Jump to content

Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

İnönü KATARa casusluk yapıyordu.

S. Arabistandan 999  mio yardım aldı.

Tayyip yerli ve miilidir. Türk halkını çok sever, ayrım yapmaz.

İleri demokrasi yaşıyoruz. Komşularımızda bizden habersiz yaprak düşmüyor.

Hükümetun ilk 7 yılında ayrılmadığımız Kemal Dervişin mali planının bizim gelişmemizde hic bir etkisi olmamıştır.

Başkanlık geldi uçtuk. Milli gelir 50.000 dolar olacak, az yakında.

Yerli uçak kalkmak üzere.

Özgürlükler bizden sorulur. Batı bizi kıskanıyor.

İyi geceler ve dualarla kalın ;)

Sitelerde Paylaş

12 Eylül ile solun önü kesilir.

Sağcılar Özal, Tansu vs önce kapitalizmi getirir 

ardından siyasi islamın önünü açar.

Ve sonuç: demokrasiyi sadece seçimlerin yapılması sanan (adil seçim bile değil) bir başkanlık sistemi.

Herşeye karar veren sultan Türkiyeyi bir din devleti yapmak için (ve seçimleri kazanabilmek için) kendi gibi düşünmeyen herkesi "terörist" ilan ediyor!

Türkiye sağcılara teşekkür eder, durmak yok yola devam.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, poiuz yazdı:

Türkiye sağcılara teşekkür eder, durmak yok yola devam.

Bizi anlıyor fakat safımızda yer almaktan karşı tarafın hışmından korktuğundan yer alamıyorsun. Sen bunu sadece kinaye için söylemiyorsun. Biraz öz eleştiri yapabilmek adına içsel dünyanın dışa vurumu bu. Ülkenin geleceği için sol cenahtan daha laik olabilmeyi başarabilmiş bir liderin söylemleri senin kalbini de okşuyor fakat dürüst olup gerçek bir değerlendirme yapmaktan korkuyorsun. Bu kendini bilmezlerin moron ve yalan söylemlerine ortak olmak istemiyorsun ama cesur bir adım atıp bunu dile getirmekten de korkuyorsun.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, John_Ahmet said:

Bizi anlıyor fakat safımızda yer almaktan karşı tarafın hışmından korktuğundan yer alamıyorsun. Sen bunu sadece kinaye için söylemiyorsun. Biraz öz eleştiri yapabilmek adına içsel dünyanın dışa vurumu bu. Ülkenin geleceği için sol cenahtan daha laik olabilmeyi başarabilmiş bir liderin söylemleri senin kalbini de okşuyor fakat dürüst olup gerçek bir değerlendirme yapmaktan korkuyorsun. Bu kendini bilmezlerin moron ve yalan söylemlerine ortak olmak istemiyorsun ama cesur bir adım atıp bunu dile getirmekten de korkuyorsun.

He biz Allahın varlığını da biliyor ama inkar ediyoruz ;)

Sanırım sağcılar Türkiyeyi bilerek bok çukuruna sokmuyorlar...

İQları bu kadarına yetiyor.

Ellerinden geleni "iyimserce" yapıyorlar

ama sonu nere gidiyor hesaplayamıyorlar.

Eğitim sistemimiz sayesinde bunlardan daha cahilleri yolda.

Çocuklarını kafir batıda okutan siyasetciler ellerini ovusturuyordur.

Ver mehteri koçum.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, poiuz yazdı:

He biz Allahın varlığını da biliyor ama inkar ediyoruz ;)

Sanırım sağcılar Türkiyeyi bilerek bok çukuruna sokmuyorlar...

İQları bu kadarına yetiyor.

Ellerinden geleni "iyimserce" yapıyorlar

ama sonu nere gidiyor hesaplayamıyorlar.

Eğitim sistemimiz sayesinde bunlardan daha cahilleri yolda.

Çocuklarını kafir batıda okutan siyasetciler ellerini ovusturuyordur.

Ver mehteri koçum.

Sağcılar çıkarları neredeyse oraya yaslanırlar.

Amerikan donanması gelsin eğer bunlar nasiplenecekse önünde secde ederler.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, John_Ahmet said:

O kadar çirkefsiniz ki laiklik demokrasi, sosyal devlet size lütuf olur ve adeleti bozar. Diğer masumlara bunu yapmaya hakkımız yok. Geçmişte islam dünyasının içinden çıkılamaz bu çıkmazlarını da anlamak çok zor olmaz. Size demokrasi yok bize, size laiklik yok bize var. İşine gelmiyorsa s.ktir olur gider batının lokum gibi götünü yalarsın.

Çok saçma şeyler yazıyorsun!

Bizim ailemiz de müslüman

Kendi evinde islamı uygulayabilirsin. 

Kimseyi birşeye zorlamadan istediğin şeye inanabilirsin.

Ama

Siyasi islam yasklanmalı.

Demokrasiyi yok etmeye çalışan, özgürlükleri yok eden siyasi islamın hayatımızda yeri yoktur!!

İktidar olursak yapmamız gereken ilk şey budur!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, poiuz yazdı:

Siyasi islam yasklanmalı.

Demokrasiyi yok etmeye çalışan, özgürlükleri yok eden siyasi islamın hayatımızda yeri yoktur!!

Neden o halde sürekli laikliğe çamur bulaştırmakla meşgülsünüz ve insanların inançlarıyla bu kadar ilgili olup onlarla alay ediyorsunuz. Sizce bu laiklik anlayışı olan birinin eylemlerine benziyor mu? İşte sizler algı operasyonları ve manupülasyon tekniklerini iyi ezberlemiş oyun bozanlarsınız.  Öncelikle kendinizi iyi tanımlayın sonra başkalarını eleştirme cürreti gösterin.

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, Sundance said:

Sağcılar çıkarları neredeyse oraya yaslanırlar.

Amerikan donanması gelsin eğer bunlar nasiplenecekse önünde secde ederler.

Yazdıklarımız aslında birbirini tamamlıyor.
Senin dediğin beyinsizligin dışa vuruşu.

ABD buna diyorki "Gel bakalım BOP esbaskanı, Ortadoğuda yeni sınırlar çizelim sana da bir şeyler düşer, sen önce gel şu bizim (fetöcü) adamlarımızı belli mevkilere getir" diyor. 
Bizimkisi balıklama atlıyor. ABD heryerde "tek adamları" yok ederken kendisi tek adam olarak kalacak sanıyor. Ulan ABD din devletleri kurmaya çalışıyor, din devletinin başında bir başkan mı olur ya da bir hoca hazretleri mi? Ama bizimki o kadar ileriyi düşünemiyor!
Sonra araya Rusyanın girmesiyle planlar tam bozuluyor. Uzun adam bir oraya bir buraya yaranayım derken, bunu bir koz olarak kullanmaya çalışırken ağır ağır taça atılıyor.
CeHaPe zihniyeti karne, kuyruk diye 2. Dünya Savaşı  zamanından örnekler verirken bir de bakıyor kendisi manavlığa başlamış. İnsanlar en fazla iki kilo almak suretiyle kuyruklara girerek evlerini geçindirmeye çalıştırıyor. Ortada (eskiden olduğu gibi) ne bir ambargo var ne de bir dünya savaşı.
Nedeni sadece beceriksizlik. Belediye yönetir gibi devlet yönetmeye çalışıyor ve ağzına yüzüne bulaştırıyor.

Ama daha dibini görmedik. 
Onu seçenlerin bir gün onu linç etmeye kalkışması bana hiç sürpriz olmaz.

Sitelerde Paylaş

Masum halka 50 kuruşluk domatesi 5 TL'den satan meyve sebze hal sahipleri sağ cenahtan olabilir mi? Yedirirler mi o parayı onlara. İşte böyle arsız çirkefler hep sol cenahtan çıkıyor. Daha kendi safınızdaki psikopatlardan haberiniz yok. İşte ben onlara laikliği ve sosyal devleti lütuf olarak görüyorum.

Söylediğim gibi ılımlı cumhuriyetçiler ve ılımlı islam temsilcilerini baş tacı yaparım. Yeter ki inançlarımızda kusur görmeden eylemlerimizi değerlendirebilelim.

Ben iddia ediyorum ki çok fazla eğitim görmüş fakat psikopat bir toplumda yaşamaktansa sağ cenahtaki eğitimsiz ama huzurlu ve tatlı insanları tercih edersin. Mesela örnek vereyim. Türkiye'de muhacir (bulgar yada yunan) yada yörük dediğimiz insanları eminim tanısan Türkiye'nin geri kalanına tercih edersin. Kültürel yapının ve sosyalliğin bu etnik unsurlarla çok büyük bir ilgisi bulunuyor. Senin islam dünyası olarak tek kefeye koyduğun toplum çok kozmopolit bir yapıya sahip bunu anlayamıyorsun.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, John_Ahmet said:

Neden o halde sürekli laikliğe çamur bulaştırmakla meşgülsünüz ve insanların inançlarıyla bu kadar ilgili olup onlarla alay ediyorsunuz. Sizce bu laiklik anlayışı olan birinin eylemlerine benziyor mu? İşte sizler algı operasyonları ve manupülasyon tekniklerini iyi ezberlemiş oyun bozanlarsınız.  Öncelikle kendinizi iyi tanımlayın sonra başkalarını eleştirme cürreti gösterin.

Ne demek laikliğe çamur atıyoruz????

Laiklik, böyle agresif bir din ile yaşayabilmenin tek çıkar yoludur!!

İroni (eski yunanca: eironeía), söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler. Mizahtan farklı olarak, ironi daha eleştirel yaklaşır.

İroniyi anlayıp bununla beraber yaşayabildiğimiz gün demokrasi gelmiş demektir.

Sitelerde Paylaş

Koca Türkiyede bir tane de mi AKPli manav yok. Milleti soymadan ucuz sebze meyve satan?!?

Çok basit düşünüyorsun!!!

Sizi (ve sağcıları) kandırmak çok kolay.

Biraz din ve biraz millilik sosu sizin oyunuzu almak için genelde yetiyor.

Sonra (Kuran ve islam) gibi reisiniz savunun. Ne yaparsa yapsın hiç önemli değil. Ölümüne savunun, çukurda nefes alamayana kadar!

Neyse fazla yazmanın bir anlamı yok sanırım, iyi günler

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, poiuz yazdı:

Neyse fazla yazmanın bir anlamı yok sanırım, iyi günler

Konu dağaldı zaten. Sana kısa ve öz cümlererle göremediklerin, düşüemediklerini anlatmaya çalışıyorum. İslam dünyası öcü geri kalanlar sütten çıkma ak kaşık değil bunu anlarsan uzlaşabiliriz. 

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, John_Ahmet said:

Konu dağaldı zaten. Sana kısa ve öz cümlererle göremediklerin, düşüemediklerini anlatmaya çalışıyorum. İslam dünyası öcü geri kalanlar sütten çıkma ak kaşık değil bunu anlarsan uzlaşabiliriz. 

islam dünyası öcü, bundan başka bir hakikat yok. Buyur, şunları bir izle istersen, bu öcülerin nasıl hakikatleri gerçek gibi size kakaladığını gör:

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, poiuz yazdı:

Bizim ailemiz de müslüman

Kendi evinde islamı uygulayabilirsin. 

Sizin ki şuna benziyor. Kaplumbağa kabuğundan çıkmış kabuğuna tüh demiş tükürmüş. Ananem hep böyle söylerdi. Fikir yürütmeden önce dinin dolayısyla islamın kültürel sosyopolitik bir sarmal olduğunu kavrayın. İnançları olan insanları hor görüp aşağılamayın. Bunu yaprsanız kendi ailenizi ve soyunuzu da aşağılamış olursunuz. Kültürel yapıyı ekonomik, eğitim ve etnik unsurlarla doğru değrlendirin. Size gösterilen manupülatif sanrılara ve algı operasyonlarına aldanmayın. İyi geceler. Selametle...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, John_Ahmet said:

O kadar çirkefsiniz ki laiklik demokrasi, sosyal devlet size lütuf olur ve adeleti bozar. Diğer masumlara bunu yapmaya hakkımız yok. Geçmişte islam dünyasının içinden çıkılamaz bu çıkmazlarını da anlamak çok zor olmaz. Size demokrasi yok bize, size laiklik yok bize var. İşine gelmiyorsa s.ktir olur gider batının lokum gibi götünü yalarsın.

Masum kim? MEsela ha bir masum, bu mu:

Gördüğün gibi, öyle masum, öyle masum ki, öyle böyle değil. Ve laik cumhuriyetin jandarmasıda şekilde görüldüğü gibi onu katlediyor, ve o da allahın inayetiyle tekra diriliyor falan...

Bu mu senin masumun?

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, John_Ahmet said:

Sizin ki şuna benziyor. Kaplumbağa kabuğundan çıkmış kabuğuna tüh demiş tükürmüş. Ananem hep böyle söylerdi. Fikir yürütmeden önce dinin dolayısyla islamın kültürel sosyopolitik bir sarmal olduğunu kavrayın. İnançları olan insanları hor görüp aşağılamayın. Bunu yaprsanız kendi ailenizi ve soyunuzu da aşağılamış olursunuz. Kültürel yapıyı ekonomik, eğitim ve etnik unsurlarla doğru değrlendirin. Size gösterilen manupülatif sanrılara ve algı operasyonlarına aldanmayın. İyi geceler. Selametle...

Din b*ktan, ne yapayım?

Benim ailem hristiyan olsa da aynı olurdu. Ne bundan daha iyi*, ne daha kötü* olurdu. (*ahlaki anlamda) 

Senin ailen de!

Din insanı, iyi insan yapmıyor.

Önceden toplumları destanlar, mitler, dinler birleştiriyordu.

Günümüzde ama bizim en önemli ortak kültürümüz (hayali) bir tanrının dini olamaz!

Böyle bir fantazi figuruna gereksinme duyuyorsan bunu diğer insanları rahatsız etmeden karşılarsın.

Kısaca: Senin "tanrı var" deme hakkın var ise benim de "tanrı yok" deme hakkım olmalı.

Özgürlük budur!

Bu geçmişi aşağılamıyorum. Biz Anadolu insanı Osmanlıdan öncede vardık, Biz Türkler islamdan önce de vardı. Bunlar bizim geçmişimiz

Ama islam çok tehlikeli bir din. Bu "tehlikeli islamı" müslümanlar kendi içlerinde yok edebilseler biz de islamı bu kadar antipatik görmeyiz. Ama bir çok müslüman (genellikle akpli) bu islamı "kirletenleri" görmezden geliyor. Susuyor veya destekliyor!

Bize islamla yaşanabilir olduğunu gösteremiyorsunuz!

Laikligi düzenlemek elinizde ama siz ne yapıyorsunuz? Laikliği oydunuz, bitirdiniz. Sadece adı kaldı!

Hadi akpden öncekiler yanlış yaptı, kötü yaptı. Beceremedi! Akp niye daha iyi yapmıyor.

İlk seneler iyi gidiyordu, beğenmesek de iyi işler yapıyordu. Laiklik ve demokrasi az da olsa işliyordu. Fetöyü yargıya sokana kadar. Sonra iş çığrığından çıktı. Kontrolü kaybetti.

Ondan sonra (kendi yandaşlarına) özfürlükleri veren Tayyip yerine (bizim) özgürlüklerimiz(i) kısan Tayyip geldi. Ve şimdi bulunduğumuz durum bizi haklı çıkarttı.

İyi günler

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, poiuz said:

Din b*ktan, ne yapayım?

Benim ailem hristiyan olsa da aynı olurdu. Ne bundan daha iyi*, ne daha kötü* olurdu. (*ahlaki anlamda) 

Senin ailen de!

Din insanı, iyi insan yapmıyor.

Önceden toplumları destanlar, mitler, dinler birleştiriyordu.

Günümüzde ama bizim en önemli ortak kültürümüz (hayali) bir tanrının dini olamaz!

Böyle bir fantazi figuruna gereksinme duyuyorsan bunu diğer insanları rahatsız etmeden karşılarsın.

Kısaca: Senin "tanrı var" deme hakkın var ise benim de "tanrı yok" deme hakkım olmalı.

Özgürlük budur!

Bu geçmişi aşağılamıyorum. Biz Anadolu insanı Osmanlıdan öncede vardık, Biz Türkler islamdan önce de vardı. Bunlar bizim geçmişimiz

Ama islam çok tehlikeli bir din. Bu "tehlikeli islamı" müslümanlar kendi içlerinde yok edebilseler biz de islamı bu kadar antipatik görmeyiz. Ama bir çok müslüman (genellikle akpli) bu islamı "kirletenleri" görmezden geliyor. Susuyor veya destekliyor!

Bize islamla yaşanabilir olduğunu gösteremiyorsunuz!

Laikligi düzenlemek elinizde ama siz ne yapıyorsunuz? Laikliği oydunuz, bitirdiniz. Sadece adı kaldı!

Hadi akpden öncekiler yanlış yaptı, kötü yaptı. Beceremedi! Akp niye daha iyi yapmıyor.

İlk seneler iyi gidiyordu, beğenmesek de iyi işler yapıyordu. Laiklik ve demokrasi az da olsa işliyordu. Fetöyü yargıya sokana kadar. Sonra iş çığrığından çıktı. Kontrolü kaybetti.

Ondan sonra (kendi yandaşlarına) özfürlükleri veren Tayyip yerine (bizim) özgürlüklerimiz(i) kısan Tayyip geldi. Ve şimdi bulunduğumuz durum bizi haklı çıkarttı.

İyi günler

İslam kirletilmez, kirletilemez, en azında daha daha...

zira islam bedeviliğin kıçından çıkmadır, malum, orasının da boku bellidir. Çıktığı anda öyle bok içinde olan bir şeyi, daha ne kadar kirletebilirsiniz ki?

Her müslümanda bunu bilir. O yüzden amanda başörtüsü diye her tarafta eylem üstüne eylem yaparken, gösteri yaparken, bir kez olsun çıkıp, ışidin şusu busuna lanet eden tek bir eylem dahi olmamıştır, olmayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...