Jump to content

KEKLİK VERSUS BERGÜZAR

Recommended Posts

Hele ben yoksam seni çiğ çiğ yer bunlar... :)

beni yemeleri problem değilde bana yedirmeyi abartabilirler,keklik abladan biliyorum 2 senede anca yiyebileceğim yemekleri koyuyo önüme koyduğu yetmiyomuş gibi hepsini yeyip bitirmemi bekliyo,amuahahah o kadar kaslıyız iriyarıyız diye abartmayın yahu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kosovalı: 2 porsiyon cag kebabı. Bir tane semaver..

abi sen istediğin an cağ kebabın hazır..2 ponsiyonda neymiş..5 cağ yediririm sana.

yeterki sen Erzuruma gel...

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
TÜRK ASKERİNE KURŞUN SIKANLARI VE BÜYÜKELÇİ KAÇIRAN ULAŞ BARDAKÇI VE ONA BENZEYEN SÜPRÜNTÜLERİN DE MEZARINI DA ZİYARET ET BARİ..

GARİBAN MERT İ DE KIZILCIK YAPMASAN BARİ..NOKTA..

sende bi machiatoya söz söyleyebiliyorsun zaten..asıl eleştiremen gereken adamı eleştirmiyorsun..anladın sen onu domestos canavarı :lol:

Sitelerde Paylaş
Bugün keklik ablayla birlikteydik.Rüşvetimi aldım,berguzar'dan gelecek teklifleri bekliyorum.Her an "seni seçtim keklik abla" gibi bir pokemon repliği ile karşınıza çıkabilirim.

Sevgili Macc:

06 hudutlarına girince de beni seçersin bişeycik olmaz. Ama ben kekliği her zaman tek geçerim, yemek konusunda diyimde kekliğe haksızlık olmasın:)

Öptüm canım seni...

Sitelerde Paylaş
Keklik, hayrola!. Bunlar nasıl diyaloglar böyle. Nerede kaldı Aristokratlık.

Anladığım kadarı ile ''takiyye'' işini oldukça ilerletmişsin. :lol:

Saygılarımla,

Sevgili DOGA34,

Ben buradaki dyalogda takiyye göremiyorum. malum yaşlılık,

gözlerim bozulmuş olabilir. ama anladığım kadarıyla günlük yaşamda

hemen herkesin yaptığı takiyyenin bu başlığa yansımamasını yanlış

anlamış olabilirsin.

Nasıl mı; ateist ya da müslüman, hemen hepimizin

bir de gün içinde diğer insanlarla ilişkileri vardır ve ilişkilerimizde

ilk düşündüğümüz karşımızdakinin inancı ya da inançsızlığına göre değil,

karakterine ve dünya görüşüne göre davranış sergileriz. Örneğin, komşumuz,

akrabalarımız veya arkadaşlarımızla olan ortak noktalarımız dinden önce, sevgi,

paylaşım, vatan, mekan gibi bir çok temellere dayanır. Ve ben, asıl burada

yazan en bağnaz ateist ve en bağnaz müslümanın günlük yaşantısındaki

ilişkilerinde takiyye yaptığını düşünüyorum.

Bana gelince, dinlere inanmıyorum, bir tanrı kavramıyla da uğraşmıyorum

ancak, bana va başkasına dayatma yapmadığı ve topluma zarar vermediği sürece

insanlara inançları yüzünden düşman olmanın abesle iştigal olduğunu düşünüyorum.

sevgiler

Sitelerde Paylaş
Evet sevgili keklik:

Hasetlik günlerine bir dönelim ve gerçeği ayan beyan sayın halka arzedelim derim ben sen dersin :rolleyes:

Ateist foruma üye oldum, sonra baktım bir keklik var burda, ben yaşlarda bir hanım, üstelik bir anne, üstelik te hanım hanımcık seviyeli yazıyor, hah dedim bu insanla tanışılır ve tanıştık bir şekilde kendileriyle...

Komik yazışmalarımız, hüzünlü yazışmalarımız, bilinçli yazışmalarımız, öğretici yazışmalarımız msn ortamında görüntülü görüntüsüz dolu dizgin devam etti ve kendisi hakkında hiç yanılmadığımı gördüm...

Bir gün yolu düştü kekliğin benim yaşadığım şehre, geldi buraya, tanıştık, öpüştük, baktık ki ikimizde ucube filan değiliz, insanız, canlı kanlı, kadınız, biriz... Birbirimizin elinden yemek yedik, çay içtik, kahve içtik, ağız dolusu sohbet ettik, bulaşıkları filan da o yıkadı... :P

Sonra buradaki işi bitti döndü yaşadığı şehre, ama bir kere dostluk başlamıştı, bitemezdi, bitmemeliydi, benim gibi düşünmüyor diye yüreği bu kadar güzel bir insan bir kalemde hayattan çıkarılamazdı, benim için çok kıymetliydi.

Sonra kekliği çok sevdiğim için saatlerce rötarlı süren bir tren yolculuğundan sonra bebemle gittik onun yanına, onun evine, onun dünyasına, kabul etti bizi sonuna kadar oraya...

Yine bize dair, hayata dair, acıya dair, mutluluğa dair ne varsa elimizden geldiği ölçüde paylaştık, yemekleri ben yaptım, bulaşıkları o yıkadı :P

Kıssadan hisse buyurmak isteyenlere, çünkü kesemde bişey yok, yüreğimdekini isteyene seve seve sunarım...

Keklik ve biz farklı kültürlerin insanlarıyız, hele ki hassas konumuz olan inanç konusunda düşünce olarak hiç bir ortak noktamız yoktur. Lakin biz kendimizin farkındayız, insan olduğumuzun farkındayız, inancı ne olursa olsun bir insanın bir insana ne kadar yakın olabileceğini biz zaten biliyorduk, yoktu bizim böyle bir kaygımız, ama sadece paylaşmak istedik, bu kadar. Yürekten sunulanı isteyen alabilir....

Canım keklik, iyi ki seni tanımışım, sen benim hayatımda ille de olması gereken birisin, ille de. Seni çok seviyorum canım arkadaşım...

Sevgiler...

Saygılar...

Tüm okuyanlara ve yolu güzellikten geçen herkese....

Keklik, hayrola!. Bunlar nasıl diyaloglar böyle. Nerede kaldı Aristokratlık.

Anladığım kadarı ile ''takiyye'' işini oldukça ilerletmişsin. :lol:

Saygılarımla,

Sevgili doğa:

Öncelikle üstteki yazımı okumanı rica ediyorum, okumalısın ki keklik gibi bir arkadaşına yaptığını daha iyi anlayabilesin.

O paylaşımın neresinde riya var

O paylaşımın neresinde çıkar var

O paylaşımın neresinde takiyye var

Orada sadece karşılıksız bir dostluk var

Orada sadece karşılıksız bir paylaşım var

Orada sadece ve sadece yüreği ve o yürekte barınak kurmuş gerçek sevgi var

Sen kekliğin gözlerine hiç baktınmı, eminim bakmadın

Gözündeki insan sevgisini hiç gördün mü, eminim görmedin

Sen kekliğin evinde kendi evinmiş gibi rahat ettin mi, eminim sen kekliğin evine hiç gitmedin

Şimdi sorarım sana, bir aristokrat olarak kekliğin benim gibi zavallı bir avamdan ne çıkarı olabilir

Ya da yüreğinde yarım kalan sevgiyi bile paylaşacak kocaman bir yüreğinden başka birşeyi olmayan keklikten benim ne çıkarım olacak.

Üzgünüm ama keklik yeteri kadar elit bir aristokrat olamadığı için senin arkadaşın olmayı becerememiş, artık büyüklük sende kalsın, affedersin olur biter!

Sen kekliğe değil, insanlığa, sevgiye, dostluğa büyük ayıp ettin arkadaşım...

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

keklik ablaya laf edeni oyarım ulen :(

Hayın keklik, ben tatildeyken üyeliğini sildirmiş, hemde oğuz silmiş ikna etmek yerine.

İkinizin de alacağı olsun emi :rolleyes:

Sevgiler...

Saygılar...

Umarım keklik en kısa sürede aramıza döner.

malesef.machiatoyla aynı gün ayrıldılar forumdan :(:(

inşallah geri dönerler kısa süre içinde. :unsure:

tarihinde Acı Hayat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...