Jump to content

Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

Recommended Posts

13 hours ago, John_Ahmet said:

Böyle bir sistemin ekonomik değerini anlayabiliyor musun? Sence hesap yapmaya değmez mi? 20. yüzyıl bilim adamlarına ve tedavüldeki bilime güvenip bu hesapları yapmaktan kaçınacak mısın? Yerinde olsam ki buna gerek yok, tüm hesaplarını bitirir sonra yüksek lisans isteyip böyle bir tez hazırlar ve ulusal tez merkezine gönderirdim. Aslında bunu da boş ver. Fiziksel ve matematiksel olarak çalışacağına ikna olacağın kadar hesap yaptıktan sonra maddi kaynak bulup böyle bir projeyi hayata geçirsen ve daha küçüklerini yapıp insanları ikna ettikten sonra bunun 20m yüksekliğinde daha büyüğünü yapsan yaklaşık olarak 75kW güç sağlayabilirsin. Bir düşünsene bunu binaların yanına kurup o binaların tüm enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceğin bu proje tamamen inşaat projesi kapsamında olur ve bunu Türkiye genelinde düşünüp bu projelere girmeden önce bir de patent alsan paranın senin için çok farklı bir anlamı olmaya başlar. 

Ne diyorsun üzerinde çalışmaya değmez mi?

Hesap kitabını yapmak çok basit bu dediğin şeyin, kağıt kaleme bile ihtiyaç yok. Demedik mi sana, net kuvvet sıfır. Sıfır kuvvetle hiç bir güç üretemezsin, bundan kolay hesap mı olur?

Fiziksel ve matematiksel olarak hesap ettiğinde, sana bir miliwatt bile veremeyeceği apaçık belli olan şeye ne masrafı edeceksin ki daha? 

75 kW güçten bahsediyorsun. Sen hayatında hiç 1 kW güç ürettin, üretecek bir şey yaptın mı, bir fikrin var mı ne söylediğine dair?

Haa, üretecek şeyi yaptıktan sonra, arızası, bakımı, cartı curtu derken, üretilen şeyin işletme maliyetlerini falan şimdilik yok sayıyoruz zaten. Ama böyle mevzuyu bir işe çevirip hesap yapacaksan, bunu da hesap etmen gerekecek.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 318
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

@Sütlü Kase şu geri zekalılarla muhatap etme beni hava bağlantılı varyant için kaba bir hesap yaptıysan çalışacaklarına yönelik sende güçlü bir şüphe oluşmuş olması gerekiyor. Tedavüldeki bilime güvenip bu basit hesapları yapmaktan kaçınma lütfen. Görüyorsun bu kadar uğraşıma ve çabama rağmen bana geri zekalı muamelesi yapıyorlar. Sen fark ettiysen bu konuda güçlü şüphe oluşturacak kadar fiziksel bir durum var ortada. Boş bir zırva olmadığını anlamış olman gerekiyor. Biz bu hesapları yaptık ve ağırlıkla olanın çok daha verimli olduğuna karar verdik. Demir çok pahalıya geliyor fakat beton kullanmak ucuz ve verimli oluyor.

Benim düzeneğimde sol taraftaki körüklerin üzerindeki ağırlıklar bu körüğün içerisinde bulunan havayı sağ tarafta bulunan körüğe pompalayacak ve zaten sağ tarafta körüğün altında kalan ağırlıklar da körükte vakum etkisi yaratıp buna destek olacaktır. Bunu anladıysan geriye sadece buradaki kuvveti kabaca ölçen bazı hesaplar yap ve bu tartışma bitsin olur mu? Bu hacim değişimlerinin kaldırma kuvvetlerinde çok büyük etki yapacağını anlamış olman gerekiyor. Bu kuvvetler F=V.g ile rahatlıkla hesaplanabiliyorlar.

Ağırlıkları 1 metreküp beton olarak düşün betonun öz kütlesini 2 ton/m3 alabilirsin. Körüklerin havadaki hacimleri de 1'er metreküp olsun. Hortumları 5cm çapında yumuşak borular olarak düşünebilirsin.

sekil-2.png

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

@Sütlü Kase hava bağlantılı varyant için kaba bir hesap yaptıysan çalışacaklarına yönelik sende güçlü bir şüphe oluşmuş olması gerekiyor. Tedavüldeki bilime güvenip bu basit hesapları yapmaktan kaçınma lütfen. Biz bu hesapları yaptık ve ağırlıkla olanın çok daha verimli olduğuna karar verdik. 

BBunu anladıysan geriye sadece buradaki kuvveti kabaca ölçen bazı hesaplar yap ve bu tartışma bitsin olur mu? Bu hacim değişimlerinin kaldırma kuvvetlerinde çok büyük etki yapacağını anlamış olman gerekiyor. 

@Sütlü Kase yapsana kardeşim şu hesabı 

Ahmet yapmış işte, sen ne duruyorsun?

Ahmet, ben yaptım senin dediğin gibi çok verimli bu makine.

Hadi başlayalım yapmaya

Ben acayip sabırsızlanıyorum kazanacağımız milyonlar için

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@Sütlü Kase 

şu geri zekalılarla muhatap etme beni hava bağlantılı varyant için kaba bir hesap yaptıysan çalışacaklarına yönelik sende güçlü bir şüphe oluşmuş olması gerekiyor. Tedavüldeki bilime güvenip bu basit hesapları yapmaktan kaçınma lütfen. Görüyorsun bu kadar uğraşıma ve çabama rağmen bana geri zekalı muamelesi yapıyorlar. Sen fark ettiysen bu konuda güçlü şüphe oluşturacak kadar fiziksel bir durum var ortada. Boş bir zırva olmadığını anlamış olman gerekiyor. Biz bu hesapları yaptık ve ağırlıkla olanın çok daha verimli olduğuna karar verdik. Demir çok pahalıya geliyor fakat beton kullanmak ucuz ve verimli oluyor.

Benim düzeneğimde sol taraftaki körüklerin üzerindeki ağırlıklar bu körüğün içerisinde bulunan havayı sağ tarafta bulunan körüğe pompalayacak ve zaten sağ tarafta körüğün altında kalan ağırlıklar da körükte vakum etkisi yaratıp buna destek olacaktır. Bunu anladıysan geriye sadece buradaki kuvveti kabaca ölçen bazı hesaplar yap ve bu tartışma bitsin olur mu? Bu hacim değişimlerinin kaldırma kuvvetlerinde çok büyük etki yapacağını anlamış olman gerekiyor. Bu kuvvetler F=V.g ile rahatlıkla hesaplanabiliyorlar.

Ağırlıkları 1 metreküp beton olarak düşün betonun öz kütlesini 2 ton/m3 alabilirsin. Körüklerin havadaki hacimleri de 1'er metreküp olsun. Hortumları 5cm çapında yumuşak borular olarak düşünebilirsin.

sekil-2.png

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Sundance yazdı:

Ama dikkat et hesaba piston olarak başlayıp, körüklü beton olarak devam etmelisin.

Di mi Ahmet?

Senin gibi bir mal okuma özürlü olduğu için benim körükten daha ilk sayfada bahsettiğimi okumuştur. Siz kolay anlayın istiyorum ama sen okumadığın için buradaki gerçek seni etkileyemiyor. Umarım bilinç altın bunun farkındadır ve sana şiddetli bir orgazm yaşatır ve aklın başına gelir. S.tir git her iletime sazan gibi atlama. Bir bok bildiğin ve anladığın yok. Sana kaldırma kuvvetini bile anlamadığını kanırta kanırta gösterdim ama yenilen pehlivan güreşe doymazmış seninki o hesap. Zaten s.ktir ol git diye cevap yazıyorum. Git kendi çapına göre adamlar bul.

@Sütlü Kase @teflon Nerdesiniz başka konularda bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz. Hadi biraz da bu konudaki kelamınızı duyalım. @Sütlü Kase atıp tutarken iyiydi. Şimdi neden dansöz gibi kıvırıyorsun? Benim ne söylediğimi anladınız. Beni sinirlendirmeyin buraya geçek çalışan bir numune yada ayrıntılı bir  video koyarım aklınıza edersiniz.

Matematik ve fizik varken sizce gerçeğine gerek var mı? Ne diye size matematik ve fizik öğretiyorlar? Neden ısrarla yap diyorsun? Bu yapmadan matematik ve fizikle çözülebilecek bir problem değil mi? Size özellikle termodinamik termodinamik gelmeyin diyorum. Çünkü iddia bu yasalar açıklanırken iddia edilenin doğru olmadığına yönelik çok gerçek fiziksel bir problem ve bunu doğrulayan bir sistem ortaya koydum. Sizlerde bunu anlayıp yorumlayabilecek temel altyapı var mı? Varsa aksini gösterin. 

Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, John_Ahmet said:

@Sütlü Kase 

şu geri zekalılarla muhatap etme beni hava bağlantılı varyant için kaba bir hesap yaptıysan çalışacaklarına yönelik sende güçlü bir şüphe oluşmuş olması gerekiyor. Tedavüldeki bilime güvenip bu basit hesapları yapmaktan kaçınma lütfen. Görüyorsun bu kadar uğraşıma ve çabama rağmen bana geri zekalı muamelesi yapıyorlar. Sen fark ettiysen bu konuda güçlü şüphe oluşturacak kadar fiziksel bir durum var ortada. Boş bir zırva olmadığını anlamış olman gerekiyor. Biz bu hesapları yaptık ve ağırlıkla olanın çok daha verimli olduğuna karar verdik. Demir çok pahalıya geliyor fakat beton kullanmak ucuz ve verimli oluyor.

sekil-2.png

Süzme salağın tekisin, biliyon di mi?

Hala, ortada net kuvvet sıfır iken, çıkmış, amanda bilmem ne, bilmem ne hesabı yapıp sayıklayıp duruyorsun. 

O hani adam yerien koymadığın termodinamik var ya, işte o senin sazan haline karşıdan bakıp gülen. Hani diyor ya, entropi. Bir hesap et bakalım, o beton bloğun sudaki sürtünmesi, onu taşıyacak şeylerin sürtünmeleri vs. ile entropiye karışacak ne kadar enerji lazım sana? Önce bunun hesabıyla başla, birde mühendislik falan diye utanmadan ağzını yayan süzme sazan...

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John_Ahmet said:

Senin gibi bir mal okuma özürlü olduğu için benim körükten daha ilk sayfada bahsettiğimi okumuştur. Siz kolay anlayın istiyorum ama sen okumadığın için buradaki gerçek seni etkileyemiyor. Umarım bilinç altın bunun farkındadır ve sana şiddetli bir orgazm yaşatır ve aklın başına gelir. S.tir git her iletime sazan gibi atlama. Bir bok bildiğin ve anladığın yok. Sana kaldırma kuvvetini bile anlamadığını kanırta kanırta gösterdim ama yenilen pehlivan güreşe doymazmış seninki o hesap. Zaten s.ktir ol git diye cevap yazıyorum. Gir kendi çapına göre adamlar bul.

@Sütlü Kase @teflon Nerdesiniz başka konularda bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz. Hadi biraz da bu konudaki kelamınızı duyalım. @Sütlü Kase atıp tutarken iyiydi. Şimdi neden dansöz gibi kıvırıyorsun? Benim ne söylediğimi anladınız. Beni sinirlendirmeyin buraya geçek çalışan bir numune yada ayrıntılı bir  video koyarım aklınıza edersiniz.

Matematik ve fizik varken sizce gerçeğine gerek var mı? Ne diye size matematik ve fizik öğretiyorlar? Neden ısrarla yap diyorsun? Bu yapmadan matematik ve fizikle çözülebilecek bir problem değil mi? Size özellikle termodinamik termodinamik gelmeyin diyorum. Çünkü iddia bu yasalar açıklanırken iddia edilenin doğru olmadığına yönelik çok gerçek fiziksel bir problem ve bunu doğrulayan bir sistem ortaya koydum. Sizlerde bunu anlayıp yorumlayabilecek temel altyapı var mı? Varsa aksini gösterin. 

Bak süzem salak, kaç defa söyleyeceğiz, matematik ve fizik bu sistem çalışmaz diyor, yeterince açık ve net mi?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Senin gibi bir mal okuma özürlü olduğu için benim körükten daha ilk sayfada bahsettiğimi okumuştur. Siz kolay anlayın istiyorum ama sen okumadığın için buradaki gerçek seni etkileyemiyor. Umarım bilinç altın bunun farkındadır ve sana şiddetli bir orgazm yaşatır ve aklın başına gelir. S.tir git her iletime sazan gibi atlama. Bir bok bildiğin ve anladığın yok. Sana kaldırma kuvvetini bile anlamadığını kanırta kanırta gösterdim ama yenilen pehlivan güreşe doymazmış seninki o hesap. Zaten s.ktir ol git diye cevap yazıyorum. Git kendi çapına göre adamlar bul.

Kızma be Ahmet ben senin ne kadar zeki biri olduğunu anladım en sonunda.

Seninle birlikte bu makineyi yapıp milyonlar kazanmak istiyorum.

Ben para kazanalım derken sen neden devamlı orgazm olmaktan bahsediyorsun anlamıyorum.

Benim üniversitede termodinamik dersim iyiydi o yüzden seni dinleyip yerçekimi kuvvetini dikkate almayınca hesap çok verimli çıktı, şimdi talibim senin makinenin yapımına.

@Sütlü Kase @teflon

Yapın kardeşim şu hesabı termodinamik termodinamik gelmeden. Sinirlendirmeyin Ahmet’i

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, anibal yazdı:

Bak süzem salak, kaç defa söyleyeceğiz, matematik ve fizik bu sistem çalışmaz diyor, yeterince açık ve net mi?

Bok herif mal mısın? Orada bir ağırlık dengesizliği bile olsa sana 12 körük ve ağırlıklı sistemden bahsettim. Bir tarafında 7 diğer tarafında 5 ağırlık olsa bile ki öyle değil kaldırma kuvvetleri o sistemi döndürüyor. Bu yazıyı okumadan anlamaya çalışmadan ezberlerinizle gelmeyin bi s.ktirin gidin, ben zor zahmet ilgili birini buldum anlattım ve o da anladı, rezil olmamak için yazamıyor. Götüne güveniyorsan bu paylaşımı en başından anlayarak ve anlamak için önüne şekiller çizip ne söylenmek isteniyor bunu tüm gücünle ve fizik bilginle yorumlayarak konuya geldiğin sürece benden küfür işitmezsin. Zaten iddiam size söylendiği gibi termodinamik yasalar açıklanırken kendiliğinden hareketin olamayacağının söylenmesi yanlış diyorum ve bunu matematik ve fiziksel olarak ortaya koydum. Sen söyleneni anlasan bana böyle böyle atarlanamayacaksın. Kıçına baka baka Sütlü gibi sütünü dökmüş kediye döneceksin. Fakat bunun için tüm paylaşımı anlayarak ve hesap yaparak okuman gerekiyor. Sütlü kendisi paylaştı zaten aynı iddiayı bir prof. da aynı benim sistemime benzer bir yapıyla iddia ediyor. Paylaşımın en başındaki bu yapı dikkatinizi çekti mi? Yok bol keseden işkembeden sallıyorsunuz. Bilim böyle yapılmıyor sizi geri zakalılar. Bilim yaparken beyniniz acır düşünürken fakat sizde bunu düşünüp yorumlayacak ne bir temel alt yapı ne de zeka var. Umutsuz vakalarsınız.

Şu video belki sizin saksıyı çalıştırır.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, anibal yazdı:

Süzme salağın tekisin, biliyon di mi?

Hala, ortada net kuvvet sıfır iken, çıkmış, amanda bilmem ne, bilmem ne hesabı yapıp sayıklayıp duruyorsun. 

O hani adam yerien koymadığın termodinamik var ya, işte o senin sazan haline karşıdan bakıp gülen. Hani diyor ya, entropi. Bir hesap et bakalım, o beton bloğun sudaki sürtünmesi, onu taşıyacak şeylerin sürtünmeleri vs. ile entropiye karışacak ne kadar enerji lazım sana? Önce bunun hesabıyla başla, birde mühendislik falan diye utanmadan ağzını yayan süzme sazan...

@anibal okumuyor musun? Sadece kaldırma kuvvetini dikkate alacaksın, yerçekimi kuvvetini dikkate almayacaksın, makinenin çalışması için bu şart.

Ayrıca sen tonlarca ağırlıgındaki beton kütlelerin, yine tonlarca ağırlıktaki yuvalarda suyun metrelerce dibinde bile su sızdırmaz olarak birbirinin içine geçmesi halinde 5 cm çapındaki borudan havayı körükleyemeyecek kadar sürtünme olacağını mı iddia ediyorsun yoksa?

Ahmet bunun hesabını yapmış işte. 

Ayrıca betonun suyun içinde dayanımını da hesaplamış.

Sana bu makineyi inşa edelim de gör.

Di mi Ahmet?

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, John_Ahmet said:

Bok herif mal mısın? Orada bir ağırlık dengesizliği bile olsa sana 12 körük ve ağırlıklı sistemden bahsettim. Bir tarafında 7 diğer tarafında 5 ağırlık olsa bile ki öyle değil kaldırma kuvvetleri o sistemi döndürüyor. Bu yazıyı okumadan anlamaya çalışmadan ezberlerinizle gelmeyin bi s.ktirin gidin, ben zor zahmet ilgili birini buldum anlattım ve o da anladı, rezil olmamak için yazamıyor. Götüne güveniyorsan bu paylaşımı en başından anlayarak ve anlamak için önüne şekiller çizip ne söylenmek isteniyor bunu tüm gücünle ve fizik bilginle yorumlayarak konuya geldiğin sürece benden küfür işitmezsin. Zaten iddiam size söylendiği gibi termodinamik yasalar açıklanırken kendiliğinden hareketin olamayacağının söylenmesi yanlış diyorum ve bunu matematik ve fiziksel olarak ortaya koydum. Sen söyleneni anlasan bana böyle böyle atarlanamayacaksın. Kıçına baka baka Sütlü gibi sütünü dökmüş kediye döneceksin. Fakat bunun için tüm paylaşımı anlayarak ve hesap yaparak okuman gerekiyor. Sütlü kendisi paylaştı zaten aynı iddiayı bir prof. da aynı benim sistemime benzer bir yapıyla iddia ediyor. Paylaşımın en başındaki bu yapı dikkatinizi çekti mi? Yok bol keseden işkembeden sallıyorsunuz. Bilim böyle yapılmıyor sizi geri zakalılar. Bilim yaparken beyniniz acır düşünürken fakat sizde bunu düşünüp yorumlayacak ne bir temel alt yapı ne de zeka var. Umutsuz vakalarsınız.

Şu video belki sizin saksıyı çalıştırır.

Hala sazan sazan konuşuyorsun oradan. Sana bin defa söyledik, hala amanda gösterdin falan, filan, hasitr ordan. Orada görünen tek fizik, çıkacak tek hesap, o makinenin öyle durup sana bakacağı, bu öküzün ne işi var diyerekten.

Birde video falan koymuş kafasınca. Solidworks'a bir şeyler çizince, öyle uçup kaçıveremiyor. Sana diyoruz, çalışmaz, gidip yapıp çalıştıramayan bir sürü deneme var ortada, bu değil sadece, bunlara benzer bir sürü var.

Bir de gitmiş hala sana söylenen falan... SAzan, süzme sazan, süzme salak sazan, kaç defadır diyoruz, anlamıyorsun di mi? Gerzek, solidworks'a çizdiğin şeyin step'ini koyarsın, en kötü ihtimalle bir gün, hadi 10, hadi olsun 30 gün içinde 3D yazıcıdan sonucu alırsın. 1500 $ la bir 3D yazıcı, o solidworks kaç para haberin var mı? Neden yapıp çalıştırıp göstermiyorlarla bu videolarda sanıyorsun, kaz kafalı dangalak? Çalışmıyor, çalışmazda zaten. Bu kadar mı zor bunu anlamak. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Sundance said:

@anibal okumuyor musun? Sadece kaldırma kuvvetini dikkate alacaksın, yerçekimi kuvvetini dikkate almayacaksın, makinenin çalışması için bu şart.

Ayrıca sen tonlarca ağırlıgındaki beton kütlelerin, yine tonlarca ağırlıktaki yuvalarda suyun metrelerce dibinde bile su sızdırmaz olarak birbirinin içine geçmesi halinde 5 cm çapındaki borudan havayı körükleyemeyecek kadar sürtünme olacağını mı iddia ediyorsun yoksa?

Ahmet bunun hesabını yapmış işte. 

Ayrıca betonun suyun içinde dayanımını da hesaplamış.

Sana bu makineyi inşa edelim de gör.

Di mi Ahmet?

Alalım hadi... 

V1 -> Pistonun en küçük hacmi olsun.

V2 -> Pistonun en büyük hacmi.

Bu durumda, arşimed prensibi için geçerli olan, "yer değiştirecek su miktarı" 

V = V2 - V1 

olacak. Bu durumda, yüzdürme kuvveti 

B = r gV 

olacak.

Ne dedik, kaldırma kuvveti diye bir şey yok, basınç farkı mevzusu var. Bir tarafta küçülen hacim, diğer tarafta büyüyen hacim, hesapla toplam basınç farkını.

P = r gh (h -> derinlik) 

Küçülen tarafta, basınç farkı, zira bu tarafta derinlik azalıyor, h negatif.: 

PVk =  -r gVh

Büyüyen tarafta basınç farkı, burada derinlik artıyor, h pozitif.:

PVb = r gVh 

Sonuç, sistemde oluşacak net kuvvet 

Fnet = PVb + PVk = r gVh + (-r gVh) = 0

Kaç defa söyledik bu morona, elindeki net kuvvet sıfır diye. Anlamadı kaz kafalı salak, en başta diyoruz, "dangalak yüzdürme kuvveti diye bir şey yok, basınç farkı mevzu."  Anlamıyor sazan. diyoruz, bak, bunlar eşit, net kuvvetin sıfır olur, hala anlamıyor salak. Hala çıkmış birde oradan bıdı bıdı bıdı... 

Birde utanmadan, fiziği, matematiği ağzına alıyor, utanmaz arlanmaz lavuk... Daha arşimet kanunundan bile bihaber süzme salağın teki işte.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Alalım hadi... 

V1 -> Pistonun en küçük hacmi olsun.

V2 -> Pistonun en büyük hacmi.

Bu durumda, arşimed prensibi için geçerli olan, "yer değiştirecek su miktarı" 

V = V2 - V1 

olacak. Bu durumda, yüzdürme kuvveti 

B = r gV 

olacak.

Ne dedik, kaldırma kuvveti diye bir şey yok, basınç farkı mevzusu var. Bir tarafta küçülen hacim, diğer tarafta büyüyen hacim, hesapla toplam basınç farkını.

P = r gh (h -> derinlik) 

Küçülen tarafta, basınç farkı, zira bu tarafta derinlik azalıyor, h negatif.: 

PVk =  -r gVh

Büyüyen tarafta basınç farkı, burada derinlik artıyor, h pozitif.:

PVb = r gVh 

Sonuç, sistemde oluşacak net kuvvet 

Fnet = PVb + PVk = r gVh + (-r gVh) = 0

Kaç defa söyledik bu morona, elindeki net kuvvet sıfır diye. Anlamadı kaz kafalı salak, en başta diyoruz, "dangalak yüzdürme kuvveti diye bir şey yok, basınç farkı mevzu."  Anlamıyor sazan. diyoruz, bak, bunlar eşit, net kuvvetin sıfır olur, hala anlamıyor salak. Hala çıkmış birde oradan bıdı bıdı bıdı... 

Birde utanmadan, fiziği, matematiği ağzına alıyor, utanmaz arlanmaz lavuk... Daha arşimet kanunundan bile bihaber süzme salağın teki işte.

Aman anibaaaaaaal, Ahmet dedi ya basınç farkı, hacim farkı hiç birini dikkate almayacaksın.

Sadece suyun kaldırma kuvveti, sadece.

Bak öyle hesapla çok verimli çıkıyor. ?

Yoksa sen milyonlarca lira kazanacağımız makine çalışmasın mı istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

@John Ahmet sen bakma anibal'e, ben dediğin gibi hesapladım hakikaten yok böyle makine.

Yalnız şimdi sen mekanizmayı betona döndürünce daha önce hesapladığım ilk yatırım maliyeti değişti biraz.

Hani tonlarca betonun mukavemeti için demir donatı kullanılacak mı, beton suya dayanıklı değildir suyun altında dayanımı için ne tür kimyasallar kullanılacak, iki betonun metrelerce suyun altında su sızdırmayacak kadar iyi yüzeyleri nasıl hassas elde edilecek, beton-beton arası sürtünme kuvveti nasıl yenilecek, betonun haznenin içine suyu geçirmemesi için nasıl bir yalıtım kullanılacak gibi zorlayıcı hesapları en zekimiz olan senin çoktan yaptığını bildiğim gibi yerçekimi kuvvetinde senin öğrettiğin gibi dikkate almama metodunu kullanarak makine çok verimli çıktı, hatta aşırı verimli.

Maliyet hesabına gelince o biraz arttı.

Böyle bir makine 2.000.000 TL'cik gibi bir bütçeye ihtiyaç duyuyor.

Ben hepsini karşılayıp, inşa ettiğimiz makineden elde ettiğimiz milyonları da seninle %50 - %50 paylaşmaya hazırım.

Yalnız bir 5.000 TL'cik eksiğim var.

Onu da sen gönderirsin artık.

Sana paypal hesabımı vereyim de bir an önce gönderiver şunu da başlayalım hemen.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Sundance said:

@John Ahmet sen bakma anibal'e, ben dediğin gibi hesapladım hakikaten yok böyle makine.

Yalnız şimdi sen mekanizmayı betona döndürünce daha önce hesapladığım ilk yatırım maliyeti değişti biraz.

Hani tonlarca betonun mukavemeti için demir donatı kullanılacak mı, beton suya dayanıklı değildir suyun altında dayanımı için ne tür kimyasallar kullanılacak, iki betonun metrelerce suyun altında su sızdırmayacak kadar iyi yüzeyleri nasıl hassas elde edilecek, beton-beton arası sürtünme kuvveti nasıl yenilecek, betonun haznenin içine suyu geçirmemesi için nasıl bir yalıtım kullanılacak gibi zorlayıcı hesapları en zekimiz olan senin çoktan yaptığını bildiğim gibi yerçekimi kuvvetinde senin öğrettiğin gibi dikkate almama metodunu kullanarak makine çok verimli çıktı, hatta aşırı verimli.

Maliyet hesabına gelince o biraz arttı.

Böyle bir makine 2.000.000 TL'cik gibi bir bütçeye ihtiyaç duyuyor.

Ben hepsini karşılayıp, inşa ettiğimiz makineden elde ettiğimiz milyonları da seninle %50 - %50 paylaşmaya hazırım.

Yalnız bir 5.000 TL'cik eksiğim var.

Onu da sen gönderirsin artık.

Sana paypal hesabımı vereyim de bir an önce gönderiver şunu da başlayalım hemen.

Keşke beni de ortak etseniz, hainler, nankörler...

Patent hakkını bile ihlal etmeden böyle para basar gibi kazanırdık güzelce işte.

Zira patenti geçeli 150 yıl falan olmuş bir mucizevi icat yapmış süzme salağımız. 

image.png.93ca305a569d91394283ffa7d2e2e0f7.png

Tabi bu süzme salak sazanın bilmediği, bu şapşal icatların 150 yıldır nedense bir türlü çalışmadığı, gelmiş hala salak salak laf sayıklıyor burada. 

O değilde, lafa kaşınıyor bildiğin, başından beri bozmayayım,  laf etmeyeyim, hani gençtir falan diyorum, yok, illa kaşınıyor lafa, beyninin s.ktiğimin dallaması.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, anibal yazdı:

Keşke beni de ortak etseniz, hainler, nankörler...

Patent hakkını bile ihlal etmeden böyle para basar gibi kazanırdık güzelce işte.

Zira patenti geçeli 150 yıl falan olmuş bir mucizevi icat yapmış süzme salağımız. 

image.png.93ca305a569d91394283ffa7d2e2e0f7.png

Tabi bu süzme salak sazanın bilmediği, bu şapşal icatların 150 yıldır nedense bir türlü çalışmadığı, gelmiş hala salak salak laf sayıklıyor burada. 

O değilde, lafa kaşınıyor bildiğin, başından beri bozmayayım,  laf etmeyeyim, hani gençtir falan diyorum, yok, illa kaşınıyor lafa, beyninin s.ktiğimin dallaması.

150 yıldır dünya @John Ahmet gibisini görmüş mü abisi?

Bak şimdi nasıl yapıcaz makineyi.

Di mi @John Ahmet?

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

6 saat önce, Sundance yazdı:

150 yıldır dünya @John Ahmet gibisini görmüş mü abisi?

Bak şimdi nasıl yapıcaz makineyi.

Di mi @John Ahmet?

Evet bravo ilerleme kaydediyorsunuz bok herifler. Patent 10 yıllık sürelerle yenilenmesi gerekir yoksa hakları düşer. Bu patenti birileri yenilemiyorsa benim için problem olmaz. Bunun çalışmadığına dair elinizde bir veri var mı? Bana termodinamik diye vızıldamayın. Merak etmeyin biz onu düşünmeyi ihmal etmedik.

Ayrıca bir prototip yapamamış olsalar bu patenti onlara vermezlerdi. Çünkü 1840 lü yılların başından itibaren patent ofisi gelen taleplerden bıkıp usandığı için sistemin çalışır bir prototipini şart koşmuştur.

Sen diyorsun ki tavuklar uçamaz. Ben diyorum uçabilen tavuklar da vardır. Aha bak diye uçanını gösteriyorum. Sen ise ısrarla tavuklar uçamaz diyorsun.

Gerçek bir hesap yaparak burada çalışmayacağını hesaplayın. Zira bunlar yapıldılar ve çalışıyorlar. Sadece insanlar aynı sizler gibi çok şiddetli şekilde bilim dışı diyebileceğimiz şekilde inkar ediyorlar.

Bana gerçek bir hesapla çalışmayacaklarını gösterin yoksa çenenizi kapatın ve susun. Bu çok büyük bir gelişmedir. Yukarıda yaptığın hesaplar hatalıdır. Basınç kuvveti doğrudan yukarı ve aşağı yönlü kuvvetlere dahil edilemez. Olsa olsa derinlikten kaynaklanan basınç hacimde değişme oluşturur bu da kaldırma kuvvetlerini etkiler fakat her iki tarafta zaman farkı olsa da bu basınç aynı derinlikten dolayı birbirlerini götüren kuvvetlerdir. Siz çok istiyorsanız hesaba katıp tam bir fiziksel ve matematiksel açıklama verin.

Bu forumda bunu yapacak fizik ve matematik bilgisine güvenen birileri var mıdır?

Ayrıca biz bunun valfli olanını yapıyoruz. Bunun için arkadaşım 50 bin TL'nin üzerinde para harcadı ve harcamaya devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

@John Ahmet niye kızıyorsun?

Ben 2.000.000 tl mi senin fikrine harcamaya hazırım, fikir senin olduğu için karı %50 - %50 paylaşmayı da kabul ediyorum diyorum ama sen yine de kızıyorsun.

Burada sana yukarı doğru olan kaldırma kuvvetin karşısında aşağı olan yerçekimi kuvvetinin toplam kuvveti “0” yaptığını gösterdiğimiz formüller yüzünden itiraz ediyorduk ama bu itirazlarımız hep senin “dikkate almamalıyız” felsefenden önceydi.

Sonra ben “Yahu ne diyor bu çocuk, dikkate almayınca ne olacak?” Diyerekten hesapladım hakikaten süper oluyor. ?

Şimdi tamamen seni destekliyorum. Senin gibi özel birisi az bulunur bu dünyada.

Bu yüzden de makineni yapmaya sponsor olmak istiyorum. Hesabını yaptım. Her iey hazır. Ancak sipariş vermek için 5.000 tl bir eksiğim kaldı.

Öküz değilsin ya onu da sen verirsin artık.

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Sundance yazdı:

Burada sana yukarı doğru olan kaldırma kuvvetin karşısında aşağı olan yerçekimi kuvvetinin toplam kuvveti “0” yaptığını gösterdiğimiz formüller yüzünden itiraz ediyorduk ama bu itirazlarımız hep senin “dikkate almamalıyız” felsefenden önceydi.

Ağırlık kuvvetlerini elbette hesaba katacaksın fakat sağ ve sol tarafta eşit sayıda ağırlığın olması bu sistemi ağırlıklar bakımından dengede tutmuyor mu? Ben dengeyi bozanın kaldırma kuvvetleri olduğunu ısrarla yine söylüyorum. @priest of nature Hacim değişimlerinden kaynaklı sistemin ağırlık merkezinin değiştiğine vurgu yapmıştı. Bu nedenle sen yine de ağırlıkları hesaba katmalısın. Ten Ten'e cevap verdim. Okursa anlayacak ve zaten okudu mu bilmiyorum ama cevap henüz gelmedi. Ağırlıkların dengesizliğine rağmen bu sistemin çalışacağına şüphe duymayın. Sen ağırlıkların dengede olduğunu düşünüp onları hesabın dışında tutma, bunu kesinlikle yapma ben sana öyle söylemedim. Bunu sen uyduruyorsun. Okuyanların aklını çelip benim hakkımda yanlış bilgiye sahip olmaları için bu sizin basit manupülasyon tekniklerinizdir. Ama yemezler. Bu hesabı yapıp yine de karşımda dimdik durabilecek misin? Ağırlıkları mutlaka hesaba kat, sonra kaldırma kuvvetlerini de mutlaka hesabın içerisinde tut. Yine basınçtan kaynaklı hacim değişimleri kuvveti etkiler fakat derinliğin değişmesi orada hareketi zorlamaz burada yanılıyorsunuz daha önce söyledim. Kaldırma kuvveti derinlik parametresine ihtiyaç duymaz fakat derinlikle değişen hacim değişimleri kaldırma kuvvetleri üzerinde etkilidir ancak bu yine de çok büyük bir fark oluşturmaz. Bu farklar sağ ve sol tarafta da aynıdır. Dolayısıyla sizin hangi sebeple itiraz edeceğinizi çok merak ediyorum.

Eğer bir denge oluşturamazsanız bu sistemin hareket etmesini engelleyemezsiniz. Ben sizden bunu fiziksel ve matematiksel olarak yapmanızı istiyorum.

1m3 beton (2 ton/m3 özkütle), havadayken 1m3 körük, 5cm borular aralarda 1'er metre mesafe toplam 20 metre su yüksekliği parametreleri ile 12 şamandıralı sistemin bir analizini yap görelim. Dönüyor mu dönmüyor mu?

image.png

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...