Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

1 minute ago, marechal1 said:

Depremi engellemiyor. Yer sarsıntısını azaltıyor. Yani kazık gibi çakılan dağların kökleri yeri sabit tutmaya çalışıyor. o anlamda. Zaten o ayetlerde ''yeri sarmasın diye sabit  dağlar..'' aslında geçmiyor bile. Ayette ne dağ (cibal) ne de yer (ard) kelimesi geçmiyor. Elmalılı veya başka tefsirlere bakarsan zaten o konuyu açıklıyorlar. Mesele dağ değil, yerküreyi sabit tutmaya çalışan etkenler.

Deprem olduğuna göre demek ki put hesaplamaları iyi yapamamış, elinde yeterli dağ stoğu olmadığı için ancak bu kadar yapabilmiş diyorsun yani.

Peki put dağlar olmadan yerküreyi sabit tutamıyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Deprem olduğuna göre demek ki put hesaplamaları iyi yapamamış, elinde yeterli dağ stoğu olmadığı için ancak bu kadar yapabilmiş diyorsun yani.

Peki put dağlar olmadan yerküreyi sabit tutamıyor mu?

Böyle olursa mevzu uzar gider.

Tanrı Güneş olmadan dünyayı ısıtamaz mı? Isıtır, ama insanlara birer delil, ayet olması için.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, marechal1 said:

Böyle olursa mevzu uzar gider.

Tanrı Güneş olmadan dünyayı ısıtamaz mı? Isıtır, ama insanlara birer delil, ayet olması için.

Uzayıp gitmez, Kuran'ın sayıklamalarının ne kadar saçma olduğu ortaya çıkar.

Madem bu put insanlara delil vermek istiyor, o zaman çıksın göstersin kendini, kendini göstermekten daha iyi delil mi olur?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Madem bu put insanlara delil vermek istiyor, o zaman çıksın göstersin kendini, kendini göstermekten daha iyi delil mi olur?

Al-i İmran Suresi, 190. ayet: Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün art arda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, marechal1 said:

Al-i İmran Suresi, 190. ayet: Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün art arda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır.

Ben ayet mayet görmüyorum, sadece arap sayıklamaları görüyorum. Ne olacak şimdi?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ben ayet mayet görmüyorum, sadece arap sayıklamaları görüyorum. Ne olacak şimdi?

Rabbinden sana indirilenin hak olduğunu bilen kimse, (inkâr eden) kör kimse gibi olur mu? (Fakat bunu) ancak akıl sahipleri anlar.

RAD/19

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, marechal1 yazdı:

Depremi engellemiyor. Yer sarsıntısını azaltıyor. Yani kazık gibi çakılan dağların kökleri yeri sabit tutmaya çalışıyor. o anlamda. Zaten o ayetlerde ''yeri sarmasın diye sabit  dağlar..'' aslında geçmiyor bile. Ayette ne dağ (cibal) ne de yer (ard) kelimesi geçmiyor. Elmalılı veya başka tefsirlere bakarsan zaten o konuyu açıklıyorlar. Mesele dağ değil, yerküreyi sabit tutmaya çalışan etkenler.

Marechal1 , inan sabir tasi olsa karsinda catlardi.

Daglar daglar atamadim sevdami. Bak sacmalamaya baslattin beni.

Daglar zaten tektonik haraketler ,sarsintilar sonucu olusur. Yani deprem olmazsa dagda olmaz, volkanik aktivite olmazsa dag da olmaz. Bak marsdaki dag miktari dünyadakinden az ama en büyügü orda. Cünkü tektonik haraketler yok bu yüzden volkanik aktivite tek bir noktada daha fazla yasandigi icin günes sisteminin bilinen en büyük dagi olusmus.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, marechal1 yazdı:

İstersen anlarsın.

Sitelerde Paylaş

Aslında Rum Suresi tek başına mucizedir ama işte anlayana...

603'te Phokas yenildi,

613'te Heraklius yenildi,

613-622'de Halep, Şam, Anadolu, Antakya, Kudüs, Kahire, İskenderiye düştü-bu sırada Rum Suresi indi

622'de Rumlar galip geldi.(şüphesiz Rumlar galip gelecekler...)

627'de Sassani geri çekildi

628'de Barış yapıldı

630-650 İki ülke de eskiden yaptığı savaş yüzünde harap oldu.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, deadanddark yazdı:

Beynini yeterince sogutmussun , artik yeter simdi biraz da isitmalisin. Sayisal beyin isitir, biraz da o yöne dön. Sudokuya yüklen.

Sayısalcı olmayanlar beynini soğutan kişiler mi, kusura bakma da çok cahilce düşünüyorsun. Bilimle aram iyidir. Yani astronomiyi severim. Yine de sözelci biriyim, ayrıca bu bir tercih mes'elesi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...