Jump to content

Evrenin Sonu!

Recommended Posts

9 hours ago, John_Ahmet said:

Bravo sende gelişme gözlemledim. "Enerji tarifi çok zor olan bir mevhum" dedin. Peki sana şöyle bir soru sorayım. Bildiğin kütleçekimi enerji olarak ifade edilebilir mi? Bunun için bir gerekçe görebiliyor musun? Bunu daha önce düşünmüş müydün? Buna sadece büyük kütleden uzaklaştırılan cismin kazandığı potansiyeli tekrar ona belirli bir hızda yaklaşarak kinetiğe dönüştürmesinden çok daha farklı düşünmeni istiyorum. Örneğin cisimlerin içerisinde cisimler var örneğin bizler havanın içerisindeyiz. Yoğunluk farkından kaynaklanan kütle çekimine zıt yönlü kuvvetlerin yaptığı işi kastediyorum. Örneğin belirli bir enerji alarak gaz formuna geçen büyük miktardaki su kütlesinin havadan hafif olduğu için ciddi miktarda yükselip kazandığı potansiyeli düşün ve yükseldiği yerde sahip olduğu enerjinin ondan alınarak soğumasının ardından bu potansiyelin kinetiğe dönüşürken yere en yakın noktasında sahip olduğu enerjinin aldığı ilk enerjiden çok daha fazla olduğunu biliyor muydun? En yukarıda zaten bu enerjiyi de soğuyarak teslim ettiği için bu fazla enerjiyi nasıl açıklardın? Atmosferin çok daha kalın olması bu enerjide gözle görünür bir artış oluşturacaktı bu gibi parametreleri değiştirip buradaki gerçeği kavramak için daha fazla düşünmen ve hesap yapman gerekiyor. Bunu hiç hesaplama girişiminde bulundun mu? Sana vakfedilen termodinamik fetvasına rağmen bunları hesaplamazsanız beni asla anlayamazsınız.

İkinci olarak kütle çekiminin oluşturduğu merkezkaç kuvveti, kütle çekiminden daha büyük olabilmektedir. Dolayısıyla esasında evrenin genişlemesinin sebebi budur. Merkezkaç kuvvetleri kütle çekiminden daha büyüktür. Dünya nihayetinde güneşten kopan bir parçadır. Onu güneşten uzaklaştıran kuvveti kütle çekimi oluşturuyor bunu anlayabiliyor musun? Bunları daha detaylı düşünüp evreni nasıl bir son bekliyor çok iyi analiz etmeden önce benim bu konularda ne kadar dolu ve bilgili olduğumu anlayıp yorum getirmeni bekliyorum. İşte sizler bildiğini sanan zavallılarsınız. Çünkü düşünme tembeli insanlarsınız ve fizik ve matematiğe güvenerek size bu bilgilendirmeler yapılsa da yanlış bilgilerinizde diretip ısrar edeceksiniz. Ayrıca şahıslara saldırmak fikirlerin mücadele ettiği bir tartışmada yapılacak en adice ve insanlık dışı davranıştır. Sen bunları biliyor ve anlıyorsun ama yine de yapacaklarından geri durmuyorsun. Çünkü anlamıyorsun.

sence kütle çekimi bir enerji mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 hours ago, John_Ahmet said:

Bravo sende gelişme gözlemledim. "Enerji tarifi çok zor olan bir mevhum" dedin. Peki sana şöyle bir soru sorayım. Bildiğin kütleçekimi enerji olarak ifade edilebilir mi? Bunun için bir gerekçe görebiliyor musun? Bunu daha önce düşünmüş müydün? Buna sadece büyük kütleden uzaklaştırılan cismin kazandığı potansiyeli tekrar ona belirli bir hızda yaklaşarak kinetiğe dönüştürmesinden çok daha farklı düşünmeni istiyorum. Örneğin cisimlerin içerisinde cisimler var örneğin bizler havanın içerisindeyiz. Yoğunluk farkından kaynaklanan kütle çekimine zıt yönlü kuvvetlerin yaptığı işi kastediyorum. Örneğin belirli bir enerji alarak gaz formuna geçen büyük miktardaki su kütlesinin havadan hafif olduğu için ciddi miktarda yükselip kazandığı potansiyeli düşün ve yükseldiği yerde sahip olduğu enerjinin ondan alınarak soğumasının ardından bu potansiyelin kinetiğe dönüşürken yere en yakın noktasında sahip olduğu enerjinin aldığı ilk enerjiden çok daha fazla olduğunu biliyor muydun? En yukarıda zaten bu enerjiyi de soğuyarak teslim ettiği için bu fazla enerjiyi nasıl açıklardın? Atmosferin çok daha kalın olması bu enerjide gözle görünür bir artış oluşturacaktı bu gibi parametreleri değiştirip buradaki gerçeği kavramak için daha fazla düşünmen ve hesap yapman gerekiyor. Bunu hiç hesaplama girişiminde bulundun mu? Sana vakfedilen termodinamik fetvasına rağmen bunları hesaplamazsanız beni asla anlayamazsınız.

İkinci olarak kütle çekiminin oluşturduğu merkezkaç kuvveti, kütle çekiminden daha büyük olabilmektedir. Dolayısıyla esasında evrenin genişlemesinin sebebi budur. Merkezkaç kuvvetleri kütle çekiminden daha büyüktür. Dünya nihayetinde güneşten kopan bir parçadır. Onu güneşten uzaklaştıran kuvveti kütle çekimi oluşturuyor bunu anlayabiliyor musun? Bunları daha detaylı düşünüp evreni nasıl bir son bekliyor çok iyi analiz etmeden önce benim bu konularda ne kadar dolu ve bilgili olduğumu anlayıp yorum getirmeni bekliyorum. İşte sizler bildiğini sanan zavallılarsınız. Çünkü düşünme tembeli insanlarsınız ve fizik ve matematiğe güvenerek size bu bilgilendirmeler yapılsa da yanlış bilgilerinizde diretip ısrar edeceksiniz. Ayrıca şahıslara saldırmak fikirlerin mücadele ettiği bir tartışmada yapılacak en adice ve insanlık dışı davranıştır. Sen bunları biliyor ve anlıyorsun ama yine de yapacaklarından geri durmuyorsun. Çünkü anlamıyorsun.

Kaç keredir diyoruz, liseyi bitir, üniversiteye gidersen öğrenirsin.

Kütleçekim denen şeyin, çekimle falan alakası yok. Enerji veya kuvvet falan da değil. Merkezkaç kuvvet, sanal bir kuvvetir, tıpkı yerçekimi kuvveti gibi. 

Yerçekimi kuvvet olarak işlenmez. Fizik için o mefhum, yerçekimi alanı olarak işlenir. Eğer gider onu sen gibi kuvvet sanıp, o şekilde hesaba sokarsan, sen gibi sayıklayıp saçmalamaktan başka bir şey yapmazsın.

Ve hala anlamıyorsun diye sayıklıyorsun. Ben anlasam ne, anlamasam ne olur, gerçek ortada. Br kendini akıllı sanıyor, o yarım yamalak liseli aklınla, saçmalayıp duruyorsun.

Ha, sana hakaret olsun diye liseli demiyoruz aslında. Bildiklerin lise seviyesi, özet geçilmiş şeyler zira. 

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, anibal said:

Kütleçekim denen şeyin, çekimle falan alakası yok. Enerji veya kuvvet falan da değil. Merkezkaç kuvvet, sanal bir kuvvetir, tıpkı yerçekimi kuvveti gibi. 

Yerçekimi kuvvet olarak işlenmez. Fizik için o mefhum, yerçekimi alanı olarak işlenir. Eğer gider onu sen gibi kuvvet sanıp, o şekilde hesaba sokarsan, sen gibi sayıklayıp saçmalamaktan başka bir şey yapmazsın.

Ve hala anlamıyorsun diye sayıklıyorsun. Ben anlasam ne, anlamasam ne olur, gerçek ortada. Br kendini akıllı sanıyor, o yarım yamalak liseli aklınla, saçmalayıp duruyorsun.

Ha, sana hakaret olsun diye liseli demiyoruz aslında. Bildiklerin lise seviyesi, özet geçilmiş şeyler zira. 

anibal, evrenin başı ve sonu yok hep vardı ve olacak madde enerji içerse de içermese de değil mi?

Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, bilgix said:

anibal, evrenin başı ve sonu yok hep vardı ve olacak madde enerji içerse de içermese de değil mi?

Bu da biraz karmaşık bir şey. 

Evren dediğimiz, işte madde, enerji, zaman, mekan, boyutlar falan filan bir şeylerden oluşan bir konsept. Bunların olmadığı bir şeyin evren olarak nitelenip nitelenemeyeceği bir tartışma konusu. Evrenin başı derken, o şeyin, herneydiyse, evren halini almaya başladığı durumu kastediyoruz. Böyle bir durum var mıydı, bu da gene başka bir tartışma. 

Basitçe, evren, şu anki tanımına uymayan bir halde, bugünkü evren olmadan var olmuş olmalı. Sebebi de basit, yoktan bir şey var olmaz. Bir şey yokta olamaz, yani evrenin sonu dediğimiz nokta, evrenin bugünkü formundan başka bir hale gelmesi olacak, öyle kalacak demek oluyor. Tamam, öyle kalmayabilir, o da başka formlara dönüp gidebilir, bu başka mesele. 

Aslında bu mevzu gözümüzün önünde oluyor: Karadelikler. Teknik olarak kara delik yok, bildiğin yokluk, hacmi yok, hiç bir şekilde görülemiyor vs. vs. Ama orada, var ve çekim gücü koca bir galaksiyi etrafında döndürebiliyor. Karadeliği, evrenin bir parçası gibi görmek pek kolay değil. Zira orada, zaman, mekan, boyut, enerji, madde falan yok. Evet, maddede yok, madde, bir şeylerin tanımı, kütlenin olması, maddeyi var kılmak için yeterli değil. Karışık bir konu, karadelikteki şeye, madde demek zorlama bir tanım oluyor. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, anibal said:

Bu da biraz karmaşık bir şey. 

Evren dediğimiz, işte madde, enerji, zaman, mekan, boyutlar falan filan bir şeylerden oluşan bir konsept. Bunların olmadığı bir şeyin evren olarak nitelenip nitelenemeyeceği bir tartışma konusu. Evrenin başı derken, o şeyin, herneydiyse, evren halini almaya başladığı durumu kastediyoruz. Böyle bir durum var mıydı, bu da gene başka bir tartışma. 

Basitçe, evren, şu anki tanımına uymayan bir halde, bugünkü evren olmadan var olmuş olmalı. Sebebi de basit, yoktan bir şey var olmaz. Bir şey yokta olamaz, yani evrenin sonu dediğimiz nokta, evrenin bugünkü formundan başka bir hale gelmesi olacak, öyle kalacak demek oluyor. Tamam, öyle kalmayabilir, o da başka formlara dönüp gidebilir, bu başka mesele. 

Aslında bu mevzu gözümüzün önünde oluyor: Karadelikler. Teknik olarak kara delik yok, bildiğin yokluk, hacmi yok, hiç bir şekilde görülemiyor vs. vs. Ama orada, var ve çekim gücü koca bir galaksiyi etrafında döndürebiliyor. Karadeliği, evrenin bir parçası gibi görmek pek kolay değil. Zira orada, zaman, mekan, boyut, enerji, madde falan yok. Evet, maddede yok, madde, bir şeylerin tanımı, kütlenin olması, maddeyi var kılmak için yeterli değil. Karışık bir konu, karadelikteki şeye, madde demek zorlama bir tanım oluyor. 

sonluluk nasıl mümkün değilse başlangıçsızlık da aynı şekilde mümkün değil mi?

Sitelerde Paylaş

Neyin sonu, neyin başlangıcı?

Bunlar bizim algı sistemimize dair mevzular sadece. Biz bir durum belirleyip, başlangıç diyoruz. Ama o mutlak bir mefhum değil. Evrende son, başlangıç falan yok aslında, kesintisiz sürüp giden bir süreç var. Neden bu bir zaman kesilmiş veya kesilecek olsun.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Aslında bu mevzu gözümüzün önünde oluyor: Karadelikler. Teknik olarak kara delik yok, bildiğin yokluk, hacmi yok, hiç bir şekilde görülemiyor vs. vs. Ama orada, var ve çekim gücü koca bir galaksiyi etrafında döndürebiliyor.

Karadeliklerin galaksilerin donusleri uzerinde etkileri yoktur. 

http://curious.astro.cornell.edu/about-us/86-the-universe/black-holes-and-quasars/general-questions/424-do-supermassive-black-holes-cause-galaxy-rotation-advanced   

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, oksuz_ said:

Pek öyle değil işte o işler...

Karadelik, yeterince büyükse, galaksinin merkezini oluşturur. Etrafına da yıldızları toplar. Bu toplanan merkezde ötekileri çeker, böyle böyle derken, galaksi, kara deliğin etrafında dönüyor olur. Elbette, koca galaksiyi döndüren tek başına karadeliğin çekim gücü değil. Fakat, bir sürü galaksinin merkezinde bir yada bir kaç karadelik olması da tesadüf değil. Seyfert tipi galaksilere bakarsan, bu durumu görmek çok zor olmaz.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, anibal yazdı:

Pek öyle değil işte o işler...

Karadelik, yeterince büyükse, galaksinin merkezini oluşturur. Etrafına da yıldızları toplar. Bu toplanan merkezde ötekileri çeker, böyle böyle derken, galaksi, kara deliğin etrafında dönüyor olur. Elbette, koca galaksiyi döndüren tek başına karadeliğin çekim gücü değil. Fakat, bir sürü galaksinin merkezinde bir yada bir kaç karadelik olması da tesadüf değil. Seyfert tipi galaksilere bakarsan, bu durumu görmek çok zor olmaz.

Henuz bir karadeligin mi bir galaksiyi olusturdugu yoksa olusmus bir galakside merkezi karadeligin sonradan mi olustugu acik degil. Genc bir galakside super kutleli bir kara delik gozlemlenmis. Fakat sadece bir galaksiye bakarak karadeliklerin galaksileri oluturdugu sonucuna gidilemez. Bununla birlikte, karadeligi olmayan bazi galaksiler mevcuttur. 

http://global.jaxa.jp/article/special/astro_h/matsushita01_e.html 

https://www.universetoday.com/13732/why-are-there-black-holes-in-the-middle-of-galaxies/  

Seyfert tipi galasksilerdeki  karadeliklerin gelisimi ile bu karadeliklerin etrafindaki 1 kilo parsek den daha az mesafelerdeki yildiz olusmu arasinda bir guclu bir korelasyon var. 

https://iopscience.iop.org/article/10.1088/0004-637X/746/2/168/meta   

Fakat bu tip galaksilerin ilk olusumlarinda karadeliklerin etkisini gosteren bir kaynak bulamadim. Siz biliyorsaniz gonderir misiniz? 

Bununla birlikte ilk olusan galaksilerin konumlari ile kozmik mikro dalga arka alan isimasinin sicakliginda ki duzensizlik arasinda bir korelasyon oldugu, bu sicaklik farklarinin galaksi olusumlari icin cekirdek gorevi gordugu dusunulmektedir. 

http://www.jb.man.ac.uk/distance/frontiers/cmb/node12.htm  

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, anibal yazdı:

16 saat önce, anibal yazdı:

İşte sen daha lisede temeli verilen bilgileri özümseyememiş anlayamamışsın. Muhtemelen ilgili formüller üzerine hiç düşünmemiş sadece onları ezberleyip sınavlardan geçmişsin. Türkiye gibi eğitim sistemi ezberciliğe dayalı olan bir ülkede bu bilgileri hiç anlamadan özümsemeden mezun olmak mümkün olabiliyor. Hatta öyle ki bunları hiç anlamadan ve bilmeden senin gibi cahil bir profesör bile olabiliyorlar.

Özellikle senin gibi bir geri zekalıya bu formülleri düşünmesi için bir fırsat daha vereceğim. Çünkü söylediklerimi anlaman için bunların önemi çok büyüktür. Kütle çekimi kuvvetlerinden bahsederken bu kuvvetlerin belirli bir merkeze doğru olan çizgi şeklinde kuvvetler olduğunu söylemiyorum. Aslında kütle çekimi diye ayrı olarak ifade edebileceğimiz ayrı kuvvetler yoktur. Bunlar çekirdek titreşimleri ile oluşan manyetik bir alanın varlığından kaynaklanan kuvvetlerdir. Tıpkı manyetik kuvvetler gibi özellik gösterir çünkü zaten öyledirler. Bunlar bilim kurumunun yeni yeni kavradığı durumlardır. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan şu formüller üzerinde düşünmeni istiyorum.

Fkütleçekimi = G.(m1.m2) / d2

Fmerkezkaç = m.W2.r

Bu iki formülden çıkarılacak o kadar fazla ilişki vardır ki bunları düşünmeye başlasan bu yıllarını alır. Bir de bu formüllere yakın mesafelerde geçerli F = m.a ve ağırlığı ifade eden F = m.g 'yi de eklersen tüm bunları düşünüp hiç havaya tutunmadan uçabilen uzayın her noktasında hareket edebilen uzay aracı bile geliştirebilirsin. Bu konuyu açıkladığım ilgili başlığı okuduysan bile muhtemelen anlamamışsın ve konuyu devridaime bağladığımı sanıp zırvalamışsın. Şimdi o konuyu sakin bir kafa ile yeniden okumanı ve oradaki hazineyi keşfetmeni istiyorum.

19 saat önce, bilgix yazdı:

sence kütle çekimi bir enerji mi?

Bence evet fakat bu senlik benlik bir konu değildir. Çünkü enerji olduğu çok defa ispatlanmıştır fakat bu henüz doğru düzgün anlaşılamamıştır. Yine bu iddiada bulunan ülkemizden bir isim vardır. Latif Mutlu ismini duymuşmuydun? Kendisi kütle çekiminin iş yaptığını hazırladığı bir sistem ile ispatını yapmış ender isimlerden biridir. Bilgi Üniversitesinin kurucusudur. Size asla inanmayacağınız bir şey söyleyeyim mi? Aslında çalışmayacağını sandığınız bütün devridaim makineleri çalışmaktadır. Özellikle hiç input almadan çalışan ve yabancıların "perpetual motion machine" dedikleri sistemlerin hemen hepsi çalışmaktadır fakat büyük çoğunluğu çok fazla güç üretmeyip sadece sürtünme kuvvetlerine direnebilecek kadar hareketini sürdürmektedir. Ancak bunların arasında çok yüksek güç üretenleri de vardır. Özelikle şu başlığı tüm ön yargılarınızdan ve agresyonunuzdan kurtulup okursanız anlayacaksınız. Bizim suyun kaldırma kuvveti diye bildiğimiz kuvvet esasında kütle çekiminden kaynaklanmaktadır ve bu konuyu çok öz bir şekilde dile getirdiğim bu başlığı yavaş yavaş okuyarak tüm anlatılanları daha iyi anlamak için önünüzdeki kağıtlara şekiller çizerek sizden istenen fiziksel ve matematiksel hesapları yaparak tümünü inceleyip okursanız bunu zamanla sizler de kavrayacaksınız. 

Buna inanmayıp bana büyük bir şiddetle karşı çıkacağınızı biliyorum, sizi çok iyi anlıyorum. Zamanında ben de sizin gibiydim ve inanmıyordum fakat bazı konulardan şüphe duymaya başladım ve konunun üzerine çok gittim. Hemen hemen bu konudaki tüm iddiaları okudum inceledim, hesaplamalar yaptım. Sonra bir çoğunun çok az yerde de açıklansa termodinamik yasalara aykırı olmadığını görmeye başladım. Çünkü buradaki iddiamda da kütle çekiminin enerji olduğunu söylüyorum. Eğer bu yanlış olsaydı çalışan bazı sistemlerin nasıl çalışabildiğini açıklayamaz ve termodinamik yasalarının yanlış olduğunu dolayısıyla enerjinin korunmadığını söylemek zorunda kalırdık fakat enerji korunuyor ancak bu kendiliğinden hareketin olmadığı anlamına gelmez çünkü kendiliğinden oluşan en iyi örnek yukarıdaki linkte paylaşılmıştır ve bunun nedeni kütle çekimidir. O bir enerjidir.

Şimdi tüm agresif tavırlarınızdan kendinizi arındırın ve bana bıkıp usanmadan sorular yöneltin verdiğim yeni cevapları daha iyi anladığınızdan senin ve benim emin olmamı sağlayın, sabırlı olun bunu size yeterli sabrı gösterirseniz kesinlikle matematiksel ve fiziksel olarak aktaracağımdan emin olun. Aslında bir önce paylaştığım linkte bunu yaptım. Okuyan arkadaşların lisede öğrendikleri fizik bilgileri yeterli olmadığı için fütursuzca itiraz ettiler. Fakat bazıları durumu anladı ve çıkış noktası aramaya başladı ancak hesap yaptıkça bunun doğru olduğunu kabul etmekten başka bir çareniz kalmıyor. Çok fazla agresif biriyseniz ve size yöneltilen soruların nedenini anlayamayacak kadar düşük zekalı biriyseniz bunu anlamanız gerçekten zor olabilir. anibal için durum böyledir. Çünkü kendisi suyun kaldırma kuvvetinin yoğunlukla ilgisi olduğunu sanıyor. Halbu ki suyun yada diğer sıvıların yerçekimine zıt yönlü uyguladığı kuvvetin cismin yoğunluğu ile bir ilgisi bulunmaz. Bu sıvının yoğunluğu ile ilgilidir ancak cismin yoğunlu ne olursa olsun bu kuvvet yalnızca cismin hacmi ile ilgilidir. Bunu anlamıyorlar. Örneğin 10x10x10 cm ebatlarında demir, cam ve tahta üç blok düşünün yoğunlukları farklı ancak hacimleri aynı olan bu üç cisme etkiyen kaldırma kuvvetleri eşittir arkadaşlar. Diyeceksiniz bazıları neden batıyor da bazıları batmıyor ağırlığı kaldırma kuvvetlerinden büyük olanlar batarken hafif olanlar yüzüyor. Yoğunluk net kuvveti hesaplarken önem kazanıyor kaldırma kuvveti için geçerli değildir. İşte bunlar liseyi küçümsüyorlar ancak bunu dahi anlayamamış kavrayamamış kişilerdir.

Böyle cahilliklere düşmeden paylaştığım konuyu çok yavaş sakin bir kafa ile okuyun. Bu konunun o kadar büyük bir önemi var ki, sinirlerinize hakim olup konuyla ilgili olmaya devam edip benimle iletişimi sağlamaya devam ederseniz ve eğer dürüst biriyseniz bunu yani devridaimin olduğunu matematiksel ve fiziksel bir zeminde kavrayıp dumur olacaksınız. Ben bu anı sabır ile bekleyeceğim. Bu bir yanılgı değildir. Bilim kurumu da bunları kabul ediyor daha sonrasında bununla ilgili paylaşımlarımı dikkatle okursanız bunu anlayacaksınız. Son olarak bunlar termodinamik yasalarına aykırı değildir ta ki kütle çekiminin kullanılabilir bir enerji kaynağı olduğunu kabul ettiğiniz sürece elbette...

Sabırlı olun, agresif davranışlardan ve küçümseyen davranış kalıplarından olabildiğince sıyrılın ve bana bu konuda babacan sorular sorun. Bunu anlayacağınıza yemin edebilirim. Ben anladım ve bunu sizin de yaşamanızı istiyorum. Bu sandığınızdan çok daha önemli bir konudur. Lütfen dediğimi anlayın ve bana saldırmaktan vazgeçin konuya odaklanın sebepleri sorun.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, oksuz_ said:

Henuz bir karadeligin mi bir galaksiyi olusturdugu yoksa olusmus bir galakside merkezi karadeligin sonradan mi olustugu acik degil. Genc bir galakside super kutleli bir kara delik gozlemlenmis. Fakat sadece bir galaksiye bakarak karadeliklerin galaksileri oluturdugu sonucuna gidilemez. Bununla birlikte, karadeligi olmayan bazi galaksiler mevcuttur. 

http://global.jaxa.jp/article/special/astro_h/matsushita01_e.html 

https://www.universetoday.com/13732/why-are-there-black-holes-in-the-middle-of-galaxies/  

Seyfert tipi galasksilerdeki  karadeliklerin gelisimi ile bu karadeliklerin etrafindaki 1 kilo parsek den daha az mesafelerdeki yildiz olusmu arasinda bir guclu bir korelasyon var. 

https://iopscience.iop.org/article/10.1088/0004-637X/746/2/168/meta   

Fakat bu tip galaksilerin ilk olusumlarinda karadeliklerin etkisini gosteren bir kaynak bulamadim. Siz biliyorsaniz gonderir misiniz? 

Bununla birlikte ilk olusan galaksilerin konumlari ile kozmik mikro dalga arka alan isimasinin sicakliginda ki duzensizlik arasinda bir korelasyon oldugu, bu sicaklik farklarinin galaksi olusumlari icin cekirdek gorevi gordugu dusunulmektedir. 

http://www.jb.man.ac.uk/distance/frontiers/cmb/node12.htm  

Elbette bu baya karışık bir mevzu. 

Teknik olarak, bir galaksi varsa, merkezinde görece yakın olan yıldızların bir kara delik oluşturması, sonra da onu beslemesi elbette olası bir yol. Hatta, kara delik nasıl olurda olur noktasından bakılırsa, belki de tek yol. 

Fakat, kainatın ilk aşamalarında, ortalıkta çok yakın, çok yaklaşık olan maddenin, bilinen "yıldız, patla ve üstüne çöküp karadelik ol" süreci olmadan da kara delik olabileceğini öne sürenlerde var. Bunları destekleyen gözlemlerde var. 

Şöyle bakınca, samanyolunun göbeğindeki 4 milyon güneş kütlesindeki bir karadeliğin, nasıl olupta olduğu iyi bir soru oluyor. Bu, bu kadarcık sürede, yıldız yiye yiye pek öyle erişilebilecek bir kütle değil. Bu tabi bir fikir yürütme.

Asıl olay, şurada kopuyor. Eski, çok yaşlı galaksilerde, merkezdeki kara delik ile, galaksinin boyutları arasında büyük bir orantısızlık söz konusu, genç galaksilere göre. Özellikle 4 galakside, baya abartılı kara delikler mevcut. Konu ile ilgili, şöyle bir paper mevcut.

https://www.cfa.harvard.edu/~narayan/Benefunder/Narayan_McClintock.pdf

Gerçi bu, fazlaca teknik bir izahat. Örneğin, daha avam diliyle mevzuyu anlatan çeşitli yazılar mevcut. 

https://www.nature.com/news/2009/090107/full/news.2009.6.html

Her durumda, ister galaksi karadeliği yapmış olsun, ister karadelik galaksiyi, bir sürü galaksinin göbeğindeki kara delik, bir kafaya göre "yok", ama koca galaksiyi etrafında döndürebiliyor. Kara delikleri evrenin bir parçası saymak bile aklı zorlamak oluyor, çünkü içlerinde fizik kanunları bile olmayabilir, olanlarda alakasız olabilir, belki, kim bilir?

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, John_Ahmet said:

Buna inanmayıp bana büyük bir şiddetle karşı çıkacağınızı biliyorum, sizi çok iyi anlıyorum.

Hala mı.... Puffff....

Yap işte, ne duruyorsun o zaman? Sana iyilik edip, neden ve nasıl yanıldığını söylüyoruz, hala bir ton lakırdı. Boş teneke, çok ses çıkıyor işte senden malum.

Bütün devridaim makineleri çalışıyormuşta... Tabi, ah bir de o ağzına s.çtığım entropisi olmasa, bir turdan fazla bile çalışacaklar, ama olmuyor di mi? 

Tekrar söyleyeyim. Elini ayağını bağlayan yok, yap, otur, hadi durma. Ama emin ol onlar tek bir işe yarayacak. Ancak alır malum yerine sokarsın, başka da bir halta yaramayacak.

Rotschild dünyayı yönetiyor di mi, o müsaade etmiyor bunların yapılmasına eminim, öyle mi?

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, anibal yazdı:

Hala mı.... Puffff....

Yap işte, ne duruyorsun o zaman? Sana iyilik edip, neden ve nasıl yanıldığını söylüyoruz, hala bir ton lakırdı. Boş teneke, çok ses çıkıyor işte senden malum.

Bütün devridaim makineleri çalışıyormuşta... Tabi, ah bir de o ağzına s.çtığım entropisi olmasa, bir turdan fazla bile çalışacaklar, ama olmuyor di mi? 

Tekrar söyleyeyim. Elini ayağını bağlayan yok, yap, otur, hadi durma. Ama emin ol onlar tek bir işe yarayacak. Ancak alır malum yerine sokarsın, başka da bir halta yaramayacak.

Rotschild dünyayı yönetiyor di mi, o müsaade etmiyor bunların yapılmasına eminim, öyle mi?

Suyun içerisinde çalışan modelin nasıl çalıştığını net bir şekilde matematiksel ve fiziksel olarak açıkladım fakat senin basınç kuvvetlerini kaldırma kuvvetleri gibi tek yönlü kuvvetler sanmandan kaynaklı olarak olaya yanlış yaklaşmana sebep oluyor. Bu nedenlerle anlamıyorsun. Yukarıda paylaştığım "Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?" konusunda bunu net şekilde açıkladım. Senin de gördüğün gibi kendisi makine teknisyeni olan ve fizik bilgisi senden daha iyi olan @priest of nature (Ten Ten diye de bilinir malum eski nicki) kesinlikle kabul ediyor ve itiraf edemese de @Sütlü Kase kavramaya çok yaklaştı. Bunu zamanla o da kavrayacak.

Fakat sen sanırım okumadın ama özellikle Bhaskara Wheel'in nasıl çalıştığını hangi sebeplerle çalıştığını tüm canlı örnekleriyle gösterebilirim. Bunu zaten açıkladım. Şu konudaki son iletiyi yavaşça anlamak için okursan kavrayacaksın. Yine soruların olursa cevaplamaya hazırım. Etki eden tüm kuvvetleri değerlendiremiyorsunuz çünkü konuya yalnızca ağırlık kuvvetlerinin etki ettiğini sanıp büyük hatalara düşüyorsunuz. Bunun büyükçe olanları dikkatli ve hassas şekilde yapılırsa kesinlikle çalışıyorlar. Bu çok defa gösterildi. Konuyla ilgili olanlara çok daha büyüklerini de gösterebilirim. Bazı insanlar bunlara hayatlarını harcıyorlar. Onları tepeden inme bilgilerinizle değerlendirip küçük görmeyin.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68935-arkadaşlar-matematik-ve-fizik-konusunda-newton-arşimet-deneyimli-arkadaşlardan-yardım-istiyorum/

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, John_Ahmet said:

Suyun içerisinde çalışan modelin nasıl çalıştığını net bir şekilde matematiksel ve fiziksel olarak açıkladım fakat senin basınç kuvvetlerini kaldırma kuvvetleri gibi tek yönlü kuvvetler sanmandan kaynaklı olarak olaya yanlış yaklaşmana sebep oluyor. Bu nedenlerle anlamıyorsun. Yukarıda paylaştığım "Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?" konusunda bunu net şekilde açıkladım. Senin de gördüğün gibi kendisi makine teknisyeni olan ve fizik bilgisi senden daha iyi olan @priest of nature (Ten Ten diye de bilinir malum eski nicki) kesinlikle kabul ediyor ve itiraf edemese de @Sütlü Kase kavramaya çok yaklaştı. Bunu zamanla o da kavrayacak.

Fakat sen sanırım okumadın ama özellikle Bhaskara Wheel'in nasıl çalıştığını hangi sebeplerle çalıştığını tüm canlı örnekleriyle gösterebilirim. Bunu zaten açıkladım. Şu konudaki son iletiyi yavaşça anlamak için okursan kavrayacaksın. Yine soruların olursa cevaplamaya hazırım. Etki eden tüm kuvvetleri değerlendiremiyorsunuz çünkü konuya yalnızca ağırlık kuvvetlerinin etki ettiğini sanıp büyük hatalara düşüyorsunuz. Bunun büyükçe olanları dikkatli ve hassas şekilde yapılırsa kesinlikle çalışıyorlar. Bu çok defa gösterildi. Konuyla ilgili olanlara çok daha büyüklerini de gösterebilirim. Bazı insanlar bunlara hayatlarını harcıyorlar. Onları tepeden inme bilgilerinizle değerlendirip küçük görmeyin.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68935-arkadaşlar-matematik-ve-fizik-konusunda-newton-arşimet-deneyimli-arkadaşlardan-yardım-istiyorum/

Hala sayıklıyor kaz kafalı. 

1200 yılından beri çalıştırılamamış bir alete, hala çalışacak diyen zavallı bir liselisin işte. Anlamak çok mu zor? Sana şuydu buydu demiyoruz, kaz kafalı, sayısı belirsiz kez yapılmış, patentleri falan alınmış ve bir tık dahi çalışmamış, çalışmadığı tecrübeyle sabit bir şeye, hala anlamadın, yok kavramadın diyen meczup bir liselisin işte.

Senin daha kuvvet nedir, enerji nedir, onlardan bile haberin yok. Bak, gayet açık ve net yazıoyruz işte, yap oaletleri, batıp çıkan zımbırtı mı olur, bhaskara wheel'mi olur. Tek yarayacağı şeyi yapar, götüne sokarsın. Git, yap, kim tutar seni? 

Al, bir liseliye anlatılacak şekilde, neden ve niçin çalışmaz o alet:

http://large.stanford.edu/courses/2016/ph240/yoon1/

Yok illa çalışan bi dene yapacam diyosan, buyur nasıl yapacağını da anlatıyor işte:

https://www.instructables.com/id/Overbalanced-Wheel-Fake-Perpetual-Motion-Machine-/

Pil bitene kadar çalışır, sende biraz susarsın da, kafamızı ütüleyip durmazsın bir müddet...

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, anibal yazdı:

1200 yılından beri çalıştırılamamış bir alete, hala çalışacak diyen zavallı bir liselisin işte. Anlamak çok mu zor? Sana şuydu buydu demiyoruz, kaz kafalı, sayısız belirsiz kez yapılmış, patentleri falan alınmış ve bir tık dahi çalışmamış, çalışmadığı tecrübeyle sabit bir şeye, hala anlamadın, yok kavramadın diyen meczup bir liselisin işte.

Senin daha kuvvet nedir, enerji nedir, onlardan bile haberin yok. Bak, gayet açık ve net yazıoyruz işte, yap oaletleri, batıp çıkan zımbırtı mı olur, bhaskara wheel'mi olur. Tek yarayacağı şeyi yapar, götüne sokarsın. Git, yap, kim tutar seni? 

Al, bir liseliye anlatılacak şekilde, neden ve niçin çalışmaz o alet:

http://large.stanford.edu/courses/2016/ph240/yoon1/

Yok illa çalışan bi dene yapacam diyosan, buyur nasıl yapacağını da anlatıyor işte:

https://www.instructables.com/id/Overbalanced-Wheel-Fake-Perpetual-Motion-Machine-/

Pil bitene kadar çalışır, sende biraz susarsın da, kafamızı ütüleyip durmazsın bir müddet...

İşte anlamaya başlayınca goygoyculuğa başlıyorsunuz. Zaten çalışan bir tanesini gösterip açıklamadım mı? Yineyapayim bence yine anlamayacaksın. Bak iyi anla sen yapılmadığını sanıyorsun fakat zaten çok defa yapıldı.

Bu çalışan bir tanesi dediğim gibi yeterince büyük ve hassas şekilde hazırlanırsa çalışıyor. Bu ancak sürtünme kuvvetleriyle başa çıkabiliyor ancak çok daha büyükleri, sizin sürtünme kuvveti diye küçümsediğiniz kuvvetler bu defa küçük bir alternatörü (araba dinamosu) çevirebiliyor. İşte çalışmadığını yada çalışamayacağını söylemeniz ve bunu iddia etmenizin sebebi termodinamikle açıklayamıyor olmanız ve ilk başta buna aykırı gibi görünmesidir. Ancak öyle değildir. Çünkü buradaki input enerji kütle çekimidir. Kütle çekiminin oluşturduğu momentum ve merkezkaç kuvvetleri o dönüşe sebep olmaktadır.

İşte bak çalışıyor ve bu bir üniversite müzesindedir ve çalışır şekilde müzede sergileniyor diyorum. İnanmıyorsan neden benim yapmamı söylüyorsun? Kendin yapmadan buna inanamazsın. Ben yapsam dahi bu defa hileli olduğunu iddia edeceksin. İnsanlar incelemeden fikir yürütüyorlar. Bugüne dek çalışanlara bu şekilde itiraz ettiler. Sadece bilmeniz gereken şey şu; bu durum termodinamik yasalarına aykırı değildir. Nokta.

Bak istersen sana çok daha büyük olan ve çalışan bir modeli göstereyim. Prensip yine Bhaskara Wheel ile aynıdır.

Bu videoyu mutlaka sonuna kadar izle. Sadece konu hakkında bilgiye sahip değilsiniz ve anlamıyorsunuz.

İşte evrenin sonu ile bağıntısını da siz bunları anladıktan sonra kurabilirim. Ancak öncelikle şiddetle bunu anlamanız gerekiyor. Lütfen paylaşılan videoları izleyin ve kıçınızdan teraneler uydurarak hile olduğunu iddia etmeyin. Sizlere tüm fiziksel nedenleri ile açıklayabilirim. Dediğim gibi bu durum enerji korunumu yasasını ihlal etmiyor.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, John_Ahmet said:

İşte bak çalışıyor ve bu bir üniversite müzesindedir ve çalışır şekilde müzede sergileniyor diyorum. İnanmıyorsan neden benim yapmamı söylüyorsun? Kendin yapmadan buna inanamazsın. Ben yapsam dahi bu defa hileli olduğunu iddia edeceksin. İnsanlar incelemeden fikir yürütüyorlar. Bugüne dek çalışanlara bu şekilde itiraz ettiler. Sadece bilmeniz gereken şey şu; bu durum termodinamik yasalarına aykırı değildir. Nokta.

Hala aynı saçma salak laflara devam. O üniversitede bir sürü profesör, bir sürü öğrenci, asistan vs. hepsi de salak, gerzek, bir sen akıllısın di mi? Neden yapıp satıp paranın dibine vurmuyorlar peki?

Yetericne açık yazıyoruz: Çalışmıyor. Çalışan bir örnek dahi yok. Sana da, bu çalışıyor denenlerin nasıl yapılacağını gösteren videoda göstermedik mi?

8 minutes ago, John_Ahmet said:

Bak istersen sana çok daha büyük olan ve çalışan bir modeli göstereyim. Prensip yine Bhaskara Wheel ile aynıdır.

Bu videoyu mutlaka sonuna kadar izle. Sadece konu hakkında bilgiye sahip değilsiniz ve anlamıyorsunuz.

İşte evrenin sonu ile bağıntısını da siz bunları anladıktan sonra kurabilirim. Ancak öncelikle şiddetle bunu anlamanız gerekiyor. Lütfen paylaşılan videoları izleyin ve kıçınızdan teraneler uydurarak hile olduğunu iddia etmeyin. Sizlere tüm fiziksel nedenleri ile açıklayabilirim. Dediğim gibi bu durum enerji korunumu yasasını ihlal etmiyor.

http://www.besslerwheel.com/wwwboard/messages/241.html

Geri zekalı desem, değilsin, kaz kafalının tekisin.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, anibal yazdı:

Yetericne açık yazıyoruz: Çalışmıyor. Çalışan bir örnek dahi yok. Sana da, bu çalışıyor denenlerin nasıl yapılacağını gösteren videoda göstermedik mi?

Gösteremedin! Sana harekete engel olacak kuvvetler ne diye soruldu basınç diye zırvaladın. Fizik bilen biri senin iddialarının geçersiz olduğunu görür fakat henüz buna yeterli önemi gösterip açıklayacak biri çıkmadı.

Söylesene su farklı hacimlere farklı kuvvet uygular. Buradaki kaldırma kuvvetlerinin farkından dolayı bu sistem döner. Bunu fizik bilen biri anlayabilir fakat hesabı yanlış yaptığını sanıp bir çıkış arar fakat bulamaz, Çünkü yok!

ağırlıkları 2 ton 1m3 beton ve piston arası boşlukların 1m3 hava olduğunu hesaba katıp kaba bir hesap yapmadığın için bunu anlamıyorsun.

Bana desen ki o pistonlar o basınçta açılmaz o zaman mantıklı bir çıkış yakalamış olursun ancak ben sana neden açılacağını fiziksel olarak gösterdiğimde yine apışıp kalırsın. Senin böyle özgüvenli konuşmana sebep olan şey yeteri düzeyde fizik bilmemen ve konuyu yeterince düşünüp hesap yapmamandır.

Bu şekli kime sorarsan son sana saat yönünde döneceğini söyler(Yeterli düzeyde fizik biliyorsa!) fakat bunu yapmadan önce buradaki ağırlıklar ve hacimlerle ilgi parametreleri sorar. Hesabını yapar ve döneceğine ikna olur. Bu sistemi dengede tutacak hiç bir kuvvet yoktur. Nokta.

Buna inanması güç olduğundan ağırlığıkların oluşturduğu dengesizlikler s. daha pek çok sebepten bir çıkış noktası arar ama bulamaz. En sonunda çalıştığına ikna olur ancak bu çok kolay olmaz. Sen daha sistemi bile anlamadın ben bunu görebiliyorum. Basınç konusunda söylediklerin ise zırvadan ibaret çünkü eğer bu sistem basınçtan kaynaklı bir zorlanma yaşayacaksa o durumda batan cisimler belirli bir derinliğe ulaştığında durup askıda kalırdı fakat öyle olmuyor. Yüzen bir cisme kaldırma kuvveti kadar bir kuvvet uygularsanız o cisim marina çukuruna kadar batar. Derinlikle bu kuvvette değişim olmaz. Sadece cismin hacim değişimine yeterli mukavemeti yoksa derinlikle basınç artacağı için kaldırma kuvveti azalır. (Balon gibi) fakat kesinlikle artmaz. Bunu anladıktan sonra yeni hesaplarla o sistemi dengede tutacak bir kuvvet gösteremezsen bu sistemin çalıştığına kanıra kanıra ikna olmanı bekliyorum.

Bu hesapları yapabilecek kabiliyet @priest of nature isimli üyede var ve bu hesapları yapıp ikna oldu fakat sen olamadıysan bu senin yetersiz ve yanlış bilgilerinden kaynaklanıyor. Zaten anlasan bile tükürdüğünü yalamayıp haince saldırmaya devam edeceksin. Ben senin kişiliğini çözmüş durumdayım. Sadece yeterli düzeyde fizik bilgisine sahip arkadaşlardan rica ediyorum. Bilim forumundaki "Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?" konusunu dikkatli şekilde okuyup, şekiller üzerinde istenilen fiziksel hesaplamaları yapıp konuyu anlamalarını bekliyorum. 

Tepeden inme bilgilerle zirzop zirzop açıklamalar yapmayın. Ben bu konudan bu kadar emin olmasam bu kadar ısrarcı olup konuyu bu kadar önemser miyim? İşte sizler karşınızdaki kişiyi anlamadan dinlemeden küçük görmeye meyilli kendi bildiklerini mutlak doğru sanan cahillersiniz. Yeterli sabrı gösterin ve fizik konusunda bir otorite bulun size sakince bunu açıklayayım ve tekrar söylüyorum. Bu durum enerji korunumu yasasını ihlal etmiyor. Bunu konuyla ilgili yeni bilimsel yazılarda okuyabilirsiniz. Nokta.

buoyant8.gif

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, John_Ahmet said:

Gösteremedin! Sana harekete engel olacak kuvvetler ne diye soruldu basınç diye zırvaladın. Fizik bilen biri senin iddialarının geçersiz olduğunu görür fakat henüz buna yeterli önemi gösterip açıklayacak biri çıkmadı.

vıdı vıdı vıdı....

Hala konuşuyor oradan geri zekalı.

Su, kaldırma kuvveti falan uygulamaz moron, söylemedik mi sana? Basınç farkı, kaldırma kuvveti olarak ifade edilir, dangalak, kaç kez söyleyeceğiz? Fizik bilenler, şu an senin nasıl olupta bu kadar götveren olabildiğini tartışıyor, o koca 1m3 betonları o götüne nasıl sokacağını düşünüp.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, anibal yazdı:

Hala konuşuyor oradan geri zekalı.

Su, kaldırma kuvveti falan uygulamaz moron, söylemedik mi sana? Basınç farkı, kaldırma kuvveti olarak ifade edilir, dangalak, kaç kez söyleyeceğiz? Fizik bilenler, şu an senin nasıl olupta bu kadar götveren olabildiğini tartışıyor, o koca 1m3 betonları o götüne nasıl sokacağını düşünüp.

İşte bu da hacimle ilgilidir.

Fkaldırma = Vbatan . dsıvı .g' dir.

Dolayısıyla sol taraftaki toplam hacim sağ taraftakinde daha büyüktür hatta neredeyse iki katıdır. Dolayısıyla suyun özkütlesi bir olduğundan bu su için F= V.g'dir.

buoyant8.gif

Bu durum sistemin saat yönününde dönmesine sebep olur. Buna inanması çok güçtür ancak fizik yalan söylemez.

Fakat senin tek çıkış noktan o pistonların açılmaması yada ağırlıkların hareketlerinden kaynaklı ağırlık merkezinin değişiyor olması ve bunların denge oluşturucu sebepler olabilmesi ihtimallerine kadar o küçük beyin işleyebiliyor olsaydı burada oluşan kuvvetlerin o dengesizliklerle mücadele edecek kadar fazla olduğu, basınca rağmen o pistonların açılacağı gösterilebilirdi. Bunu basit fiziksel hesaplarla anlayabilirsin. Sana götten uydurma bir şeyler anlatılmıyor. Bunları yapan ve çalıştıran bir çok insan olduğu anlatılıyor. Senin konuyu bu noktalara taşıyabilecek kadar fizik bilgin olsa şimdiye dek çoktan apışıp kalmıştın. Senin bu konudaki yetersizliğin ve bilgi eksikliğin konuyu anlamamana rağmen sürekli zırvalamana sebep oluyor. Bunu sıradan biri okusa o da seni haklı bulacak evet doğru bugüne dek bunların çalışmadığı söyleniyor ve bunu bilim kurumu da doğruluyordu. Çünkü bunun enerji korunumu yasalarını ihlal edeceği düşünüldüğünden konuya ön yargılı şekilde yaklaşılmıştı fakat bugün bilim çevreleri bu durumları aşmış durumdadır ancak senin gibi üçüncü dünya ülkesindeki bir üniversiteli cahil bunları anlamaya bile yaklaşamaz. Ne kadar aptal olduğunuzu size kanırta kanırta gösterebilirim. Benim fizik bilgilerim sana bunu göstermek için yeterli fakat senin bu bilgilerden yoksun olman konuyu anlamana engel oluyor. Bu hesapları yapıp çalışacağına kesin olarak ikna olabilirsin ama içinde bir kurt hiç eksik olmayacak acaba bir yerlerde hata mı yapıyorum diye bir taraflardan düşünmeye devam edeceksin ancak hiç bir zaman gerçekçi ve kabul edilebilir bir neden bulamayacaksın. Çünkü bu sistemin çalışıyor olduğunu biliyorum. Bunu konuya yeterli önemi gösterip itiraz etmek isteyenler değil, anlamak isteyenler rahatlıkla anlayabilirler. Matematik ve fizik insanlığın üzerinde mutabık olduğu en somut bilimlerdendir. Ben buna güvenerek bu konuda paylaşacaklarımı kavramaya başlayacağınızı umuyorum ve sizin sinirlerinizi daha fazla yıpratmak istemiyorum. Ayrıca ana konudan çok koptuk. Bu konular aydınlanırsa enerji konusu doğru şekilde anlaşılabilirse bu insanoğlunun hayatta kalma şansını fazlasıyla artıracaktır. Güneş sistemiminiz, galaksimizin ve sonunda evrenin son bulacağı doğru olsa bile ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi aslında ne kadar kolay yollardan elde edebileceğimizi öğrendikçe hayatta kalma şansımızı artıracak ve bu konuda emin adımlarla ilerleyebileceğiz.

Muhtemelen bir çoğunuz benim zırvaladığımı düşünüyorsunuz ve anlattığım kouda benim cahil olduğumu düşünüyorsunuz. Yeterli sabrı gösterip paylaştığım konularda benimle soru cevap iletişimine ithamlarınız olmadan devam edebilirseniz. Size yemin ederim ki bu inanması çok zor konuya ikna olup, sınır bilimin bu konuyu desteklediğini öğrenip bu konuda aydınlanma yaşayacaksınız.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Lan godoş, hala mı konuşuyorsun sen?

Kaldırma dediğin şey, arşimed prensibi di mi, ne diyor orada, kaz kafalı?

Bu cibiliyetsizdeki terbiyeye bakın, bu moron bir üniversiteye profesör olabiliyorsa bu ülkenin içinde bulunduğu durumdan hicap duyup oturup ağlamak gerekir. İşte üniversitelemiz nasıl insanların elinde bunu görün istiyorum. Sonra bu ülkeden bir şey bekleyen, bu ülkede mutlu olmak isteyen insanlar bunu düşünüp bir daha yorumlasınlar. Ben bu "profesör" ünvanlı kişiyle aynı terbiye seviyesine inemeyeceğim. Artık gerisini siz düşünün.

Size son uyarım! Kaçın gidin bu ülkeden!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...