Jump to content

Türkiye den kaçmak

Recommended Posts

Bu ülkeden kaçmak yani ayrılıp bir daha gelmemeyi düşünen ve bunu başaran var mı?

Ben mekanik konulara çok meraklıyım ama matematiğim yok kendimi geliştirmek ve popüler olan bazı cihazları geliştirerek para kazanmak ve bu yolla yurtdışı için  gereken bütçeyi toplamayı planlıyorum.

KICKSTARTER ve INDIEGOGO da bir sürü çeşitli konularda projeler yapıp fon toplayan insanlar var ve benim gibi gençler çoğunlukta.

100-200 bin lira ile gitmek mantıklı değil galiba.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 hours ago, adalet123 said:

Bu ülkeden kaçmak yani ayrılıp bir daha gelmemeyi düşünen ve bunu başaran var mı?

Ben mekanik konulara çok meraklıyım ama matematiğim yok kendimi geliştirmek ve popüler olan bazı cihazları geliştirerek para kazanmak ve bu yolla yurtdışı için  gereken bütçeyi toplamayı planlıyorum.

KICKSTARTER ve INDIEGOGO da bir sürü çeşitli konularda projeler yapıp fon toplayan insanlar var ve benim gibi gençler çoğunlukta.

Eğer işin hazır değilse, 100 bin euro/dolardan azı ile gitmek mantıklı olmaz o kadar. 

Ama gencim, ne iş olursa yaparım, az yerim, çok çalışırım diyorsan, 100 bin TL de makul bir rakam olur. Fakat hayallere kapılma, orad iş bulup çalışmak pek kolay değil. En azından dil sorunun falan olacak, unutma. 

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, adalet123 said:

200 bin lira ile yasamak istedigin ulkede revaçta bir bolum oku. Mesela Avustralya'da hemsirelik, Amerikada muhasebecilik, Avrupa'da ascilik vs.gibi. Muhtemelen daha okurken part-time calismaya baslarsin.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, fumes yazdı:

200 bin lira ile yasamak istedigin ulkede revaçta bir bolum oku. Mesela Avustralya'da hemsirelik, Amerikada muhasebecilik, Avrupa'da ascilik vs.gibi. Muhtemelen daha okurken part-time calismaya baslarsin.

Hocam avustralya ya hemşirelik için nasıl gidicem ki?

Daha türkiye de üniversite okumuyorum.Nasıl oluyor oraya gidip okumak bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Eğer işin hazır değilse, 100 bin euro/dolardan azı ile gitmek mantıklı olmaz o kadar. 

Ama gencim, ne iş olursa yaparım, az yerim, çok çalışırım diyorsan, 100 bin TL de makul bir rakam olur. Fakat hayallere kapılma, orad iş bulup çalışmak pek kolay değil. En azından dil sorunun falan olacak, unutma. 

Benzincide pompacilik falan olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, adalet123 said:

Hocam avustralya ya hemşirelik için nasıl gidicem ki?

Daha türkiye de üniversite okumuyorum.Nasıl oluyor oraya gidip okumak bilmiyorum.

Iyi seviyede Ingilizcen ve egitim, konaklama, yeme icme giderlerini karsilayacak maddi gucun varsa. Cok da guzel olur. Okurken part-time calisma iznin olur ve calisabilirsin. Bunu Amerikada, Yeni Zelanda, Irlanda, Ingiltere gibi ulkelerde okurken de yapabilirsin. Zaten hemsirelik gibi bolumlerde staj var. Staj yaptigin yere kapagi atabilmen olasidir. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, fumes yazdı:

Iyi seviyede Ingilizcen ve egitim, konaklama, yeme icme giderlerini karsilayacak maddi gucun varsa. Cok da guzel olur. Okurken part-time calisma iznin olur ve calisabilirsin. Bunu Amerikada, Yeni Zelanda, Irlanda, Ingiltere gibi ulkelerde okurken de yapabilirsin. Zaten hemsirelik gibi bolumlerde staj var. Staj yaptigin yere kapagi atabilmen olasidir. 

Güvenlik belgesi ve ehliyet alıp oralarda mağaza da,güvenlik elemanı olamaz mıyım?

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, adalet123 said:

Benzincide pompacilik falan olmaz mı?

Benzinciler artık self servis çalışıyor, pompacı yok, inip kendin dolduruyorsun arabanı.

Ama garsonluk vs. gibi işler nispeten bulunabilen işler. 

Sitelerde Paylaş
On 30.01.2019 at 03:18, adalet123 yazdı:

Neden kaçmak istiyorsun?

o parayla  yabancı ülkede 1 sene  idare ederken Turkiye de 8 sene idare edersin.

Geri kalmış ülkede yatırım yapmak daha akıllıca.

Gelişmiş ülkede rakiplerini elemen zor.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, priest of nature yazdı:

Neden kaçmak istiyorsun?

o parayla  yabancı ülkede 1 sene  idare ederken Turkiye de 8 sene idare edersin.

Geri kalmış ülkede yatırım yapmak daha akıllıca.

Gelişmiş ülkede rakiplerini elemen zor.

Bu ülkede huzurum yok.Aile desen bir çoğu tam bir şerefsiz.Çevre gene aynı.Rakiplerinin olması daha iyi.Seni daha zeki ve akıllı yapar.Rekabet insanı geliştirir.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Benzinciler artık self servis çalışıyor, pompacı yok, inip kendin dolduruyorsun arabanı.

Ama garsonluk vs. gibi işler nispeten bulunabilen işler. 

Anibal peki garsonluk vb işleri burdayken ayarlayabiliyor muyuz?

Türkiye de kariyer.net modhotel vb is arama siteleri var.Amerika için böyle siteler var mı?

Sitelerde Paylaş
On 31.01.2019 at 02:35, adalet123 said:

Güvenlik belgesi ve ehliyet alıp oralarda mağaza da,güvenlik elemanı olamaz mıyım?

Eger bu is dusundugun kadar kolay olsaydi. Simdiye ben guvenlik gorevlisi sertifikası da alir ve yurtdisina gocerdim. Rekabet seni gelistirir, ama sartlar esit olursa. Kolay kolay hic bir sirket garson, pompaci, guvenlik gorevlisi, magaza gorevlisi personeli icin calisma izni almakla ugrasmaz.Yani Amerika halkindan bir suru adam bu islere zaten talip oluyor. Avrupa ve Amerika icin oyle bir pozisyon dusunmelisin ki sana calisma izni alma zahmetine girsinler. Mesela insaat isinden anliyorsan Kanada, Rusya, Katar gibi ulkelerde firsatlar oluyor. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, fumes yazdı:

Eger bu is dusundugun kadar kolay olsaydi. Simdiye ben guvenlik gorevlisi sertifikası da alir ve yurtdisina gocerdim. Rekabet seni gelistirir, ama sartlar esit olursa. Kolay kolay hic bir sirket garson, pompaci, guvenlik gorevlisi, magaza gorevlisi personeli icin calisma izni almakla ugrasmaz.Yani Amerika halkindan bir suru adam bu islere zaten talip oluyor. Avrupa ve Amerika icin oyle bir pozisyon dusunmelisin ki sana calisma izni alma zahmetine girsinler. Mesela insaat isinden anliyorsan Kanada, Rusya, Katar gibi ulkelerde firsatlar oluyor. 

Yok maalesef bi özelliğim.Oraya gidip bi is yerine ortak olsak durum nasıl oluyor bilginiz var mı?

Bir iş yerine rüşvetle çalışma izni cikartamaz mıyım?

Sitelerde Paylaş

Adı sanı duyulmamış Laos ülkesi bile çalışma izni alabilmek için astronomik rakamlar sermayeler istiyor.

İşe yarayacak seçenekler

1.Ankara anlaşmasından yararlanıp İngilterede bir iş kuracaksınız

2. Gelişmemiş ülkelerde bir iş kuracaksınız. Kuaförlük, oto tamirciliği, aşçılık, pastacılık, oto tamirciliği, oto elektrikçiliği gibi meslekler edinmek çok avantaj sağlayacaktır. 

3.Gelişmiş ülkelerde hemşirelik, muhasebe, yazılım gibi revaçta bölümler okuyacaksınız. Filipinler ve Çinde tıp eğitimi veren üniversitelerin de dünyada saygınlıkları vardır. Buralarda da üniversitenizi okuyabilirsiniz.

4. Kendinize bir eş bulup evleneceksiniz, bu şekilde çalışma izniniz de olur. Mesela Filipinlerde Gıda toptancılığı, call center çok revaçta evlendiğinizde bu alanda kendinize iş kurabalirsiniz.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, fumes yazdı:

Adı sanı duyulmamış Laos ülkesi bile çalışma izni alabilmek için astronomik rakamlar sermayeler istiyor.

İşe yarayacak seçenekler

1.Ankara anlaşmasından yararlanıp İngilterede bir iş kuracaksınız

2. Gelişmemiş ülkelerde bir iş kuracaksınız. Kuaförlük, oto tamirciliği, aşçılık, pastacılık, oto tamirciliği, oto elektrikçiliği gibi meslekler edinmek çok avantaj sağlayacaktır. 

3.Gelişmiş ülkelerde hemşirelik, muhasebe, yazılım gibi revaçta bölümler okuyacaksınız. Filipinler ve Çinde tıp eğitimi veren üniversitelerin de dünyada saygınlıkları vardır. Buralarda da üniversitenizi okuyabilirsiniz.

4. Kendinize bir eş bulup evleneceksiniz, bu şekilde çalışma izniniz de olur. Mesela Filipinlerde Gıda toptancılığı, call center çok revaçta evlendiğinizde bu alanda kendinize iş kurabalirsiniz.

Hocam gidip İngiltere de ne iş yapabilirim?

Ne kadar sermaye lazım?

Sitelerde Paylaş
On 31.01.2019 at 14:50, adalet123 said:

Anibal peki garsonluk vb işleri burdayken ayarlayabiliyor muyuz?

Türkiye de kariyer.net modhotel vb is arama siteleri var.Amerika için böyle siteler var mı?

Çok zor, daha doğrusu pek olası değil.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, adalet123 yazdı:

Hocam gidip İngiltere de ne iş yapabilirim?

Ne kadar sermaye lazım?

Gideceğin ülkede parası olmayıp projesi olan birine yardım edip ortaklık kurabilirsin.

Ama ingiltere gibi ülkelerde bu taktik tutmaz.Çünkü bütün iş kolları işgal edilmiş durumda.

Otelim var diyorsun yurt dışında temsilcilik aç.:)

İsveç gibi ülkelerde yaşlılara çocuklara  bakıcılıkda yapabilirsin.Yaşlılar ile başı dertte onların.

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, priest of nature yazdı:

Gideceğin ülkede parası olmayıp projesi olan birine yardım edip ortaklık kurabilirsin.

Ama ingiltere gibi ülkelerde bu taktik tutmaz.Çünkü bütün iş kolları işgal edilmiş durumda.

Otelim var diyorsun yurt dışında temsilcilik aç.:)

İsveç gibi ülkelerde yaşlılara çocuklara  bakıcılıkda yapabilirsin.Yaşlılar ile başı dertte onların.

Yaşlılarla alakalı ne yapılır ki?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, adalet123 yazdı:

Yaşlılarla alakalı ne yapılır ki?

https://sweden.se/society/elderly-care-in-sweden/

https://translate.google.ca/translate?sl=en&tl=tr&u=https%3A%2F%2Fsweden.se%2Fsociety%2Felderly-care-in-sweden%2F

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...