Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

• İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, akılsızşuursuzatom said:

kimi  öldürün diyor yoldan  geçen  herkesi  mi?

Okuduğunu bile anlamıyorsan senin için yapılacak bir şey yok, müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün demiyor mu? Diyor, daha ne anlatıyorsun?

İslam'a göre müşrik kim? Müslüman, hristiyan ve yahudilerden başka herkes. Hristiyan ve yahudilere farklı tarife var, onlar ancak haraç vererek canlarını kurtarabiliyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, marechal1 yazdı:

Nisa Suresi, 90. ayet:  Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, marechal1 yazdı:

Tevbe Suresi, 4. ayet: Ancak kendileriyle antlaşma yaptığınız müşriklerden (antlaşma şartlarına uyan) hiçbir şeyi size eksik bırakmayan ve sizin aleyhinize herhangi bir kimseye arka çıkmayanlar (bu hükmün) dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayınız. Allah (haksızlıktan) sakınanları sever.

Ayet cımbızlamayın.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Okuduğunu bile anlamıyorsan senin için yapılacak bir şey yok, müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün demiyor mu? Diyor, daha ne anlatıyorsun?

İslam'a göre müşrik kim? Müslüman, hristiyan ve yahudilerden başka herkes. Hristiyan ve yahudilere farklı tarife var, onlar ancak haraç vererek canlarını kurtarabiliyorlar.

arkadaşım  sorunda  bu  bütün  müşrikleri  demiyor  ki  seninle  anlaşma  yapmış  sonra  bozmuş sana  ihanet  etmis  zarar  vermiş  anlaşmaya  uymamış 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

arkadaşım  sorunda  bu  bütün  müşrikleri  demiyor  ki  seninle  anlaşma  yapmış  sonra  bozmuş sana  ihanet  etmis  zarar  vermiş  anlaşmaya  uymamış 

Bunlar İslam'ı ne pahasına olursa olsun reddetmeye programlanmışlar. Tonla ayet yazdım hala inkar peşindeler. Bu Kur'an sadece ''AKIL SAHİPLERİ''ne hitap ediyor belki ondandır.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşlerine gelmedi çünkü.

Sadaka vermediler, fakiri doyurmadılar doyurmuş olsalar bile fakiri inciterek bunu yaptılar gösteriş yaptılar ve tüm bunlara Kur'an yasak getirince de işlerine gelmedi. Malı çok sevdiler.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

İşlerine gelmedi çünkü.

Yeni bir din gelseydi Hz. Muhammed'in de işine gelmezdi emin ol.Şimdi ama o son peygamber diyeceksin farketmez.Merak etmekteyim Hz.Muhammed değilde oradan başka birisi peygamberim deseydi hz.muhammed o kişiye iman eder miydi sizce? Yoksa şimdi iyi insan kötü insan farkından bahsedip fıtratı temiz olanlar dine inanırdı her türlü mü diyeceksiniz? 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yeni bir din gelseydi Hz. Muhammed'in de işine gelmezdi emin ol

Neden gelmesin? Allah ne gönderdiyse odur. Peygambere sorgulamak düşmez.

Elbette ki Allah'ın vahyine uyanlar kalbi temiz olanlardır.

Ben senin amacını sordum. Neden inanmadığını.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Nerede diyor anlaşma yapmış sonra da bozmuş müşrikler diye?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

İslamdan önce:
- Kölelik vardı
- Savaşlar vardı
- Cariyelik vardı
- Ganimet vardı
- Kadınlar ikinci sınıftı

İslam'dan Sonra:

-Kölelik kalktı (Muhammed 4, ve dahi köle azat eden tonla ayet)

-Fakirler doydu, yetimler sevindi.

-Savaşlar sadece hak olduğu zaman serbest bırakıldı

-Ganimet fakirlere dağıtılır, ve tabii ki savaşın ücretidir neden savaş ganimeti kötü olsun ?

-Kadınlar birinci sınıf oldu.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Nerede diyor anlaşma yapmış sonra da bozmuş müşrikler diye?

Okuduğunu anlamayacak kadar körsün ya. KÖR KÖRRR!!

19 dakika önce, marechal1 yazdı:

Tevbe Suresi, 4. ayet: Ancak kendileriyle antlaşma yaptığınız müşriklerden (antlaşma şartlarına uyan) hiçbir şeyi size eksik bırakmayan ve sizin aleyhinize herhangi bir kimseye arka çıkmayanlar (bu hükmün) dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayınız. Allah (haksızlıktan) sakınanları sever.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

Neden gelmesin? Allah ne gönderdiyse odur. Peygambere sorgulamak düşmez.

Elbette ki Allah'ın vahyine uyanlar kalbi temiz olanlardır.

Ben senin amacını sordum. Neden inanmadığını.

Siz o zamanda yaşasaydınız kesin inanır mıydınız ? cevabınız evetse na objektif davranmış olmaz mıydınız? Yani o zaman ve mekanda olsaydım %100 inandırdım yine demek empatiden yoksunluğu göstermez mi sizce? Veya size göre son peygamber demeseydi şimdi yeni bir din gelse şeksiz şüphesiz inanır mıydınız? Dinin psikolojisi sizin için bu kadar basit mi ?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Siz o zamanda yaşasaydınız kesin inanır mıydınız ? cevabınız evetse na objektif davranmış olmaz mıydınız? Yani o zaman ve mekanda olsaydım %100 inandırdım yine demek empatiden yoksunluğu göstermez mi sizce? Veya size göre son peygamber demeseydi şimdi yeni bir din gelse şeksiz şüphesiz inanır mıydınız? Dinin psikolojisi sizin için bu kadar basit mi ?

Bunu tam olarak diyemem. Ama Kur'an'ın sosyolojik reformları göz ardı edilemeyecek kadar değerli.

Şahsen ben biraz sorgulasaydım putperestiliğin saçma olduğunu anlardım ama.

Ben sana diyorum, günümüz için.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...