediğinize çok şaşırıyorum ve kadını korumaya yönelik söylemlerinizi yalakalık ve dalkavukluk olarak değerlendiriyorum. Bana aksini kanıtlayacak samimiyette kayda değer bir şeyler söyleyemediğiniz müddetçe de böyle düşünmeye devam edeceğim.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadınlardan erkek taklidi yapmalarını isteyin hiç bir zaman size masum ve iyi niyetli erkek taklidi yapmazlar. Onların kafalarındaki erkek hep kötüdür. Zaten onlara göre iyi bir erkekseniz erkek dahi değilsinizdir.

İşte kadının zihnindeki erkek imajı budur ve her şeyi açıklar.

Bir şeyleri gerçekten başarmak istiyorsanız kadının bu algı ve anlayışını değiştirin.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Basri yazdı:

Fitne alıp yürümezmiş.Asıl siz geçin bu ayakları.Avrupada her yıl milyonlarca masum çocuk kürtajla katlediliyor.Doğan her 3 çocuktan biri piç.

Bu mu entellektüel yaklaşımın? Diyelim ki dediklerin kesinlikle doğru ve bunu yapanlara şiddet uygulayıp, yok edip sorunu çözebileceğini mi sanıyorsun? İlkel insanlardan ne farkın kaldı şimdi?

Kürtaj yapan veya yasal olmayan çocuk doğuran bir kadının psikolojisini empati yaparak anlamadan niye karar veriyorsun? 

Esas fitne insanları anlamadan, nedenlere bakmadan  doğmatik kararlar veren insanların haraketleriyle çıkar. Bu fitnenin sürekliliğini sağlar. 

Hem bekar ve sağlıklı bir insanın aşkı tatmasından niye bu kadar korkuyorsunuz? Kadınları mal olarak gördüğünüz için olabilir mi acaba? Paketi açılmış bir malı hem almaktan hem de satamayacağınızdan çok korktuğunuzdan  olabilir mi? Ama kadınlar mal değil ki?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Siz ne kadar kadın bir mal değildir özgür düşünceye ve insanî tüm haklara sahip olması gereken önemli ve ayrıcalıklı bireylerdir deseniz de yok hayır biz malız ve öyle olmak zorundayız der gibi size başkaldırırlar. 

"başkaldırmak" kelimesini kadınlar hakkında kullanmanız bana kadınlara karşı bir "antipati" durumunda olduğunuzu söylüyor -sonraki cümleler de bunu destekliyor ama neyse-. O bir yana, "başkaldırmak"tan bahsettiğiniz nedir?

Sıkıyorsa bir kadına arzu ettiği tüm iyi niyeti gösterin. Sizi hiç beklemediğiniz şekilde bir paçavra gibi tutup savuracak ve hayatına başka kurbanlar bulup devam edecektir.

Sadece tecrübenizle, anekdot temelli argümanlarınızla bunu söylemeniz yanlış olur. Böyle yanlış anlaşılmalara açık şeylerde bu tarz tecrübelerin temelinin ne olduğunu araştırmak gerekir: Şanssızlık mı? Sosyokültürel bir faktör mü var? Eğer bunların ikisinin de olamayacağı belliyse ancak o zaman biyolojik faktörlere geçmek gerekir. Siz ise tecrübelerinize dayanarak direk tüm kadınların -beyazlar hariç- içsel olarak kötü ve düzeltilmesi gereken bir şey olduğu sonucuna varıyorsunuz. Bu dediklerim klişe olsa da başka söylenecek tek bir şey var: Bu dediklerinizin neredeyse tüm tipik Avrupalı olmayan kadınlar için geçerli olduğundan emin misiniz yoksa Aceleci Genelleme mi yapıyorsunuz?

Hayatın tüm bu gerçeklerini sizlerin de göremediğinize çok şaşırıyorum ve kadını korumaya yönelik söylemlerinizi yalakalık ve dalkavukluk olarak değerlendiriyorum. Bana aksini kanıtlayacak samimiyette kayda değer bir şeyler söyleyemediğiniz müddetçe de böyle düşünmeye devam edeceğim.

Yalakalık benim işim değildir. Sadece kadınları savunan beyaz şövalyelere -İngilizcede "white knight" denilir ve bahsettiğiniz kişilerdir- ilk karşı çıkanlardan birisi benimdir. Kadınlara verilen ve tamamen biyoloji ile alâkalı olmayan özel haklara karşı çıkarım.

Kadınlardan erkek taklidi yapmalarını isteyin hiç bir zaman size masum ve iyi niyetli erkek taklidi yapmazlar. Onların kafalarındaki erkek hep kötüdür. Zaten onlara göre iyi bir erkekseniz erkek dahi değilsinizdir.

Böyle bir imajın aynısı erkeklerde de var kadınlar hakkında. "erkeğin parasını çalan, erkeğin duygularıyla oynayan, masum ve mağduru oynayan, bir işe yaramayan yalancı kadın" imajı birçok erkekte vardır. Bu konuya tek bir açıdan bakmak yanlış.

Son cümlenizdeki ifadenin de doğru olduğunu zannetmiyorum, en azından o erkek imajına sahip kadınların yarısında böyle bir düşünce görmedim. Belki de haklısınızdır.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Kelime değişikliği.
Sitelerde Paylaş

Kız çocuklarına küçük yaştan itibaren "kız çocuğu şöyle oturamaz", " ayak ayak üstüne atamaz", "erkeklerin arasında işin ne", " kadın dışarda kahkaha atarak gülemez", "dışarda sigara içemez, sakı çiğneyemez", "gezmeye gitipde ne yapacan", "git abine kahvaltı hazırla", "çay getir", " elinin hamuruyla erkek işine karışma",  "saçı uzun aklı kısa" vs
diyerekten kızı ez, ikinci sınıf insan olduğunu her gün hissettir.
Sonra da "bizim kızlar Avrupalı kızlar gibi degil" diye (Kuranda yazdığı gibi) erkeklerin üstün olduğunu kabul etsinler.

Kadın neden Kuranda miras hakkının yarım olduğunu, tanıklığının yarım sayıldığını, erkeklerin kendinden üstün olduğunu kabul ediyor sanıyorsun?
Egitim, eğitim, eğitim!!!
Bunun ırkla falan bir ilgisi yok!

Daha kısa anlatmak gerekirse:

Kadını ez, haklarını al sonra da kadınları suçla! 

Kadın şöyle, kadın böyle...

Bilmeyen de erkekleri melek sanacak! Hahaha

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

başkaldırmak

Naturalist, eğer bir erkeksen ne söylediğimi bal gibi anlıyor olman gerekir. Yok eğer bir kadınsan hayatındaki çeşitli örneklerden yola çıkarak empati kurmaya çalış. Kendi öz eleştirini yazabilecek kadar "Naturalist" misin? Yada bir erkek olarak damarına dokunacak bu konularda itiraflarınızı belirtmeden beni açamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Naturalist, eğer bir erkeksen ne söylediğimi bal gibi anlıyor olman gerekir. Yok eğer bir kadınsan hayatındaki çeşitli örneklerden yola çıkarak empati kurmaya çalış. Kendi öz eleştirini yazabilecek kadar "Naturalist" misin? Yada bir erkek olarak damarına dokunacak bu konularda itiraflarınızı belirtmeden beni açamazsınız.

Damarıma dokunacak konu yok, siz beni yanlış anlamışsınız. Dediklerimi maddeleyeyim:

A. Bu bahsettikleriniz tüm kadınlar için geçerli değildir.

B. Bu bahsettiklerinizin birçok kadın için geçerli olduğu doğrudur.

C. Bu bahsettiklerinizin tersi birçok erkek için de geçerlidir. Sadece bireyselliği gelişmiş olan veya tamamen bireysellikten uzak olan* ülkelerde bu tarz bir sıkıntı yoktur.

D. Bu daha çok genel bir sorundur ve tek bir cinsiyete indirgemek konuyu çözmez.

Öz eleştiriye gelirsek bu konuda eleştirecek bir yan bulamıyorum kendimde, dediğinize o kadar da karşı olmadığımı ifade edememem dışında.

Not: Bir erkeğim.

*Bireysellikten uzak olan ülkelerde zaten başka tarz sıkıntılar var.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, poiuz yazdı:

Kız çocuklarına küçük yaştan itibaren "kız çocuğu şöyle oturamaz", " ayak ayak üstüne atamaz", "erkeklerin arasında işin ne", " kadın dışarda kahkaha atarak gülemez", "dışarda sigara içemez, sakı çiğneyemez", "gezmeye gitipde ne yapacan", "git abine kahvaltı hazırla", "çay getir", " elinin hamuruyla erkek işine karışma",  "saçı uzun aklı kısa" vs
diyerekten kızı ez, ikinci sınıf insan olduğunu her gün hissettir.
Sonra da "bizim kızlar Avrupalı kızlar gibi degil" diye (Kuranda yazdığı gibi) erkeklerin üstün olduğunu kabul etsinler.

Kadın neden Kuranda miras hakkının yarım olduğunu, tanıklığının yarım sayıldığını, erkeklerin kendinden üstün olduğunu kabul ediyor sanıyorsun?
Egitim, eğitim, eğitim!!!
Bunun ırkla falan bir ilgisi yok!

Daha kısa anlatmak gerekirse:

Kadını ez, haklarını al sonra da kadınları suçla! 

Kadın şöyle, kadın böyle...

Bilmeyen de erkekleri melek sanacak! Hahaha

Muhterem

Doğru sözlere ne denir!

Aslında kadınları her fırsatta ileri geri çekiştiren erkekleri kuş konmaz kervan geçmez ve kadınların olmadığı bir adaya sürmek lazım.

Artık orada cep bilardosu mu oynarlar ya da oraya buraya delik mi açarlar...görsünler anyayı konyayı.:D

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem

Doğru sözlere ne denir!

Aslında kadınları her fırsatta ileri geri çekiştiren erkekleri kuş konmaz kervan geçmez ve kadınların olmadığı bir adaya sürmek lazım.

Artık orada cep bilardosu mu oynarlar ya da oraya buraya delik mi açarlar...görsünler anyayı konyayı.:D

Motivasyonunun gerçekte ne olduğunu bu kadar açık etmen çok isabet olmuş. Ben de onları bir delikten ziyade insan sınıfında değerlendirdiğini düşünüp, muhatap alıp cevap yazmıştım. İmzana eklediğin doğru yol bu mudur? Sadece bir delik mi?

Sitelerde Paylaş

Görünen o ki, bazılarının iflah olmaz narsistlik damarı yine kabarmış.

Yine yazalım:

On 02.02.2019 at 10:53, kavak yazdı:

Hiçbir erkek, fiziksel üstünlüğü gibi bir avantajı var diye, hiçbir kadının tırnağını dahi incitmeye ne hakkı ne de haddi vardır.

İşine mi gelmiyor, beğenmiyor musun, aha kapı orada. Tıpış tıpış gidersin, tabii erkeksen ve elbette adamsan.

Ceketini alıp gittiğinde, ölmezsin merak etme. Yani insan gibi ayrılırsınız, malı mülkü eşit paylaşırsınız...biter.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, kavak yazdı:

Görünen o ki, bazılarının iflah olmaz narsistlik damarı yine kabarmış.

Yine yazalım:

36 dakika önce, kavak yazdı:

Hiçbir erkek, fiziksel üstünlüğü gibi bir avantajı var diye, hiçbir kadının tırnağını dahi incitmeye ne hakkı ne de haddi vardır.

İşine mi gelmiyor, beğenmiyor musun, aha kapı orada. Tıpış tıpış gidersin, tabii erkeksen ve elbette adamsan.

Ceketini alıp gittiğinde, ölmezsin merak etme. Yani insan gibi ayrılırsınız, malı mülkü eşit paylaşırsınız...biter.

Sen de güya tırnaklarına zarar vermiyorsun ama onları törpülüyorsun. Bir gün o törpülediğin tırnaklar sana geçirildiğinde bu yazıyı kendin için bir daha okursun. Bu yazının muhatabı ben değilim. Senin sandıkların da değiller eminim. Er kişi bunu önce kendisi için okur. Kendine güveniyorsa paylaşır. Bunun için tek taraflı değil, iki taraflı bir değişim/dönüşüm gerekiyor. Kadınların payına düşenlerden hiç söz etmemek bana göre erkeklik değildir. İşte kadınların erkekte arayıpta bulamadığı dürüstlük buna benzer ve herkeste bulunmaz. Kadınları meta olarak görmeyen, eşitlikçi düşünceye ve onları eleştirecek erdem, akıl ve ince zekaya sahip olmalıdır diye düşünür yoksa tüm dünya benim sopanın etrafında dönüyor kafasına sahip olunduğu açıkça görülür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...