Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

• İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz ikinizin beyin ölümü gerçekleşmiş yapıcak bir şey yok. Haksız çıkarma mevzusu değil olay. Kuran zaten haksız kendi kendini ifşa ediyor. Ama düzeltmek için sizin gibi sahtekar ve şaklabanlar türüyor 1-2 yerden saçma ve alakasız konuyu müdahil ederek orda öyle demek istemediye getiriyor. Hiç bir islam alimi zaten kabul edermi  yada der mi he bizim buna cevabımız yok haklsınız? Her zaman saçma bir cevapları vardır. Maksat laf olsun kalabalık gözüksün. İstisnada olsa Turan Dursun gibi islam alimleride çıkar pisliğinizi ve yalanlarınızı ortaya çıkarır. İslamı çürütmek için o konuyada ihtiyaç yok da neyse. Cahilliğinizle ölene kadar kalın...

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

İslamın saçmalığını

Neymiş o saçmalık bize söyle de aydınlanalım (!)

Bir kozmoloğun adını profiline koyunca çok zeki veya gözü açık bir kişi olmuyorsun.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, marechal1 said:

Onlarca ayet sundum. Ellerim kırılana kadar. İnanmadıysan problem sendedir herhalde. Beled Suresi'ndeki köle azat etme ayetini bile kıvırıyor senin arkadaşların.

Ben de sana ayet sundum, senin verdiğin ayeti yalanlıyor. Ne yapacağız şimdi?

Nur 33. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın.

Bu ayete göre, köleler ancan ve ancak sahibi onda bir hayır görürse ve bedel öderse özgürlüklerine kavuşabiliyorlar. Üstüne üstlük bir de iffetli kalmak istemeyen cariyeleri fuhuşa zorlayabilirsiniz diyor.

Sitelerde Paylaş

Ayeti orandan burandan anlama. Yazdığım onlarca köle azat etmek ile ilgili ayet var. 

1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Allah’ın size verdiği maldan onlara verin.

Diyor. Köle özgür olmak için para vermiyor. Efendisi, köleyi özgür bir şekilde yaşayabileceği optimum miktarı ona veriyor.

Bir cariye neden iffetsiz olmak istesin?

Sitelerde Paylaş

Sürekli yalan söylersen kimse inanmaz tabiki de arada bir doğru söyleyeceksin ki diğer yalanları millete yedirebilesin. Tüm siyasetçiler böyle yaparlar. Yalanı da büyük sallayacsksin böylece etkisi de büyük olur.

Kur'an böyle bir şey . Yıldızlar , galaksiler, falan derken arınmak icin köle azad edin diyeceksin.

Peki köle azat etmek için köle edinmek gerekir.

Direkt olarak kölelik yasaktır, elinizdekileri de güzellikle saliverin ve onlara haklarını geri verin dese tek ayette kökten çözüm değil mi..

Amaç bu değil belli ki zenginlere yaranmak. Her boku yiyerek köle azad Edip arinacaklar.

Peki ya fakirler için ne olacak , cevap basit savaşıp ölçekler yada köle olacaklar. İşte kısır dongu

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, marechal1 said:

Neymiş o saçmalık bize söyle de aydınlanalım (!)

Sen araplara tapınmaya devam edip kendi aklını ve mantığını devreye sokmadıkça asla aydınlanamazsın, boşuna uğraşma.

Kendine sorman gereken ilk soru şu: Ben bu araplara neden inanıyorum?

Ne diyor araplar: Bizim adama inanmazsanız bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacaksınız. Böyle deli saçması bir iddiaya inanmak akıl, mantık işi mi?

Sitelerde Paylaş

Ayeti orandan burandan anlama. Yazdığım onlarca köle azat etmek ile ilgili ayet var. 

Diyor. Köle özgür olmak için para vermiyor. Efendisi, köleyi özgür bir şekilde yaşayabileceği optimum miktarı ona veriyor.

Allah’ın size verdiği maldan onlara verin.

İşte bu senin yaptığına ayet cımbızlamak denir. Bak ayetin tamamı şöyle:

Nur 33. Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

Bilemem, belki öyle istiyordur, belki de özgürlüğünü satın almak için paraya ihtiyacı vardır, ya da sahibini kızdırmaktan korkuyordur.

Allah "iffetli omak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın" dediğine göre bir bildiği var herhalde, yoksa direk "hiç bir cariyenizi fuhşa zorlamayın." derdi.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, marechal1 yazdı:

Hahaha. Şimdi aklıma geldi. Krauss kuantum dalgalanmasıyla evreni yoktan var edebiliriz dedi. Acaba kuantum dalgalanmaları hiçlik midir?? Ya da potansiyel gücü var mıdır?

Bunu izle gözünde canlandirmana , biraz olsa da anlamana (bana biraz olur gibi oldu) yardimci olabilir >>>

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, marechal1 said:

Ölünce ne yapmayı düşünüyorsun? Sonsuz bir hiçlikte bilinçsiz, düşüncesiz ve duygusuz bir biçimde yok olacaksın. Hiçbir şey olmayacak. Dünya'da geçirdiğin 60-70 yıl, 13.700.000.000 yıllık evrene göre azıcık bir şey. Karar senin. 

Öldükten sonra bir şey düşünmeme gerek kalmıyor, bunu bile anlayacak zeka yok mu sende?

Karar tabii benim, seninkinde olduğu gibi cahil, yağmacı araplara ait değil.

Sitelerde Paylaş

Yahu dedim ki, parayı zaten efendi veriyor....

Ayeti cımbızlama, cımbızcı.

Nur 33. Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

1. Mukatebe yapmak için önce sahibinin kölede bir hayır görmesi lazım.

2. Ayrıca köle özgürlüğünü satın almak için bir ücret ödemesi lazım.

Gelelim senin iddiana: Allah ona maldan verin diyormuş, yok artıık onu da demesin, köle aç, susuz, çıplak kalıp ölsün. Sen bu araplar kendin kadar salak mı sanıyorsun, tabii ki köleyi giydirip doyuracaklar, ölü kölenin ne faydası olacak adamlar?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, marechal1 yazdı:

Hiçlik demek, potansiyelsiz bir alan demek, aslında alan da yok. Krauss kuantum mekaniğinin, hiçlik olmadığını bilmiyor, belki de hiçlik kelimesini yanlış kullanıyor.

Düz beyaz kagit, bakinca bir sey yok gibi, burusturunca artik birseyler görüyorsun.

400385087_tn30_1.jpg

wrinkled-crumpled-paper-1196278.jpg

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Sürekli yalan söylersen kimse inanmaz tabiki de arada bir doğru söyleyeceksin ki diğer yalanları millete yedirebilesin. Tüm siyasetçiler böyle yaparlar. Yalanı da büyük sallayacsksin böylece etkisi de büyük olur.

Kur'an böyle bir şey . Yıldızlar , galaksiler, falan derken arınmak icin köle azad edin diyeceksin.

Peki köle azat etmek için köle edinmek gerekir.

Direkt olarak kölelik yasaktır, elinizdekileri de güzellikle saliverin ve onlara haklarını geri verin dese tek ayette kökten çözüm değil mi..

Amaç bu değil belli ki zenginlere yaranmak. Her boku yiyerek köle azad Edip arinacaklar.

Peki ya fakirler için ne olacak , cevap basit savaşıp ölçekler yada köle olacaklar. İşte kısır dongu

Beled suresi önce inen surelerden olduğu için direk köleliği kaldırdım yerine tedrici olarak sarp bir yokuş olduğu söyleniyor. Şimdiki toplumda bile pat diye bir alışkanlık veya kural ortadan kaldırılamaz takdir edersiniz ki .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...