Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

Just now, deadanddark said:

dünyanin ilk zamanlari ve yerkabugunun sogumasiydi anlattigim. Dönüs hizimizla sarsilmiyoruz zaten, sürekli bir sarsilma varsa denizlerdeki dalgalanmalardir diye belirtmistim. Cümlelerim bozuk mu olmus?

Konudan çoook uzak ve çook alakasız yerlere gitmişsin.

Dünya sarsılır zaten, bildiğin kafa sallar. Ekseninin yalpalaması baya baya bir yıllık yörüngede bile hissedilir şekilde değişir. O yüzden teleskopların hizalanması deveye hendek atlatmak zor bir iş olur çıkar. Kısa dönemde bakarsan, bir ileri bir geri yapar, aynı aralıkta azar azar hareket eder. Uzun dönemde bakarsan, dünyanın ekseni, 22.1 ila 24.5 derece falan arasında, 40000 yılda falan değişir gider. 

Dönüş hızımızda dünyayı baya yalpalatır zaten. Zira dünya öyle güzel bir küre gibi değildir. Okyanusları kaldırsak, dünya şöyle bir şey benzerdi:

geoid

Tabi bu düzensiz şekil, merkezkaç etkileriyle yalpalamayı getirir. Zira şurda bir ay var ki, oradan tutup dünyayı çekmeye çalışıyor, haylaz şey. Onun çekim kuvveti, dünyanın bu kütle dağılımı ve mesafe farkları nedeniyle, dünyanın dönüşü esnasında hem dönüş hızını çok az ama kesin şekilde değiştirir, hemde dünyanın yalpalamasına yol açar. Ayın derdi ve niyeti bizi kitlemek aslında, yani bizim yüzey ağırlık merkezimizi hep kendine bakacak hale getirmek, bizi de kendine benzetmek. Oradan bakınca hep dünyanın aynı yeri görünsün istiyor ay, ama cürmü ve vakti yetmiyor, yetmeyecek, bunu beceremeden alıp başını gidecek.

Diğer hususta, depremler ki, bunlar dünyanın dönüş hızını bile değiştiriyorlar hatta. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, deadanddark said:

bu resim sulari alinmis dünya mi yoksa yercekimin en cok nerede etkili oldugunu mu gösteriyor

Dünyanın gerçek şekli. Yerçekimi modellemesi de dahil. Yerçekimi modeli, tam olarak böyle çıkmış. Gerçek şekli ise, okyanuslar sayesinde biraz daha derli toplu olsada, gene baya yamuk yumuk ve o çizime benziyor bir hayli.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Dünyanın gerçek şekli. Yerçekimi modellemesi de dahil. Yerçekimi modeli, tam olarak böyle çıkmış. Gerçek şekli ise, okyanuslar sayesinde biraz daha derli toplu olsada, gene baya yamuk yumuk ve o çizime benziyor bir hayli.

samimi  bir şey  soruyorum.Sozler  köşkünün  kuranda  dağ  ve  fonksiyonlari  videosunda  yanlış  eksik  fazla  vs. olan  şeyler  neler  izler misiniz? Rica  ediyorum  hakaret  etmeden  konuyu  açıklar  mısınız  öğrenmek  istiyorum 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

samimi  bir şey  soruyorum.Sozler  köşkünün  kuranda  dağ  ve  fonksiyonlari  videosunda  yanlış  eksik  fazla  vs. olan  şeyler  neler  izler misiniz? Rica  ediyorum  hakaret  etmeden  konuyu  açıklar  mısınız  öğrenmek  istiyorum 

İşim mi yok ta, manyak bir şizofrenin yazdıklarını falan izlemeye çıkacam. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

İşim mi yok ta, manyak bir şizofrenin yazdıklarını falan izlemeye çıkacam. 

Bir kerelik izleyin hakikaten anlamak istiyorum.Jeoloji bilgim olmadığı için izledim ve dolayısıyla doğru gibi geldi veya doğruydu bilemiyorum.Sizin bilginiz var diye biraz göz atsanız temel hata veya yanlışları bulabilirsiniz zannediyorum .

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Bir kerelik izleyin hakikaten anlamak istiyorum.Jeoloji bilgim olmadığı için izledim ve dolayısıyla doğru gibi geldi veya doğruydu bilemiyorum.Sizin bilginiz var diye biraz göz atsanız temel hata veya yanlışları bulabilirsiniz zannediyorum .

Dincilerin yalandan dolandan başka bir şeyi yoktur, olmaz, olamaz... Azıcık üstüne gidersin, amanda mağdur oluverirler falan, yalanları hiç bitmez. Al sana tipik dinci mantalitesi:

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, anibal yazdı:

Bu kadar yamuk yumuk olmasi mümkün degil. Gözümüzün önüne dünyadan daha kücük ve daha az yogun marsi getirirsek buna göre daha küresel kalir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, deadanddark said:

Bu kadar yamuk yumuk olmasi mümkün degil. Gözümüzün önüne dünyadan daha kücük ve daha az yogun marsi getirirsek buna göre daha küresel kalir.

O da aslında baya yamuk yumuk bir şey. Ölüm yıldızını hayal et. Bir yüzündeki o göçüğü uzaktan teleskopla falan farkedemezsin pek. 

Evet, o kadarda görünürde yamuk dağil, ama yamukluğu ona "benziyor" önemli ölçüde.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Dincilerin yalandan dolandan başka bir şeyi yoktur, olmaz, olamaz... Azıcık üstüne gidersin, amanda mağdur oluverirler falan, yalanları hiç bitmez. Al sana tipik dinci mantalitesi:

Bu video'nun konumuzla ilintisi yok ki sonuçta siz bir tez sunmuşsunuz.Siz derken ateistler ''Celal şengör'' geçtiğimiz günlerde dillendirmişti dağlar depremi önlemez veya nahl suresi 15. ayet yanlıştır diye buna direk inandınız veya kabul ettiniz büyük olasılıkla ama sözler köşkü veya başka bir kanal yazı veya video hazırlayınca bu konuyla ilgili ''acaba'' deyip izlemek yerine '' işim mi yok diyorsunuz'' anlıyorum ilgilenmek zorunda değilsiniz fakat; en azından objektif olmak için bir bakın sonra karar verir belki yanlış anladığınız bir noktayı vuzuha kavuşturmuşlardır.Hatta yanlış bulursanız lütfen bana da söyleyin.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bu video'nun konumuzla ilintisi yok ki sonuçta siz bir tez sunmuşsunuz.Siz derken ateistler ''Celal şengör'' geçtiğimiz günlerde dillendirmişti dağlar depremi önlemez veya nahl suresi 15. ayet yanlıştır diye buna direk inandınız veya kabul ettiniz büyük olasılıkla ama sözler köşkü veya başka bir kanal yazı veya video hazırlayınca bu konuyla ilgili ''acaba'' deyip izlemek yerine '' işim mi yok diyorsunuz'' anlıyorum ilgilenmek zorunda değilsiniz fakat; en azından objektif olmak için bir bakın sonra karar verir belki yanlış anladığınız bir noktayı vuzuha kavuşturmuşlardır.Hatta yanlış bulursanız lütfen bana da söyleyin.

Daglar yer altinda olan bir olayi nasil engelliyor diye sormak istiyorum? Mesela sarsintinin merkezinin(merkez üssü) yerin bilmem kac kilometre altinda diye söylerler.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Açık ve net söylemiş adam işte. Dağlar depremi falan önlemez. Hatta, depremden nemalanırlar, pek çoğu varlığını depreme borçludur. 

Git bak, nerde dağlar böyle sıra sıra dizilmişse, en baba depremler oralarda olur. ERzincan'ı mı korumuş dağlar, kocaeli'yi mi, bak bakalım, dağ olmayan yerde deprem falan oluyor mu?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Açık ve net söylemiş adam işte. Dağlar depremi falan önlemez. Hatta, depremden nemalanırlar, pek çoğu varlığını depreme borçludur. 

Git bak, nerde dağlar böyle sıra sıra dizilmişse, en baba depremler oralarda olur. ERzincan'ı mı korumuş dağlar, kocaeli'yi mi, bak bakalım, dağ olmayan yerde deprem falan oluyor mu?

Revasiye kelimesini "baskı yapan unsur", "en temide"yi de " bir şeyin hiç durmadan alabora olması" diye çeviriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Dağlar ile ilgili iddialar ise otuz saniyelik zaten, 3:04'ten başlıyor. İsterseniz size denileni yazayım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Revasiye kelimesini "baskı yapan unsur", "en temide"yi de " bir şeyin hiç durmadan alabora olması" diye çeviriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Dağlar ile ilgili iddialar ise otuz saniyelik zaten, 3:04'ten başlıyor. İsterseniz size denileni yazayım.

Bende bunu demeye çalışıyorum.Ayetlerde dağ kelimesi yok baskı yapan unsur magma ya yapıyor sanırım.Oradan sarsılmayasınız diye devam ediyor. Sizden buna savunu getiren sözler köşkünün videosuna cevap bekliyorum hatta rica ediyorum.Yanlış veya hata var mıdır?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bende bunu demeye çalışıyorum.Ayetlerde dağ kelimesi yok baskı yapan unsur magma ya yapıyor sanırım.Oradan sarsılmayasınız diye devam ediyor. Sizden buna savunu getiren sözler köşkünün videosuna cevap bekliyorum hatta rica ediyorum.Yanlış veya hata var mıdır?

Sözler köskü nedir? Video nerede?

Sitelerde Paylaş
Just now, Natüralist Ateist said:

Bu zırvaları kaç senedir duyduğumuzun haddi hesabı yok. O yüzden aslen gerekte yok.

Bu dangalaklar nerde yaşıyorlarsa, din dedikleri şey ortaçağda çıkmış, ama bunlar mağara devrinde kalmış. Sene olmuş 2018, hala böyle ucuz yalanlara kanıp duruyorlar.

İşte an itibarıyla son depremler:

topMap.eveday.png

Bu da an itibarıyla dağlar, hoş bir kaç bin yıldan önce bu harita değişmez pek:

world mountain map ile ilgili görsel sonucu

Eee, hani bu dağlar depremleri engelliyordu, herşey böyle ayan iken, göz göre göre yalan söyleyecek yüzsüzlük, ancak şu yukardaki videoda olduğu gibi, dinci denen utanmaz arlanmaz hayasızlarda olur.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Size bu konuda katılıyorum. İddiaları ise basitçe birkaç cümlede özetlenebilir: "Dağlar, yerkabuğunun birleşme noktalarını kökleriyle bir arada tutar. Böylece tabakaların birbirine kayması engellenir. Böylece sıvı magma tabakaları üzerinde kaymasını engeller."

Ben böyle anladım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...