Jump to content

Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

Recommended Posts

6 dakika önce, Sundance yazdı:

İşte ülke senin zihniyetinle yönetilmeye devam ettiği sürece burnumuz boktan kurtulmayacak.

Ülkede bilim, eğitim, adalet, üretim kalmadı.

AKP iktidara geldiği gibi bunları üreten kesimin sırtına binip nemalanmaya başladı.

Eeee artık emecek kan kalmadı.

eğitim konusuna katılıyorum adalet eskiye göre bayağı düzeldi.   

tarım ve hayvancılık çok iyi durumda baba tarafı erzurumlu  bu işle uğraşıyor hepsi. hallerinden memnunlar. 

zaman makinası olsa sizi postalamak isterim 20-30 sene öncesine  

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 dakika önce, anibal yazdı:

Gezide vandallık yapan tek taraf, oradaki çadırları yakanlardı. Gene sana yalan söyleyip kandırdılar. Amanda camide içki içtiler dediler, caminin imamı "yok öyle bir şey" dedi. Kabataşta türbanlı bacıma işediler dedi, onun da aslı astarı çıkmadı. Yani, bak işte, yalandan dolandan başka hiç bir şeyleri yok bunların.

he he herkes beni kandırıyor.  ula bana o vandalları savunmayın berkin denen teröristi kahraman yapanları savunmayın.  

camilerde her halt yapıldı.   onların alayını sallandıracaksın 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, anibal yazdı:

Elbette düşünmeyebilirsin, ama gerçek bu.

En basit bir örnek vereyim, ne oldu, kaç yüz cuma geçti, hani cuma günü kabataş mevzusunun videosunu izleyecektik? Yalan çıkmadı mı?

Çıkıp, obama bizi defalarca aldattı, fetö bizi aldattı falan diyen, ertesi güne bizi hiç kimse aldatmadı demedi mi? 

Bir bak, doğru söylediği bir tek şey bulabilecek misin? İşte şu en son sebze mevzusu. Hani nerde o tarladan 50 kuruşa alınıp, 5 liraya satılan domates? Eğer öyleydi ise, neden 50 kuruş değil bu domates hala?

tamam kabataş yalandır ama aynı zamanda müftü karısıda yalandı.  

yalanın daniskasını sözcü-halk tv medyası üretiyor. 

ihsan şenocak bile haraca bağladı onları habire tazminat alıp duruyor

tarihinde BlackSunTR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, BlackSunTR said:

he he herkes beni kandırıyor.  ula bana o vandalları savunmayın berkin denen teröristi kahraman yapanları savunmayın.  

camilerde her halt yapıldı.   onların alayını sallandıracaksın 

Herkesi bilmem, ama malum kişiler seni basbaya kandırıyor. Camilerde bir şey falanda yapılmadı, kandırdılar işte sizi. Berkin de terörist değildi. Vurulduğu anın kamera kaydını bizzat bilirkişi olarak ben inceledim hatta. Sen gibi, sıradan öylesine bir vatandaş. 

Ha, ona sorarsan, pazarda patates satan amcan, market işleten dayın vs. hepsi de terörist zaten. Anlamadın mı, bu yiyiciliğe, bu zulme, bu adaletsizliğe karşı çıkan herkes, bu iktidarın işine gelmeyen herkes terörist bunlara sorarsan. Büyük ihtimalle bir şey olacak, yarın sende terörist olacaksın, bir düşün istersen. 

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, BlackSunTR said:

tamam kabataş yalandır ama aynı zamanda müftü karısıda yalandı.  

yalanın daniskasını sözcü-halk tv medyası üretiyor. 

ihsan şenocak bile haraca bağladı onları habire tazminat alıp duruyor

Üretebilir. Bu bir şeyi değiştirir mi? Kimin medyası o, atıyorum CHP'nin mi, sana git CHP iyidir ona ver diyor muyum? Verme o şerefsizlere de. 

Ama bu yüzden onlara vermeyip, gidip daha beterini yapan adamlara veriyorsan, vicdanınla bir hesaplaş, iki yüzlülük sana ne kadar yakışıyor. 

Zira, bilmem hiç oy verdin mi? Benim önüme gelen her oy pusulası resmen adam boyundaydı nerdeyse. Diyorsan burada bir akp, bir de chp var, sanırım daha başka tavsiyeler vermem gerekecek.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Herkesi bilmem, ama malum kişiler seni basbaya kandırıyor. Camilerde bir şey falanda yapılmadı, kandırdılar işte sizi. Berkin de terörist değildi. Vurulduğu anın kamera kaydını bizzat bilirkişi olarak ben inceledim hatta. Sen gibi, sıradan öylesine bir vatandaş. 

Ha, ona sorarsan, pazarda patates satan amcan, market işleten dayın vs. hepsi de terörist zaten. Anlamadın mı, bu yiyiciliğe, bu zulme, bu adaletsizliğe karşı çıkan herkes, bu iktidarın işine gelmeyen herkes terörist bunlara sorarsan. Büyük ihtimalle bir şey olacak, yarın sende terörist olacaksın, bir düşün istersen. 

yahu çocuğun boy boy fotoları var tipi zaten bağırıyor ben teröristim diye sen ne anlatıyorsun anlamadım ki. 

şu terörist berkin kadar eren bülbül gündem olmadı 

Sitelerde Paylaş
Just now, BlackSunTR said:

yahu çocuğun boy boy fotoları var tipi zaten bağırıyor ben teröristim diye sen ne anlatıyorsun anlamadım ki. 

şu terörist berkin kadar eren bülbül gündem olmadı 

Yahu yok, emin ol ki yok. Onlarda kandırmaca. Alakası yok. Devir FETÖ devri, daha ne kandırmacalar uydurmuş o FETÖ'cüler bir görsen, aklın şaşar. 

Bak, gayet açık ve net söylüyorum, her lafları yalan, çarpıtmadan ibaret. 

Buyur, otur izle. Kendi ağzından....

Sen hala daha bu insanın arkasında gidecem falan diyorsan, emin sadece kendine edersin. 

Tekrar düşün, sen kimseyi kandırıyor musun? Seni biri neden kandırsın, senden bir şey söğüşlemek niyeti yoksa? Ve sanıyor musun ki, tek dertleri senin oyun? Geleceğin, çoluk çocuğun geleceği, hepsi ayakkabı kutularıyla, man adasına falan uçup gidiyor, sen de bu soğukta 4 TL değilde 3 TL'den 2 kg domates alacam diye 1.5 km kuyruk bekliyorsun, bakalım 1 Nisan'da başına neler gelecek, göreceğiz hep beraber.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Yahu yok, emin ol ki yok. Onlarda kandırmaca. Alakası yok. Devir FETÖ devri, daha ne kandırmacalar uydurmuş o FETÖ'cüler bir görsen, aklın şaşar. 

Bak, gayet açık ve net söylüyorum, her lafları yalan, çarpıtmadan ibaret. 

Buyur, otur izle. Kendi ağzından....

Sen hala daha bu insanın arkasında gidecem falan diyorsan, emin sadece kendine edersin. 

Tekrar düşün, sen kimseyi kandırıyor musun? Seni biri neden kandırsın, senden bir şey söğüşlemek niyeti yoksa? Ve sanıyor musun ki, tek dertleri senin oyun? Geleceğin, çoluk çocuğun geleceği, hepsi ayakkabı kutularıyla, man adasına falan uçup gidiyor, sen de bu soğukta 4 TL değilde 3 TL'den 2 kg domates alacam diye 1.5 km kuyruk bekliyorsun, bakalım 1 Nisan'da başına neler gelecek, göreceğiz hep beraber.

yahu bu videoyu ben daha önce görüdm o kanalın sahibini biliyorum ideolojik sapkınlardan biri.  kesip biçmiş konuşmalar 2dk bile değil  ben çoğunun tamamını dinlemiş insanım. 

siyasette değişen durumlar olabilir örneğin kemal paşa erzurum kongresinde ne dedi?  cumhuriyet sonrası ne yaptı?   eğer mesele yalan konuşmak birilerini aldatmak ise milli mücadele kahramanı dediğimiz cumhuriyeti kuran herkesi hain ilan etmemiz lazım.   neyse tartışmaya gerek yok benim görüşlerim değişmez şu durumda en iyisi erdoğan hüloğğğ

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, BlackSunTR yazdı:

eğitim konusuna katılıyorum adalet eskiye göre bayağı düzeldi.   

tarım ve hayvancılık çok iyi durumda baba tarafı erzurumlu  bu işle uğraşıyor hepsi. hallerinden memnunlar. 

zaman makinası olsa sizi postalamak isterim 20-30 sene öncesine  

Eğitim bitti, diğerleri duruyor yani?

Ne oldu Ergenekon, Balyoz?

Adamlar yıllarca hapsedildiler, psikolojik işkenceden geçtiler, içlerinde ölenler oldu. Ne oldu sonra? Aaaaa kandırılmış! Bak sen şu işe!

Fetö ne oldu? Devletin her yerine nasıl girmiş? Zamanında MGK’da uyarılınca “Kes lan!” denirken iyiydi, sonra ne oldu? Aaaaa kandırılmış!

Suriye ne oldu? Hani 5 günde Şam’da Cuma namazı kılınacaktı? Ortadoğu’nun en geri kalmış, en sefil insanlarını beslemek için milyarlar ödediğimiz yetmediği gibi bir de en belalı, en pislik unsurlar dibimizde. Bak hakkını vermek lazım bazı konularda bolluk geldi hakikaten. Akpden önce terör kıtlığı çekiyorduk şimdi maşallah pkksından fetösüne işidine kadar mevcut.

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan youtube da ağlıyor, yol kesip eylem yapıyor. Haa arada ağası babası bunlarla tezgah kurup para basan vardır elbette. Dedik ya aynı kaba sıçanlar diye. Onların çocukları da elbette azılı Akpli olacak. Boru mu bu?

tarihinde Sundance tarafından düzenlendi
Yazım hatası
Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, BlackSunTR said:

yahu bu videoyu ben daha önce görüdm o kanalın sahibini biliyorum ideolojik sapkınlardan biri.  kesip biçmiş konuşmalar 2dk bile değil  ben çoğunun tamamını dinlemiş insanım. 

siyasette değişen durumlar olabilir örneğin kemal paşa erzurum kongresinde ne dedi?  cumhuriyet sonrası ne yaptı?   eğer mesele yalan konuşmak birilerini aldatmak ise milli mücadele kahramanı dediğimiz cumhuriyeti kuran herkesi hain ilan etmemiz lazım.   neyse tartışmaya gerek yok benim görüşlerim değişmez şu durumda en iyisi erdoğan hüloğğğ

Hala aynı yerdesin işte. Bu lafları söyleyen o ideolojik sapkın dediğin adam mı, yoksa video da ki adammı? 

Buyur, o konuşmaların hepsi ortalıkta mevcut, otur dinle. Adam bunları bilfiil söylemedi mi? 

Elbette, sana görüşlerini değiştir diyen yok zaten. Fakat bu görüşlerinin seni nereye götüreceğini bir düşün sadece. Bu kadar yalan dolanla, salim ve sıhhatli bir yere varılabileceğini düşünüyor musun? Bir bak, geldiğimiz yer, 1.5 km'lik patates kuyruğu oldu. Bu dönemde, toprakta kaybettik, itibarımız yerlere yeksan da oldu, bir kg patatese muhtaç hale bile geldik. Aslı var yok bilmiyorum, fırıncı arkadaşların söylediği, seçime kadar idare edin deniyormuş, seçimden sonra ekmeğe bile muhtaç kalabiliriz, işte bu yalan dolanlarla geldiğimiz yer burası.

Sence buradan sonrası ne olacak? Osmanlı mı? git bir bak, osmanlı nasıl sefil perişandı, ardından nasıl paramparça edildi? İşte olacağın osmanlı o, bir ertesi, paramparça olmuş bir vatan olacak, gidişat bu. 

Sitelerde Paylaş
On 13.02.2019 at 04:34, BlackSunTR said:

ben zaten fetöcülerin siyasilerin içerisinde olduğunu inkar etmiyorum üstte yazdım zaten. 

ama şunu göz ardı etmeyelim ak parti cemaat ile tek görüşmedi diğer partilerde  görüşüyordu ondan önce gelen hükümetler de görüşüyordu.  erdoğan tam olarak 2009 itibari ile cemaat ile ters düşmeye başladı. terör örgütü ilan edildiğinde kim onların yanında kim değil daha net görüyoruz eren erdem ve can dündar olayı bir delildir.  

Senin yaptigina futbol takimi tutar gibi parti tutmak denir. Bir ulke icin en onemli kriterler egitim ve ekonomidir. Ben 2004 yilinda ticaret lisesinden mezun oldum. Hic bir dershaneye gidipte yks ye falan hazirlanmisligim da yoktur. Girdigimde gayet rahat vasat bir puan alabiliyorum. Simdi 4 yillik lise mezunlarinin bir cogu Temmuz ayinin 7. ay oldugunu bile. Sirketin farkli okullardan aldigi stajiyerlere sordugumda yok 8. vs. gibi cevaplar aldim. Sakalimi cekip kopardigimda, niye söktün onu diyebilecek kadar kelime dagarciklari da berbat seviyede.

Tarimsal uretimin azaldigini, hayvanciligin git gide dis ulkeye bagimli oldugunu, asgari ucretin dolar karsisinda surekli azalmakta olduğunu, ulkenin dis borclarinin surekli arttigini, yap işlet devret sistemlerinde yerli para yerine doviz kuru uzerinden garanti gunluk gecis sayisi vs. verilerek git gide yandaslarin cepleri dolduruluyor, ulkenin de anasi belleniyor.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, anibal yazdı:

Sence buradan sonrası ne olacak? Osmanlı mı? git bir bak, osmanlı nasıl sefil perişandı, ardından nasıl paramparça edildi? İşte olacağın osmanlı o, bir ertesi, paramparça olmuş bir vatan olacak, gidişat bu. 

@BlackSunTR Bu kendini bilmezler sana ne demeye çalışıyor biliyor musun? Gidelim diyor batın götünü daha fazla yalayalım diyor. Bunu hakkıyla yapacak birilerini başa getirsek kurtuluşumuz o zaman olur diyor. Kendi kıllı götüne, eşek gibi suratına bakmadan hadi biz de Avrupalı olalım paçayı yırtalım diyor. Bu malların gayesi bu fakat sen ben daha fazla Avrupalıya benzediğimiz halde bizi beğenmiyor, haklı gördüğümüz liderimize olmadık laflar edip onu haksız çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Düşmanınızı bilin öyle konuşun. 

Medeniyet ona sahip olan insanların götleri yalanarak elde edilmez. Hülooooğğğğğğ

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, John_Ahmet said:

@BlackSunTR Bu kendini bilmezler sana ne demeye çalışıyor biliyor musun? Gidelim diyor batın götünü daha fazla yalayalım diyor. Bunu hakkıyla yapacak birilerini başa getirsek kurtuluşumuz o zaman olur diyor. Kendi kıllı götüne, eşek gibi suratına bakmadan hadi biz de Avrupalı olalım paçayı yırtalım diyor. Bu malların gayesi bu fakat sen ben daha fazla Avrupalıya benzediğimiz halde bizi beğenmiyor, haklı gördüğümüz liderimize olmadık laflar edip onu haksız çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Düşmanınızı bilin öyle konuşun. 

Medeniyet ona sahip olan insanların götleri yalanarak elde edilmez. Hülooooğğğğğğ

Arap götü yalayarak mı elde edilir ?

Sitelerde Paylaş
Just now, John_Ahmet said:

Arap götünü git sen yala sana yakışır.

Şu muazzam şekilde arap kıçı yalayanlar baştacı ediliyor, sen gelmiş bana laf sokmaya çıkıyorsun.

Bir arap elli türke bedeldir diyen, şirketinin yarısını araplara veren Ethme SANCAK, koca tank fabrikasını beleşe iç etmedi mi mesela?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Bir arap elli türke bedeldir diyen, şirketinin yarısını araplara veren Ethme SANCAK, koca tank fabrikasını beleşe iç etmedi mi mesela?

Neden siz gördüğünüz her arap'a müslüman muamelesi gördüğünüz her müslümana da arap muamelesi yapıyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John_Ahmet said:

Neden siz gördüğünüz her arap'a müslüman muamelesi gördüğünüz her müslümana da arap muamelesi yapıyorsunuz? 

Müslümanlık dediğin şey, nihayetine arap yalayılıcığı değil mi? Koca kainatın Bir arabın yüzü suyu hürmetine yaratıldığına inanan adam, arap yalakası değilse nedir?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Müslümanlık dediğin şey, nihayetine arap yalayılıcığı değil mi? Koca kainatın Bir arabın yüzü suyu hürmetine yaratıldığına inanan adam, arap yalakası değilse nedir?

Banane müslümanlardan onu müslüman olanlara söyle...

Ben layikliğin fersah fersah ötesine geçebilmiş agnostik bir bireyim. Devlet yönetimine dini görüşlerin icazet etmesine karşı olmakla birlikte bunu başarabilenleri ayırt edebiliyorum. Mesela sen bunu başaramıyorsun ve diğer sol görüşlü cahillerde öyleler.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...