Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

• İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

çünkü cevap verirse iyi veya kötü sizi yenmiş olacak:D

Memeleri yeni tomurcuklanmış sübyanlar, içki ve tüysüz oğlanlar vaatlerine kanıp çıktığı cihat yolunda bizi yenerek Allah’ın emrettiği cihatı gerçekleştirmiş olacak ve cenneti hak edecek. ???

Burada bulunma amacı tartışmak yerine ateistleri yenmek olduktan sonra işi uzatmaya da gerek yok ki.

Forumda üyelik açıp “Geldim, gördüm, ben sizi yendim” diye mesaj atın yeterli cennet için. ???

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, marechal1 said:

Yalnız o çizgiden sonraki bölgede bir elin parmak sayısını geçmeyecek kadar kişi vardır onlar da eminim belgeselciler felandır.  Grönland'ın güneyi zaten gece gündüz yaşıyor.

En kuzey noktada insan yaşıyor mu da ona göre belirleyelim?

Norveçin kuzeyinde haritada mesela Tromso diye bir şehir var, nüfusu 70.000. 
Ve Tromso o çizginin arkasındaki tek şehir değil. Orda daha bir çok şehir var.
"Ama bunlar namaz kılmasa da olur" değil mi?
(Bir hatırlatma: Muhammed Mekkeye savaş açtığında Mekke 300-500 haneli bir "şehir"di)

Benim ömrümde hiç duymadığım ve duyan birini de tanımadığım "evlatlığın karısıyla evlenme olayına" ama Allah çok önem verir. Ve Muhammedin gelecek nesillere örnek olsun diye evlatlığının karısıyla evlenmesini ister.
Evlatlığının karısıyla evlenmek isteyen birisini siz hiç duydunuz mu? Bilen duyan birisini tanıyor musunuz?
Ama Allah buna o kadar önem verir ki Kurana bile yazdırır!!!

Anlayana bu bile yeter ama devam edelim

Allahın getirdiği sistem yuvarlak dünyada uygulanamıyor!!! 
Bunu "orda fazla insan yaşamıyor" diye savunmaya çalışmak üzücü. Namaz sisteminin yuvarlak dünyada uygulanamadığını anlıyorsun ve biliyorsun. 
Özgür düşünebilenler, Kuran yazarlarının dünyanın yuvarlak olduğunu bilmediği çıkarımını yapabilirken; müslümanlar Kuranın sınırları içinde kalmak mecburiyetindeler. 

"Allah yuvarlak dünyada işleyen bir namaz sistemi getirebilirdi ama gerekli değil" 

"Allah köleliği yasakladığını açıkça yazabilirdi ama gerekli değil"
"Allah çocuklarla evlenilmesin diye yazabilirdi ama gerekli değil"
"Allah dünya yuvarlaktır diye yazabilirdi ama gerekli değil"
"Allah apaçık dediği Kuranı apaçık yazabilirdi ama gerekli değil"

İşte Kuran Duvarı
ama biz devam edelim. 

Peki Allah insanlara gönderdiği Kitaba ne yazdırmış? Öldür! Ama barış zamanında değilmiş. (Ve böylece Allah merhametini de göstermiş olur)
Allah insanlara savaş zamanında öldürün demiş. Ne kadar tanrısal bir söz ama?!? Gel de bu tanrıya inanma!!!

Hele bir de ganimetlerin nasıl paylaşılacağını Kurana yazdırınca ben gerçek tanrıyı buldum.
Beni yendin ?
Allahın, sana bir kaç turunç memeli bonus huri ekstradan verir bence

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, marechal1 yazdı:

Midnight_Sun_by_zwischenlichten-300x158.jpg

10519204_10152260282901099_1185326869930767328_n.jpg

Ben bu soruyu 15 yaşındayken din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenine sormuştum.

"Onlar en yakın müslüman ülke hangisi ise ona göre oruç tutacaklar" diye cevap vermişti.

Yani Norveçteki müslümanlar yatsın kalksın islam Norveç'e doğru yayılmasın diye dua etsinler.

Olur da günün birinde Norveç'e dayanırsa islam, ucundan tutacaklarının resmidir bu. ??

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Sundance said:

Ben bu soruyu 15 yaşındayken din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenine sormuştum.

"Onlar en yakın müslüman ülke hangisi ise ona göre oruç tutacaklar" diye cevap vermişti.

Yani Norveçteki müslümanlar yatsın kalksın islam Norveç'e doğru yayılmasın diye dua etsinler.

Olur da günün birinde Norveç'e dayanırsa islam, ucundan tutacaklarının resmidir bu. ??

Din Allahın oluncaya kadar savaşın!

Ben de bir yerde İstanbuldan seyahat edersen namaz vaktini İstanbula ayarla diye okumuştum.

Bak görüyon mu

Kolaylık dini islam ?

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, poiuz yazdı:

Din Allahın oluncaya kadar savaşın!

Ben de bir yerde İstanbuldan seyahat edersen namaz vaktini İstanbula ayarla diye okumuştum.

Bak görüyon mu

Kolaylık dini islam ?

bu  din  Allah'ın  oluncaya  kadar  savaşın  ayeti  şudur; bir  ortamda  dinlerini  yaşayabilecek  fikirlerini  özgürce  beyan  edemeyecek  derecede  zulüm  ve  engel  varsa  bu  özgürlük  ortamını  sağlamak  içindir. 

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Sundance yazdı:

en  yakın  islam  ülkesi  değil  en  yakın  gece  gündüz  oluşan  parelele  göre  deniliyor. 

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

bu  din  Allah'ın  oluncaya  kadar  savaşın  ayeti  şudur; bir  ortamda  dinlerini  yaşayabilecek  fikirlerini  özgürce  beyan  edemeyecek  derecede  zulüm  ve  engel  varsa  bu  özgürlük  ortamını  sağlamak  içindir. 

Allah bunu demekten, böyle söylemekten aciz mi? 

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

en  yakın  islam  ülkesi  değil  en  yakın  gece  gündüz  oluşan  parelele  göre  deniliyor. 

Nerden bileceğiz o paraleli? Haritayla mı gezecekti, deveden başka şeysi olmayan?

Bu arada, bilinmez ama, 1600'lü yıllarda arapların oralarda olduğu bilinen bir şey. vikingler köle yapıp götürüp gitmişler adamları :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...