Jump to content

Allah neden ibadet etmemizi ister

Recommended Posts

42 dakika önce, marechal1 yazdı:

Kur'an dışı kaynaklar beni bağlamaz. Ayet getireceksin.

Kur'an bir kaynak değildir zaten. Kuran'da da suçun tanımı yazmaz.

Kehf bölümünde bir çocugun sadece zan ile öldürulmesi haklı görülüyor. Musa'nın haksız yere insan öldürmesine karşılık adalet isteyen firavuna zalim diyor...

Zenginlere istediğiniz kadar kadın alabilirsiniz diyor. Fakire ise zinaya yaklaşmayın büyük suç izlersin diyor.

Tamamen gelenin keyfine göre cümleler var.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bakım size açıkça yazıyorum.

Müslüman ülkelerin haline bir bakın!

Her konuda sürünüyorlar. Neden?

Tesadüf mü? Hayır, bu dinin bir sonucu. Kadınların hali ortada, insana verilen değer ortada, sefalet, terör, adam kayırma vs. Her konuda en kötü yerdeler.

Bunlar islamın bir sonucu!!!

Anlayana sivrisinek saz...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, poiuz yazdı:

Bakım size açıkça yazıyorum.

Müslüman ülkelerin haline bir bakın!

Her konuda sürünüyorlar. Neden?

Tesadüf mü? Hayır, bu dinin bir sonucu. Kadınların hali ortada, insana verilen değer ortada, sefalet, terör, adam kayırma vs. Her konuda en kötü yerdeler.

Bunlar islamın bir sonucu!!!

Anlayana sivrisinek saz...

Kur'an'dan ayetler getirdim. Mağlup oldun. Şimdi de günümüz müslüman sosyolojisine göre hüküm ver. Çok komiksin gerçekten.

Savaş ayetleri konusunda zaten ezdim geçtim seni. Hala kaç kaç. Nereye kadar. Bak yol yakınken adalet ve barış dinine gel. Kurtul. Hep beraber günümüz müslüman coğrafyasını Kur'an yolunda yeniden toparlayalım.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, marechal1 said:

Kur'an'dan ayetler getirdim. Mağlup oldun. Şimdi de günümüz müslüman sosyolojisine göre hüküm ver. Çok komiksin gerçekten.

Savaş ayetleri konusunda zaten ezdim geçtim seni. Hala kaç kaç. Nereye kadar. Bak yol yakınken adalet ve barış dinine gel. Kurtul. Hep beraber günümüz müslüman coğrafyasını Kur'an yolunda yeniden toparlayalım.

Kardeşim Allah niye öldür emri verir???

Açıkla lütfen.

Araplar Allah yazmadan önce savaş yapmasını bilmiyorlar mıydı?

Allah neden insanların birbirini öldürmesini ister???

Biraz kafanı çalıştırabilsen...

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, marechal1 said:

1- Erkek, ailenin geçimini sağlar, evi geçirir, doyurur, ekmeği o getirir.

2-Erkek ailesine mal harcar, kadın harcamaz. Erkek kadına mehir verir yani para verir. Kadın vermez.

3-İki kadın gerektiren ayet sadece mali işlerdeki ayetlerdir, zina gibi sosyal mahkemelerde kadın erkek eşit sahitliğe sahiptir.

Sen herhalde Hatice-Muhammed evliliği hakkında pek bir şey bilmiyorsun. Bu evlilikte evin geçimini sağlayan kim?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen herhalde Hatice-Muhammed evliliği hakkında pek bir şey bilmiyorsun. Bu evlilikte evin geçimini sağlayan kim?

Genel konuşuyorum. Ne demek istediğimi aslında siz de biliyorsunuz.

1 dakika önce, poiuz yazdı:

Kardeşim Allah niye öldür emri verir???

Açıkla lütfen.

Adamlar sizi şehirden çıkardılar mallarınıza el koydular. Yetmedi gittiğiniz yere saldırdılar.

Heralde sen şey bekliyorsun: ''Ey kullarım, bana ortak koşanları öldürmeyin onlar sizi öldürsün.''

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, marechal1 said:

Her şey bilimdir diyen siz değil misiniz yahu? Hatta bilimsel kanıtı olmayan şeyleri de reddeden?

Cahil olduğun kırk kere tescil edildiği ve sen de bunu kabul ettiğin halde, hala bu tip cımbızlama alıntıları buraya getirip duruyorsun. 

Karına iman ne demektir? Bir insanın karısına iman etmesi ne demektir?

Ateizm bir nedene olan imandır ne demektir?

Dawkins falan zaten bizi bağlamaz ama bu videonun başında izlediği mantığa neredeyse tamamen katılıyorum.

Ha bir de o videodaki hristiyan adamın neden müslüman olmadığını hiç düşündünüz mü? Bunca iman, bunca savunu..ama müslümanlık hak getire...??

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Cahil olduğun kırk kere tescil edildiği ve sen de bunu kabul ettiğin halde, hala bu tip cımbızlama alıntıları buraya getirip duruyorsun. 

Ateizm bir nedene olan imandır ne demektir?

Dawkins falan zaten bizi bağlamaz ama bu videonun başında izlediği mantığa neredeyse tamamen katılıyorum.

Ha bir de o videodaki hristiyan adamın neden müslüman olmadığını hiç düşündünüz mü? Bunca iman, bunca savunu..ama müslümanlık hak getire...??

Konumuz o değil. Lütfen Kur'an'daki savaş ayetleri ile ilgili karşı tezleriniz sunun.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

Karısına iman eden biri bunu kanıtlayabilir mi? Kanıtlarsan sevinirim. Her şey bilim ise, her şey kanıttır çünkü.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, marechal1 said:

Genel konuşuyorum. Ne demek istediğimi aslında siz de biliyorsunuz.

Genel konuşuyorum diyerek arada bazı insanları harcamak zorunda mısın? Bu dinin kurucusun evliliğinde bile evin geçimini kadın sağlıyor.

2 minutes ago, marechal1 said:

Adamlar sizi şehirden çıkardılar mallarınıza el koydular. Yetmedi gittiğiniz yere saldırdılar.

Heralde sen şey bekliyorsun: ''Ey kullarım, bana ortak koşanları öldürmeyin onlar sizi öldürsün.''

Muhammed eline geçen her fırsatta adamların inançlarına küfrederken ne bekliyordun? Muhammed'in eline güç geçtiğinde aynı şeyi yapmadı mı? Karşı tarafı şehirden çıkarıp mallarına el koymadı mı? Yetmedi, bulduğu yerde yakalayıp öldürmediler mi? Esir etmediler mi? Muhammed'in yaptığı ile karşı tarafın yaptığı arasında fark ne?

Ayrıca bu tarih müslümanlar tarafından yazılmış, tabii ki tarihi yazanlar hep kendilerini haklı, karşı tarafı haksız zalim görürler. Sen hiç karşı tarafın gözünden bakmayı denedin mi olaylara?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Muhammed eline geçen her fırsatta adamların inançlarına küfrederken ne bekliyordun? Muhammed'in eline güç geçtiğinde aynı şeyi yapmadı mı? Karşı tarafı şehirden çıkarıp mallarına el koymadı mı? Yetmedi, bulduğu yerde yakalayıp öldürmediler mi? Esir etmediler mi? Muhammed'in yaptığı ile karşı tarafın yaptığı arasında fark ne?

Ayrıca bu tarih müslümanlar tarafından yazılmış, tabii ki tarihi yazanlar hep kendilerini haklı, karşı tarafı haksız zalim görürler. Sen hiç karşı tarafın gözünden bakmayı denedin mi olaylara?

Birçok ayet yazdım bir daha da yazmayacağım yeni konu açtım ve her şeyi yazdım artık anlayan anlar.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, marechal1 said:

Konumuz o değil. Lütfen Kur'an'daki savaş ayetleri ile ilgili karşı tezleriniz sunun.

Konu o değilse o videoyu sen neden getirdin o zaman be aklıevvel?! Kendin cevabın olmayan şeylere dair başkalarının videolarını bir daha getirme o zaman buraya. Kendi aklın yetiyorsa onu kullan.

..........

Savaş ayetlerine gelince;

Bu forum savaş ayetleri ilgili yapılmış tonla açıklama, ve akabinde ortadan toz olmuş tonla müslümanla dolu, açın onları okuyun.

Muhammedin ezik zamanları ile, gücü ele geçirdiği zamandaki değişen söylemleri üzerinden prim sağlamaya çalışmak boşuna.

Cımbız cımbız deyip, batağa saplandığınız ayetlerin yerine hoşunuza giden ayetleri cımbızlayan siz olmayasınız sakın??

Hayır lafı çevirmeye çalışıyorsun o da olmuyor.

Poiuz'un da dediği gibi, insanlar kurandan önce savaşmayı ya da kendini savunmayı bilmiyor muydu da, allah onlara savaşın diyor. Demese mal gibi bekleyecekler çünkü öyle mi?!

Arkasından resmen ali cengiz oyunuyla, "bana ortak koşanları" ile canını ya da şehrini korumayı aynı şeye indirgemeye çalışıyorsun. Arada hasır altı edecen hesapta.

Bana ortak koşanlar ile diğer mevzunun alakası nedir bir yazar mısın şuraya, o zaman öldürme emrinin cevabını da vermiş olursun.

Gördüğünüz yerde öldürün diyen bir din, barış dini oluyor ha? Maide 33'ün dini, vicdan dini oluyor demek? Adam gördüğünüz yerde esir alın, şunu bunu yapın dememiş. Öldürün demiş. Din allahın oluncaya kadar savaşın demiş..Adamlar ispanyaya kadar gitmiş...Daha hala barış vicdan dini..Yersen tabi..

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, marechal1 said:

Karısına iman eden biri bunu kanıtlayabilir mi? Kanıtlarsan sevinirim. Her şey bilim ise, her şey kanıttır çünkü.

Karısına iman ne demektir?  :)

Her şey bilim değildir, ama bilimle ilgili her şey, kanıttır. 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

SAVAS AYETLERI ha?

Kuran inmeden önce Araplar ne yapiyormus acaba?

Allah, "yakaladiginiz yerde öldürün" demiste Araplara ne yapacaklarini söylemis!!!

Yoksa, Allah söylemese kendilerini savunmak akillarina gelmiyormuymus?

Sonra Allah "ganimetler edinin ve beste birini bana, sevgili peygamberime verin" demis.

Araplarda kendilerini bir savunmaya baslamislar ve asirlarca bu "savunma savaslari" sürmüs!

Taa Ispanyada bile kendilerini savunmak zorunda kalmislar!!!!

Bol bol da ganimetler edinmisler!

Tabiki Allah rizasi icin.

Cevap nerde?

Arkadas ama ezmis gecmis. Hahahah

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, poiuz yazdı:

Taa Ispanyada bile kendilerini savunmak zorunda kalmislar!!!!

Bol bol da ganimetler edinmisler!

Tabiki Allah rizasi icin.

Cevap nerde?

Arkadas ama ezmis gecmis. Hahahah

Emevileri savun. Hüseyin'de zaten Kur'an'daki emre göre öldürüldü değil mi saygıdeğer kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Devam edelim ki anlama özürlüler de belki bir seyler anlar. Bleki.

ALLAH inananların canlarını ve mallarını cennet karşılığında satın almıştır. ALLAH yolunda savaşırlar, öldürürler ve öldürülürler. Bu, O'nun Tevrat'ta, İncil'de ve Kuran'da verdiği bir sözdür. Verdiği sözü, ALLAH'tan daha iyi kim yerine getirebilir? Öyleyse bu alışverişinizden dolayı sevinin. En büyük başarı budur. Tevbe-111

Evet, Allah insanlarin canlarini ve mallarini SATIN ALMIS!!!

Allah insanlarin ölmesini ve öldürmesini ister!!!

Müslümanlar, Allah yolunda kime karsi savasirlar? Yahudi ve hristiyanlara karsi!!!

Ama

Allah hristiyan ve yahudilerden de aynisini istemis!?!

Yani

herkes bir biriyle savassin ve ölüp öldürsün!!!

Bu kadar yeter sanirim.

savas ayetleriymis. Hahaha

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...