Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

17 minutes ago, marechal1 said:

ANLAMAK İSTEYEN KUR'AN'DAKİ MUCİZELERİ ANLAR, ANLAMAK İSTEMİYORSAN SENİN PROBLEMİN.

Ben neden 1400 yıl önceki arapların sayıklamaları anlamak zorunda olayım?

3 minutes ago, marechal1 said:

Siz ateistleri anlayamıyorum gerçekten. Bilim her şeyiniz olmuş. Siz de bu moddan çıkın biraz ruhun derinliklerine gidin..

Gerçeğe ulaşmak için elimizde bilimden başka ne var? Senin yaptığın gibi arap ve yahudilere mi tapalım?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, sağduyu yazdı:

Gerçeğe ulaşmak için elimizde bilimden başka ne var? Senin yaptığın gibi arap ve yahudilere mi tapalım?

Gerçek nedir senin için?

Benim için bilim, Tanrı'ya ulaşmak için bir merdiven. Elbette bilim tek başına yetmez. Derin derin düşünmek gerekir.

Arap ve Yahudilere neden tapacaksın?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sana sormalı, sen neden tapıyorsun? Ve benden neden onlara tapmamı istiyorsun?

Ben Tanrı'ya tapıyorum. Tanrı her toplumda kendini göstermiş (fiziksel olarak değil elbet) . İnanan inanmış inanmayan inanmamış.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, marechal1 said:

Ben Tanrı'ya tapıyorum. Tanrı her toplumda kendini göstermiş (fiziksel olarak değil elbet) . İnanan inanmış inanmayan inanmamış.

Emin misin? Yahudi masalları üzerine bina edilmiş arap palavralarına tapıyor olmayasın? iyi düşün.

Mesela bu 1400 yıl önceki arap yat diyor yatıyorsun, kalk diyor kalkıyorsun, aç kal diyor aç kalıyorsun, susuz kal diyor susuz kalıyorsun, gel ayağıma, şu binanın etrafında deli gibi dön diyor, koşa koşa gidip dönüp duruyorsun, şu iki nokta arasında koştur diyor koşturuyorsun, hayali bir varlığı taşla diyor taşlıyorsun, şu kara taşı öp, yala diyor, öpüp yalıyorsun. Bu araba tapmak değil de nedir?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Emin misin? Yahudi masalları üzerine bina edilmiş arap palavralarına tapıyor olmayasın? iyi düşün.

Mesela bu 1400 yıl önceki arap yat diyor yatıyorsun, kalk diyor kalkıyorsun, aç kal diyor aç kalıyorsun, susuz kal diyor susuz kalıyorsun, gel ayağıma, şu binanın etrafında deli gibi dön diyor, koşa koşa gidip dönüp duruyorsun, şu iki nokta arasında koştur diyor koşturuyorsun, hayali bir varlığı taşla diyor taşlıyorsun, şu kara taşı öp, yala diyor, öpüp yalıyorsun. Bu araba tapmak değil de nedir?

peki  dağlar  konusunda  neden  bu  kadar  ateistler  çaresizdir mantıklı  yanıtlar  veremiyorlar.Konu  dağ  mucizesi  saptirmayalim  lütfen deminden  beri

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

peki  dağlar  konusunda  neden  bu  kadar  ateistler  çaresizdir mantıklı  yanıtlar  veremiyorlar.Konu  dağ  mucizesi  saptirmayalim  lütfen deminden  beri

Az önce verdim ya. Madem bu dağlar depremi önlüyor, o zaman neden depremler oluyor, bir açıklasana şunu.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Az önce verdim ya. Madem bu dağlar depremi önlüyor, o zaman neden depremler oluyor, bir açıklasana şunu.

ayette  dağ  kelimeleri  geçmiyor  ki. Ayrıca  neml  88  i  yukarda  arkadaş  çok  güzel  anlatmış. Şu  soruyu  tekrar  tekrar  soralım  size (KIYAMETTE olacak  bir şey için  muhammed'e neden  sanırsın  ama  onlar  bulutlar  gibidir  deyio hem  kıta  hareketlerine  hem  de  dünyanın  dönüşüne  işaret  ediyor sizce?)

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

ayette  dağ  kelimeleri  geçmiyor  ki. Ayrıca  neml  88  i  yukarda  arkadaş  çok  güzel  anlatmış. Şu  soruyu  tekrar  tekrar  soralım  size (KIYAMETTE olacak  bir şey için  muhammed'e neden  sanırsın  ama  onlar  bulutlar  gibidir  deyio hem  kıta  hareketlerine  hem  de  dünyanın  dönüşüne  işaret  ediyor sizce?)

Yahu daha önce sen dağlar depremi önlüyor demedin mi? Dağlar depremi önlüyorsa depremler neden oluyor, önce bunu açıkla.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Sen sapık mısın?!

Kim, nerede çaresiz kalmış?!!

Dağ meselesi en güzel çelişki ve en güzel komedilerden birdir ve forumda da defalarca kere yazılmıştır bunun üzerine.

Hayır onu bırak, islam dünyası hem fikir mi bu konu üzerine?

Yani islam dünyasının 1400 sendir ve şimdiki tamamı, o ayetin kıyamet ayeti olmadığı üzerine hem fikir mi? Ortada bir konsensüs var mı?

Ben cevap vereyim: Hayır!

E daha kendi aranızda 1400 senedir anlaşamadığınız bir meretin üzerinden daha hala hangi çaresizlikten bahsediyorsun?

Muhammed neden öyle demişmiş..Kalk kendisine sor o zaman. Kurandaki arızaların hesabını da biz mi verecez..?? İnanan siz, hesabını veren biz.

nehml 87 ne? Kıyamet ayeti. 89 ne? O da kıyamet ayeti. Ama 88'e gelince o başkaaaa. Böylesine darma duman bir kitap mı bu şimdi o zaman? Bir de o var.

Bir ayet kıyamet diyor, akabindeki ayet başka bir şey diyor, takip eden ayet yine kıyamet!

Bir ayette dağ sabit, diğerinde hareket ediyor..Ama depremler yine oluyor. Hayır o dağlar da zaten tektonik hareketlerin, levha hareketlerinin bir "sonucu" zaten.

Hadisenin sonucu olan şeyi, hadiseyi engellemek üzere konan şey olarak pazarlamaya çalışmak da ayrı bir güldürü malzemesi.

Ayette dağ kelimesi geçmiyormuş; dağ kelimesi geçmiyor da, mal kelimesi mi geçiyor? Ne geçiyor?!

Yani bu iş neresinden tutsan elinde kalıyor.

Saf mısınız nesiniz!

@marechal1 sen de bak.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, teflon yazdı:

Sen sapık mısın?!

Kim, nerede çaresiz kalmış?!!

Dağ meselesi en güzel çelişki ve en güzel komedilerden birdir ve forumda da defalarca kere yazılmıştır bunun üzerine.

Hayır onu bırak, islam dünyası hem fikir mi bu konu üzerine?

Yani islam dünyasının 1400 sendir ve şimdiki tamamı, o ayetin kıyamet ayeti olmadığı üzerine hem fikir mi? Ortada bir konsensüs var mı?

Ben cevap vereyim: Hayır!

E daha kendi aranızda 1400 senedir anlaşamadığınız bir meretin üzerinden hangi çaresizlikten bahsediyorsun?

Muhammed neden öyle demişmiş..Kalk kendisine sor o zaman. Kurandaki arızaların hesabını da biz mi verecez..?? İnanan siz, hesabını veren biz.

nehml 87 ne? Kıyamet ayeti. 89 ne? O da kıyamet ayeti. Ama 88'e gelince o başkaaaa. Böylesine darma duman bir kitap mı bu şimdi o zaman? Bir de o var.

Bir ayet kıyamet diyor, akabindeki ayet başka bir şey diyor, takip eden ayet yine kıyamet!

Bir ayette dağ sabit, diğerinde hareket ediyor..Ama depremler yine oluyor. Hayır o dağlar da zaten tektonik hareketlerin, levha hareketlerinin bir "sonucu" zaten.

Hadisenin sonucu olan şeyi, hadiseyi engellemek üzere konan şey olarak pazarlamaya çalışmak da ayrı bir güldürü malzemesi.

Ayette dağ kelimesi geçmiyormuş; dağ kelimesi geçmiyor da, mal kelimesi mi geçiyor? Ne geçiyor?!

Yani bu iş neresinden tutsan elinde kalıyor.

Saf mısınız nesiniz!

Aptala anlatır gibi anlattım eski yazılara bak.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, marechal1 yazdı:

Bak şimdi, aptala anlatır gibi anlatacağım. Anlamazsan heralde sorun sende bir doktora görün derim:

Dağları görür, onların durduğunu sanırsın; oysa bulutlar gibi hareket ederler. Bu, her şeyi sapasağlam yapan Allah’ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.

Kırmızı yerlere iyi bak. Tamam, kıyamette dağlar sürüklenecek, yürüyecekler. Lakin şunu unutuyorsun. Kıyamette dağlar sürüklenirken neden Muhammed'e ''onları sabit sanırsın'' diyor? Muhammed zaten onun hareket ettiğini görmeyecek mi? Sanki Muhammed kıyamette dağların sabit durduğunu düşünecek.

''..Allah'ın sanatıdır..'' diyor. Kıyamette sanat manat kalmayacak her şey çökecek. Biraz derin düşün.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ayetlerde  dağlar  sabittir  diyor şu  an  ki  bilimin  söylediğine  işaret  var. Neml  88.ayette bulut  gibi  sürüklendiği  yazıyor.Dağlarin  yeryüzünde  olması  yönüyle  sabit, kıtalarin  kayması  ve  birbirine  yaklasmasi  ile de  hareketli  olduğunu  görüyoruz. 

Doğru olsun şuan o dediğiniz, ama ben dağların depremleri engellemesinden bahsediyorum. Dağların deprem üzerindeki etkisine dair dini olmayan bir sayfa var mı? Varsa alabilir miyim, yoksa bu dağların böyle bir etkisi olsa bile çok az olduğunu göstermez mi?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, marechal1 said:

Alıntı yaptım cahil. Oku azıcık.

E man kafa, o kitabın içeriğini muhammed mi belirliyor, yoksa allah mı size göre? Şuncacık şeyi akıl edemiyor musun?! Muhammedin kitabı uydurup yazdığını kabul mü ediyorsun yoksa?!

Aptala anlatır gibi yazdık işte. Nehml 87-88-89'u okuyan her akıl sahibi kişi anlar bunu.

Sen onlaı sabit sanırsın da, allah baba kıyamette onları ters yüz eder. Çünkü onları sabit tutan da allahın sanatıdır. İsterse harekett de ettirir. 

İki kıyamet ayetinin arasındaki ayeti kıyametten çıkaracak kadar da saf ve yüzsüzsünüz..

Başka yerde bunlar sabit diyor bir de. Hesapta yer sallanmasın diye. Ama depremeler olup gidiyor her nedense. Üzerine üstlük o dağlar da, zaten o tektonik levha hareketinin bir sonucu :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, marechal1 said:

Ayetleri çarptırarak kaçma. Biraz gerçeklerle yüzleş.

Cevabın varsa yaz. nehml 87-88-89 tokat gibi orada işte.

Bir daha, bir daha oku şimdi.

Muhammed görmüş müymüş..Bu kadar da kıt zekalı, bir adım sonrasını görmeden yazılmaz ki...Allahın sözünü muhammedin kendi gördüklerinden yazdığı bir metin haline getiriyorsun bu yaklaşımınla. Ama sende bunu anlayacak ya o kafa yok, ya da o derece yüzsüzsün. Küfre düşmekten bile çekinmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Cahilsin. Fizik-Kimya-Biyoloji-Matematik yerine biraz da Edebiyat gramer dersleri dinle. Çok cahil kalmışsın.

9 dakika önce, marechal1 yazdı:

Dağları görür, onların durduğunu sanırsın; oysa bulutlar gibi hareket ederler. Bu, her şeyi sapasağlam yapan Allah’ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.

Kırmızı yerlere iyi bak. Tamam, kıyamette dağlar sürüklenecek, yürüyecekler. Lakin şunu unutuyorsun. Kıyamette dağlar sürüklenirken neden Muhammed'e ''onları sabit sanırsın'' diyor? Muhammed zaten onun hareket ettiğini görmeyecek mi? Sanki Muhammed kıyamette dağların sabit durduğunu düşünecek.

''..Allah'ın sanatıdır..'' diyor. Kıyamette sanat manat kalmayacak her şey çökecek. Biraz derin düşün.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...