Jump to content

Ezoterizm ve Payen tarikatı

Recommended Posts

Değerli dostlar. 10 yıldır ateist son zamanlarda ise deizme kaymış bir arkadaşınız olarak kafamda oturtamadığım bazı şeyler var.

gizli örgütler-teşkilatlar-dini oluşumlar-sembolizm-dünyayı yönetenler vs. çok ilgimi çeken konular olmuştur.

sistemi kuran yöneten birileri olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. İlluminati-rothschid-rockefeller dünyayı yönetiyor algısı vardı bir dönem hala daha vardır belki aslında bunlar ayak takımı.

çok büyük tarikatlar var örneğin payen tarikatı 

bu adamlar isa mesih inancına sahip veya öyle gösterip arka planı karanlık olabilir.  ben bir kaç kaynakta rastladım istanbul fetih edilmeden önce fatih sultan mehmed bu tarikat tarafından desteklenmiş daha sonra atatürk'e temas etmişler onuda desteklemişler.   para-bilim-teknoloji her şey bu adamların elinde resmen 

hellfire club,kuru kafa tarikatı-masonlar-evanjelistler uzar gider işte. 

albert pike anlatıları çok gerçek duruyor.

dinlerin bize öğrettiği yaratıcı kavramı tamamen sahte bunu biliyoruz peki bu tür örgütlerin tek amacı para kazanmak olmaması lazım bu adamlar zaten paranın kaynağı gücü elinde bulunduran insanlar.

çok fazla detaya girmiyorum üstü kapalı konuyu açtım sizlerin görüşlerini merak ediyorum acaba perde arkasında bilmediğimiz başka işler dönüyor olabilir mi? örneğin annunnaki efsanesi gerçek midir?

sonradan ekleme: kabbala ve hüddam ilmi ile uğraşan insanlarda var . bir çoğunuz cinlere inanmaz ama ben hüddam olan bir ile görüştüm olayın kuran ile islam ile alakası yok. 

tarihinde BlackSunTR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, BlackSunTR yazdı:

Değerli dostlar. 10 yıldır ateist son zamanlarda ise deizme kaymış bir arkadaşınız olarak kafamda oturtamadığım bazı şeyler var.

gizli örgütler-teşkilatlar-dini oluşumlar-sembolizm-dünyayı yönetenler vs. çok ilgimi çeken konular olmuştur.

sistemi kuran yöneten birileri olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. İlluminati-rothschid-rockefeller dünyayı yönetiyor algısı vardı bir dönem hala daha vardır belki aslında bunlar ayak takımı.

çok büyük tarikatlar var örneğin payen tarikatı 

bu adamlar isa mesih inancına sahip veya öyle gösterip arka planı karanlık olabilir.  ben bir kaç kaynakta rastladım istanbul fetih edilmeden önce fatih sultan mehmed bu tarikat tarafından desteklenmiş daha sonra atatürk'e temas etmişler onuda desteklemişler.   para-bilim-teknoloji her şey bu adamların elinde resmen 

hellfire club,kuru kafa tarikatı-masonlar-evanjelistler uzar gider işte. 

albert pike anlatıları çok gerçek duruyor.

dinlerin bize öğrettiği yaratıcı kavramı tamamen sahte bunu biliyoruz peki bu tür örgütlerin tek amacı para kazanmak olmaması lazım bu adamlar zaten paranın kaynağı gücü elinde bulunduran insanlar.

çok fazla detaya girmiyorum üstü kapalı konuyu açtım sizlerin görüşlerini merak ediyorum acaba perde arkasında bilmediğimiz başka işler dönüyor olabilir mi? örneğin annunnaki efsanesi gerçek midir?

sonradan ekleme: kabbala ve hüddam ilmi ile uğraşan insanlarda var . bir çoğunuz cinlere inanmaz ama ben hüddam olan bir ile görüştüm olayın kuran ile islam ile alakası yok. 

bir ekleme daha yapayım:  iznik konsili ile gerçekleri saklamış olabilirler mi? 

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Dünyada geçer akçe güçtür. Kimse kimseye ezoterik olduğu için itaat etmez.  Yahudi , siyonist yada ezoterik olmakla da insanlara boyun eğdiremezsin.  İnsanların güçlüye olan itaat duygusu da tamamen beklenti karşılığında olmaktadır. Ne kadar güçlü olursan ol eğer karşılığında insanların beklentilerini gideremezsen  alaşağı edilirsin. Bu gerçek çağımızda insan faktörü olarak adlandırılır.  Bunun adına ister para ister iman gücü deyin farketmez. Sonuçta hepsini yaratan ve kullanan insandır.

Beklentileri karşılamadığın takdirde çalışacak işçi ve savaştıracak asker bile bulamazsın. Bunun en açık örneği yakın zamanda SSCB de gözlenmiştir. Hiç kimse devletine yada dinine uydurulan manevi değerler yüzünden sahip çıkmaz. Bilinç altında yatan bir beklenti vardır.

Din saçmalığı da bu anlamda kurgulanmış büyük bir palavradır. Tanrı denen hayaletin öldükten sonraki vaadleri için insanları çalıştırma dönemi de bitmiştir.  Ortada somut menfaatler olmadığı müddetçe artık insanlar ''biz bir aileyiz , biz güçlüyüz'' yalanlarına kanmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...