Jump to content

Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

Recommended Posts

2 saat önce, teflon yazdı:

-Birinci sıraya hangi ayeti koyması gerektiğini senden öğrenmek durumunda olmadığı, bunun karar mercii de sen olmadığın için olabilir belki. Birinci sıraya "şu" ayeti koyacaksın. Kime göre: HATEM. Peki onunki neye göre: İşkembe.

Meali: İnsan ne kadar acizse, allah ta o kadar acizleşir, basireti bağlanır tabiri caizse..

- Eşcinsellik kötü bir şey, lut kavmini şunu bunu helak et.. Neden? Çünkü kabul şu: Eşcinsellik; kuran ve bunların hesabına göre "sonradan" yapılmış bir tercih. Sözde. Ama doğaya bakınca görüyoruz ki, eşcinsellik türlü hayvan arasında da ibadullah mevcut! Yani bu iş "doğuştan" geliyor. Sonradan yapılmış bir tercih değil. Mesele burda kapanıyor. ..Sen her şey güzel mikemmel yaratılmıştır de. Sonra kalk bunu doğuştan böyle yarat. Sonra onu kötü ilan et. Hesabını da kalk bir de bundan sor. Eşcinselleri aşağıladığım için falan değil. Haşa.. Fakat erkek görünümünün içinde kadın ya da tersinin, mükemmellik kavramıyla pek bağdaşmadığı aşikar.

Galip gelmekmiş. Adamın doğuştan "aslı" bu, neyi inkar edeceksin? Kendini mi? Neye galip geleceksin? Kendine mi?

Sana kolay olan, ayete bakıp kafana göre yorum yapıp atıp tutmak. Bizlerin yapmadığı şey yani. Orada nerede ben çamuru ve kokmuş balçığı bile alır, insan yaparım diyor? 

Bir de her şeyi güzel yaptı, en güzel şekilde yaptı falan derken, etrafa bakınca pek de öyle olmadığı görülüyor. Daha doğuştan başlayarak hem de.

Rasyonel insanlar o ayete bakınca çamurdan yaratılma denen saçmalığı görüyor, yani "ne yazıyorsa onu"..Sense o ayete kafana göre zorlama niyet okutup, allah adına atıp tutuyorsun. anlayış yoksunluğu dediğin şey aslen, seninki ayarında atıp tutma yoksunluğu, ya da erdemi diyelim, aslen. Sende o erdem yok işte. Mesele bu.

Bu kısmı tam trajikomik ibretlik bir vaka olmuş :) ..HATEM yukardan aşağı yok o yelkenli gemi de, yok efendim orda şunu bunu kast etmiştir diye kendince yorum yapıp atadursun, akılsızatom çıkmış noktayı koymuş ve her zamanki arapsaçı payesini neden hak ettiğini göstermiş bu kitabın. O ayette gemi yok!! Aslında o dalga..Bir de muhtemelen demiş. Ha o da bir şeydir. HATEM'de böyle bir düstur da yok. Ha babam de babam sallayıp duruyor, sanki arada bizzat allaha ya da muhammede sorup geliyormuşçasına.. :0_80cbc_37a71a73_L:

Bakın işte hal-i pürmelaliniz bu. Biriniz ak diyecek, öteki pok. Beriki kimbilir ne diyecek..?! Halbusü ayet tek. Allah babadan gelme. Bir de 1400 yıllık avansı var bunun elinizde. Ama bu avansa rağmen topunuz bir araya gelip bir şeyi(!) doğrultmayı beceremiyonuz. Tanrıyı da, böylesine garabetlere mahal veren kalbura dönmüş aciz bir kitabı göndermiş olmakla "itham"  ediyorsunuz. Öteki taraftaki tanrı böyle heyula gibi, asabi,ters birşey çıkarsa eğer, işiniz zor. Verecek küreği ağzınıza.

- La böylesine cacık bir kitabı benim gönderdiğimi nasıl iddia edersinizz laa!! Deyyuuslar siziii...Sonra ver odunu ver odunu; ver allah ver :)

canlılar  doğa  kusurlu  deyip duruyorsunuz  her şey  güzel  düzen  içinde  ilerliyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 413
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğa da düzen yoktur, müthiş bir kaos vardır, mikroskobik bir bakteri bile tüm insan nüfusunu yeryüzünden silebilecek güçtedir. Ki insanları silindir gibi ezip geçen veba bakterisini unutmayın. 

Her an yeni bir bakteri, virüs mutasyon geçirip insanlığın canına okuyabilir. 

İnsan ayakta durup ellerini kullanabilmesi nedeniyle beynini geliştirdi ve kaosa bir nebze dur diyebiliyor, ama henüz herşey net değil.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, teflon yazdı:

......

Döve döve ellerim yoruldu.

İ'tirâz ve inkâr,, Dünyânın en kolay işidir. Karşımda bunu bile yapamıyorsunuz?

Bu zillettten fikirlerinizle değil,, sürekli yaptığınız gibi ancak banlayarak kurtulabilirsiniz (hayâlî bir kurtuluş).

İdrâk edemediğin önemli bir husûs var:
Ben sizin sorularınızı i'tirâzlarınızı alıyorum İnsân olanların anlamakta zorlanmayacağı bir şekilde açıklayarak cevaplarını veriyorum. Sizin bu cevapları benim anladığım ölçüde anlayacağınızı düşünme gafletinde olduğumu zannetmeyin. Normalde verilen cevaplarla tartışma bitiyor. Uzatmanın bir anlamı yok.

Varlık düzeyiniz i'tibâriyle anlayışınızın noksân olduğu açıktır. Zâten insânların anlayış düzeyi onları ateist, deist, müşrîk, münâfık veyâ fâsık yapar.
Her varlığın varlıktaki düzeyini hattâ çeşidini bile Allah'ı bilmedeki seviyesi ve farklılığı belirler. Ya'nî bir çiçek ve bir böcek bile algısı kadar Allah'ı bilir ve bu algısı sebebiyle çiçek veyâ böcek olmuştur.

Site müdâvîmleri olarak sizler, hâli hazırdaki anlayış düzeyinizle isteseniz de bir müslümân olamazsınız Çünkü Allah'a muhatab olma seviyesinde bir anlayışa sâhip değilsiniz.
Görünüşte her insânın insân gözüktüğünü fakat iç yüzleri i'tibâriyle çoğunun hayvân ve hayvândan aşağı olduğunu anlatmıştım. 
Size verilen cevapların doğruluğu, sizle yapılan tartışmanın bitirilmesinde belirleyici ve yeterli olmaz. Verilen cevapların Mantıklı, tutarlı ve yerli yerinde olmasının yanısıra Anlayış hidâyeti vermek kulların kudretini aşar. Hz. Îsâ, ardına bile bakmadan ba'zı insânlardan uzaklaşırken, arkasından seslenen birisi; "Sen ki yoktan insânları doyuruyorsun, amânsız hastaları iyleştiriyorsun, ölüleri bile diriltiyorsun, ya Îsâ bu vasıflarınla kimden kaçıyorsun? demişti. Hezret; "Ahmaklardan" buyurmuştu... Hz. Îsâ, Allah'ın izniyle mu'cîzeler gösterebilir. En doğru bilgiler ile muallimlikte yapabilir. Fakat Anlayış verme hidâyetinde Âcizdir. Zâhirdeki ölüleri bile diriltir ama Bâtındaki (hakikatteki) kafatası sınırlarını değiştiremez. Ancak,  Bâtındaki Kafatasının sâhibi olan kişi, güzel ahlâk ve güzel işlerle kafatası sınırlarını değiştirebilir.

Kur'ân hakkında vehmettiğiniz Evrim mes'elesi buharlaşmıştır,
Ardından Gemi mes'elesi ve çamur mes'elesi,, zuhûr eden güzel ilimlerle yine buharlaşmıştır.

Yine Tekrârlıyorum, Mantıklı ve tutarlı gözüken başka bir i'tirâzınız varsa bakalım.
Zor olsun lütfen.

Sitelerde Paylaş
49 minutes ago, HATEM said:

Yine Tekrârlıyorum, Mantıklı ve tutarlı gözüken başka bir i'tirâzınız varsa bakalım.
Zor olsun lütfen.

:)

Hoşafın yağı kesilince böyle oluyor demek.

Sen ~5 paragraf döşen ama, yazılanların tekine dahi tık çıkarama. Usulca etrafından dolaş..(!)

....

Atıp tutmanın sonu işte budur HATEM. Bu da ibret olun sana.

Bir daha atıp tutmadan önce iyice düşünürsün  e mi..

Daha dur öteki atmasyonlarına da gelecez bir ara.

Ama gördüğüm kadarı ile o mevzularda hoşafın yağı çoktan kesilmiş.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

:)

Hoşafın yağı kesilince böyle oluyor demek.

Sen ~5 paragraf döşen ama, yazılanların tekine dahi tık çıkarama. Usulca etrafından dolaş..(!)

....

Atıp tutmanın sonu işte budur HATEM. Bu da ibret olun sana.

Bir daha atıp tutmadan önce iyice düşünürsün  e mi..

Daha dur öteki atmasyonlarına da gelecez bir ara.

Ama gördüğüm kadarı ile onlarda hoşafın yağı çoktan kesilmiş.

Neye Cevap vermemi istiyorsan vereyim. Omurgalı bir i'tirâz görseydim yazdıklarında emîn ol cevap vermek isterdim.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

canlılar  doğa  kusurlu  deyip duruyorsunuz  her şey  güzel  düzen  içinde  ilerliyor.

Dünyada düzen olduğu kadar bol miktarda düzensizlik de var.  Mesela kalıtsal hastalıklar, soyu tükenen binlerce tür, galaksi kümelerinin ve gök cisimlerinin çarpışması vs. Doğa düzeni de Arap tanrısı Allah'ın eseri değil, kendi iç dinamiklerinin ve potansiyelinin bir ürünü. Geçici bir öneri olarak Allah'ın varlığını kabul edersek vahşi doğada kıyma makinesi gibi çalışan acımasız süreci Allah'a isnad etmemiz gerekir ki bu da İbrahimî dinlerin müşfik, sevecen, merhametli tanrı profiliyle çelişiyor ve Tanrıyı psikopat, sadist, ruh hastası biri yapıyor. Ama bu da Tanrının mükemmel olma özniteliğiyle çelişir. O yüzden doğanın Tanrı eseri olması mümkün değil.

tarihinde Şövalye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Şövalye yazdı:

Dünyada düzen olduğu kadar bol miktarda düzensizlik de var.  Mesela kalıtsal hastalıklar, soyu tükenen binlerce tür, galaksi kümelerinin ve gök cisimlerinin çarpışması vs. Doğa düzeni de Arap tanrısı Allah'ın eseri değil, kendi iç dinamiklerinin ve potansiyelinin bir ürünü. Geçici bir öneri olarak Allah'ın varlığını kabul edersek vahşi doğada kıyma makinesi gibi çalışan acımasız süreci Allah'a isnad etmemiz gerekir ki bu da İbrahimî dinlerin müşfik, sevecen, merhametli tanrı profiliyle çelişiyor ve Tanrıyı psikopat, sadist, ruh hastası biri yapıyor. Ama bu da Tanrının mükemmel olma özniteliğiyle çelişir. O yüzden doğanın Tanrı eseri olması mümkün değil.

galaksilerin birbiriyle çarpışması da bir düzeni simgeler örneğin; yıldızların patlaması vs. sonuçta her şey ölüme doğru gidiyor o enerjiden başka şeyler ortaya çıkıyor.Tanrı'nın döngüsü bu şekilde zuhur ediyor.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, HATEM said:

Döve döve ellerim yoruldu.
...................

Zor olsun lütfen.

Bu kadar kof, boş ve sığ olup da bu kadar övünmek, böbürlenmek tam da müslümana yakışan bir tavır. Neyse sen yine gelin güvey olmaya, mastürbasyona devam et.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

gayet güzel  bir  döngü  oluşturuyor işte. 

Seni yiyemedikleri için böyle konuşuyorsun, git Afrika’nın balta girmemiş ormanlarına tek başına,  korunmasız yaşa bakalım, düzen neymiş gör.

Onu bırak, kanunsuz, devletsiz, polis, askersiz bir ülkede  eline silahı alan katliam yapar be..

Doğa’nın özünde kaos vardır. Güç dengesi her an değişebilir. Ufacık bir bakteri tüm insanlığı dünyadan silebilir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tanrının sonsuz gücü yokmuydu yapamıyormu bu döngü olmadan? Zevk mi alıyor canlıların işkenceyle öldürülmesinden?

Ama insanlar ne derse desin sizin gibilerin doğmatik kafa yapısı değişmez. Turan dursunun çok güzel bir lafı vardır;  Bir şeyin "insanlık dışı" olması, İslamcının umurunda değildir. Elverir ki "İslam dışı" olmasın

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Kainatta olabilecek, en saçma, en salak döngü.

Bu döngünün tüm sebebi, güneşten gelen enerjiyi almak. Tependeki güneşten enerji alabilmek için böyle vahşetten ibaret bir döngü yaratmak kadar ahmak bir iş olabilir mi? 

Sitelerde Paylaş
On 05.03.2019 at 19:08, akılsızşuursuzatom yazdı:

Afferin size; bence yakışır. :smashfreak:

Sadece sen, de ki: "Ben bir trolüm, hălă mı anlamadınız ?"

Hadi söyle bakayım...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 06.03.2019 at 00:21, HATEM said:

Neye Cevap vermemi istiyorsan vereyim. Omurgalı bir i'tirâz görseydim yazdıklarında emîn ol cevap vermek isterdim.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68942-evrim-var-kuran-apaçık-bunu-açıklıyor/&do=findComment&comment=1475867

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/68942-evrim-var-kuran-apaçık-bunu-açıklıyor/&do=findComment&comment=1475857

Benim adıma son tahlilde yukarıdaki ikisi, başka ne olacağıydı ki..?

..HATEM, ne sen cevap vermek zorundasın, ne de aman da cevap ver diye biz peşinde koşacak değiliz. Sadece, ayetler adına şahsi ve izafi yorumlar kolajlayıp, kafana göre kurana ve allaha niyet okumasını yaptıramayacağını, yaptırırsan sonunun nereye varacağını idrak etmişsen eğer, bu yeterli. Çünkü görüldüğü üzere sana son kertede yazılmış olanlar, sorulan sorular ve getirilmiş eleştiriler üzerine söyleyebileceğin bir söz yok. Olsaydı eğer, 5 küsür paragrafı demogojiye harcayacağın yerde, oturur adam gibi cevabını yazardın. Hoşafın yağının kesilmesinden kasıt budur. Sen kendi adına yok omurgalı ya da omurgasız şeklinde nitelemişsin, bunun benim ya da 3. kişiler nezdinde hiçbir hükmü yok. Sadece kendini bağlar, kendi kendini kandırırsın, o kadar. Ve meselenin de dışarıdan bakıldığında nasıl göründüğü gayet açık olsa gerek: Hoşaf ve yağ. Senin oradan nasıl görünüyor??

Siz önce mesela, ayetinizde gemiden mi bahsediyor, yelkenliden mi, yoksa dalgadan mı, kendi aranızda bi hemfikir olun, ondan sonra gelin buraya yazın. Hayır ona buzdağı diyen müslüman bile çıktı benim bildiğim. :) Hakikaten trajikomik bir durum..Herkes kendi şahsi yorumunu kuranı çözdüm çelişki yok diye getirip koyuyor önümüze. Bakıyoruz ki biri hanya, öbürü konya, beriki ise marsa kadar uçmuş, tabiri caizse ve üzerinize afiyet..

Sitelerde Paylaş
On 05.03.2019 at 21:08, akılsızşuursuzatom said:

Herşey düzenliyse, düzen esassa eğer; bana bu "düzenli sistemin" bütün durumlarını hesaplayacak sonlu algoritmayı verir misin rica etsem? Sen verme tabi sen nereden verecen, vereni getir. Olabilirliğini göstermiş olsunlar yeter. Sonraki durumu önceki durumdan yola çıkarak hesaplayacak, ya da bunun hesaplanabilirliğini göstereceksin hepsi bu. Eğer düzen esassa, bunu net bir şekilde yapabiliyor olman, yapılabiliyor olması gerek. Gazan mübarek olsun. Bekliyoruz.

On 06.03.2019 at 01:23, akılsızşuursuzatom said:

galaksilerin birbiriyle çarpışması da bir düzeni simgeler örneğin; yıldızların patlaması vs. sonuçta her şey ölüme doğru gidiyor o enerjiden başka şeyler ortaya çıkıyor.Tanrı'nın döngüsü bu şekilde zuhur ediyor.

Döngünün bu şekilde zuhur etmesi için tanrıya gerek yok. Sistemin kendi hali bu, kendi haline bıraksan da olacak olan bu zaten. Sana vakti zamanında sorduk: fizik yasalarının olmaması mümkün mü, nasıl? diye. Olabilir bence deyip, üzerinde de gak guk etmekten başka bir şey diyemedin. Bu da ona benzer bir durum işte. Bunun başka bir hali varsa, onu gösterin. Gösterin ki, "demek ki öyle olabilecekken böyle olmuş" diyebilelim. Gösterin ki, bir referans noktası olsun. Gazanız mübarek olsun. 

Aciz tanrın kaosun esiri olmuş, ortaya adam gibi bir şey çıkacak diye 3-5 milyar yıl bekliyor, o da arkasından yine "kaçınılmaz olarak" bozuluyor, sen de bunu tanrının düzeni diye önümüze getiriyorsun. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...