Jump to content

Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

Recommended Posts

2 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Her pistonun hem hacim farkını oluşturan kuvveti sağlayan kapalı pistonun ve kabı ile arasındaki hava sabittir değişmiyor ve şu haliyele hiç bir yere hava kaçırmıyor. Piston en aşağıda neden kapanıp bir daha açılamasın anlamadım. Şimdi yanlış anlamış gibi yapıpyan mı çizeceksin. Açık piston ve onu kapatan içi hava dolu piston tam olarak kapalı bir sistemdir. Hacmi sadece basınç değişimi olduğunda gerçekleşir. En alttaki basıncın onun hacmini sıfırlayacağını neden düşündün hava bir yerlere kaçmıyor ki?

Bana uydurma yapma tanım yap. 

Bir yere kaçtığım yok.

Havayla olayın bir alakası yok, var sıkıştırılması vs gerek ama şimdi uğraşamam konuyla da ilgisiz. 

Bana açıkla ! Piston solda aşada kapalı halde, yükselmesi gerek ! Yükselmesi için açılması gerek. Niye açılsın ?!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 318
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Bana açıkla ! Piston solda aşada kapalı halde, yükselmesi gerek ! Yükselmesi için açılması gerek. Niye açılsın ?!

Çünkü piston dediğim nevale başta da söylediğim gibi içi havayla dolu bir plastik kapalı kutu, toplam öz kütlesi neredeyse 0.1 gr/cm3 bu sence ssol tarafta yukarı çıkmak isterken sağ tarafta aksine hacmi küçülterek Vsol toplam daima Vsağ toplamdan büyük olmaz mı? Hala anlamadınız mı? Pistonlar metal değil içi hava dolu plastikler. Hem metal olsa ne olur? Ortalama öz kütle verdim daha başka bir sorunumuz var mı?

sekil-2.png

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü piston dediğim nevale başta da söylediğim gibi içi havayla dolu bir plastik kutu toplam öz kütlesi neredeyse 0.1 gr/cm3 bu sence ssol tarafta yukarı çıkmak isterken sağ tarafta aksine hacmi küçülterek Vsol toplam daima Vsağ toplamdan büyük olmaz mı? Hala anlamadınız mı? Pistonlar metal değil içi hava dolu plastikler. Hem metal olsa ne olur? Ortalama öz kütle verdim daha başka bir sorunumuz var mı?

Yahu adam, bak son kez yazacam. Böyle şeylerle çok uğraşmam. Peki der geçerim. O kıvama geliyorum. 

Bana kuvvet göster. Senin saçma mantığın öz kütlesi sudan küçük olan şey yüzerden öteye geçmiyor. Tamda orada patlyorsun zaten. 

Tanrı mı kuvvet uyguluyor bu pistona !? 

Eline içi boş bir silindir al kapağına plastik bir parça koy su silindirin içine sızmayacak şekilde. Plastik yukarı yöne bakacak şekilde daldır suyun içine... Plastik silindirden ayrılıp yüzer mi ????

Yüzerse nasıl yüzecek ??? Açıkla bana devam edelim...

Ne yapacak su mesela ? Plastik kapağı üstünden tutup yukarı mı çekecek ? 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Yahu adam, bak son kez yazacam. Böyle şeylerle çok uğraşmam. Peki der geçerim. O kıvama geliyorum

Bana kuvvet göster. Senin saçma mantığın öz kütlesi sudan küçük olan şey yüzerden öteye geçmiyor. Tamda orada patlyorsun zaten. 

Tanrı mı kuvvet uyguluyor bu pistona !? 

Eline içi boş bir silindir al kapağına plastik bir parça koy su silindirin içine sızmayacak şekilde. Plastik yukarı yöne bakacak şekilde daldır suyun içine... Plastik silindirden ayrılıp yüzer mi ????

Yüzerse nasıl yüzecek ??? Açıkla bana devam edelim...

Ne yapacak su mesela ? Plastik kapağı üstünden tutup yukarı mı çekecek ? 

Her şey açık ve net en başta sorduğum birinci şekil ile ilgili soruya dönersek şimdi bana söyle hareketli pistonun içinin havayla dolu olduğunu biliyorsun ve 0.1 gr/cm3 olduğunu bilip şu şekle inceleyip yine göz göre göre yan mı çizeceksin?

sekil-1.png

Şekilde 10cm  plastik küp içi havayla dolu uygun dayanımda bir plastik kapalı küp. Şimdi şamandıra küp yukarı bakarken VA ne olabilir öncelikle bir sorgula, sonra bana sağ tarafta bu küpün yukarı çıkmak isterken V hacmini küçülteceğini itiraf et. Bunlar eş yükseklikteyken böyle bir hacim farkı oluştuğuna karşı mısın?

Değilse toplam sistemdeki böyle 12 şamandıra sol taraftayken kapalı küp piston soldaysa yukarıya çıkmak isteyecek ve hacmi büyütürken sağ tarafta olanlar küp aşağıda kaldığı için ve yukarıya çıkmak isteyeceği için hacmi küçültür.

Nihayi olarak Vsol toplam > Vsağ toplam ise ki dolayısıyla yukarıdakini kabul ediyorsan öyledir ve Çark pozitif bir kuvvetle döner bu kadar basit. Neden yan çiziyorsun? Hesap yapmak işine gelmediyse bırak yapacak birileri cevaplasın. Niye kendini açıklamak zorunda hissettin. Zaten açıklamıyorsun bal gibi anladığın halde anlamamış gibi yapıyorsun.

Ben burada geri zekalı mıyım denyo muyum sana olmayacak ve aniden aklıma gelen bir şeyi anlatayım. Bunun üzerine çok hesap yaptık fakat sen yapmadın. Ne şiş yansın ne kebap diyorsun bari anlamamış gibi yapayım kurtulayım diyorsun ama yemezler yedirmezler onu sana. Yazmak istemiyorsan kendine güvenen başka birilerine bırak kaldı ki sistem son haliyle bitmedi daha anlatacağımız çok şey var. Sen daha burada çuvallıyorsan sana diyecek başka bir sözüm yok. Gerekli açıklama yapıldı.

sekil-1.png

sekil-2.png

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Yazık..

a haberde izlemek dileği ile. 

Yazık mış Buyur kapalı pistonlara etki eden kaldırma kuvvetinin yönü. ağırlığı ihmal ettik fakat etmiyoruz gerçekte. Şimdi ne soracaksan sor yada bir açıklama yapmaya istekli değilsen sen bilirsin. Yeter ki bu kabul etmesi çok zor olan durumu daha da zora sokma. Kaldı ki daha ara bir soru üzerindeyiz sonuca henüz ulaşmadık. Hava bağlantıları ekleyip sonra bunları pnömatik valflerle kontrol edebildiğimiz bir çok varyasyon üzerinde duracağım. Suyun içerisinde kaldırma kuvvetinin yönünü neden gösterdik bunu yapmaya ne gerek vardı. Bunu zaten bilmiyor musun? Bu cisim kapalı ve içi hava ile dolu ya kuvvetlerin yönü ne olacaktı. Sadece yere paralel bir şekilde daireden geçerken  farklı durumlar var o kadar bunların kritiğini yapsan anlarım belki derim oradanbir yerlere varacak.Zaten bu sistem ne yaparsak çalışmaz diye sormuyorum. Motivasyonumuz önümüzde termodinamik gibi bir duvar dahi olsa bu problemleri matematikle çözmek.

Kaldı ki Latif Mutlu adını hiç duymadın sanırım ve kendisinin Bilgi Üniversitesinin kurucusu olduğunu ve benden önce Yerçekiminin kullanılabilir bir enerji kaynağı olduğunu söylediğinden ve bu konuda bir kitap yazdığından da haberin yoktur senin.

sekil-3.png

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Yanal oklar sadeleşirken alt ve üstteki oklar derinlik farkı sebebiyle sadeleşmez... Hatta alt taraftaki okların daha büyük olduğu ( kuvvetin daha büyük olduğu) ortadadır buda zaten kaldırma kuvvetinin tanımıdır. 

Okudun mu yukarıyı, bak anlatmışım. 

Bir cisim niye yüzer, niye batar işte bununla ilgilidir..  Yoğunluk bilgisi buradan gelir. Bu tanımdır, yoğunluk konusu tanımdan gelen çıkarımdır. 

Batan bir cismin altındaki kuvvet üstündeki kuvvetten büyük, bu kuvvetin cismin kütlesi ile kıyaslaması yüzüp yüzmeyeceğini, askıda kalmasını falan belirliyor. 

Peki bu batan cismin içindeki havaya hangi kuvvet etki ediyorda, bu hava o cismin içindeyken bile yukarı hareket etmek istiyor. 

Buyur, çok güvenerek yazıyorsun ya ! Baya üzerinde uğraşmışsın ya ! Açıkla, becerimiyorsan sen git bilen gelsin. Atıp tuttuğun arkadaşların gelsin. 

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Okudun mu yukarıyı, bak anlatmışım

Bir cisim niye yüzer, niye batar işte bununla ilgilidir..  Yoğunluk bilgisi buradan gelir. Bu tanımdır, yoğunluk konusu tanımdan gelen çıkarımdır

Batan bir cismin altındaki kuvvet üstündeki kuvvetten büyük, bu kuvvetin cismin kütlesi ile kıyaslaması yüzüp yüzmeyeceğini, askıda kalmasını falan belirliyor. 

Peki bu batan cismin içindeki havaya hangi kuvvet etki ediyorda, bu hava o cismin içindeyken bile yukarı hareket etmek istiyor

Buyur, çok güvenerek yazıyorsun ya ! Baya üzerinde uğraşmışsın ya ! Açıkla, becerimiyorsan sen git bilen gelsin. Atıp tuttuğun arkadaşların gelsin. 

Tüm bunları sisteme bir de yük bağlıyken düşün sistem istediğinden daha yavaş hareket ediyor. Dolayısıyla serbest olarak hareket edebilen sol taraftaki kapalı pistonumuz bu düzeneğe doğrudan bir iple bağlı (pistonları birbirlerinden ayrılmasınlar diyerekten dışarıdan iple bağlamıştık hatırla ) ve ip gergin olsa öyle bir kuvvet oluşamayacak fakat ip henüz tam gerilmedi yukarıda maksimum gerginliğe ulaşacak kadar bir hava basıncı olduğundan ve pistonların içinde sabit hava olduğu için özkütle farkı  sebebiyle  VA hacminde vakum etkisi oluşup V hacmi büyürken bu kuvvetin aynı yönlü olanı sağ taraftaki pistonlarda tam tersi bir etki yapıp hacmi küçültüyor tüm bunları fark ettin mi? Hayalinde canlandırırken ayrıca sistem saat yönünde dönerken düşüneceksin. Çünkü Vsol > Vsağ ise bu saat yönünde doğal bir tork oluşturur fakat objelerimiz sistem bir yüke bağlı olduğundan hareket etmek istediği hızlarda hareket edemezler bu da tüm bunları daha iyi kavraman için ikinci bir nedendir. Bu aşamada bana net bir cevap vermeni istiyorum. Bu anlattıklarım sende bazı düşünce farklılıkları oluşturdu mu?

Ayrıca nihayi sistemde pistonların birbirleri ile sürtünmesine ve yukarı yönlü kuvvetlerin sistemin olası dönme yönüne ters bir kuvveti oluşturmaması için körüklü yapı tercih edilmiştir. Bu yapıyı sonra anlatırım sürtünmelere takılmayın.

Sitelerde Paylaş

Dur şimdi başka şey karıştırma! Bunun hakkından zor geleceğiz. Yalnız @Sütlü Kase ye sormak lazım nedir son durum? Nedir? Şimdi sistem dengede mi? Son karar bu mu? O halde ilgilenen olursa hava kanalları ve valflerle ilgili kısım anlatıp güç zaten varsa onu arttırırız, hiç yoksa tork oluşturabilir miyiz buna bakacağız. Çünkü denge varsa sağ taraftan sol tarafa az miktar kendi basınçlarıyla hava aktarırsak ve bunu tek yönlü olarak sağ taraftakilerden sola doğru aktarabilirsek sürekli halde bir torktan söz edebiliriz. Bunu nasıl yapacağımıza kısaca cevap vereceğim fakat "sistem denge mi?" bunu öğrenmem lazım lakin diğer tarafa dönüyorsa bu biraz zor olacak :) Fakat aynı büyüklükte bir sistem beklemeyin elbette daha büyüğünü yapmak gerekecek. Nedir son durum? Sistem dengede mi?

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, priest of nature yazdı:

Bu animasyon daha detaylı.Bunun üzerine konuşalım.:)

9 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Dur şimdi başka şey karıştırma! Bunun hakkından zor geleceğiz. Yalnız @Sütlü Kase ye sormak lazım nedir son durum? Nedir? Şimdi sistem dengede mi? Son karar bu mu? O halde ilgilenen olursa hava kanalları ve valflerle ilgili kısım anlatıp güç zaten varsa onu arttırırız, hiç yoksa tork oluşturabilir miyiz buna bakacağız. Çünkü denge varsa sağ taraftan sol tarafa az miktar kendi basınçlarıyla hava aktarırsak ve bunu tek yönlü olarak sağ taraftakilerden sola doğru aktarabilirsek sürekli halde bir torktan söz edebiliriz. Bunu nasıl yapacağımıza kısaca cevap vereceğim fakat "sistem denge mi?" bunu öğrenmem lazım lakin diğer tarafa dönüyorsa bu biraz zor olacak :) Fakat aynı büyüklükte bir sistem beklemeyin elbette daha büyüğünü yapmak gerekecek. Nedir son durum? Sistem dengede mi?

Animasyon daha anlaşılır.Sekiz tane körük lazım.Boruları pipet ile yapılır.

Körük bulursam deneyeceğim.:)

Hesap yapmaktan daha kolay.

Sitelerde Paylaş

Dedim, sağdan soldan bozma şeylerle gelme dedim. Ciddiye aldım seni, arama yapmadım. Tenten sağolsun biraz araştırmaya itti beni ve ne göreyim...

Bildiğin aynı hikaye.

Buda alttaki yorumlardan 

I made this machine in 1977 in a 200 liters tank, with 16 1 liter cans. I did it as the original design in the E. Loedel Elementary Phisics book, and it didn´t works. Then, I did it as you show in this video, and it didn´t works. Then, I connect all the tubes in a central node, and it didn´t works. Then, I add 1 more can, to eliminate the balance. Again, it don´t works. Obvious conclusion, it don´t works. Like anyone free energy system, it don´t works, because the free energy don´t exist. I made this machine only for prove it to my students.

Sen artık saygınlığını kaybettin.

Yazdıklarım ve ciddiyetim adına kendimi kınıyorum.

Başlık tavan arasına postalanmalı.  

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

I made this machine in 1977 in a 200 liters tank, with 16 1 liter cans. I did it as the original design in the E. Loedel Elementary Phisics book, and it didn´t works. Then, I did it as you show in this video, and it didn´t works. Then, I connect all the tubes in a central node, and it didn´t works. Then, I add 1 more can, to eliminate the balance. Again, it don´t works. Obvious conclusion, it don´t works. Like anyone free energy system, it don´t works, because the free energy don´t exist. I made this machine only for prove it to my students.

Bana başkalarının zırvalarını yazmayın kendi aklınızı kullanın. Bunu yapabilmek için sistemin çok büyük bir hassasiyette hazırlanması gerekiyor örneğin Tüm kapasite hacimleri ve aralarındaki uzaklıklar eşit olmalı vs. Ayrıca sizin videolarını gösterdiklerinizde ağırlık kullanmışlar fakat ben hava balonu kullandım. Onlarınki saat yönünün tersine dönerken benimki saat yönünde hareket ediyor. Bu paylaştığınız videolardan haberim yoktu. Biz çalışan bir prototip hazırladık. Sonra gördük ki bizden önce de yapanlar olmuş. Bunu Latif Mutlu'nun kitaplarını alıp okuyarak öğrenebilirsiniz. Söylemiştim yine işkembeden sallayıp karşı fikirde olmayı sürdüreceksiniz dedim. Matematik ve fizik kullanarak problemleri çözmekten olabildiğince kaçınıyorsunuz. Yanılmamışım yerçekiminin dolayısıyla suyun kaldırma kuvvetinin ve nicelerinin doğal enerji kaynağı kaynağı olduğu hala geçerlidir. Israrla buradaki matematiği sorgulayarak bunu anlayabilirsiniz. Yapamayanlar yapamamak için neden arayanlardır. Gerçekten yapılamayacağını yapamayarak kanıtlayamazsınız.

Şimdi tüm sistemi tekrar inceleyin ve bana erkek gibi pnömatik valfler ve hava kanalları kullanılarak nasıl yapılır bunu sorun. Zirâ aslında bir önceki sistemin çalışacağından da şüpheniz olmasın.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Bana başkalarının zırvalarını yazmayın kendi aklınızı kullanın. Bunu yapabilmek için sistemin çok büyük bir hassasiyette hazırlanması gerekiyor örneğin Tüm kapasite hacimleri ve aralarındaki uzaklıklar eşit olmalı vs. Ayrıca sizin videolarını gösterdiklerinizde ağırlık kullanmışlar fakat ben hava balonu kullandım. Onlarınki saat yönünün tersine dönerken benimki saat yönünde hareket ediyor. Bu paylaştığınız videolardan haberim yoktu. Biz çalışan bir prototip hazırladık. Sonra gördük ki bizden önce de yapanlar olmuş. Bunu Latif Mutlu'nun kitaplarını alıp okuyarak öğrenebilirsiniz. Söylemiştim yine işkembeden sallayıp karşı fikirde olmayı sürdüreceksiniz dedim. Matematik ve fizik kullanarak problemleri çözmekten olabildiğince kaçınıyorsunuz. Yanılmamışım yerçekiminin dolayısıyla suyun kaldırma kuvvetinin ve nicelerinin doğal enerji kaynağı kaynağı olduğu hala geçerlidir. Israrla buradaki matematiği sorgulayarak bunu anlayabilirsiniz. Yapamayanlar yapamamak için neden arayanlardır. Gerçekten yapılamayacağını yapamayarak kanıtlayamazsınız.

Şimdi tüm sistemi tekrar inceleyin ve bana erkek gibi pnömatik valfler ve hava kanalları kullanılarak nasıl yapılır bunu sorun. Zirâ aslında bir önceki sistemin çalışacağından da şüpheniz olmasın.

Körüklü olan ilginç bir şekilde kaba hesapla çalışır gibi görünüyor.

Ama  denemeden çalışır diyemem.:)

Matematiğim iyi değil zaten.

tarihinde priest of nature tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, priest of nature yazdı:

Körüklü olan ilginç bir şekilde kaba hesapla çalışır gibi görünüyor.

Ama  denemeden çalışır diyemem.:)

Matematiğim iyi değil zaten.

Körük yerine branda kullanıp ağırlık yerine tenekeler kullanıp 10m3 'lük su hacmi olan bir tane yaptık şimdi değişik versiyonları az önce sanayici bir arkadaşımla uzun uzun konuştuk. O arkadaşım bu iş için 50 bin TL para harcadı ve daha da harcamayı düşünüyor. Daha buna benzer çok ciddi enerji eldesi sağlayan daha ne projeler var bir bilseniz beni forumun onur üyesi yapacak kadar bu konuda fazla şey biliyorum. Bir gün bir enerji devrimi olacak bunu biliyorum ve o zaman herkes 20.yy bilim adamlarına ve bilim kurumlarına hakaretler edecekler. Çünkü kendilerine hayat boyu ısınma, her üründeki enerji payı gibi enerji konusunda çok ciddi bir maddi kaynak ayırmak zorunda bırakılmalarını hazmedemeyecekler. İşte böyle bir devrim ve isyan umarım ben ölmeden yaşanır ve değerimiz bir kez daha anlaşılır. 

Sitelerde Paylaş

Körük yerine branda kullanıp ağırlık yerine tenekeler kullanıp 10m3 'lük su hacmi olan bir tane yaptık şimdi değişik versiyonları az önce sanayici bir arkadaşımla uzun uzun konuştuk. O arkadaşım bu iş için 50 bin TL para harcadı ve daha da harcamayı düşünüyor. Daha buna benzer çok ciddi enerji eldesi sağlayan daha ne projeler var bir bilseniz beni forumun onur üyesi yapacak kadar bu konuda fazla şey biliyorum. Bir gün bir enerji devrimi olacak bunu biliyorum ve o zaman herkes 20.yy bilim adamlarına ve bilim kurumlarına hakaretler edecekler. Çünkü kendilerine hayat boyu ısınma, her üründeki enerji payı gibi enerji konusunda çok ciddi bir maddi kaynak ayırmak zorunda bırakılmalarını hazmedemeyecekler. İşte böyle bir devrim ve isyan umarım ben ölmeden yaşanır ve değerimiz bir kez daha anlaşılır. 

yaptığınız örnek çalıştı mı peki?

Bana körük yapmak için güçlü yapıştırıcı lazım yada naylon kaynağı yapacak bir makine.

japon yapıştırıcı suda bozuluyor.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, priest of nature yazdı:

yaptığınız örnek çalıştı mı peki?

Bana körük yapmak için güçlü yapıştırıcı lazım yada naylon kaynağı yapacak bir makine.

japon yapıştırıcı suda bozuluyor.

Tüm bunları konuya ilgi duyan daha başka arkadaşlar da olursa denyo denyo tartışacağımız ayrı başlıklar açarım. Belki inanmazsınız bu konuda aynen böyle sesli düşünerek tartışmaya bayılıyorum. Bunu arkadaşlarımla zaten yapıyorum. Şimdi bunu tartışmaya başlasak konuya yabancı birileri gelip olmadık laflar edip moralimi bozacak bunu biliyorum. Bu nedenle burada konunun temel fizik ve matematik tarafını ilgilendiren bağlamlarında kalmayı tercih ederim. Şimdiye kadar yazdıklarımın özellikle kanıtı oluşturan kısmı için bir özet yazmayı planlıyorum. Görüyorsun neredeyse ikna oldukları halde bir adım atmıyorlar yada bu kaz kafalılar orada bir torkun olduğunu halâ anlamadı ve anlamayacaklar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...