Jump to content

ateistlerin cevabını beklediği zor soru

Recommended Posts

Şimdi, anibal yazdı:

Bilimsel olarak, Süper zenci ''kesinlikle'' yoktur denilebilir mi?

Buradan başla...

Denilemez. Belki vardır? %100 hiç olma olasılığı olamaz. Belki bir biyolojik canlı evrim geçirmiş tüm canlılardan öte, farklı özellikler kazanmış.

Bir şeyin görünmemesi onu yok saydırmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, anibal yazdı:

O zaman süper zenci vardır, o halde, hemen şimdi ananı, bacını falan da getirki topunuzu da güzelce düzebilsin, ok?

Ne kadar edepsiz, hayasız bir zatsın. Hiç ar namus yok mu sende milletin anasına bacısına küfür edebiliyorsun?

Sana bu hakkı kim verdi?

Ateist olunca ahlaklı olunmuyormuş örnek 1:

Yazıklar olsun lan size.

İnsanlığın yüz karasısınız.

Sitelerde Paylaş
Just now, marechal1 said:

Sen binlerce yıl önceden ''dinazorlar kesinlikle yoktur'' deseydin yanlış derdin. Yüzyıllar her şeyi değiştiriyor. Belki yüzyıllar sonra süper zenci çıkacak?

Yüzyıllar sonra süper zenci çıkarsa, yüzyıllar sonra var olmuş olur, bugün değil.

Binlerce yıl önce, dinozorların varlığı deseydin... Bugün bildiklerimi -dinozorlar vs. hakkında olanlar değil, biyoloji hakkında olanları- biliyor olsaydım, olabilir derdim. 

zira, neyin olabilir, neyin olamaz olacağı bilinen bir şeydir. İşte o yüzden, o ikarusun bir masal olduğunu, balmumyla tüy yapıştırıp kanat yapınca uçulamayacağını biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, marechal1 said:

Ne kadar edepsiz, hayasız bir zatsın. Hiç ar namus yok mu sende milletin anasına bacısına küfür edebiliyorsun?

Sana bu hakkı kim verdi?

Ateist olunca ahlaklı olunmuyormuş örnek 1:

Yazıklar olsun lan size.

İnsanlığın yüz karasısınız.

Al işte zavallı..

Sen gelip amanda allah varda, siz de alayınız ensest ademin oğullarından olma, kardeşini düzen adamların torunusunuz derken, o hakaret olmuyor ama di mi?

Ateist olunca ahlaklı falan olunmaz, sadece ateist olunur. Ama dinci olunca, saf, katısksız, süzme bir ahlaksız olursun hepsi bu. O kadar ki en ahlaksız şeyleri bile kutsal kabul edip, bir de onlara tapınırsın, kendi kızlarını siken lut peygamber gibi mesela...

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, marechal1 said:

Seninle konuşmayacağım Anibal. Beni hayal kırıklığına uğrattın

SELAM.

Geç bu ayağı...

Din denen zırvaların şu aciz tanrılarına inanacağım diye kendini ne pis bir hale soktuğunun farkında mısın?

Eğer o lafı sen bana etseydin, ben rahatça "hastir ordan amk salağı, olmayan süper zenci kimi düzecek, beynini şeyettiğimin ibnesi"der geçerdim. Ama sen bunu diyemedin bile. Sanki süper zenci orada şeyini kaldırmışta, bekliyormuş gibi savunmaya geçtin. 

Düşün bakalım. Olmayan, tamamen kıçından uydurma bir şeyin, sana veya birilerine bir şeyler yapacağını falan söylediğimde, ne yapıyorsun? Gülüp geçmiyor musun? Hatta, belki kızıp böyle sallamıyor musun? Çıkıp, amanda süper zenci yok zaten falan diye ispat etmeye, eline bir büyüteç alıp olmadığına dair delil aramaya mı gidiyorsun?

Peki, biz senin şu osuruktan ibaret tanrının yokluğu için neden delil aramaya çıkalım? Gelip burada amanda ahanda tanrı varda, o şöyle diyorda, o yüzden ahlaksızsınız, böyle diyor o yüzden kötüsünüz, öyle diyor o yüzden de alayınız cehennemde sonsuza kadar yanacanız demiyor musun? Eee, bizim senin şu süper zenciye gösterdiğin tepkiyi göstermemiz, neden seni böyle "küstüm, ebüveee, oynamıyoooom" moduna sokuyor o halde? 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

Şu an seni düzen bir süper zenci var, kanırta kanırta düzüyor... Sus, vaveyla etme, ikimizde biliyoruz bu lafın benim götümden uydurulduğunu...

Şimdi....

Bilimsel olarak, Süper zenci ''kesinlikle'' yoktur denilebilir mi?

Buradan başla...

hocam adam tanrının yokluğuna dair delil istemiş .Anlıyorum yok ki ne delili diyorsunuz fakat; mesela canlılık de evren de ne bileyim olumsuz bir durum söyle ki tanrı kesinlikle yok diyebilelim .

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, marechal1 said:

SENİ YÜCE TANRI'YA HAVALE EDİYORUM. 

ADEM'İN VE LUT'UN ENSESTİNİN KUR'AN'DA OLMADIĞINI BİLEMEYECEK KADAR ZAVALLI VE CAHİLSİN ANİBAL.

Ne farkeder, aklını tanrı denen zırvaya düzdüren bir sürü insan, ama yahudi, ama hristiyan, ama müslüman olan bir sürü insan, bu ahlaksızlığı kutsallaştırmadı mı?

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

hocam adam tanrının yokluğuna dair delil istemiş .Anlıyorum yok ki ne delili diyorsunuz fakat; mesela canlılık de evren de ne bileyim olumsuz bir durum söyle ki tanrı kesinlikle yok diyebilelim .

Daha ne söyleyebilirsin ki? işte orada, olup duran şey için, amanda bunu yapan birisi var demek kadar aptalca bir iddiayı çürütmek için neden mesai harcayalım ki?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Ne farkeder, aklını tanrı denen zırvaya düzdüren bir sürü insan, ama yahudi, ama hristiyan, ama müslüman olan bir sürü insan, bu ahlaksızlığı kutsallaştırmadı mı?

Bu onların sorunu.

Tanrı'nın yokluğunu kanıtla diyorum.

Siz materyalistler için her şey kanıt değil mi?

Tanrı  yoksa kanıt getir.

Sitelerde Paylaş

Big Bang dedim, Kuantum Vakum dediniz. Kuantum Vakum nasıl oldu dedim hala kanıt yok. Kuantum vakum nasıl oldu?

Var olan enerji nasıl oluştu?

Yahu yokluk yoklukkkk Yokkk... Nasıl VARR oluyor bana bunu açıklayın ya.

Stephan Howking mi koydu oraya.

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, marechal1 said:

Bu onların sorunu.

Tanrı'nın yokluğunu kanıtla diyorum.

Siz materyalistler için her şey kanıt değil mi?

Tanrı  yoksa kanıt getir.

Yok işte, daha bundan büyük kanıt ne olsun? 

Ha, eminim sen hepimizden daha materyalistsin, ama haberin bile yok, bu başka mesele...

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, marechal1 yazdı:

Var olan enerji nasıl oluştu?

Tanrı nasıl oluştu?

Senin cevap o hep vardı olacak !

Bende enerji hep vardı diyecem o zaman !

Oldumu? 

Olmadı

E seninkide olmadı o zaman

Bir şeyin var olduğunu söyleyen ,kendisi kanıtlamak zorunda. Yokluğunu kanıtlamak zorunda değiliz yok yoktur zaten.

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, marechal1 said:

Kanıtın yok. Hala lav geveliyorsun. De ki ''şu bilim yasasından dolayı şu şu şu gerekçeden dolayı Tanrı yoktur'' de. işte deeee

Anlama kıtlığı zor oluyor, değil mi? 

Tanrı "yok"... Bak, ne kadar basit, kolay, iki kelime, hatta tek kelime: "YOK"...

O kadar büyük bir kanıt ki, sadece senin hafzalan almıyor, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...