Jump to content
tolg

Musa'nın BAHRı infilak ettirmesi ve kızıldeniz iddialarının geçersizliği

Recommended Posts

17 saat önce, kavak yazdı:

Eyvah, bak bu heeeç iyi olmadı muhterem.

Konu sahibi ne güzel kendi çalıp kendi oynuyordu.

Gitti, gözünü sevdiğım bütün sihir. :D

Alismis bu adamlar bir yerleri sabote etmeye, vandalizm var beyin hucrelerine yapismis. Yakip yikmak en sevdikleri sey. Madem ben yapamiyorum o zaman yapilmisini yikayim felsefesi. Firavun musa gitti diye sevinmis olmali. Pesine düsmeye degecek ne var,  mosa altinmi siciyormus.

Büyüyü bozdugum icin sorry. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

türkçeye mucize diye çevirdikleri kelime ayet.kafası biraz çalışan birinin bu durumdan kıllanması gerekir.mucize kelimesi zaten arapça ve kuranda geçiyor aciz bırakmak/bırakan anlamında ve kullanımlarına bakın çoğunlukla Allah'ı veya ayetlerini aciz bırakmaya çalışanlardan bahsediyor.ama bizim palavracılar türkçeye geçmiş mucize kelimesine doğaüstü anlamını yedirmişler bile.Kuran'da müşrikler doğaüstü beklentiler içinde adamlar Muhammet yolda yürüyor,normal insanlar gibi yiyip içiyor diye isyan ediyor (Furkan 7-8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sadece burada değil başka ortamlarda da yazıyorum.bugün bir tarama yaptım kızıldeniz goygoyu yapanlardan biri yorumumu silmiş.yorum dediğim de 3 satırda özetlediğim sadece ayetlerin bulunduğu kısım,el bahr ve el yemm farkının ortaya koyulduğu kısım kendi iddialarımı yazmıyorum.güya Allah'a iman eden tipler bunlar,ayetlerin üstünü örtmeye çalışıyorlar galiba..mekkeli müşriklerde Allah'a iman ediyordu biliyorsunuz değil mi gerçi ateistler şirkten bahsedemez ama ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

el yemm,firavun ve ordusu söz konusu olunca deniz-kızıldeniz,Musa'nın bebekken bırakıldığı su söz konusu olduğunda Nil-nehir oluyor bir kişide çıkıp ayet bükmekten bahsetmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu olayla ilgili zamanda yolculuktan yok kuantumdan falan bahsetseydim buralarda iyi muhabbet dönerdi ama ayetleri saplayınca hepsi sus pus oldu xb

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

el yemm,firavun ve ordusu söz konusu olunca deniz/kızıldeniz,Musa'nın bebekken bırakıldığı su söz konusu olduğunda Nil/nehir oluyor militan ateistlerden bir kişide çıkıp ayet bükmekten bahsetmiyor/bahsedemiyor.bu durum da militan ateistlerin ne kadar tutarsız ve gelenekçi bir anlayışa sahip olduklarını kanıtlıyor.palavralara zeval gelmemesi için görmezden mi geliyorsunuz :b

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sahi meallerde üzerini örtmek yerine şuara 63'teki el bahrı niye el yemm yazıvermemişler veya 4 ayetteki el yemmi el bahr olarak değiştirmemişler?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yav bu sorgulayan bilimsel ateistler beni şüpheye düşürmeye başladı.acaba ben yok muyum?yoksa ben var değil miyim?bırak Allah'ı kendi varlığımı sorgular oldum xb

tarihinde tolg tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o değilde hala olayın kızıldeniz'de gerçekleştiğini savunanlar bir gerekçe,bir hadis falan getiremediler yahu nereden biliyorsunuz kızıldeniz'de olduğunu yoksa vahiy alıyor da söylemiyor musunuz!?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tırnakların nasıl kesileceğine ,tuvalet adabına dair hadisler var..kızıldeniz veya akabe'ye dair bir tane hadis yok yahu.. uyduramamışlar 1 tane..neden?? bu red sea mevzusu rivayet palavralarının uydurulduğu dönemden sonra çıkmış demek ki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tanrı var mı yok mu ömrünüzün sonuna kadar tartışabilirsiniz ama bu konuda bir tane bile hadis olmadığını tartışamazsınız o yüzden evde yokuzu oynuyorlar şimdi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

img_1092.jpg

https://mektebun.wordpress.com/2016/04/24/dinimize-gore-tirnak-kesme-adabi/

peygamber nasıl tırnak keserdi diye dünya kadar palavra uydurmuşlar...

hani kızıldeniz hadisi nerede??

hatta suez tarafı da değil akabe tarafında o da yetmez nuweiba sahilinde olduğuna dair hadis nerede!

nereden biliyorsunuz bu olayın orada olduğunu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...