Jump to content

Ahlak Evrenseldir

Recommended Posts

Sagduyu'nun bahsettigi tanrinin cehennemde sonsuza dek yakma blöfü icin,

Neden yakmak ister bir tanri.

Neden sürekli bogma, dondurucuda saklama, sürekli düsme, sürekli firlatma, sürekli ezilme,sürekli bosalma (rahatsiz edici olmali) , sürekli gidiklama degil.

Yakma eylemi tercihi nedendir diye sormak isterim müslümanlara.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1:17 Küçükcük insanın küçükcük beyni vardır; Toz zerresi nöronların işinden anlaşılır:

1:18 Küçükcük küçücük insanın küçükcük küçücük beyni milyonlara değer,

1:19 Değdi olanlar;

1:40 Olanlar;

1:41 Yüreğe dimek lazım; Ne lazım?;

1:42

Lazım olan beyin yürek akıl vicdan kürek kazı hayat ölü yaşam; Yaşamın kazmaya değdiği zaman;:!... Yaşamın kazmaya değdiği zaman bilindi; Bilinir oldu; Beyin toprak oldu; Nörönlar toz zerresi... Toz zerresi uçtu uzaklara; Uçtu yamaçlara O dağın yamaçlarına; O dağ kâf tı; Orda yeniden birleşti kâf ta nöron yoktu nörön vardı; Birleşti orada akıl aldı olanları ah etti bazıları Ah vah yah kahrevan oldu içi içinde olan içinde değil dışından dışında

1:43 Ahiret yaşlanınca geldi gelen kelimei zaiyat oldu;: Zayiat değil kelimei ahi vah ile doldu;

1:44 Dolan nehirler yaşla taştı;:... Taştı yüreklere figan oldu:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

1:17 Küçükcük insanın küçükcük beyni vardır; Toz zerresi nöronların işinden anlaşılır:

1:18 Küçükcük küçücük insanın küçükcük küçücük beyni milyonlara değer,

1:19 Değdi olanlar;

1:40 Olanlar;

.....

Git bir elini yüzünü yika.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, deadanddark yazdı:

Bana kalirsa bu bir blöf,

Tanrinin degil söyleyenin.

Eğer bu bir blöf ise, malum tanrının malum elçisinin icraatının ilk 10-12 senesini teget geçersek, "muhtemelen çok başarılı bir poker suratlı idi" denebilir.

Sitelerde Paylaş

Küçük insanların boyu  ve gri hücrelerinin sayısı ne kadardır ?

Ortanca insanların boyu ve gri hücrelerinin sayısı ne kadardır ?

Böööyyyyük insanların boyu ve gri hücrelerini sayısı ne kadardır ?

Poker suratlıların boyu ne kadardır ve gri hücrelerinin rengi nedir ? :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Eğer bu bir blöf ise, malum tanrının malum elçisinin icraatının ilk 10-12 senesini teget geçersek, "muhtemelen çok başarılı bir poker suratlı idi" denebilir.

Masadayken biri sürekli bak yanacaksin, carpilacaksin, maymuna döneceksin, tas eder derse oyunun ne tadi kalir ne de tuzu.

Ona bunu yapmak isterdim >>

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, deadanddark yazdı:

Masadayken biri sürekli bak yanacaksin, carpilacaksin, maymuna döneceksin, tas eder derse oyunun ne tadi kalir ne de tuzu.

:D

Ya şu vahşi batı harbiden çok vahşiymiş, adamın resmen yüzünü dağıttı.

Ne diyecektim şimdi ben...?

Ha evet; şu malum tanrının malum elçisinin blöfleri(!) sahi olsaydı, topu habire taca (tahtalı köye) atmazdı.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, deadanddark yazdı:

Aslında biraz yanlış anlaşılma var; doğal olan bu her yerde yanlışlık; doğruyu bulursan öpde başına koy; mumla aranıyor doğrular; Doğrusu şu: Ortada bir tehdit falan felan yok; ortada olan uyarı; sen bir uyarıcısın; sen bir tehditkarsın denmiyor; camdan atlarsan düşersin gibi;

Yanacaksın(değil dıştan içten; ör; sevgiden mahrum kalacaksın); maymuna döneceksin; bak taklitçi olursan maymuna döneceksin; vesaire; vesaire; vesaire;

Sitelerde Paylaş

ulann nuri kara ulann nuri kara yazdığın her ileti buram buram teizm ve iman kokuyor,,, alıştık artık,

bu şiir sana gelsin... nuri kara iyi bak ömer hayyamdan bile peygamber olur ama senden olmaz beyaaaa ..

:0_80cbc_37a71a73_L:Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
Cennet-i alâ meyhane midir?
'Her mümin'e iki huri' diyorsun
Cennet-i alâ kerhane midir?nuri kara :)))
* * *
Tanrı bize cennette vaat ettiği şarabı
Niçin haram etsin bu dünyada, akla sığar mı?
Bir sarhoş arap, devesini vurmuş Hamza'nın
Peygamber de yasak etmiş arap'a şarabı
* * *
Beni özene bezene yaratan kim? Sen
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden
Demek günah işleten de sensin bana
O zaman nedir o cennet cehennem?
* * *
Kim senin 'yasa'nı çiğnemedi ki söyle?
Günahsız bir ömrün ne tadı kalır söyle.
Yaptığım kötülüğü kötülükle ödetirsen eğer
Seninle benim aramda ne fark kalır ki söyle
* * *
Tanrı bizi çamurdan yarattığında
Biliyordu bu dünyada ne işimiz olacak
İşlediğim günahlar hep onun emriyledir
O halde cehennemde beni niçin yakacak?
* * *
İsyan edip karşında duracağım, neredesin?
Karanlığı, ışığa yoracağım, neredesin?
İbadete karşılık cenneti alacaksam
'Bağış mı ticaret mi' diye soracağım, neredesin?
* * *
Kör cehalet çirkefleştirir insanları.
Suskunluğum asaletimdendir.
Her lafa verecek bir cevabım var elbet
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye
* * *
Dünya, üç beş bilgisizin elinde
Sanırlar ki tüm bilgiler kendilerinde
Üzülme, eşek eşeği beğenir
Bir hayır var sana kötü demelerinde
* * *
Sen bu dünyanın sırrına eremezsin
Erenlerin dilini de sökemezsin
Öyleyse iç şarabı, cennet et dünyayı
Öteki cennete ya girer, ya giremezsin
* * *
Niceleri geldi, neler istediler
Sonunda dünyayı bırakıp gittiler
Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
O gidenler de hep senin gibiydiler
İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun kaç para
Hırka, tespih, post, seccade güzel
Ama TANRI KANAR MI BUNLARA?

Sen sofusun hep dinden dem vurursun
Bana da sapık dinsiz der durursun
Peki, ben ne görünüyorsam O'yum
YA SEN NE GÖRÜNÜYORSAN O'MUSUN?

Sen içmiyorsan içenleri kınama bari
Bırak aldatmacayı ikiyüzlülükleri
ŞARAP İÇMEM DİYE ÖVÜNÜYORSUN AMA
YEDİĞİN HALTLAR YANINDA ŞARAP NEDİR Kİ..

Ey kara cübbeli senin gündüzün gece
Taş atma dünyayı bilmek isteyenlere
ONLAR YARATANIN SANATI PEŞİNDELER
SENİNSE AKLIN ABDEST BOZAN ŞEYLERDE....

Ben kadehten çekmem artık elimi;
Tutmam senin kitabını minberini.
Sen kuru bir softasın, ben yaş bir sapık
CEHENNEMDE SEN Mİ DAHA İYİ YANARSIN, BEN Mİ?..

Seni kuru softaların softası seni
Seni cehenneme kömür olası seni
Sen mi haktan rahmet dileyeceksin bana ?
HAKKA AKIL ÖĞRETMEK SENİN HADDİNE Mİ ?nuri kara :)))

Yaşamın sırlarını bileydin
Ölümün de sırlarını çözerdin
Bugün aklın var, bir şey bildiğin yok
YARIN AKILSIZ NEYİ BİLECEKSİN

Ey kör!
Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş !
Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş !
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
BİR NEFESTİR ALACAĞIN, O DA BOŞTUR BOŞ !nuri kara :))

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Aslında biraz yanlış anlaşılma var; doğal olan bu her yerde yanlışlık; doğruyu bulursan öpde başına koy; mumla aranıyor doğrular; Doğrusu şu: Ortada bir tehdit falan felan yok; ortada olan uyarı; sen bir uyarıcısın; sen bir tehditkarsın denmiyor; camdan atlarsan düşersin gibi;

Yanacaksın(değil dıştan içten; ör; sevgiden mahrum kalacaksın); maymuna döneceksin; bak taklitçi olursan maymuna döneceksin; vesaire; vesaire; vesaire;

Iki ölüm seklinin korkunc oldugu söylenir,biri bogulma digeri yanma.

Ikincisi en akla uygun olan, birincisi cöl ortasinda olacak is mi?

Yakacak diyor muhammed, gelde muhammede sormadan hapsir simdi. Bak hala soruyorlar, böyle yaparsam kizartilirmiyim, söyle yaparsam kaziga oturtulurmuyum diye.

Bundan daha iyi tehtit o zamanlarda elinde bir tabanca ile tek basina ya da arkanda koca bir orduyla olurdu herhalde.

Muhammed tehtit etmiyor gibi görülsede sahibi cok fena tehtit ediyor. O da zaten ben degil tanri tehtit ediyor, ben degil o yakacak diyerek kendini kurtariyor.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, deadanddark yazdı:

Iki ölüm seklinin korkunc oldugu söylenir,biri bogulma digeri yanma.

Ikincisi en akla uygun olan, birincisi cöl ortasinda olacak is mi?

Yakacak diyor muhammed, gelde muhammede sormadan hapsir simdi. Bak hala soruyorlar, böyle yaparsam kizartilirmiyim, söyle yaparsam kaziga oturtulurmuyum diye.

Bundan daha iyi tehtit o zamanlarda elinde bir tabanca ile tek basina ya da arkanda koca bir orduyla olurdu herhalde.

Muhammed tehtit etmiyor gibi görülsede sahibi cok fena tehtit ediyor. O da zaten ben degil tanri tehtit ediyor, ben degil o yakacak diyerek kendini kurtariyor.

Bizdekide ağız alışkanlığı olsa gerek: Yandı yandı içim yandı, kalbimin istediğini, almak nasip...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Bizdekide ağız alışkanlığı olsa gerek: Yandı yandı içim yandı, kalbimin istediğini, almak nasip...

Saka yapiyorum Nuri. Gercek mi sandin. Kiyma kendine.

Allah var, muhammed uyarici, cennet azdirici, islam afrodizyak.

....

(1 saat sonra)

+ R.I.P    Nuri Kara

Sitelerde Paylaş

Bulunduğunuz çoğrafyanın iklim şartları ne kadar zor ise, o yörenin tanrıları o kadar sert ve haşindir. Bunu ben söylemiyorum; dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre durum bu. Artı, bu sonuçlara göre dinler içinde bulunduğu toplumu da yansıtır.

https://www.pnas.org/content/111/47/16784

Hasılı Arapların tanrısının bu kadar mizah fakiri olması gayet makul. O güneşin sıcağında ve çölün ortasında şen şakrak ve sevecen bir tanrıyı, anca rüyanızda görebilirsiniz. Dolayısıyla  malum tanrının sürekli suratını somurtmasını hor görmeyiniz efendim.  

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Nuri Kara said:

Nereden anladın; Bak beni tanıdın!; Az alıntı çok laf az ezber çok kâf; Bozdun ince çizgiyi bilinemedi regl döneminin kifayeti; kifayetsizliği; Elbetteki az bilip çok konuşuorum; Bak konuşuorum;

Bir şey biliyor olur; oda hiçbirşey bilmediğidir; İçgüdünün ismi bilgi ise hayvanlarda bilgili; bilge; vesaire "vıdıvıdı vıdı vı vı v" Bu kadar vıdıvıdı yeter gören gözler kime kısmet kimine keder;

Konuşuorum; Biliyorum konuşmak ve konuuşumak aynı değil ben bilmeden konuşuorum; Hayır bilmeden konuşmuyorum

Senin hiç bir şey bilmediğim hususunda zaten herhangi bir itilaf yok.

İçgüdünün ismine ne diyor olduğunun da bir anlamı yok, zira cehaletten ilim çıkmaz, yani senin bilgisizliğinden çıkan lafların bir hükmü olmaz.

Gören gözler, görür, sorun sen gibi götüyle görmeye çıkan, hiç bir bok görmediği halde her boku biliyormuş gibi götüyle fikir sıçanlardır. Kaç insan toplumu gördün, kaç toplumu inceledin ettin ki, çıkmış böyle sayıklıyorsun mesela? 

Evet, bilmeden konuşuyorsun. Ama daha kötüsü, aklını fikrini terkedip, götünle konuşuyorsun, yeterince açık mı?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, anibal yazdı:

Senin hiç bir şey bilmediğim hususunda zaten herhangi bir itilaf yok.

İçgüdünün ismine ne diyor olduğunun da bir anlamı yok, zira cehaletten ilim çıkmaz, yani senin bilgisizliğinden çıkan lafların bir hükmü olmaz.

Gören gözler, görür, sorun sen gibi götüyle görmeye çıkan, hiç bir bok görmediği halde her boku biliyormuş gibi götüyle fikir sıçanlardır. Kaç insan toplumu gördün, kaç toplumu inceledin ettin ki, çıkmış böyle sayıklıyorsun mesela? 

Evet, bilmeden konuşuyorsun. Ama daha kötüsü, aklını fikrini terkedip, götünle konuşuyorsun, yeterince açık mı?

İhtilaf olacaktı demek istedin herhalde; İtilaf ve ihtilaf zıt kelimeler olup kullanımlarında dikkatli olunmalıdır; çok toplumu inceledim, şimdi söylediklerim birdenbire değerlimi oldu?...,:...:...:...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...