Jump to content

ateistlerin cevabını beklediği zor soru

Recommended Posts

• İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

26 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ulan bir tane soru için 9 küsur dakikalık video koymanın mantığı nedir?

Sor soruyu, olsun bitsin.

soruyu ben sormuyorum soruyu sizler soruyorsunuz.Cevap videosu veya yazısı atınca bunlar zırva arap palavrası diye tuhaflaşıyorsunuz.Yani sizin sorduğunuz hiçbir sorunun cevabı yok mu dinde veya bu teolojide.

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

soruyu ben sormuyorum soruyu sizler soruyorsunuz.Cevap videosu veya yazısı atınca bunlar zırva arap palavrası diye tuhaflaşıyorsunuz.Yani sizin sorduğunuz hiçbir sorunun cevabı yok mu dinde veya bu teolojide.

Sen videoyu izlemedin mi? Yaz soruyu olsun, bitsin. Burada ne soruluyor diye insanlar 9 dakikalık video izlemek zorunda mı?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sen videoyu izlemedin mi? Yaz soruyu olsun, bitsin. Burada ne soruluyor diye insanlar 9 dakikalık video izlemek zorunda mı?

Şeytan neden yaratıldı Tanrı'nın maksadı neydi derken mantıki benzetmelerle sorunuza yanıt vermeye çalışmışlar.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Şeytan neden yaratıldı Tanrı'nın maksadı neydi derken mantıki benzetmelerle sorunuza yanıt vermeye çalışmışlar.

Benzetme ile bilim yapılmaz, hiç bir şey öğrenilmez, anlaşılmaz. 

Tanrının maksadı falan yok, olmayan şeyin maksadı mı olur? Hiç bir ateistte böyle saçma salak bir şey sormaz. Bu dinciler kendi kafalarınca böyle soru icat edip, ateistlerin derdi buymuş gibi cevap uydururlar. Sonra da ahanda ateistleri morarttık diye kendi kendilerine mastürbasyon yaparlar. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Benzetme ile bilim yapılmaz, hiç bir şey öğrenilmez, anlaşılmaz. 

Tanrının maksadı falan yok, olmayan şeyin maksadı mı olur? Hiç bir ateistte böyle saçma salak bir şey sormaz. Bu dinciler kendi kafalarınca böyle soru icat edip, ateistlerin derdi buymuş gibi cevap uydururlar. Sonra da ahanda ateistleri morarttık diye kendi kendilerine mastürbasyon yaparlar. 

Nasıl ateistlerin böyle bir sorusu yok şeytan neden var kötülük neden olur. Ateizmin en çok dillendirdiği argüman çeşitlerinden.

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Nasıl ateistlerin böyle bir sorusu yok şeytan neden var kötülük neden olur. Ateizmin en çok dillendirdiği argüman çeşitlerinden.

Ateistin böyle sorusu mu olur? Tanrının olmadığını bilen insan gidip, amanda tanrı neden bu haltı yemiş diye bir şeyi merak eder mi? Sen mesela, hiç düşündün mü, lan bu zeus europe'nin nesine aşık olduda, ne akla hizmet boğa etti kendini diye falan? Hiç aklına geldi mi, thor'un çekicinin kaç kilo çektiği?

Ateizmin böyle bir argüman falan dillendirdiği yok. Ne diyoruz sana, amanda ateistin biri ahada şunu sormuşta, alim de bunu demişte diye kendileri uydurup uydurup cevap düzerek mastürbasyon yaparlar, hepsi o.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Ateistin böyle sorusu mu olur? Tanrının olmadığını bilen insan gidip, amanda tanrı neden bu haltı yemiş diye bir şeyi merak eder mi? Sen mesela, hiç düşündün mü, lan bu zeus europe'nin nesine aşık olduda, ne akla hizmet boğa etti kendini diye falan? Hiç aklına geldi mi, thor'un çekicinin kaç kilo çektiği?

Ateizmin böyle bir argüman falan dillendirdiği yok. Ne diyoruz sana, amanda ateistin biri ahada şunu sormuşta, alim de bunu demişte diye kendileri uydurup uydurup cevap düzerek mastürbasyon yaparlar, hepsi o.

ateizmin kötülük problemi diye bir argümanı tedavülden kalktı sanırım güzel ellerinde hiçbir argüman kalmadı bu suretle ateistlerin 

Sitelerde Paylaş

Şeytanın yaratılması kötülük değildir.Her şeyin yararı olduğu gibi zararı da var diye kökten çöpe mi atalım onu .

Şeytanın puta yararı olduğu kesin, kendi yediği naneleri şeytana mal edip onu günah keçisi olarak kullanıyor. Kendi eylemlerinin sorumluluğunu bile üstlenemeyecek kadar karaktersiz bir putmuş. Ben yapmadım miki yaptı diyen küçük çocuklardan farkı yokmuş.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Şeytanın puta yararı olduğu kesin, kendi yediği naneleri şeytana mal edip onu günah keçisi olarak kullanıyor. Kendi eylemlerinin sorumluluğunu bile üstlenemeyecek kadar karaktersiz bir putmuş. Ben yapmadım miki yaptı diyen küçük çocuklardan farkı yokmuş.

off yine puta falan getirdiniz sözleri.Seni bir tane dini soruda tatmin edemeyeceğiz sanırım. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

ateizmin kötülük problemi diye bir argümanı tedavülden kalktı sanırım güzel ellerinde hiçbir argüman kalmadı bu suretle ateistlerin 

Ne argümanı olacak? Tanrı varsa, keyfine göre kötülükte yaratır, her bir haltı da yapar, keyfinin kahyası mıyız adamın? 

Ateizm, tanrı yok demek hepsi hepsi, ötesi, dinci kafasıdır o, amanda çişimi yapıyom, popom kuru kalıyo, demekki tanrı var kafası. Ne yani, amanda kötülük varmışta, demek tanrı yok mu diycez? 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Kötülük argümanı sizlerin uydurduğu bizim put çok merhametli , çok sevgi dolu, şefkatli, adaletli bir put argümanınıza karşı üretilmiş bir argümandır.

9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Her şeyin yararı olduğu gibi zararı da var diye kökten çöpe mi atalım onu .

Madem her şeyin yararı olduğu gibi zararı varsa putun zararları nelerdir?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Kötülük argümanı sizlerin uydurduğu bizim put çok merhametli , çok sevgi dolu, şefkatli, adaletli bir put argümanınıza karşı üretilmiş bir argümandır.

Madem her şeyin yararı olduğu gibi zararı varsa putun zararları nelerdir?

Yaratılan her şeyin yararı veya zararı olabilir manasında dedim.Yağmur yararlıdır,bitkiler oluşur vb. yağmur sel yapar. Şimdi yağmurda bu zarar var diye Tanrı bunu kötülük olsun diye mi yaratmış diyeceğiz?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Yaratılan her şeyin yararı veya zararı olabilir manasında dedim.Yağmur yararlıdır,bitkiler oluşur vb. yağmur sel yapar. Şimdi yağmurda bu zarar var diye Tanrı bunu kötülük olsun diye mi yaratmış diyeceğiz?

Dinler onu demez. Dinler amanda herşeyi insan için onun yararına yaptık der. Evet, belki işin başında bu söylev çıkmaz ortaya. Ama tüm dinler evrilirken bir noktada bu söylenmek zorunda kalır, dinciler tarafından. 

Sitelerde Paylaş

Hemen kıvırmaya başladın yine. Ben sana putun zararlarını sordum, yağmurun değil. Yoksa her şeyin içine put dahil değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...