Jump to content

KEKLİK VERSUS BERGÜZAR

Recommended Posts

Evet sevgili keklik:

Hasetlik günlerine bir dönelim ve gerçeği ayan beyan sayın halka arzedelim derim ben sen dersin :rolleyes:

Ateist foruma üye oldum, sonra baktım bir keklik var burda, ben yaşlarda bir hanım, üstelik bir anne, üstelik te hanım hanımcık seviyeli yazıyor, hah dedim bu insanla tanışılır ve tanıştık bir şekilde kendileriyle...

Komik yazışmalarımız, hüzünlü yazışmalarımız, bilinçli yazışmalarımız, öğretici yazışmalarımız msn ortamında görüntülü görüntüsüz dolu dizgin devam etti ve kendisi hakkında hiç yanılmadığımı gördüm...

Bir gün yolu düştü kekliğin benim yaşadığım şehre, geldi buraya, tanıştık, öpüştük, baktık ki ikimizde ucube filan değiliz, insanız, canlı kanlı, kadınız, biriz... Birbirimizin elinden yemek yedik, çay içtik, kahve içtik, ağız dolusu sohbet ettik, bulaşıkları filan da o yıkadı... :P

Sonra buradaki işi bitti döndü yaşadığı şehre, ama bir kere dostluk başlamıştı, bitemezdi, bitmemeliydi, benim gibi düşünmüyor diye yüreği bu kadar güzel bir insan bir kalemde hayattan çıkarılamazdı, benim için çok kıymetliydi.

Sonra kekliği çok sevdiğim için saatlerce rötarlı süren bir tren yolculuğundan sonra bebemle gittik onun yanına, onun evine, onun dünyasına, kabul etti bizi sonuna kadar oraya...

Yine bize dair, hayata dair, acıya dair, mutluluğa dair ne varsa elimizden geldiği ölçüde paylaştık, yemekleri ben yaptım, bulaşıkları o yıkadı :P

Kıssadan hisse buyurmak isteyenlere, çünkü kesemde bişey yok, yüreğimdekini isteyene seve seve sunarım...

Keklik ve biz farklı kültürlerin insanlarıyız, hele ki hassas konumuz olan inanç konusunda düşünce olarak hiç bir ortak noktamız yoktur. Lakin biz kendimizin farkındayız, insan olduğumuzun farkındayız, inancı ne olursa olsun bir insanın bir insana ne kadar yakın olabileceğini biz zaten biliyorduk, yoktu bizim böyle bir kaygımız, ama sadece paylaşmak istedik, bu kadar. Yürekten sunulanı isteyen alabilir....

Canım keklik, iyi ki seni tanımışım, sen benim hayatımda ille de olması gereken birisin, ille de. Seni çok seviyorum canım arkadaşım...

Sevgiler...

Saygılar...

Tüm okuyanlara ve yolu güzellikten geçen herkese....

Bu tatlı cadı her şeyi o kadar güzel anlatmış ki,

bana yazacak pek bir şey kalmamış. İlave olarak,

her ikimiz de inanç konusunda ne kadar keskin ayrılığa

düşsek de yaşama ve insana bakışımızı din ya da dinsizlik

değil, sevgiye olan inancımızın belirlediğinin farkındayız.

Dolayısıyla ben, bergüzar ve bergüzar gibi öncelik

sıralamasını toplumsal düzen ve hoşgörüye göre yapmış

her insanla bu ülkeyi paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Keklik abla I LOVE YOU BECAUSE YOUR HOME MY HOME:p

çıkarsız sevgi diye buna denir :D

Keklik hanım ve Bergüzar hanım arasında bir seçim yapıtığımda tabiki C şıkkı derim... Al birini vur ötekine...

saygılarımla

sanki sana seçme hakkı tanıyan var. sen derdine yan allaan pempe çakmaklı sırma saçlısı

Sitelerde Paylaş
Forumda yaşanan birkaç gündür bağlantı sorunu nedeniyle iletim iki kere gitmiş, beğenmediğiniz birini silebilirsiniz...
Bana kalsa size ve keklik hanıma ait tüm iletileri silerim. Hatta iletilerle birlikte ikinizide silerim...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Hallac kardeşim bu isteğini admin olunca bana hatırlat ikisinide sileyim.xislam ile antimuhammedide sileceğim zaten aradan çıkarırım.
:):):)

Abiciğim gönlümdeki tek mod admin her şey sensin bilirsin.. Ayak oyunları ile hakkını yediklerini biliyorum...

Hürmetlerimle

Sitelerde Paylaş
Bana kalsa size ve keklik hanıma ait tüm iletileri silerim. Hatta iletilerle birlikte ikinizide silerim...

saygılarımla

Sevgili hallac:

Ha hayttt ne güzel demişsin sana kalsa diye, ama sana kalmaz dimi, bunu cümle alem biliyor, neyze tuzun daha bitmemiştir, devam et..:):):)

Sitelerde Paylaş
Hallac kardeşim bu isteğini admin olunca bana hatırlat ikisinide sileyim.xislam ile antimuhammedide sileceğim zaten aradan çıkarırım.

Hakkı Abi:

Siz bizi tanımıyorsunuz herhalde, siz ve bizi silmek ha, ne diyeyim.. Şunu diyebilirim, keklik ve beni silmek, sarı kız, sarı kızzzzzzz ocağına düşmüşüm diye şarkı yapmaya hiç benzemez..:)

Sitelerde Paylaş
Aynı mesajı beş on kez daha gönderseydiniz ya daha etkili olurdu beceriksiz... (TAbi klasik bir yanıtta gelir arkasından sen anlayasın diye iki kere yolladık diye.. banal işler)

Hallac:

İki kerede anlıyorsun vallahi büyük başarı iki gözüm, süpersin ne diyeyim...:):):)

Sitelerde Paylaş
doğru ya aynı beceriksizliği sizde yapmıştınız değil mi? Hadi yavuz hırsız misali ev sahibini bastırın..

Ne size nede keklik hanıma laf yetişeremeyeceğimi biliyorum. Allah ikinizede bir çene vermiş, vermişte vermiş.

hade bana eyü günler.

Bilmem bu laf sana tanıdık geliyormu, bir önceki sayfada buldum böyle bir ileti sırma saçlı, pempe çakmaklı allaaaan keli arkadaşım:)

Sitelerde Paylaş

Keklik Vergus Bergüzar.. (Versus ne olduğunu keklik hanıma sordum da öğrendim. Keklik Bergüzar'a karşı şeklinde bir meydan okumayı dile getiriyormuş)

Keklik hanım ateist, bergüzar hanım ise inançlı bir insan. Gerçek hayatta iki kesimin insanları rahat bir şekilde anlaşabilirken sanal alemde tam tersi bir durum ortaya çıkıyor. Belki gerçek yaşamda yapamadıklarımızın hayata geçirdiğimiz yer olarak görülen sanal alemde inanan kişilerle ateist kişiler arasında sürekli bir tarntışma hüküm sürüyor. Ki bu normal bir tartışmadan öte karşılıklı olarak hakaretlere varan bir süreç yaşanıyor.

Bu başlığı sevdim. Belki tartışmanın taraflarını sevmiyor olabilirim ama verdikleri mesajı sevdim. Farklı dünya düşüncelerine sahip olmalarına karşın, birbirlerine önyargılı yaklaşmak yerine birbirlerini anlayıp farklılıklarından ötürü de bir düşmanlık yaratmak yerine güzel bir dostluğun kurulabileceğini gösteriyorlar. (Gerçi her ikisinin de dostluğu benden uzak olsun)

Sevmediğim iki kişinin yarattığı bu güzel atmosfere gıpta ile bakıyorum (Kıskançlık damarlarımının harekete geçtiğine söylememe bile gerek duymuyorum). Herkesin bu dostluktan alacağı çok şey olduğuna inanıyorum...

saygılarımla

NOT: Birbirlerine karşı çok saygılı olan bu iki insanın bana yönelik tavırlarınıda protesto etmek boynumun borcudur. Hele hele siz keklik hanım. Artık şu baklava borcunu ödeseniz diyorum. Bir kilo baklavamı size yar etmem haberiniz olsun. Söz ağızdan bir kez çıkar. Sözünüzün eri olun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...