Jump to content

Allah neden ibadet etmemizi ister

Recommended Posts

9 dakika önce, marechal1 yazdı:

Tevbe Suresi, 4. ayet: Ancak kendileriyle antlaşma yaptığınız müşriklerden (antlaşma şartlarına uyan) hiçbir şeyi size eksik bırakmayan ve sizin aleyhinize herhangi bir kimseye arka çıkmayanlar (bu hükmün) dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayınız. Allah (haksızlıktan) sakınanları sever.

Tevbe Suresi, 13. ayet:Yeminlerini bozan, peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Oysa Allah, eğer siz gerçek mü’minler iseniz kendisinden korkmanıza daha lâyıktır.

1 dakika önce, poiuz yazdı:

NİSÂ - 89 Kendileri küfre saptıkları gibi, sizin de sapmanızı isterler ki eşit olasınız. O yüzden onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin; aldırmazlarsa bulunduğunuz yerde kendilerini yakalayıp öldürün ve onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinin!

Bu ayette Kurandan. Kuran bir çok yerde ak dediğine başka bir yerde kara demektedir.

Çelişkilerle dolu bir kitaptır!!!

Bir tanrı nasıl olurda insanların birbirlerini öldürmesini ister?

İnsanlar bunu tanrı emretmeden de yapıyorlar zaten. Bir de bunu bir emir gibi kitaba yazması da neyin nesi?

Bir de bunun yanına Allahın kafirlere söylediği hakaretler gelince!!!!

İyilikler müslümanlara yapılacaktır!!

Kuran bunu diyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, bursia said:

Aşırıya gitmeyin, gaza gelip kuş beyninizle kendinizi öldürtmeyin.
Dünyevi şeyler için (para) vergiye bağladığınız kafirleri öldürmeyin, zira para dinden önce gelir.

Bunu diyen, bunun için inmiş bir ayet gerçekten var :-)

Sitelerde Paylaş

Nisa 93. Kim bir mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.

Şu ayet Kuran'ın insanlara nasıl baktığı hakkında ipucu veren bir ayettir.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Nisa 93. Kim bir mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.

Şu ayet Kuran'ın insanlara nasıl baktığı hakkında ipucu veren bir ayettir.

Bir insanı öldürmek iyi bir şey midir?

"Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir!.." (Maide, 5/32)

İsrail Tevrat'taki bu ayete kesinlike uyuyor. (!)

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, poiuz yazdı:

Kafirleri öldürmenin Kuranda cezası var mı?

"Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir!.." (Maide, 5/32)

Tevrat'taki bu ayet nesih edilmediğine göre -çünkü Bakara'daki kısas ayetlerinde, Tevrat'taki kısas hükmü yarı yarıya indirliyor yani nesih ediliyor- ayetin hükmü devam ediyor. Ki bu ayet madem Kur'an ile alakasız bir ayet neden Kur'an'da geçiyor?

Sitelerde Paylaş

"Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir!.." (Maide, 5/32)

Tanrı bu ayeti Yahudilere indirir. Muhatabı Yahudilerdir, müslümanlar değil!!!

Sitelerde Paylaş

"Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir!.." (Maide, 5/32)

Tanrı bu ayeti Yahudilere indirir. Muhatabı Yahudilerdir, müslümanlar değil!!!

Kur'an'da neden geçiyor arkadaşım benim. Süs olsun diye mi? İsrailoğullarına böyle bir ayet inmesine rağmen yine de insan öldürüyorlar buna da dikkat çekiyor.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, poiuz yazdı:

Siz üstün olduğunuza göre gevşemeyin ve (onları) sulha davet etmeyin

Onlar sulh isterse kabul edersin. Sen sulh ilan edemezsin. Dikkat et ayete.

''Onlar sulh isterse onların sulhüne cevap vermeyin..'' diye bir ayet yok. Tam aksine :

Nisa Suresi, 90. ayet:  Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

Sitelerde Paylaş

Kuran senden ne istiyor yazmış işte. Yahudilere değil müslümanlara konuşuyor Allah:

NİS - 89 Kendileri küfre saptıkları gibi, sizin de sapmanızı isterler ki eşit olasınız. O yüzden onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin; aldırmazlarsa bulunduğunuz yerde kendilerini yakalayıp öldürün ve onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinin!

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, marechal1 yazdı:

Nisa Suresi, 90. ayet:  Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

Bu ayete cevap ver bakalım.

3 dakika önce, poiuz yazdı:

Kuran senden ne istiyor yazmış işte. Yahudilere değil müslümanlara konuşuyor Allah:

NİS - 89 Kendileri küfre saptıkları gibi, sizin de sapmanızı isterler ki eşit olasınız. O yüzden onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dost edinmeyin; aldırmazlarsa bulunduğunuz yerde kendilerini yakalayıp öldürün ve onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinin!

Ha ha hah! Ayet cımbızladın bak. Sonraki ayette açıklıyor zaten. Bağlantıyı kur.

Sizin sorununuz 1-2 ayete bakarak Kur'an'ı yalan çıkarmak.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, marechal1 said:

Onlar sulh isterse kabul edersin. Sen sulh ilan edemezsin. Dikkat et ayete.

''Onlar sulh isterse onların sulhüne cevap vermeyin..'' diye bir ayet yok.

...

Kafirler ananızı bellemek isterse onlara mani olun diye bir ayet yok.

Demekki...

Bu ne biçim mantık?!?

Biz Kurana HERŞEYİ yazdık der Allah!

Sitelerde Paylaş

Suçsuz yere insan olduremezsin.

Peki ya suç ne?

Halifeye itaat etmeyen suçludur öldürülmelidir.

Zekat vermek istemeyen suçludur , namaz yoktur diyen suçludur, içki içen suçludur, zina yapan sucludur.. öldürülmelidir..

Allah için yalan söyleyen , hak yiyen , bismillah ile başlayıp her boku yaptıktan sonra hamdolsun diye bitiren suçsuzdur.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, poiuz yazdı:

Kafirler ananızı bellemek isterse onlara mani olun diye bir ayet yok.

Demekki...

Sen nerenden anlıyorsun ayetleri?

Ayet cımbızladın, ayet bağlantısını kırdın, ben sonraki ayet sayesinde önceki ayeti de açıkladım. Sen şimdi kaçıyorsun. Demek Kur'an'ı bağlantı kurarak okumadın. Belki de sorununuz budur.

Sitelerde Paylaş

Nisa Suresi, 90. ayet:  Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

Size sığınanları öldürmeyin diyor.

Yani şimdi bir iç savaş olsa ve ben islamı kabul etmezsem beni öldüreceksiniz, benim hayatımı sadece müslüman olmak ve size sığınmak kurtarabilir.

Ben müslüman olmaz isem ve sizin dininizin yankış olduğunu söylersem öldürüleceğim!!!

Sitelerde Paylaş

Öyle bir şey yok. Seninle savaşmak istemezler ise savaşamazsın. Sığınanlar ile ilgili olan bölüm zaten önceden söyleniyor:

Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka.

Tevbe 4'e bakarsan anlarsın:

Ancak Allah’a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, poiuz yazdı:

Yani şimdi bir iç savaş olsa ve ben islamı kabul etmezsem beni öldüreceksiniz, benim hayatımı sadece müslüman olmak ve size sığınmak kurtarabilir.

Ben müslüman olmaz isem ve sizin dininizin yankış olduğunu söylersem öldürüleceğim!!!

28 dakika önce, marechal1 yazdı:

Tevbe Suresi, 13. ayet:Yeminlerini bozan, peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Oysa Allah, eğer siz gerçek mü’minler iseniz kendisinden korkmanıza daha lâyıktır.

Herhalde bağlantıyı anladın. Kur'an'da savaş, yalnızca size karşı gelir ve sizi yurdunuzdan çıkarmaya kadar gidecek bir kin ve nefret var ise olur.

Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı, adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir. (Bakara 191)

Zaten önceki ayette de ileriye gidilmemek söyleniyor, ileriye giden kişileri Allah'ın sevmeyeceği söyleniyordu. (bkz.bakara 190)

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, marechal1 said:

Sen nerenden anlıyorsun ayetleri?

Ayet cımbızladın, ayet bağlantısını kırdın, ben sonraki ayet sayesinde önceki ayeti de açıkladım. Sen şimdi kaçıyorsun. Demek Kur'an'ı bağlantı kurarak okumadın. Belki de sorununuz budur.

Sana bir önceki ayeti de yazayım:

Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrılıyorsunuz? Allah onları kazandıkları yüzünden baş aşağı etmişken, Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah'ın şaşırttığına sen asla yol sağlayamazsın. Nisa 88

Allah diyorki :"Ben saptırdım"

Hem Allah kendisi saptırıyor sonraki ayette (Nisa 89) de onları (kendi saptırdıklarını) öldürün diyor!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...