Jump to content

Militan ateizmin zararları var mıdır?

Recommended Posts

1 minute ago, deadanddark said:

Din ekonomik mevzulardan beslenmez bence, egitim ile ilgilidir. ekonomik sorunlar insani isyankar yapar, köprü alti cocugu yapar, hirsiz , dolandirici yapar.... Ekonomik sorunlar yilanin basini besler, yilanin basi oldumu gövdesi ve kuyrugusonradan gelir. Yilanin basini ezeceksin. Olmadi birakacaksin bilim ve teknoloji onu kuyrugundan itibaren kurutmaya devam edecek.

Ekonomiye dair mevzular, tamamen ekonomi demek değildir. Ekonomi nedeniyle oluşan ortamın getirdiği sosyal vs. etmenleri de buna eklemen lazım. Sosyal hayat, buna din de dahildir, aslen ekonomi tarafından şekillenir. Örneğin tarım ekonomisi olmasaydı, bugün dinler yoktu. Örneğin yağma ve ganimet ekonomisi olmasaydı, bugün islam da yoktu. 

Ekonomik koşulların bir şekilde çok çok iyi olduğu bir dönem yaşadık, artık sonuna geliyoruz. Ve yeni ekonomik koşulların, neyi nasıl etkileyeceğini bilmek zor şimdiden. Şöyle düşün, o 2001 krizi falan olmasaydı, acaba refah, saadet, akp falan böyle yükselecek miydi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tipping point diye bir kavram var... Herhangi bir eğilim belli bir orana ulaşırsa o eğilim hızla topluma yayılır. Bu oran yüzde 50 değil. Onun çok altında...

Örneğin ateizmin oranı yaklaşık yüzde 10'u bulursa toplum içindeki oranı hızla artmaya başlar ve kısa zamanda yüzde 50'yi geçer..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Ekonomiye dair mevzular, tamamen ekonomi demek değildir. Ekonomi nedeniyle oluşan ortamın getirdiği sosyal vs. etmenleri de buna eklemen lazım. Sosyal hayat, buna din de dahildir, aslen ekonomi tarafından şekillenir. Örneğin tarım ekonomisi olmasaydı, bugün dinler yoktu. Örneğin yağma ve ganimet ekonomisi olmasaydı, bugün islam da yoktu. 

Ekonomik koşulların bir şekilde çok çok iyi olduğu bir dönem yaşadık, artık sonuna geliyoruz. Ve yeni ekonomik koşulların, neyi nasıl etkileyeceğini bilmek zor şimdiden. Şöyle düşün, o 2001 krizi falan olmasaydı, acaba refah, saadet, akp falan böyle yükselecek miydi?

Türkiye sinirlari icinde cok acayip tiplerin yasadiginin farkindayim. Arada kalmis bir ülke. Bir sagdan bir soldan cekistiriliyor. Insani tez canli , yatistirici arabulucu olmaktan cok körükleyici. Heyecan arayan insanlarin ülkesi diyorum ben oraya. Iki genc konusuyor, biri digerine -Biz beraber hic kavgaya karismadik lan - diyor. Yukarida paylastigim videoda herkes ateiste atar yapiyor, neden? Cünkü heyecan ariyorlar, olay istiyorlar. Dindar olduklarindan degil. Cocuga biz maymundan mi geldik diye soracagina oradakilere Ettehiyyatü oku bakalim dese bir tanesi bilmez. Inaniyor ya bu onlara yetiyor da artiyor. Inanmaya gerek olmadigini ögrenecekler, inanmanin tanriya degil, basarmaya, calismaya, üretmeye dair oldugunu ögrenecekler önce.

Din derslerine dindar ögretmenler yerine bir fizikci, bir evrim bilimci girmek zorunda. Savasinizi verecekseniz, militanlik yapacaksaniz madem, egitim sistemi ile baslamalisiniz.

Bir not: Videodaki elinde mikrofon tutan sahisi bana gönderin. Sakallarini tek tek yolayim. Gencleri birbirine düsürüyor. O bir ciban basi.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, haci said:

Tipping point diye bir kavram var... Herhangi bir eğilim belli bir orana ulaşırsa o eğilim hızla topluma yayılır. Bu oran yüzde 50 değil. Onun çok altında...

Örneğin ateizmin oranı yaklaşık yüzde 10'u bulursa toplum içindeki oranı hızla artmaya başlar ve kısa zamanda yüzde 50'yi geçer..

İşte o noktada, dincilerin maması kesilirse?

Sonra olacakları düşünmek zor olmasa gerek, tarihte defaten oldu zira.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, deadanddark said:

Türkiye sinirlari icinde cok acayip tiplerin yasadiginin farkindayim. Arada kalmis bir ülke. Bir sagdan bir soldan cekistiriliyor. Insani tez canli , yatistirici arabulucu olmaktan cok körükleyici. Heyecan arayan insanlarin ülkesi diyorum ben oraya. Iki genc konusuyor, biri digerine -Biz beraber hic kavgaya karismadik lan - diyor. Yukarida paylastigim videoda herkes ateiste atar yapiyor, neden? Cünkü heyecan ariyorlar, olay istiyorlar. Dindar olduklarindan degil. Cocuga biz maymundan mi geldik diye soracagina oradakilere Ettehiyyatü oku bakalim dese bir tanesi bilmez. Inaniyor ya bu onlara yetiyor da artiyor. Inanmaya gerek olmadigini ögrenecekler, inanmanin tanriya degil, basarmaya, calismaya, üretmeye dair oldugunu ögrenecekler önce.

Din derslerine dindar ögretmenler yerine bir fizikci, bir evrim bilimci girmek zorunda. Savasinizi verecekseniz, militanlik yapacaksaniz madem, egitim sistemi ile baslamalisiniz.

Bir not: Videodaki elinde mikrofon tutan sahisi bana gönderin. Sakallarini tek tek yolayim. Gencleri birbirine düsürüyor. O bir ciban basi.

Basitçe, soru şu. Aç kaldıkları zaman kime gidecekler? Ateiste gelip, amanda bize biliminle ekmek bul mu diyecekler, Tanrı'ya el açıp "allahım bize ekmek ver" mi diyecekler? Dahası, bunu bilip, ekmeği stoklamış olan tarikat, kiliseler falan mı yönelecekler? 

Gidip bakabiliriz, pek çok ülkede, aşevleri falan, yani yemek, yardım mardım işleri, kilisenin fiili tekelindedir. Bizde de öyle değil mi, kimse yok muymuş, ihh'ymış falan, neci?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, deadanddark yazdı:

Bu videoyu izlemissinizdir>>

Tabi ki sokaktaki bu cahil ve idiot hominidlere karşı ateizmi anlatmanın anlamı yok, saf kötülük yayan tipler bunlar, bunların yüzüne bile bakılmaz.

Benim dediğim uluslararası ve intellektüel , elitist  çevrede ateizmi dile getirebilmek ve savunabilmek. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...