Jump to content

Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

Recommended Posts

3 dakika önce, Sundance yazdı:

Ten Ten sen bu moronla aynı cins olduğun için sana da aynı muameleyi yapmak lazım aslında ama yine de bir açıklamaya çalışalım başlangıçta.

1- Ağırlık bir kütle ölçüsü olması itibariyle sol taraftaki sistemler içlerinde hava da bulunduğu için sağdakilere göre daha ağır. Ağırlık derken yoğunluğu kastediyorsan sol taraftaki sistemlerin yuva + piston + hava üçlüsünden oluşan hacmi daha fazla olduğu için daha az yoğun. Yoğunluk farkından dolayı yukarı doğru kaldırma kuvveti var. 

2- Sağ en üstteki sistem ile sol en alttaki sistem arasında hortum ile bağlantı var ancak sol en alttaki sistem suyun dibinde olması itibariyle daha yüksek basınca maruz. Demek ki burada bir de hareket yönünün tersine kuvvet uygulayan bir de suyun uyguladığı basınç kuvveti var.

Şimdi gelelim @anibal in gönderdiği hesabın Türkçe tercümesine;

1- Sistemin minimum hacmi V1, sistemin maksimum hacmi V2. Net kaldırma gücüne etki eden hacim, ikisi arasındaki fark V = V2 - V1. Net kaldırma gücü B = V x q x g. Kaldırma gücünün yaptığı net iş. B x h = V x q x g x h.

2- Havayı bir sistemden diğer bir sisteme transfer ettiğinizde oluşan net hacim V = V2 - V1. h yüksekliğindeki basınç farkı nedeniyle doğan kuvvet P = q x g x h. Havayı transfer etmek için yapılan net iş P x V = V x q x g x h

Toplam iş = 0

Dikkat edilirse, su içinde sürtünme, betonun betona uyguladığı sürtünme, betonun suda dayanımı problemi, m³ hacimli betonun mukavemeti, betonun su yalıtımı gibi çözülmesi çok ciddi problemlerin hiç biri dikkate alınmamış durumda.

Bunların hiç biri olmasa bile sistem çalışmıyor.

Çalışamaz.

Zira enerji yoktan var olmaz, vardan yok olmaz.

Termodinamik yasaları gereği bunun böyle olmak zorunda olduğu matematiksel olarak ispatlı.

Buna rağmen böyle deli saçmalıklarını savunmak akıl karı iş değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 318
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

30 dakika önce, Sundance yazdı:

Dikkat edilirse, su içinde sürtünme, betonun betona uyguladığı sürtünme, betonun suda dayanımı problemi, m³ hacimli betonun mukavemeti, betonun su yalıtımı gibi çözülmesi çok ciddi problemlerin hiç biri dikkate alınmamış durumda.

Çalışamaz.

Termodinamik yasaları gereği bunun böyle olmak zorunda olduğu matematiksel olarak ispatlı.

Üniversitedeyken termodinamik hocamız Can Delale bize derste satır satır ispatını yaptı bunun.

Işık üniversitesinde şu anda.

Çok alçak gönüllü bir adamdır.

İnanmıyorsan gidip kendisiyle görüşebilirsin Ten Ten

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Sundance said:

Çalışamaz.

Olay termodinamiğe kadar kalmıyor zaten, basit arşimet kanunu ile bitiyor.

Bu geri zekalılar, lisede öğretilen o yarım yamalak fizik ile teori kasmaya çalışıyor. Suyun kaldırma kuvveti diye bir şey yok, buna kafaları basmıyor.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, anibal yazdı:

Olay termodinamiğe kadar kalmıyor zaten, basit arşimet kanunu ile bitiyor.

Bu geri zekalılar, lisede öğretilen o yarım yamalak fizik ile teori kasmaya çalışıyor. Suyun kaldırma kuvveti diye bir şey yok, buna kafaları basmıyor.

Aynen öyle. Termodinamikle ne alakası var bu olayın. Bu arkadaş termodinamiği de bilmiyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, haci yazdı:

Aynen öyle. Termodinamikle ne alakası var bu olayın. Bu arkadaş termodinamiği de bilmiyor.

Termodinamik mühendisliğin zor derslerindendir.

Kalma oranı da yüksektir.

Bu arkadaşın makine yoktan enerji üretiyor, termodinamik ise bunun mümkün olmadığını söylüyor.

Bu arkadaşın termodinamiği bilmesi gibi bir durum zaten yok da, lise fiziğini de bilmiyor, matematik de bilmiyor.

Bilmemesi problem değil, yanlışını gösterdiğimiz halde laf ebeliği ile yanlışını doğru olarak kabul ettirmeye çalışıyor.

İnternette, sağda, solda nerede fantezi var onu bulmuş, kene gibi yapışmış bunlara, gelmiş bize fantezi satıyor.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, haci yazdı:

@haci kinaye yada ironi mi yapıyorsun yoksa söylediklerinde ciddi misin bunu öğrenmeden önce konunun termodinamikle ilgili kısmına değindiğim yerleri bu sığırcıkların anlamaması çok normal. Sen bana konuyu anlamaya başladığını kanıtla ben verdiğim o cevapları tekrar gözünüze sokayım. Hem şu yukarıda basınç kuvvetleriyle ağırlık ve kaldırma kuvvetlerini birbirine karışıtıran sığırcığın açıklama getirdiğini sanmasına da bir açıklama getireyim.

16 saat önce, Sundance yazdı:

1- Sistemin minimum hacmi V1, sistemin maksimum hacmi V2. Net kaldırma gücüne etki eden hacim, ikisi arasındaki fark V = V2 - V1. Net kaldırma gücü B = V x q x g. Kaldırma gücünün yaptığı net iş. B x h = V x q x g x h.

2- Havayı bir sistemden diğer bir sisteme transfer ettiğinizde oluşan net hacim V = V2 - V1. h yüksekliğindeki basınç farkı nedeniyle doğan kuvvet P = q x g x h. Havayı transfer etmek için yapılan net iş P x V = V x q x g x h

Toplam iş = 0

Geri zekalılar basınç kuvvetlerinin, yukarı yada aşağı yönlü doğrudan bir kuvvetle hiç alakası yoktur. Cisimleri hacimlerini değiştirmeye mukavemeti olan cisimler olarak ele aldığında gerçekten ilgisi yoktur. Basınç kuvvetleri dışarıdan cismin merkezine doğru olan kuvvetlerdir ancak burada bahsettiğiniz hiç bir kuvvet ağırlık yada kaldırma kuvvetlerine doğrudan etki etmez.

Bunu size şöyle açıklayayım.

10x10x10 cm ebatlarında küp şeklinde yoğunluğu 0,4 gr/cm3 olan tahta bir blok düşünün. Bu cisme tamamen suyun içine soktuğunuzda oluşan kaldırma kuvvetine Fk diyelim. Şimdi siz bu cisme yukarıdan aşağıya doğru cismin alt kısmından Fk şiddetinde bir kuvvet uygularsanız. Bu cisim suyun bir yerlerinde sıkışıp kalmaz yada derinlikle uygulamanız gereken kuvvetin şiddetini artırmanız gerekmez. Tamam mı gerizekalılar? Bu cisme Fk kadar bir kuvvet uyguladığınızda bu cismi Mariana çukurunun en dibine kadar ulaştırabilirsiniz. Tabi burada cismin hacim değişimine olan mukavemetinin yeterli olduğu varsayılmıştır. Yok bu plastik içi hava dolu olan bir top olsaydı bu kuvvet derinlikle artan bir kuvvet değil derinlikle oluşan basınçtan dolayı hacmi küçülteceği için giderek azalan bir kuvvet olacaktır. Biliyorsunuz kaldırma kuvveti hacimle doğru orantılıdır. Ayrıca cismin ağırlık kuvvetini de düşünürseniz bu kuvvet Fk kuvvetinden de az şiddette olacaktır.

Sizin söyledikleriniz doğru olsaydı batan cisimler belirli bir derinliğe ulaşınca suda asılı kalırdı. Böyle mi oluyor peki?

Şimdi şu şekildeki sistemi yeniden o yetersiz beyinlerinizle düşünün ve bu sistemin hareket etmesine engel oluşturduğunu söylediğiniz kuvvet(ler)in neler olduğunu söyleyin. Bunu yaparken matematik ve fizik kullanın son verdiğiniz cevaptakiler tamamen yanlıştır. Bunu anladığınızı umuyorum.

Şimdi bu şekildeki ağırlıkları 1m3, 7,8 ton demir, oluşabilen maksimum piston arası hava hacminin 1m3 olduğunu hesaba katıp bu hesapları kabaca yapmanızı istiyorum. Sistemin dönüşüne engel kuvvetlerden bahsedemediğiniz sürece bu sistem dönmeye devam edecektir. Bunu yapacağınız en kaba yada en detaylı hesapda da aynı şekilde fark etmeniz mümkündür. Bunu yapmadan zırvalamaya devam etmeyin.

buoyant8.gif

Konunun termodinamik ile ilgili kısmına verdiğim şu cevabı diğer konudan okuyabilirsiniz. Bilmediğiniz yada yanlış bildiğiniz çok fazla konu var. Okuyup, düşünüp öyle cevap verin.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68935-arkadaşlar-matematik-ve-fizik-konusunda-newton-arşimet-deneyimli-arkadaşlardan-yardım-istiyorum/&do=findComment&comment=1474170

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Sundance yazdı:

2 balon al

balonları şişir

bir hortumla birbirine bağla

balonlardan birini suya batır

diğer balona ne oluyor incele

suya batırdığın balonu dibe doğru batırdıkça diğer balon şişiyorsa neden şişiyor olabileceğini buraya yaz

Yazdım zaten geri zekalı! Okusana işine mi gelmiyor okumak? Senin bunu anlamaman normal ama.

Sitelerde Paylaş

Sizin söyledikleriniz doğru olsaydı batan cisimler belirli bir derinliğe ulaşınca suda asılı kalırdı. Böyle mi oluyor peki?

Şimdi şu şekildeki sistemi yeniden o yetersiz beyinlerinizle düşünün ve bu sistemin hareket etmesine engel oluşturduğunu söylediğiniz kuvvet(ler)in neler olduğunu söyleyin. Bunu yaparken matematik ve fizik kullanın son verdiğiniz cevaptakiler tamamen yanlıştır. Bunu anladığınızı umuyorum.

Şimdi bu şekildeki ağırlıkları 1m3, 7,8 ton demir, oluşabilen maksimum piston arası hava hacminin 1m3 olduğunu hesaba katıp bu hesapları kabaca yapmanızı istiyorum. Sistemin dönüşüne engel kuvvetlerden bahsedemediğiniz sürece bu sistem dönmeye devam edecektir. Bunu yapacağınız en kaba yada en detaylı hesapda da aynı şekilde fark etmeniz mümkündür. Bunu yapmadan zırvalamaya devam etmeyin.

buoyant8.gif

Konunun termodinamik ile ilgili kısmına verdiğim şu cevabı diğer konudan okuyabilirsiniz. Bilmediğiniz yada yanlış bildiğiniz çok fazla konu var. Okuyup, düşünüp öyle cevap verin.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68935-arkadaşlar-matematik-ve-fizik-konusunda-newton-arşimet-deneyimli-arkadaşlardan-yardım-istiyorum/&do=findComment&comment=1474170

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Yazdım zaten geri zekalı! Okusana işine mi gelmiyor okumak? Senin bunu anlamaman normal ama.

Geri zekalı filan bunları geçtik Ahmet.

Birbirine bağlı 2 pistondan derindeki piston, suyun basıncını yukarıdakine iletir.

Soldaki pistonlara nasıl ki suyun kaldırma kuvveti yukarı doğru etki ediyorsa, sağdaki pistonlara da suyun basınç kuvveti yine yukarı doğru etkiyor.

Suyun basınç kuvvetinin yaptığı iş ile suyun kaldırma kuvvetinin yaptığı iş eşit birbirine

Çünkü anibalin dediği gibi ikisi de aynı kuvvet

Hata yaptığını, bilgi eksikliğin olduğunu ne zaman kabul edeceksin?

Bu kadar zor mu kabul etmek senin için?

Psikolojik yardım almayı düşündün mü?

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
ekleme
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Sundance yazdı:

Soldaki pistonlara nasıl ki suyun kaldırma kuvveti yukarı doğru etki ediyorsa, sağdaki pistonlara da suyun basınç kuvveti yine yukarı doğru etkiyor.

Suyun basınç kuvvetinin yaptığı iş ile suyun kaldırma kuvvetinin yaptığı iş eşit birbirine

Derinliğin artmasıyla oluşan basınçla kaldırma kuvvetlerine karşı başka bir kuvvetin oluştuğu külliyen yanlış bir bilgidir. Bak anlamadıysan bir daha oku. Senin gibi bir moron daha görmedim ben bu forumda.

Öyle olsaydı batan cisimler bir müddet sonra kaldırma kuvvetine karşı oluşan bir basınçla havada asılı kalırlardı öyle mi oluyor? Geri zekalı mısınız siz?

Bak iyi oku! Seni gibi bir cahili fazla ciddiye alıp yazıyorum. Zaten tümüne cevap verdiğim halde sizin geri zekalı olmanız ve geç anlamanız nedeniyle aynı yazıları tekrar tekrar yazıyorum. Kendine saygısı olan insan anlıyorsa sırf son cümleyi yazmış olmak için saçma gerekçelerle cevap oluşturmaz. Aklı selim insanlar böyle iddiaları durur, düşünür, değerlendirir ve mantıklı sonuçlara ulaşır. Sizinkiler mantıklı olmadığı gibi külliyen yanlıştır. Bunu verdiğim bilgilerle açıkladım.

Ayrıca kaldırma kuvveti, cismin hacim değişimine mukavemeti olduğu sürece su basıncından etkilenmez. Dolayısıyla bu kuvvet artmaz. Hatta hacim değişimine mukavemet yoksa (balon gibi) derinlik arttıkça batırmak için uygulamanız gereken kuvvet artmaz, azalır.

Kaldırma kuvvetinin formulü şöyledir;

Fkaldırma = Vbatan . dsıvı . g 'dir. 

Bu kuvvet basınçtan etkilenmez anladın mı geri zekalı!

17 saat önce, Sundance yazdı:

Toplam iş = 0

1 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Geri zekalılar basınç kuvvetlerinin, yukarı yada aşağı yönlü doğrudan bir kuvvetle hiç alakası yoktur. Cisimleri hacimlerini değiştirmeye mukavemeti olan cisimler olarak ele aldığında gerçekten ilgisi yoktur. Basınç kuvvetleri dışarıdan cismin merkezine doğru olan kuvvetlerdir ancak burada bahsettiğiniz hiç bir kuvvet ağırlık yada kaldırma kuvvetlerine doğrudan etki etmez.

Bunu size şöyle açıklayayım.

10x10x10 cm ebatlarında küp şeklinde yoğunluğu 0,4 gr/cm3 olan tahta bir blok düşünün. Bu cisme tamamen suyun içine soktuğunuzda oluşan kaldırma kuvvetine Fk diyelim. Şimdi siz bu cisme yukarıdan aşağıya doğru cismin alt kısmından Fk şiddetinde bir kuvvet uygularsanız. Bu cisim suyun bir yerlerinde sıkışıp kalmaz yada derinlikle uygulamanız gereken kuvvetin şiddetini artırmanız gerekmez. Tamam mı gerizekalılar? Bu cisme Fk kadar bir kuvvet uyguladığınızda bu cismi Mariana çukurunun en dibine kadar ulaştırabilirsiniz. Tabi burada cismin hacim değişimine olan mukavemetinin yeterli olduğu varsayılmıştır. Yok bu plastik içi hava dolu olan bir top olsaydı bu kuvvet derinlikle artan bir kuvvet değil derinlikle oluşan basınçtan dolayı hacmi küçülteceği için giderek azalan bir kuvvet olacaktır. Biliyorsunuz kaldırma kuvveti hacimle doğru orantılıdır. Ayrıca cismin ağırlık kuvvetini de düşünürseniz bu kuvvet Fk kuvvetinden de az şiddette olacaktır.

buoyant8.gif

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Ayrıca kaldırma kuvveti, cismin hacim değişimine mukavemeti olduğu sürece su basıncından etkilenmez. Dolayısıyla bu kuvvet artmaz. Hatta hacim değişimine mukavemet yoksa (balon gibi) derinlik arttıkça batırmak için uygulamanız gereken kuvvet artmaz, azalır.

Ahmet, derinlik arttıkça suyun balonun dış çeperlerine uyguladığı basınç artar.

Derinlik arttıkça suyun basıncının artacağını biliyorsun değil mi?

Eğer 2 pistonu birbirine bağlarsan, derin olanın olduğu noktadaki suyun basıncının pistonu kapamak için pistona uygulayacağı kuvvet (bağlı oldukları için) diğer pistona aktarılacaktır.

Buraya kadar anladın mı?

biraz daha net
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Sundance yazdı:

@John Ahmet sana ev ödevi

2 balon al

balonları şişir

bir hortumla birbirine bağla

balonlardan birini suya batır

diğer balona ne oluyor incele

suya batırdığın balonu dibe doğru batırdıkça diğer balon şişiyorsa neden şişiyor olabileceğini buraya yaz

onun çizdiği devrede balonlardan(pistonlardan) birinin üstünde ağırlık var.Diğerininde altında ağırlık var.

Onlar basıncı yenecek kuvvette seçiliyor.:)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, priest of nature yazdı:

onun çizdiği devrede balonlardan(pistonlardan) birinin üstünde ağırlık var.Diğerininde altında ağırlık var.

Ten ten, sistem duruyor.

Sol taraftaki pistonlara ağırlık etki ettiği gibi sağ taraftaki pistonlara da ağırlık etki ediyor. Eşit yani.

Sistemin başlangıç pozisyonu aynı şekildeki gibi sabit duruyor.

Sol taraftaki pistonlara suyun kaldırma kuvveti etki ettiği gibi sağ taraftaki pistonlara da su basıncının pistonu itme kuvveti etki ediyor. Bunlar da birbirine eşit.

Söyler misin sistemi döndürecek enerji nereden geliyor? Sistemi durağan halden hareketli hale geçirecek enerji nereden geliyor?

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, priest of nature yazdı:

Senin bu cümlelerini anladı mı acaba, yine yazdığı zırvalara bakılırsa anlamamış. Pistonlar asla su basıncından etkilenip açık olması gerektiği yerde kapanmıyor. Çünkü seçilen ağırlıklar bu derinlikte oluşan basınca karşı gelecek ağırlıkta ve yoğunlukta seçiliyorlar. @priest of nature Ben çok yoruldum bu dingile biraz sen fizik öğret. Bence bu arkadaşa hiç bir fizik hocası katlanamaz.

Bu sistem öyle veya böyle çalışıyor. Sen bu durumu termodinamiğe zarar vermeden nasıl açıklardın? @priest of nature Bunu sana da sormuş olayım. Ateistcafedeki bu konuyla ilgili diğer başlıkta son iletide açıkladım. Onu okuyup siz bu konularda ne düşünüyorsunuz? Yazar mısınız?

buoyant8.gif

Suyun kaldır kuvveti F=V.g'dir

Orada kör müsün de sol taraftaki kaldırma kuvvetlerinin neredeyse 2Vg olduğunu ancak sağdakilerin 1Vg olduğunu göremiyor musun? Cahil!

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, priest of nature yazdı:

Ya sabır diyerek bir daha anlatayım.

Doğru yer çekimi su basıncını yenerek bir iş yapıyor.

Bu iş ile en üstteki pistonun V2 hacminden en alttaki pistonun V1 hacmine değişim sağlıyor.

V = V2 - V1 

Yenilen basınç P = q x g x h

Yapılan işin miktarı P x V = V x q x g x h

Suyun kaldırma kuvveti de hacim farkından bir kuvvet uyguluyor.

Bu da F = V x q x g

Kaldırma kuvvetinin en alttaki pistonu h yüksekliğine kaldırmak için yaptığı işin miktarı F x h = V x q x g x h

Toplam yapılan iş miktarı "0"

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Derinliğin artmasıyla oluşan basınçla kaldırma kuvvetlerine karşı başka bir kuvvetin oluştuğu külliyen yanlış bir bilgidir. Bak anlamadıysan bir daha oku. Senin gibi bir moron daha görmedim ben bu forumda.

Öyle olsaydı batan cisimler bir müddet sonra kaldırma kuvvetine karşı oluşan bir basınçla havada asılı kalırlardı öyle mi oluyor? Geri zekalı mısınız siz?

Bak iyi oku! Seni gibi bir cahili fazla ciddiye alıp yazıyorum. Zaten tümüne cevap verdiğim halde sizin geri zekalı olmanız ve geç anlamanız nedeniyle aynı yazıları tekrar tekrar yazıyorum. Kendine saygısı olan insan anlıyorsa sırf son cümleyi yazmış olmak için saçma gerekçelerle cevap oluşturmaz. Aklı selim insanlar böyle iddiaları durur, düşünür, değerlendirir ve mantıklı sonuçlara ulaşır. Sizinkiler mantıklı olmadığı gibi külliyen yanlıştır. Bunu verdiğim bilgilerle açıkladım.

Aslında etkilenir Ahmet ?

Formüldeki dsıvı yani suyun yoğunluğu derinlik arttıkça artar.

Bu yüzden hacim aynı kaldığı sürece derinlik arttıkça kaldırma kuvveti de artar.

hacimi aynı kalacak düşünüyoruz tabi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Sundance yazdı:

Aslında etkilenir Ahmet ?

Formüldeki dsıvı yani suyun yoğunluğu derinlik arttıkça artar.

Bu yüzden derinlik arttıkça kaldırma kuvveti de artar.

Evet çünkü g değişir fakat bu binlerce kilometre olduğunda o taktirde ciddiye alınabilecek bir artıştan söz edebiliriz. Kütle çekimi arttığında tüm bunlara bu artış sebep olur fakat senin sandığın kadar değildir bu ve sistemin çalışmasına engel teşkil etmez. Bunu anlamış olman gerekiyor. Ne o yanına fizik hocanı mı aldın? Yoksa birilerinden akıl almaya mı başladın? O kişiye söyle bunun sebebi Fçekim = k.(m1.m2)/d2  formülünde d yani uzaklığın azalması ve dolayısıyla bu kuvvetin artması söz konusudur. 

Fakat bu senin sandığın şekilde değildir ve sistemin çalışmasına engel teşkil etmez.

Çünkü biz sistemi en büyük halini bile en fazla 20 metre derinlikte ve yoğunluğu sabit olacak şekilde şebeke suyu ile hazırlıyoruz. 

buoyant8.gif

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Evet çünkü g değişir fakat bu binlerce kilometre olduğunda o taktirde ciddiye alınabilecek bir artıştan söz edebiliriz. Kütle çekimi arttığında tüm bunlara bu artış sebep olur fakat senin sandığın kadar değildir bu ve sistemin çalışmasına engel teşkil etmez. Bunu anlamış olman gerekiyor. Ne o yanına fizik hocanı mı aldın? Yoksa birilerinden akıl almaya mı başladın? O kişiye söyle bunun sebebi Fçekim = k.(m1.m2)/d2  formülünde d yani uzaklığın azalması ve dolayısıyla bu kuvvetin artması söz konusudur. 

Fakat bu senin sandığın şekilde değildir ve sistemin çalışmasına engel teşkil etmez.

Çünkü biz sistemi en büyük halini bile en fazla 20 metre derinlikte ve yoğunluğu sabit olacak şekilde şebeke suyu ile hazırlıyoruz. 

buoyant8.gif

Yoğunluğun değişimini sistemin çalışması ile ilgili söylemedim zaten.

Derinliğe bağlı değil dedin diye söyledim.

Yanına fizik hocanı mı aldın sözünü iltifat olarak kabul ediyorum. ?

Yerçekimi kuvvetinin V hacmindeki havayı h derinliğinde suya transfer ederek yaptığı iş ile suyun kaldırma kuvvetinin V hacmindeki havayı h yüksekliğine çıkarmasının aynı iş olduğunu kavradığın anda bitecek bu iş aslında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...