Jump to content

Tüp kuyruğu vs Hıyar kuyruğu

Recommended Posts

1 hour ago, John_Ahmet said:

Masum halka 50 kuruşluk domatesi 5 TL'den satan meyve sebze hal sahipleri sağ cenahtan olabilir mi? Yedirirler mi o parayı onlara. İşte böyle arsız çirkefler hep sol cenahtan çıkıyor. Daha kendi safınızdaki psikopatlardan haberiniz yok. İşte ben onlara laikliği ve sosyal devleti lütuf olarak görüyorum.

Söylediğim gibi ılımlı cumhuriyetçiler ve ılımlı islam temsilcilerini baş tacı yaparım. Yeter ki inançlarımızda kusur görmeden eylemlerimizi değerlendirebilelim.

Ben iddia ediyorum ki çok fazla eğitim görmüş fakat psikopat bir toplumda yaşamaktansa sağ cenahtaki eğitimsiz ama huzurlu ve tatlı insanları tercih edersin. Mesela örnek vereyim. Türkiye'de muhacir (bulgar yada yunan) yada yörük dediğimiz insanları eminim tanısan Türkiye'nin geri kalanına tercih edersin. Kültürel yapının ve sosyalliğin bu etnik unsurlarla çok büyük bir ilgisi bulunuyor. Senin islam dünyası olarak tek kefeye koyduğun toplum çok kozmopolit bir yapıya sahip bunu anlayamıyorsun.

Domates Muğlada çiftçiler tarafından pazarda 2,5 tl ye satılıyor. 

Seninsiz eğitimsiz toplumda yaşaman sömürülmenden başka hiç bir şeye yol açmaz. Ayrıca eğitim kalitesinin düşük olduğu toplumlarda psikopatlardan çok daha fazla var. Cahil insan iyilik yapayım derken kötülüğe yol açar. Boşa dememişler "Cahil düşmanın olacağına akıllı düşmanın olsun" diye. 

İstanbulu müteahhitlere peşkeş çekip 10-15 katlı binalar yapımına izin verenler, yakında sokaklarda maskelerle gezmemize neden olacak tıpkı Çin ve Bangkokdaki gibi. Bangkokdaki kansere neden olacak derecede hava kirliliğin en büyük sebebi araçlardan çıkan egsoz gazı. Her yere 5-10-15 katlı binalar yapılsın nüfus 25-30 milyona çıksın, trafikteki araç sayısı da 4 e 5 e katlasın. Git bi Londrayı, Viyanayı gez kaç tane yüksek bina göreceksin? 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, anibal said:

İslam kirletilmez, kirletilemez, en azında daha daha...

zira islam bedeviliğin kıçından çıkmadır, malum, orasının da boku bellidir. Çıktığı anda öyle bok içinde olan bir şeyi, daha ne kadar kirletebilirsiniz ki?

Her müslümanda bunu bilir. O yüzden amanda başörtüsü diye her tarafta eylem üstüne eylem yaparken, gösteri yaparken, bir kez olsun çıkıp, ışidin şusu busuna lanet eden tek bir eylem dahi olmamıştır, olmayacaktır.

Onun anlayacağı şekilde yazdım :D

Tırnak içinde yazdım 

Belki bilmiyordur

Öyle fantazileri var, bazen ne yaptıklarını bilmiyorlar gibi.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, John_Ahmet said:

Masum halka 50 kuruşluk domatesi 5 TL'den satan meyve sebze hal sahipleri sağ cenahtan olabilir mi? Yedirirler mi o parayı onlara. İşte böyle arsız çirkefler hep sol cenahtan çıkıyor. Daha kendi safınızdaki psikopatlardan haberiniz yok. İşte ben onlara laikliği ve sosyal devleti lütuf olarak görüyorum.

Söylediğim gibi ılımlı cumhuriyetçiler ve ılımlı islam temsilcilerini baş tacı yaparım. Yeter ki inançlarımızda kusur görmeden eylemlerimizi değerlendirebilelim.

Ben iddia ediyorum ki çok fazla eğitim görmüş fakat psikopat bir toplumda yaşamaktansa sağ cenahtaki eğitimsiz ama huzurlu ve tatlı insanları tercih edersin. Mesela örnek vereyim. Türkiye'de muhacir (bulgar yada yunan) yada yörük dediğimiz insanları eminim tanısan Türkiye'nin geri kalanına tercih edersin. Kültürel yapının ve sosyalliğin bu etnik unsurlarla çok büyük bir ilgisi bulunuyor. Senin islam dünyası olarak tek kefeye koyduğun toplum çok kozmopolit bir yapıya sahip bunu anlayamıyorsun.

50 kuruşa domates satan falan yok. Kandırıyorlar sizi. 50 kuruşa domatesin tohumunu alamazsın bugün. 

Ve hale gidip o kabzımallara bakarsan, bir tane dahi AKP'li olmyan göremezsin. Buyur, bul görsün millet.

Mevzuyla alakalı şunları izlemeni tavsiye ederimde, sen de bunu anlayacak beyin var mı, ondan emin değilim.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, John_Ahmet said:

Özellikle Bulgaristandan göç eden Türkler çok çalışkan ve eğitimlidir. Bunları Suriyeden falan gelen peçeli, sakallı, 9 ayda bir çocuk sahibi olanlarla karıştırmayalım. Bunlar düşüncesizlikte o kadar aşmıştır ki, savaşın ortasında bile çocuk yaparlar. 

Bizim toplumumuzun çalışkan, dürüst, iyi eğitimli, araştırmayı ve sorgulamayı bilen insanlara ihtiyacı var. Yoksa Araplar Amerikanın kıçını yalamaya devam eder, biz de arapların kıçlarını yalamaya devam ederiz. 

Sitelerde Paylaş

Şu amanda pazarda 50 kuruş falan diye zırvalaynlar için, şunu eklemek "farz" oldu.

image.thumb.png.6e01f282c70f9dc6ed94ee64a833d80b.png

Neyin ne olduğundan haberiniz yok. Daha bunungübresi, işçiliği, sulama nereji (evinizin elektrik faturasından kıyaslayn) vs. vs. katılmamış halde.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, fumes yazdı:

Bizim toplumumuzun çalışkan, dürüst, iyi eğitimli, araştırmayı ve sorgulamayı bilen insanlara ihtiyacı var.

Bunu benim söylemeye hakkım var fakat bir çoğunuz gibi bilimi sadece silah olarak kullanan bilimcilerin söylemeye hakkı yoktur. Zaten her tartışmada bilimci (!) kimliğinizi gizleyemediğinizin farkında mısınız? Ben sizin ne menem şeytanlar olduğunuzu çok iyi biliyorum. İşinize gelmeyen bilimsel bilgiyi akıl ve bilgiyle değil, tekmeyle tokatla değerlendiriyorsunuz.

Bilimci kimdir? İşte sizin gibilere denir. 

Modern bilimin sizinki gibi üçüncü dünya ülkelerine olması gerektiği gibi nüfuz ettiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizlerden gizlenen o kadar çok bilgi var ki bunlardan birine değinsem bu yanlışlarınızı ölümüne savunacaksınız. Sizler geçmişin köleleri gibi üst gelir grubuna hizmet eden, sorgulama yetisinden yoksun zeka kapasitesindeki zavallı bireylersiniz. Bunu size bilimsel bir tartışmanın içerisinde öyle bir kanıtlarım ki fakat sizin bilimci kimliğiniz bunu anlamanızı perdeler.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John_Ahmet said:

Bunu benim söylemeye hakkım var fakat bir çoğunuz gibi bilimi sadece silah olarak kullanan bilimcilerin söylemeye hakkı yoktur. Zaten her tartışmada bilimsel yaklaşan bir bireyi değil, bilimci (!) kimliğinizi gizleyemediğinizin farkında mısınız? Ben sizin ne menem şeytanlar olduğunuzu çok iyi biliyorum. İşinize gelmeyen bilimsel bilgiyi akıl ve bilgiyle değil, tekmeyle tokatla değerlendiriyorsunuz.

Modern bilimin sizin gibi üçüncü dünya ülkelerine olması gerektiği gibi nüfuz ettiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizlerden gizlenen o kadar çok bilgi var ki bunlardan birine değinsem bu yanlışlarınızı ölümüne savunacaksınız. Sizler geçmişin köleleri gibi üst gelir grubuna hizmet eden, sorgulama yetisinden yoksun zeka kapasitesindeki zavallı bireylersiniz. Bunu size bilimsel bir tartışmanın içerisinde öyle bir kanıtlarım ki fakat sizin bilimci kimliğiniz bunu anlamanızı perdeler.

di mi ya... Hani şu martaval olmuş, batan yüzen kutulu devridaim makinen gibi di mi?

Sen gibi dangalak aptalların en büyük özellikleri, hiç bir şey bilmedikleri halde, her boku bildiklerini sanmalarıdır. 

Modern bilim her yerde, her şekilde. Pardon, kuzey kore, türkiye ve iran gibi ülkelerde modern bilim banlanmış, yasaklanmış halde, onu unuttuk arada. 

Ama siz, bu acayip sayıklamalr içinde, dünyada kalmış son aptallar olarak, fosil kayıtlarında müzelerde yer alacaksınız. Bundan mutlu olunuz, bu da bir şeydir en nihayetinde.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, anibal yazdı:

Modern bilim her yerde, her şekilde. Pardon, kuzey kore, türkiye ve iran gibi ülkelerde modern bilim banlanmış, yasaklanmış halde, onu unuttuk arada. 

Ama siz, bu acayip sayıklamalr içinde, dünyada kalmış son aptallar olarak, fosil kayıtlarında müzelerde yer alacaksınız. Bundan mutlu olunuz, bu da bir şeydir en nihayetinde.

Olum size enerji satma peşinde olan adamlar, enerjinin daha kolay ve daha temiz şekilde elde edilebileceğinin yollarını öğretir mi? Senin bunu kendin bulman ve yapman gerekir o tartışmada tüm her şey matematiksel ve fiziksel olarak ortadadır. Tenezzül eder hesabını yaparsın ve anlarsın. Benim hesap yapmama gerek yok ben bilimin yalancısı olmaya razıyım diyorsan sana şunu söyleyeyim bu bilimsel bir yaklaşım değildir.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, John_Ahmet said:

Bunu benim söylemeye hakkım var fakat bir çoğunuz gibi bilimi sadece silah olarak kullanan bilimcilerin söylemeye hakkı yoktur. Zaten her tartışmada bilimci (!) kimliğinizi gizleyemediğinizin farkında mısınız? Ben sizin ne menem şeytanlar olduğunuzu çok iyi biliyorum. İşinize gelmeyen bilimsel bilgiyi akıl ve bilgiyle değil, tekmeyle tokatla değerlendiriyorsunuz.

Modern bilimin sizinki gibi üçüncü dünya ülkelerine olması gerektiği gibi nüfuz ettiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizlerden gizlenen o kadar çok bilgi var ki bunlardan birine değinsem bu yanlışlarınızı ölümüne savunacaksınız. Sizler geçmişin köleleri gibi üst gelir grubuna hizmet eden, sorgulama yetisinden yoksun zeka kapasitesindeki zavallı bireylersiniz. Bunu size bilimsel bir tartışmanın içerisinde öyle bir kanıtlarım ki fakat sizin bilimci kimliğiniz bunu anlamanızı perdeler.

Ben İngilizce öğretmeni, muhasebeci ve fitness antrenörüyüm, bilimci değilim. Bir insan pislikte olsa bile, yaptığı iyi bir şey olduğunda, iyi şeye kötü demem. Ben ateistim benim ne bir ilahi bir kitabım var ne de ateizmin bana dayattığı bir kural var. Ateistlerin tek ortak noktası tanrılara inanmamasıdır hepsi bu. Ayrıca şeytana da inanmayız! Kanıtlandığında inanmayacağım hiç bir şey de yok. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John_Ahmet said:

Olum size enerji satma peşinde olan adamlar, enerjinin daha kolay ve daha temiz şekilde elde edilebileceğinin yollarını öğretir mi? Senin bunu kendin bulman ve yapman gerekir o tartışmada tüm her şey matematiksel ve fiziksel olarak ortadadır. Tenezzül eder hesabını yaparsın ve anlarsın. Benim hesap yapmama gerek yok ben bilimin yalancısı olmaya razıyım diyorsan sana şunu söyleyeyim bu bilimsel bir yaklaşım değildir.

Öyle bir yol varsa da, senin sayıkladığın zırvalar değil, sen de bunu anlamadın işte. Yapman falan gerekmiyor, yarım yamalak bile olsa, bir dönem mühendislik okusan sende bilirdin, o martavalın neden işlemeyeceğini. Ve bugün neden yapıpta işleten olmadığını. 

Sen hiç bir bok olamazsın. Çünkü hiç bir bok bilmediğin halde, her boku bildiğini sanan dangalak ve aptal bir şapşalsın.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, anibal yazdı:

Ve bugün neden yapıpta işleten olmadığını. 

Ne yapıyorsun bunun için çetelesini mi tutuyorsun? İşte onu ben yapıyorum. Merak etme benim mühendislik bilgim var ve termodinamiği de senden öğrenecek değilim. Fakat senin benden öğreneceğin çok şey var. Benim boş adam olmadığımı anlıyorsun ama bilimci olman sebebiyle ve iddialarımın akla ziyan olması nedeniyle tüm bunları anlamanı perdeliyor. Umarım bir gün iddialarımın birini matematiksel olarak hesaplamaya karar verir bunu anlarsın. İşler senin bildiğin gibi değil. Bu iddiaların yalnızca bana ait olmadığını benimle birlikte günümüzün en ileri fizikçilerinin de aynı görüşte olduğunu öğrendiğinde aklına sıçmana ramak kalır. Sende bunları değerlendirecek akıl yürütme yetisi ve gerekli temel yok. Sen sürü psikolojisindeki sıradan bir andavalsın. Madem yapılabiliyor neden yapılmıyor diyecek kadar da yapılanlar konusunda bilgiye sahip değilsin. İşte sanıyorsunuz ki ben devridaimden yürüyüp şu karşıdaki adamı alt edeyim. Evet bunu yapmanı kolaylaştırıyor. Çünkü kimse inanmıyor biliyorum fakat bu inanç mevzusu değil. Sizlerin bir hayvan sürüsündeki sıradan bir hayvandan farkınız yok. Sürü nereye giderse sizlerde peşinden sike sike gitmeye programlanmış  şeylersiniz. Beni anlamanız çok zor olur.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John_Ahmet said:

Ne yapıyorsun bunun için çetelesini mi tutuyorsun? İşte onu ben yapıyorum. Merak etme benim mühendislik bilgim var ve termodinamiği de senden öğrenecek değilim. Fakat senin benden öğreneceğin çok şey var. Benim boş adam olmadığımı anlıyorsun ama bilimci olman sebebiyle ve iddialarımın akla ziyan olması nedeniyle tüm bunları anlamanı perdeliyor. Umarım bir gün iddialarımın birini matematiksel olarak hesaplamaya karar verir bunu anlarsın. İşler senin bildiğin gibi değil. Bu iddiaların yalnızca bana ait olmadığını benimle birlikte günümüzün en ileri fizikçilerinin de aynı görüşte olduğunu öğrendiğinde aklına sıçmana ramak kalır. Sende bunları değerlendirecek akıl yürütme yetisi ve gerekli temel yok. Sen sürü psikolojisindeki sıradan bir andavalsın. Madem yapılabiliyor neden yapılmıyor diyecek kadar da yapılanlar konusunda bilgiye sahip değilsin. İşte sanıyorsunuz ki ben devridaimden yürüyüp şu karşıdaki adamı alt edeyim. Evet bunu yapmanı kolaylaştırıyor. Çünkü kimse inanmıyor biliyorum fakat bu inanç mevzusu değil. Sizler bir hayvan sürüsündeki sıradan bir hayvandan farkınız yok. Sürü nereye giderse sizlerde peşinden sike sike gitmeye programlanmış  şeylersiniz. Beni anlamanız çok zor olur.

Siktir git şurdan, net kuvvet sıfır olan sistemden enerji üretmeye çıkan dangalağa kadar düşmedi mühendislik...

Yap o aleti, çalışırsa, hem götüme sokacam, hem sana masrafının on katını verecem. Yok, çalışmazsa, git ne biliyorsan onu yap, beynini siktimin salağı... 

Ben şimdi gidip havyarımı yiycem, hadi, başla hemen...

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Ne yapıyorsun bunun için çetelesini mi tutuyorsun? İşte onu ben yapıyorum. Merak etme benim mühendislik bilgim var ve termodinamiği de senden öğrenecek değilim. Fakat senin benden öğreneceğin çok şey var. Benim boş adam olmadığımı anlıyorsun ama bilimci olman sebebiyle ve iddialarımın akla ziyan olması nedeniyle tüm bunları anlamanı perdeliyor. Umarım bir gün iddialarımın birini matematiksel olarak hesaplamaya karar verir bunu anlarsın. İşler senin bildiğin gibi değil. Bu iddiaların yalnızca bana ait olmadığını benimle birlikte günümüzün en ileri fizikçilerinin de aynı görüşte olduğunu öğrendiğinde aklına sıçmana ramak kalır. Sende bunları değerlendirecek akıl yürütme yetisi ve gerekli temel yok. Sen sürü psikolojisindeki sıradan bir andavalsın. Madem yapılabiliyor neden yapılmıyor diyecek kadar da yapılanlar konusunda bilgiye sahip değilsin. İşte sanıyorsunuz ki ben devridaimden yürüyüp şu karşıdaki adamı alt edeyim. Evet bunu yapmanı kolaylaştırıyor. Çünkü kimse inanmıyor biliyorum fakat bu inanç mevzusu değil. Sizlerin bir hayvan sürüsündeki sıradan bir hayvandan farkınız yok. Sürü nereye giderse sizlerde peşinden sike sike gitmeye programlanmış  şeylersiniz. Beni anlamanız çok zor olur.

Ahmet ben senin hesapladığına inanıyorum.

Şu hesaplarını paylaş burada hemen başlayalım makineyi yapmaya.

Milyonlarca lira kazanacağımız bu makineyi yapmak için para gönderecektin ne oldu?

Hadi bu forumda gevezelikle vakit kaybetmeyelim hemen gönder şu parayı da yapmaya başlayalım makineyi.

Sitelerde Paylaş

Bir aktrolle yapılan tartışmanın kaderi şöyle oluyor genelde ;

Aktrol : Siz büyük resmi göremiyorsunuz

Siz: Büyük resimi anlat biz de bilelim o zaman

Aktrol : Gelecekte çok güzel şeyler olacak

Siz : Olum anlat bizde bilelim

Aktrol : Tayyipin  benim için çok ayrı bir önemi var

Siz : Lan oğlum söyle de biz de bilelim 

Aktrol : Tayyip çok büyük bir lider  , sin onu anlayamıyorsunuz

Siz : Yav hasss...rr ordan kafası güzel..

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, poiuz yazdı:

Yazdıklarımız aslında birbirini tamamlıyor.
Senin dediğin beyinsizligin dışa vuruşu.

ABD buna diyorki "Gel bakalım BOP esbaskanı, Ortadoğuda yeni sınırlar çizelim sana da bir şeyler düşer, sen önce gel şu bizim (fetöcü) adamlarımızı belli mevkilere getir" diyor. 
Bizimkisi balıklama atlıyor. ABD heryerde "tek adamları" yok ederken kendisi tek adam olarak kalacak sanıyor. Ulan ABD din devletleri kurmaya çalışıyor, din devletinin başında bir başkan mı olur ya da bir hoca hazretleri mi? Ama bizimki o kadar ileriyi düşünemiyor!
Sonra araya Rusyanın girmesiyle planlar tam bozuluyor. Uzun adam bir oraya bir buraya yaranayım derken, bunu bir koz olarak kullanmaya çalışırken ağır ağır taça atılıyor.
CeHaPe zihniyeti karne, kuyruk diye 2. Dünya Savaşı  zamanından örnekler verirken bir de bakıyor kendisi manavlığa başlamış. İnsanlar en fazla iki kilo almak suretiyle kuyruklara girerek evlerini geçindirmeye çalıştırıyor. Ortada (eskiden olduğu gibi) ne bir ambargo var ne de bir dünya savaşı.
Nedeni sadece beceriksizlik. Belediye yönetir gibi devlet yönetmeye çalışıyor ve ağzına yüzüne bulaştırıyor.

Ama daha dibini görmedik. 
Onu seçenlerin bir gün onu linç etmeye kalkışması bana hiç sürpriz olmaz.

Yok poiuz ben beceriksizlik olduğuna inanmıyorum.

Bu adamlar öyle boş adamlar değil ki.

Milyon tane danışman, stratejist var etrafında.

Neyin ne olduğunu o da gayet iyi biliyor.

Velakin kendi şürekası ihya olduktan sonra memleket batmış kime ne?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Sundance said:

Yok poiuz ben beceriksizlik olduğuna inanmıyorum.

Bu adamlar öyle boş adamlar değil ki.

Milyon tane danışman, stratejist var etrafında.

Neyin ne olduğunu o da gayet iyi biliyor.

Velakin kendi şürekası ihya olduktan sonra memleket batmış kime ne?

Bence akıllı değil, kurnazlar.

İki üç adımı hesaplayabiliyorlar ama beş altı adımı değil.

Elalem satranç oynarken bunlar dama oynamaktalar.

Seçmeni desen, çocukların geleceği karartılırken alkış tutuyor.

Parayı, malı, mülkü seviyorlar.

Gülen tuttu bunu "kullanın" diye ABDye verdi, hatırlarsın. Normal bir insan utancından yerin dibine batar. Ama yok, bunlarda böyle bir şey.

Basitce iki kategoriye ayırabiliriz bunları. Kananlar ve kandıranlar.

Bir de İrana bak, şeriata rağmen ne kadar akıllı siyasi adımlar atıyorlar. Bilimde falan bizi geçtiler.

Tayyip bizi nerelere getirdi.

Ama utanma yokki.

Adam aklıma gelince sinirlerime hakim olamıyorum.

Neyse belki de yanılıyorumdur.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, poiuz yazdı:

Bence akıllı değil, kurnazlar.

İki üç adımı hesaplayabiliyorlar ama beş altı adımı değil.

Elalem satranç oynarken bunlar dama oynamaktalar.

Seçmeni desen, çocukların geleceği karartılırken alkış tutuyor.

Parayı, malı, mülkü seviyorlar.

Gülen tuttu bunu "kullanın" diye ABDye verdi, hatırlarsın. Normal bir insan utancından yerin dibine batar. Ama yok, bunlarda böyle bir şey.

Basitce iki kategoriye ayırabiliriz bunları. Kananlar ve kandıranlar.

Bir de İrana bak, şeriata rağmen ne kadar akıllı siyasi adımlar atıyorlar. Bilimde falan bizi geçtiler.

Tayyip bizi nerelere getirdi.

Ama utanma yokki.

Adam aklıma gelince sinirlerime hakim olamıyorum.

Neyse belki de yanılıyorumdur.

Bu miette zerre namus,şeref haysiyet yok.Biraz kişiliği olan bile nefret eder karşı çıkar bu düzene ama yok.

İnanılmaz bir milletiz.Yönetime her kim geldiyse,eline ıslak odun alıp,döve döve adam etmeli bu milleti.

Sitelerde Paylaş

1929 ha?

HeHaPe zihniyet degil mi?

Reis de maden çöküşüne 1800lerden örnekler vermişti, sen bayağı iyiymissin.

1929da Çin açlıktan kırılır.

Bunun yanımda bir çok ülkeyi kara cuma vurur.

Almanyada mesela işsiz sayısı 1,3 milyondan 6 milyona sıçrar.

ABDde oluşan krizden bir çok Avrupa ülkesi de nasibini alır. (Belki charlie chaplin diye birisini duymussundur, onun filmlerine bakmışsan ABD deki ve dünyadaki yoksulluğu biraz olsun görebilirsin)

Japonya hariç bir cok devletin vatandaşları açlık ve sefalet içindedirler.

Ama 1929dan örnek getirebildin. Bravo!

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, poiuz yazdı:

1929 ha?

HeHaPe zihniyet degil mi?

Reis de maden çöküşüne 1800lerden örnekler vermişti, sen bayağı iyiymissin.

1929da Çin açlıktan kırılır.

Bunun yanımda bir çok ülkeyi kara cuma vurur.

Almanyada mesela işsiz sayısı 1,3 milyondan 6 milyona sıçrar.

ABDde oluşan krizden bir çok Avrupa ülkesi de nasibini alır. (Belki charlie chaplin diye birisini duymussundur, onun filmlerine bakmışsan ABD deki ve dünyadaki yoksulluğu biraz olsun görebilirsin)

Japonya hariç bir cok devletin vatandaşları açlık ve sefalet içindedirler.

Ama 1929dan örnek getirebildin. Bravo!

benim dikkat çekmek istediğim nokta dünya çapında büyük bir ekonomik kriz var ama bizim gazi paşa ve sağır ismet heykellere-lüks+lüks savarona yüzen sarayına paralar harcıyor.   yapay karadeniz projelerini duymamış olamazsın değil mi?   tamamen lüks içinde halktan kopuk bir zihniyettir.

anca milletin giyimine kuşamına karışsınlar 

tarihinde BlackSunTR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...