Jump to content

KUR'AN'DA SAVAŞ

Recommended Posts

1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Peygamberlerde hür irade yok mu o halde? 

Var, (bkz. Musa kıssası)

Kur'an'a bakarsak Tanrı Muhammed Peygamber'i uyarıyor birçok kere. (Onlara uyma, onlara meyletme vs. vs.)

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, marechal1 yazdı:

Tanrı neden yorulsun?

Ayrıca madem Tanrı insanı yaratmış, bu kadar umursamazlık olur mu? Senin deist Tanrı'n bir kitap gönderip insanları düzelttiremiyor mu?

Siz bir okulda öğrencisiniz. Herhangi bir okulda,milli eğitimde, üniversitede çalışmayan bir öğretmen var.Siz bütün okula diyorsunuz ki x kişi (örnekteki hiçbir yerde çalışmayan öğretmen) bana dedi ki sınav da şunlar şunlar kesin çıkacak.Benim dediklerimi de yapmazsanız o öğretmen sizi mahvedecek diyorsunuz.Hiçbir kurumda çalışmayan öğretmen beni gönderdi bana itimad edin demek gibi bir şey bu 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Siz bir okulda öğrencisiniz. Herhangi bir okulda,milli eğitimde, üniversitede çalışmayan bir öğretmen var.Siz bütün okula diyorsunuz ki x kişi (örnekteki hiçbir yerde çalışmayan öğretmen) bana dedi ki sınav da şunlar şunlar kesin çıkacak.Benim dediklerimi de yapmazsanız o öğretmen sizi mahvedecek diyorsunuz.Hiçbir kurumda çalışmayan öğretmen beni gönderdi bana itimad edin demek gibi bir şey bu 

Elimde Tanrı'nın gönderdiği eşsiz bir Kitap var ama. Delilim var.

1-Rum Suresi (bunu uzun uzun açıkladım)

2-Dağların görevi

3-Tabii ki şiirsel ahengi

4-“Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzüp gidiyor.”  ifadesi. ''Geceyi gündüze sarıyor..'' ifadesindeki ''yükevvirü'' kelimesi ve düz dünyacıların bundan kaçması.

5-Kur'an'da bebeğin anne karnındaki evreleri

6- İki denizin karışmaması

7-Dağların bulutlar gibi hareket edişi (''bu her şeyi yerli yerince yapan Allah'ın sanatıdır'' diyor. Eğer bu kıyamet sahnesiyse neden ''sanat'' desin ki. Kıyamette tüm sanat çökecek çünkü.

8-Çiftler halinde yaratılış (bkz. bitkiler)

vs vs. arttırılır.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, marechal1 yazdı:

Var, (bkz. Musa kıssası)

Kur'an'a bakarsak Tanrı Muhammed Peygamber'i uyarıyor birçok kere. (Onlara uyma, onlara meyletme vs. vs.)

parantez içinde yazmışsınız hür iradesi olmadığını zaten .Neden uymuyor onlara meyletsin onlara uysun ki şeytan gibi özgür iradesi ortaya çıksın.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

parantez içinde yazmışsınız hür iradesi olmadığını zaten .Neden uymuyor onlara meyletsin onlara uysun ki şeytan gibi özgür iradesi ortaya çıksın.

Ona bakılırsa Tanrı neden insanlara günah işlemeyin diyor? Günah işlememek zorunda değiller isterlerse işlerler. Bu uyarıdır.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

Ona bakılırsa Tanrı neden insanlara günah işlemeyin diyor? Günah işlememek zorunda değiller isterlerse işlerler. Bu uyarıdır.

Ben peygamberleri demiştim.Günah işleme özgürlüğü var mı ? Şeytan ademe secde etmiyor demiştiniz.Peygamberler Tanrının peygamberliğini kabul etmeme özgürlüğüne sahip mi veya peygamberler iman etmeme tanrıya inanmama özgürlüğüne sahip mi ? Peygamberler için peymgaberliği öncesinde bile korunmuştur. Günahsızdırlar imajı verilir.İslam da günah neden işleyemiyorlar hala özgür iradeli insanlar gibi.Bir saniye Allah onları peygamberliğine hazırlıyordu değil mi unutmuşum. Onlar komple temiz olduğu için sıkıntı yok. Ya da bir ayet yapıştırın buraya hemen müşriklerde peygamberin peygamberliğini kıskanmıştı siz de farksızsınız deyin. Hayır burada kimse bir peygambere ihtiyaç duymuyor sanırım .

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Günah işleme özgürlüğü var mı ?

Bilemem.. Ama bizzat Tanrı'nın vahyini duyup da inkar ederek cehenneme düşmek heralde onlara çok saçma gelir. Ayrıca günah işlerlerse topluma kötü örnek olurlar ve Allah yine cezalandırır ''neden görevini yapmadın'' diye. Belki de özel olarak bundan muaflar bilemem. 

Allah Peygamber'i aracı olarak gönderiyor. Adam olsunlar diye. Ve bize O'nun ulaştırdığı Kur'an var.

Sitelerde Paylaş

Ben yine de tam bir şey demek istemiyorum. Bu konuya hakim değilim ama Kur'an'da sürekli ''onlara uyma'' demesi bana bunu çağırıştırıyor. Ya da Yunus, Musa ve Adem gibi peygamberlerin kıssaları da cabası.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

İsterse işler. Ama bizzat Tanrı'nın vahyini duyup da inkar ederek cehenneme düşmek heralde onlara çok saçma gelir.

Şeytan daha beter.Tanrıdan haberi var gücünü biliyor. Ortamdan haberi var inat ediyor.Kabul etmiyor.

Dini siteler göya şunu diyor ; şeytan Allah'ın rahmetinden ümidini kestiği için kovuldu

artık bu yüzden inadından tevbe bile edemez . Şeytan da artık özgür iradeli değil.Kaldı ki Peygamberlerde kabul etmem lüksüne sahip olmalıydı bence.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Peygamberlerde kabul etmem lüksüne sahip olmalıydı bence.

Diyelim ki Muhammed kötü günahler işleyen bir peygamber, o zaman toplum kimi örnek alacak? Tanrı bir adam gönderecek millete örnek olsun diye ama adam günah işleyecek? Saçma.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, marechal1 yazdı:

Ben yine de tam bir şey demek istemiyorum. Bu konuya hakim değilim ama Kur'an'da sürekli ''onlara uyma'' demesi bana bunu çağırıştırıyor. Ya da Yunus, Musa ve Adem gibi peygamberlerin kıssaları da cabası.

Bunu bende diyorum nedense çoğu zaman kötü insanlar veya olaylar duyunca ''onların yaptıklarına uyma'' onlara uyma boşver diye . :D

Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

Diyelim ki Muhammed kötü günahler işleyen bir peygamber, o zaman toplum kimi örnek alacak? Tanrı bir adam gönderecek millete örnek olsun diye ama adam günah işleyecek? Saçma.

Eğer özgür iradeli bir insana örnekse günahta işleyebilmeli bence.Sonuçta tevbe diye bir şey var diyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

Eğer özgür iradeli bir insana örnekse günahta işleyebilmeli bence.Sonuçta tevbe diye bir şey var diyor.

Kur'an'da Yunus, Adem ve Musa kıssaları var. Hepsi de günah ya da hata artık ne denirse işlemiş ve tövbe etmişler. Mesela Musa adam öldürmüş ve tövbe etmiş. Adem peygamber emre karşı gelmiş ve tövbe etmiş vs vs..

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bana vahiy gelmiyor merak etmeyin telaş etmeyin :DD:

İyi olmak için vahye (PEYGAMBER OLMAYA) gerek yoktur. Tanrı'nın bir lütfudur. Tanrı insanları iradesi olarak yarattı. Kötü olanları da uyarıyor. Ama fıtraten iyi olmak zorundayız zaten.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, marechal1 yazdı:

Kur'an'da Yunus, Adem ve Musa kıssaları var. Hepsi de günah ya da hata artık ne denirse işlemiş ve tövbe etmişler. Mesela Musa adam öldürmüş ve tövbe etmiş. Adem peygamber emre karşı gelmiş ve tövbe etmiş vs vs..

ben dini sitelerde hiç böyle görmemiştim .Hep hata yani zelle derler günah işledi deyip peygamberleri kuşkuya düşürmezler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...